Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Лайф изпълнения по-добри от студийните
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Iron Maiden
Тук в тази тема нека всеки да каже някое лайф парче което да е по-добро от същото такова само че в студиен вариант , аз се сещам за няколко такива парчета :

Iron Maiden - Hallowed Be Thy Name - в лайф вариант е 100 пъти по здрава отколкото студийният и вариант , просто публиката тогава издивява на това парче

Children Of Bodom - Warheart - Лайфът в Токио е много по добър според мен

Blind Guardian - The Bard's Song - Е тоя лайф е размазващ , просто студийният вариант бледнее пред това лайф парче

Helloween - A Tale That Wasn't Right - Лайфа.....лайфа му е майката

Rammstein - Asche Zu Asche - Също по ми харесва лайф песента отколкото студийната

Е кажете вие сега кои песни от ваши любими групи ви по кефят наживо отколкото студийните версии
smile.gif
lodborg
Ами чак по-добри от оригиналите не мога да се сетя. Обикновенно качеството на самия звук е далеч по-лошо - липсват двойните китари, ефектите, липсват два месеца игра в студиото по качественото миксване и мастериране. Това, което и до ден днешен ме кара да слушам концертни албуми, е различното усещане - сякаш парчетата надъхват повече, атмосферата е различна.

Аз лично винаги съм ценял концертните изпълнения, които не се придържат към оригиналната версия, ами съдържат предостатъчно импровизации и изненади. Един поглед към шедьоври като Deep Purple - "Come Hell or High Water" или Rainbow - "On Stage" (както и всички концертни изпълнения на тези групи) ще е достатъчен за да обрисува в пълнота мнението ми. Песни два или три пъти по-дълги от оригиналите, с изобилие от допълнителни сола, надигравания между инструменталистите, надпяване...

А между другото, Black Sabbath - "Reunion" може би се доближава най-много до въпроса ти. Първо защото е ЕПОХАЛЕН запис и второ, защото с прекрасния звук наподобява сякаш презапис на най-големите класики на групата. Парчетата звучат просто по-добре, по-изпипано. Любим концертен албум.

А колкото до любимите ми лайфове - май вече се произнесах по въпроса в съответната тема, така че няма да се повтарям
SepulTeraHead
Всичко е по-яко на живо. Само дето трябва да си на концерта, за да разбереш.
Iron Maiden
^ Естествено че е по яко , в това няма спор , но аз имах предвид всеки един да сподели дадени парчета на любимите му групи които предпочита да ги слуша във лайф вариант със публиката му и със всичко отколкото тези същите парчета да ги слуша , само че записвани и обработвани във студио , например аз на Blind Guardian - The Bard's Song никога не си пускам студийната версия , защото просто някак си усещането не е същото както в лайф версията , няма я публиката да приглася и да пее заедно със вокала , няма я самата атмосфера , затова тази и още няколко други песни предпочитам да си ги слушам лайф просто заради самата атмосфера която създават......

Сетих се за още една песен която по ми харесва на лайф изпълнение

Iron Maiden - The Journeyman
SepulTeraHead
Тц, значи. Албумите са за слушане, концертите са за да си там.
Iron Maiden
А тези лайф албуми на различни групи с каква цел се издават тогава rolleyes.gif

Примерно чуй песента на Children Of Bodom - Lake Bodom както си е студийната версия и я чуй същата само че от албума им Tokyo Warhearts..... е лайфа във Токио е 1000 пъти по добър според мен
Warrior Of Ice
Цитат(Iron Maiden @ Jan 24 2007, 06:12 PM) *
Примерно чуй песента на Children Of Bodom - Lake Bodom както си е студийната версия и я чуй същата само че от албума им Tokyo Warhearts... е лайфа във Токио е 1000 пъти по добър според мен

Точно тази песен в този лайв я мажат зверски, ама нейсе. laugh.gif Ентусиазъм поне не им липсва.
Iron Maiden
^На мен пък много ми харесва как са я изпълнили, студийната ми се струва някак си сухичка а на този лайф във Токио публиката е доста жизнена и самата атмосфера е различна... но всеки с мнението си whistle.gif
SharondenAdel
Metallica имат едно много много добро изпълнение на Nothing Else Matters на живо със симфоничен оркестар според мен е изпълнено и звучи много по добре отколкото в студио!
scion_of_storm
Цитат(Iron Maiden @ Jan 24 2007, 06:26 PM) *
^На мен пък много ми харесва как са я изпълнили, студийната ми се струва някак си сухичка а на този лайф във Токио публиката е доста жизнена и самата атмосфера е различна... но всеки с мнението си whistle.gif

Между другото, и мен лайва повече ме кефи о.О
Svetyl
По-старите песни звучат по-добре на по-новите концерти smile.gif
Хитовете на групите на лайв звучат наистина феноменално smile.gif
InsArtTure
Все пак ако ще българизираме, се пише лайВ. Иначе е някаква животна песен.

А подкрепям Стефан. Всяка една песен си има душа на живо. Коя обаче звучи по-добре?

Примерно Nightwish - Pharaoh Sails To Orion - From Wishes To Eternity. Тази песен, точно в това изпълнение ми е любимата на Найтуиш. Оригиналът далеч не е толкова жизнен, истински и непринуден.
Arq
сега точно се сещам за лаив-а на Metallica-Nothing Else Matters...незнам но много ми харесва на живо...това ми дойде на мига...
sodomicdream
Sepultura - Ratamahatta
Crematory - Shadows Of Mine
за тези засега се сещам
Iron Maiden
^^ Ти ЛаиВ ли го изговаряш, защото аз не wink.gif Все едно, не искам да се заяждам за дреболии , но отвреме на време издребнявате за глупости
Pyjamka
^Изговарянето и писането в българския език са две различни понятия като всяко има своите доводи и обяснения, които му служат за изграждане на цялостни правила, важащи за целия език, коите не могат и не бива да бъдат нарушавани.
По принцип съм някакъв песимист като стане дума за различни лайв изпълнения - оригиналът е това, към което обичам да се придържам. Естествено изключения не липсват. Paradise Lost - As I Die (live) е хипер-мега-дупер-адски по-яка от оригинала. (Всъщност когато чух уж оригиналното студийно изпълнение, не можех да повярвам, че наистина това е песента.)
За други не се сещам по обективни причини, но разликата между "As I die" на живо и студийното "As I die" е толкова голяма, че примерът служи за ...пет такива.
Iron Maiden
Цитат(Pyjamka @ Jan 25 2007, 12:47 AM) *
^Изговарянето и писането в българския език са две различни понятия като всяко има своите доводи и обяснения, които му служат за изграждане на цялостни правила, важащи за целия език, коите не могат и не бива да бъдат нарушавани.

Мерси за лекцията, ще те черпа една гроздова icon_headbang[1].gif
lodborg
^И аз искам!

Но за да бъдем съвсем точни, Киро е прав. Life и Live са две съвсем различни думи на английски и се четат по различен начин.
Warrior Of Ice
Първо трябва да го научиш на нещо ценно. wink.gif Като например, че запетайката се пише непосредствено след думата, а не на разстояние от нея.
Iron Maiden
^Така ми харесва да оставям разстояние между думата и запетаЯта wink.gif ( нема такова понятие запетайка ако искаме да сме съвсем точни )

@lodborg - Знам че са две различни думи , Life е живот а Live - жив , на живо ( в случая ) , но имах предвид самото произношение на дадената дума , винаги съм си я изговарял лайф албум и на никой не му е правило впечатление дали съм я казал накрая със В или с Ф , но щом тука държите на това нека така да бъде.....
SepulTeraHead
Изговаряш го грешно. И пишеш грешно запетайките.

Факт.
Iron Maiden
^За грешката казах че ще се поправя и ще го пиша със "В" а за запетаите просто ми харесва да оставям място между думата и запетаята за да не се сливат някак си а да се открояват , умишлено го правя а не неволно wink.gif
fugazi
Веднага се сещам за две песни на Rhapsody - "Unholy warcry" и "Lamento Eroico" (особено втората) от Live in Canada. Също и "Hallowed Be Thy Name" на Iron Maiden от Live After Death, грандиозна работа. И изобщо според мен има има много изпълнения на живо, които са по-добри от студийните записи. smile.gif
Iron Maiden
^Един човек който да пише по темата а не да спами само със тъпи забележки.....
bowdown.gif
comnetbg
Цитат(fugazi @ Jan 25 2007, 08:10 AM) *
Веднага се сещам за две песни на Rhapsody - "Unholy warcry" и "Lamento Eroico" (особено втората) от Live in Canada.Също и "Hallowed Be Thy Name" на Iron Maiden от Live After Death,грандиозна работа.И изобщо според мен има има много изпълнения на живо,които са по-добри от студийните записи. smile.gif

Наистина тия песни са мн яки smile.gif на Iron Maiden - Fear Of The Dark ми харесва повече наживо отколкото студийната версия smile.gif
Iron Maiden
^Е тя е класика в жанра , само на живо се слуша..... icon_headbang[1].gif
sgoh
А на студийния запис кво му има? unsure.gif
Виж сега примерно, Clansman-а с Брус е на светлинни години от онова мазало с Бейли, ама точно тая си е супер и в албума. wink.gif
Iron Maiden
Е ама лайв-а в Рио кърти мивки icon_headbang[1].gif
Rolf
Лайв албум, в който нещата да ми харесват повече от студийните версии, още не съм слушал. А иначе е повече от ясно, че предпочитам да ида на концерт, отколкото да слушам групата на уредбата си...
KingSlayer
Е няма по-велико лайф изпълнение от Fear Of The Dark icon_headbang[1].gif
Iron Maiden
Сетих се за още едно супер яко лайв изпълнение което по ме кефи от студийната версия :

Judas Priest - The Ripper icon_headbang[1].gif
Exilia
Iced Earth - Dante's Inferno
Iced Earth - A Question of Heaven
(бе май повечето им лайв излъления са по-яки от студийните...ама сега тия слушах ^.^)
Sonata Arctica - Replica
Warrior Of Ice
Цитат(Exilia @ Feb 3 2007, 12:17 AM) *
Sonata Arctica - Replica

Не бих казал. wink.gif
Slash
Dark Tranquillity - Lethe
Schaduwdans
Цитат(Warrior Of Ice @ Feb 3 2007, 12:21 AM) *
Цитат(Exilia @ Feb 3 2007, 12:17 AM) *
Sonata Arctica - Replica

Не бих казал. wink.gif

Vader? ;p
Reign of Intolerance
Хахахах Vader, Slayer, Morbid Angel... все изроди. И на живо верно си свирят по-бързо някои неща.
Iron Maiden
King Diamond - The Eye Of The Witch
King Diamond - The Puppet Master

Просто тия 2-те парчета лайв много по ме кефят отколкото студийните
Vehement`Desire
DIO - Don't Talk To Strangers - разтапящо...
Valle
Нема такова жувотно!
kcaniba
не съм уверен, че са по-добри от колкото в студио.... но Слэйер на живо - ДААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dragontear
Всичко на Running Wild ..звучи много по добре на живо от колкото студийните им неща
crazyfan_metal
Sepultura - Inner Self - http://youtube.com/watch?v=bCBIc2ayO6M
Лайвът е органочупещ icon_headbang[1].gif .
Exhumator
Ми аз се сещам за лайв албума на Dark Funeral - De Profundis Clamavi Ad Te Domine

Направо невероятен!
Mangalf
http://youtube.com/watch?v=nUvNMunHtN8

Iced Earth - Travel In Stygian
Ruoste``
Pain of Salvation - Iter Impius .. скромно .. ;]
Alti
На Камелот лайфовете от 2000дната ми харесват много повече от студииния албум rolleyes.gif whistle.gif
The Dragon
Веднага се сещам за Kreator - Phobia от Live Kreation. Просто тая песен съм я отписал в студиен вариант, лайва е истината.
In Flames - Tokyo Showdown - страхотен албум. Почти всички песни от него ми харесват повече от албумните версии.


Когато си на концерт всичко е по-добро от студийното tongue.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.