Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Издънките в Метъла!
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6
KingSlayer
Много се извинявам, ама господин Далибор Халамичек пее фалшиво biggrin.gif
Въпросният е вокал на иначе особенно талантливата чешка Heavy Metal банда - Moravius.

За съжаление музикалните инвалиди ги има и в Метъла B)

Та... ако и вие се сещате за подобни "изцепки" можете да споделите тук smile.gif
Svetyl
Опитите на Джеймс от Металика да се дере...
t0xIc
Дани Филт. Тоя позьор е срам за метъла. Дори гейчето от Линкин Парк е по-добре от това недоразумение.
icon_headbang[1].gif
ManOwaRadO
Цитат(Svetyl @ Jan 30 2007, 12:13 AM) *
Опитите на Джеймс от Металика да се дере...

Че се дере - дере се. Ама това май не го прави особено добър като музикант и певец, поне по начина по който той го прави
Iron Maiden
За мен най-голямата издънка беше Блейз Бейли когато беше в Мейдън
InsArtTure
Цитат
Дори гейчето от Линкин Парк е по-добре от това недоразумение.

Честър ако че чуе, ще ти начука тиквата. happy.gif
Warrior Of Ice
Цитат(t0xIc @ Jan 30 2007, 12:15 AM) *
Дани Филт. Тоя позьор е срам за метъла. Дори гейчето от Линкин Парк е по-добре от това недоразумение.

Сигурно изказваш това впечатление на база на богатите си познания в екстремните стилове. happy.gif Според мен пък Дани е един от най-разнообразните и въобще силни вокалисти във въпросните. За качествата му на композитор и текстописец да не говорим...
`Xandria`
Цитат(Warrior Of Ice @ Jan 30 2007, 09:09 AM) *
За качествата му на композитор и текстописец да не говорим...

Наистина, невероятен текстописец, не харесвам особено групата (всъщност въобще не я харесвам biggrin.gif) и съм слушала малко, но веднъж се хванах да попрочета някои текстове, и останах очарована.
RocknRollNigger
Цитат(InsArtTure @ Jan 30 2007, 09:05 AM) *
Цитат
Дори гейчето от Линкин Парк е по-добре от това недоразумение.
Честър ако че чуе, ще ти начука тиквата. happy.gif

Как да не. Най-много да се ядоса и да си скъса нашивките от нерви. biggrin.gif
wqwrrr
Цитат(Warrior Of Ice @ Jan 30 2007, 10:09 AM) *
Цитат(t0xIc @ Jan 30 2007, 12:15 AM) *
Дани Филт. .

Съгласен съм с теб (с Warrior), но имиджа му наистина е противен. blackmetal.gif
Iron Maiden
^Имиджа винаги остава на заден план , важни са уменията му като вокал ( поне за мен е така )
In_Flames
Цитат(t0xIc @ Jan 30 2007, 12:15 AM) *
Дани Филт. Тоя позьор е срам за метъла. Дори гейчето от Линкин Парк е по-добре от това недоразумение.
icon_headbang[1].gif

Напълно съгласен
Също мога да кажа че големи издънки са Новите "Метал" банди от Usa и от Uk говоря за тези с хитовете еднодневки
Iron Maiden
Ами къде забрави Германия - Tokio Hotel , те не че са метъл де , ама са ебати тийн издънките а доскоро се чудех вокала им дали е момиче или момче , на мен лично по ми прилича на момиче , няма нищо мъжко в него.....
In_Flames
е разбрахте ме кво искам да кажа bounce8.gif
Airin Of Ancelot
Да се нарича Dani Filth срам за метъла е меко казано смешно. Никой не ви кара да го харесвате, но се иска елементарна музикална култура, за да може да оцени човек достойнствата му и тези на Cradle като цяло... Издадоха много смели и новаторски за целия жанр неща.

В момента за цели банди не се сещам, но например последният (едноименен) албум на Stratovarius ме разочарова неимоверно.
t0xIc
Вижте това ,че не харесвам Кредъл няма нищо общо с факта ,че като вокалист е много зле. Достатъчно ми е да чуя напъните му в онзи хит "хър гоуст ин дъ фог " или квото беше...или кавъра на Юръп - Дъ Файнал каунтдаун. То без това за мен последния модерен вокалист ,който ми хареса е на Американ Хед Чардж. Уникален глас с Майк Патъновско влияние.
Но - лично мнение. Никой не карам да се съобразява с него. И все пак мисля ,че съм прав.
Примерно тая женката от Arch Enemy без да съм ги слушал особено го слага в малкия си джоб Данито. Не знам колко свирят един и същ стил - не съм специалист обаче.
smile.gif
icon_headbang[1].gif
wqwrrr
^ Всъщност, според мен именно Дани Филт разгърна стила на блек метъла до неузнаваеми хоризонти. Крейдъл са абсолютни новатори в стила си и творчеството им е далеч по-значимо от това на Arch Enemy. Поне за мен happy.gif
Airin Of Ancelot
Това е доста вярно. Все пак стилът на Arch Enemy е пряка еволюция на създаденото от Carcass, докато Cradle направиха нещо качествено ново.

За гласовите качества също съм готова да поспоря. Малцина са в състояние да правят с гласа си нещата, които Dani съумява да върши. Когато прослушвах Cradle, бях убедена, че бандата има двама вокалисти...
Aggressive Perfector
Bruce Dickinson.
Сега знам, че масово 1000000000000000000000 души ще ме оплюят и ще ми кажат да сменя форума и т. н. и т. н... ТАКА ДА Е! Колкото и да е превъзнасян Брусчо, за мен гласът му е крайно неподходящ за хеви метъл група. Просто човекът трябва да си се заеме с това което го може, а именно - оперно пеене.
Друг?
Хетфилд в Св. Гняв. Просто това е един от най-уважаваните вокалисти в метъла и човекът просто се е осрал във въпросния албум.
Но най-голямата издънка в метъл историята е ОНОВА ГАДНО НЕГРО, КОЕТО ЗАМЕНИ МАКС В СЕПУЛТУРА. Да знаеш, че спъваш една от най-великите метъл групи въобще и упорито да не се махаш от нея не е просто издънка, това е идиотизъм. Да не говорим, че се дере импотентно и текстовете са... бляяяяяяргх... puke.gif
Wolfheart
^ Абсолютно! Гласа на Брус не може да стъпи и на малкия пръст на гласа на Мерилин Менсън. icon_headbang[1].gif bowdown.gif


Цитат(Antichrist Superstar @ Jan 30 2007, 09:54 PM) *
Но най-голямата издънка в метъл историята е ОНОВА ГАДНО НЕГРО, КОЕТО ЗАМЕНИ МАКС В СЕПУЛТУРА.

Е как бе...много добре си пее негрото, а и е страхотен композитор bowdown.gif
Aggressive Perfector
^Не съм казал, че Брус не може да пее, дори напротив. Просто си е оперен певец, не хеви метъл певец.
А това, че Менсън не може да пее си го знаят всички, даже и феновете му.
А това, че импотентни албуми като Dante XXI са по-добри от класики като CHAOS A.D. предполагам, че също всички го знаят и само аз не съм разбрал.
Iron Maiden
И как пък го прецени че Брус Дикинсън си е за оперно пеене , това ми е интересно ?
Aggressive Perfector
Е, колко общо има пеенето на Брус със това на Халфорд примерно?!?
Iron Maiden
Еми Брус Дикинсън не пее толкова фалцетно , вярно си е , ама да ми казваш че е за оперно пеене.....като не харесваш гласът му просто не слушай Мейдън и готово
t0xIc
Значи Airin ще ми е интересно мнението ти относно вокалите в това парче http://store3.data.bg/pleymo/Ne%20trii%20brat.../
Слушай точно между 1:40 и 2:23 ...ще ми е интересно:)


Иначе за Дерек не съм съгласен. Дори в някои отношение е по-добър от Макс. Което не означава ,че песните с Дерек са по-добри естествено.
Airin Of Ancelot
^ Бива го момчето, но не е нещо особено впечатляващо. Един Christian Olvestam (Scar Symmetry) например ми допада къде-къде повече.

Btw, доста приятно звучат тия Phoenix Mourning. Имаш ли цял албум?
t0xIc
е за мене това е вокал ,който прости изтрещява ...в някои песни има такива набирания ,че ми настръхват космите...мога да кача и старата му група - CALM. Китариста е есъщия както и в тази. Иначе за албума - ами аз дори бях пуснал тема за Phoenix Mourning. Айде пускам да се качва албума и ако има място ще кача и CALM. Те са много по-групи и правят ебати якия метълкор. Жалко ,че се разпаднаха преди 3 години.
In_Flames
а сега се сетих за кавъра на Sheril Crou-Sweet Child o mine това беше най-голямата гарва с творчестното на Guns а и като цяло с "тежката музика"
Dragontear
Antichrist Superstar. Ти току що потъпка правила в метъла градени с години бе човек...не може някой си мухльо който се е кръстил така във форум който съдържа думата METAL и да ми каже че Bruce Dickinson е издънка. Ако обичаш да го "поемаш отзад" мястото ти не е тук. А ако номера ти е да се правиш на интересен поне си го напиши в профила . В момента съм сигурен че всички от форума искат да те подмятат като лайнян вестник затова и аз ще бъда снизходителен с теб, пък и не съм в настроение да се разправям с спамърси боклуци (нещо много ни станаха)
Ще се постаря да пиша по-кратко защото такива малоумници като теб дори не си правят усилието да четат....пък да не говорим, че дори не са се научили да слушат музика след като "плюят" без да знаят.

ЛЕКА ТИ ПРЪСТ!!!
RocknRollNigger
Абе, колкото да не е без хич, има истина в думите му. Дикинсън ми е сигурно любимия вокалист, но определено не е типичния хеви метъл вокалист. Начетен, спретнат, интелигентен и умерен. Къде е тук новата вълна на британския метъл? Я вижте един Ди Ано примерно - нахакан хулиган, отворка, циничен и обича безкрайните среднощни купони, наркотици, алкохол и т.н. Това вече е хеви метъл начин на живот. Така звучат и повечето групи от вълната, така че..
stage
Цитат(Airin Of Ancelot @ Jan 30 2007, 10:32 PM) *
За гласовите качества също съм готова да поспоря. Малцина са в състояние да правят с гласа си нещата, които Dani съумява да върши. Когато прослушвах Cradle, бях убедена, че бандата има двама вокалисти...

На живо не си го слушала явно happy.gif
lodborg
Добре, вече ще знам! Брус Дикинсън не е хеви метъл вокалист, а е оперен певец. А Стив Харис не е басист, ами е челист, защото е начетен и не е хулиган. laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Обичам ви всичките и искам да се оженя за вас един по един!
Iron Maiden
RocknRollNigger - Е какво като е образован , искаш да ми кажеш че хеви метъл вокалите трябва всичките да са нахакани , хулигани , пияници и наркомани ли.....не съм съгласен тука

P.S - Отначало , още когато Мейдън са свирели във разни кръчми много хора са ги смятали за поредната пънк банда точно заради имиджа на Пол Диано , това се споменава и в DVD-то на Мейдън - Early Days
stage
Цитат(lodborg @ Jan 31 2007, 02:44 AM) *
Обичам ви всичките и искам да се оженя за вас един по един!

Вземам те wub.gif
lodborg
^Wait for your turn! biggrin.gif
Svetyl
Абе хора имам чувството, че не знаете какво да напишете и просто ей така си чешете пръстите. Това за Дикинсън е просто... ПРОСТО! Халфорд и той е супер начетен, явно и той не е хеви метъл вокалист.
t0xIc
оф дейба все едно не спорите за музика ,а за ядрена физика.
RocknRollNigger
Разликата от Дикинсън до Халфорд е еееееййй толкова голяма.

Iron Maiden @ Сега - не. Но тогава, тия години, 81-82.. Все едно да кажеш, че Дикинсън като е в Samson, ти звучат напълно типично за времето си, като Jaguar, Grim Reaper, Urchin или пък някоя друга банда от новата вълна.
wqwrrr
Леко се стрснах от мнението на Antichrist Superstar и другата крайност - Dragontear.

Първо. Аз съм голям фен на Мейдън и на Дикенсън, като вокалист, тъй, че не мога да кажа, че е лош певец, а думата "издънка" пред неговото име е направо смешна.

Явно авторът на мнението не е особено запознат с оперното пеене, твърдейки, че Брус трябва да е такъв. В абсолютна грешка си, приятел.
Според мен именно на Брус Дикенсън му отива да бъде хейви метъл певец. bye.gif
Beerzebub
Цитат(Dragontear @ Jan 31 2007, 12:33 AM) *
... не може някой си мухльо който се е кръстил така във форум който съдържа думата METAL и да ми каже че Bruce Dickinson е издънка...

Абе всъщност човекът може да каквото и за когото си пожелае. Дикиндън не е никакво изключение и изобщо не е застрахован по никакъв параграф.
НО, това че пича изръси уникална глупост си е факт. biggrin.gif
dambov
айде сега напишете още 10 страници,спорейки какъв е Дикинсън brickwall.gif
Само едно мога да кажа:Той е един от боговете в метъл музиката,ако мога така да се изразя. bowdown.gif
Това че един не компетентен по темата човек се е изказал,не означава че всички трябва да му се връзвате на акъла.

По темата:Няма вокал издънка
Iron Maiden
^Това май беше най-смисленото мнение до тук smile.gif
wqwrrr
Според мен, просто самият Дикенсън е един от хората, които ПРАВЯТ стандартите за хейви метъл вокалисти. Не разбирам как може някой да твърди, че не става за метъл певец.

Паднах им в очите, знам си аз.
Exilia
Цитат(dambov @ Jan 31 2007, 09:18 PM) *
По темата:Няма вокал издънка

и аз мисля така, просто не всички са открили правилния стил и не всички ми харесват като изпълнители. не трябва да се подценяват възможностите на никой...
Ville
За мен групи като Nargaroth например са тотален цирк.
Schaduwdans
А тоз' от аватара ти не е, нали? Ясна е работата... ;р
Iron Maiden
^ laugh.gif
Reign of Intolerance
Всички БГ блек метъл групи, като изключим Bleeding Black\Orenda и Злокоба. И разбира се, всички български не-блек метъл групи.
Warrior Of Ice
Едни Inspell слагат "всички БГ блек метъл групи" в задния си джоб. wink.gif
Reign of Intolerance
Абе и Инспел са гадни ;р Ники Велев не е Ишаан, колко и да му се иска ;р
И тъй като става дума за издънки, ей тука е най-голямата:
Sabrax = Азис
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.