Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Moonsorrow
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
emerald
Нямаше как да не напиша нещо за това. Особено след като слушах новите песни петдесет пъти сигурно.

Доста по-мрачно и по-металическо звучене с първата песен. Което ми трябваше известно време да асимилирам. Чудих се дали ми харесва или не. Но само докато не слушах албума няколко пъти. Баталните моменти липсват някак, да се чуди човек къде е изчезнало войнственото настроение. Не че съвсем е изчезнало, но и самите текстове ми се струват някак по-апокалиптични, отколкото войнствени. Но пък кулминационни моменти не липсват. Редуват се повторения в ритъма, към което постепенно се наслагват нови елементи и докато в началото може да изглежда еднообразно или размито, след повече слушания всичко се слива перфектно. А не е лесно да се правят 30 минутни песни, смятам че са ги направили гениално.

Просто ме изпълва единството на всички елементи: басът, фолклорните моменти, акустичните китари, вокалите, ритъмът. И напрежението постепенно нараства, сменят се различни настроения. Смесват ми се някакво отчаяние и жизненост, безизходност и ярост, обреченост и непукизъм... А втората песен вече е доста по-бурна, което напълно ме удовлетворява. smile.gif
И за мое щастие Виле продължава все така да си крещи, безпаметно.
Както и да прозвучи, но не ми стигнаха тези 30 мин песни, искаше ми се още да продължават.

Не може да се опише колко много ми харесва този албум, наред с останалите. Просто нямам думи, това по-горе е слабо отражение на емоциите, които ми предизвиква! wub.gif
wqwrrr
Лол. От отдавна не бях слушал нищо на групата и останах приятно изненадан. Албума, тоест двете песни, е наистина разкошен. bowdown.gif Наистина правят прекрасна музика и направо се изяждам, че нямам диск да си ги пусна на уредбата, а колонките ми взеха да пращят. happy.gif
Airin Of Ancelot
Много е приятен албумът, но старите им неща ми харесват повече. Не че са се развалили или нещо подобно...
Shadow Man
Добър албум но за класата на групата бледнее пред старите им произведения някак си вокала е минал зад музиката дългото интро на двете песни ми се струва прекалено. Моето лично мнение е че това е най-слабата им студийна изява.
Wolfheart
Албумчето кърти и извозва. Стига сте мрънкали!
RazorJack
а най после некфа яка група да изкара албум icon_headbang[1].gif ся ще потърся има ли потренти?
Shadow Man
http://arenabg.com//details.php?id=62835
emerald
Цитат(Shadow Man @ Feb 1 2007, 08:03 PM) *
Добър албум но за класата на групата бледнее пред старите им произведения някак си вокала е минал зад музиката дългото интро на двете песни ми се струва прекалено. Моето лично мнение е че това е най-слабата им студийна изява.

Това че албумът не е лесен за слушане, че не е 10 песни по 5 минути с определени пропорции интро, припеви и т.н., че не прилича на предишните, не мисля че го прави по-слаб. Дори и да се разглежда като експеримент, това само е положителен показател за развитие каквото би трябвало да има. Не ми се струва нормално една група да издава албуми всеки път в точно определен стил, да не би да разочарова феновете ли? А и кой казва че в изкуството трябва да има ограничения smile.gif . Ако ще интрото да е 30 минути, а вокалите – 1, пак може да е яко за слушане. tongue.gif
Може би съм твърде пристрастна, но V. Havitetty просто ме размазва, особено първата песен.

А всъщност, има го и в data.bg, ТУК
Shadow Man
Както съм написал по горе ДОБЪР АЛБУМ вниквам във всеки негов детаил не ме натоварва да търся музиката в него но вкусове всякъкви за мен първите албуми са си наи добри и от тук нататък едва ли ще успеят да ги повторят та нали с тях станаха известни ако този албум беше дебют на нова и неизвестна банда не би имал такъв успех
RazorJack
ааа чухте ли For Whom the Bell Tolls на Moonsorrow? icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif супер добър кавър, много се кефя как вокалите ги докарват със същото настроение като металика а музиката е няква типична мунсороуска icon_headbang[1].gif
Warrior Of Ice
Кавърът е зле. Опропастили са ритмиката на парчето, а там това е най-важното.
Rolf
Новото EP нещо хич не ме радва. Имах големи очаквания, а то се оказа... скучно. hmm.gif Все пак предпочитам да слушам някаква музика, вместо пет минути горски шумове в началото на заглавното парче. Кавърите също не са на ниво.
abydos
Кавъра е доста добре, само рифчето можеше да е малко по-насечено. Вокалите са в пъти по-здрави, макар и да звучат като Леми (което никак не е зле).
Аз да попитам феновете на групата, има ли и други песни където да се пее повече като в Pimeд? Визирам моменти като 1:10, 1:40-2:30 (особено последните писъци)?

EDIT: сега чух няколко концертни изпълнения на песента - разочарован съм. не може да ги възпроизведе в концертна обстановка тези вокали, да не ползва някакъв ефект за албума?
ZerraX
Тъй като от много време не съм слушал Moonsorrow се сещам само за 1 песен с яко крещене - Jumalten Kaupunki / Tuhatvuotinen Perinto, тя даже и клип има, но оригиналът е 10 мин. Таз песен ми е любимата на MS.
гореспоменатият клип
scion_of_storm
Абе и Kylan Paassa има едни сууууупер яките крясъци по едно време, чуй я цялата нея.
emerald
Да, май не е трябвало да правят кавър.
Но Tulimyrsky си е много яка песен, направо е размазваща.
biggrin.gif Ама вече следващия албум сигурно ще се състои от 1 песен: 1 час... Макар че на мен хич няма да ми попречи това да я слушам. Moonsorrow are the best!
Twilightfall
Само "Voimasta Ja Kunniasta" съм слушал, харесва ми.

Sankarihauta.

Интрото също.
emerald
Да, Sankarihauta е много дива песен
И Sankaritarina от Voimasta ja Kunniasta е хубава.
А и целият албум Kivenkantaja - също!

Ох, аз какво ли се обяснявам, като всичко ми харесва smile.gif

Ghost
Яки са. smile.gif Voimasta Ja Kunniasta например е велик албум! Не знам как успяват, но в един момент са много тежки, в следващия - меланхолични...
karelian
Точно заради това ги уважавам много! Особено албумите им Kivenkantaja и Suden Uni.
Kuutamo
Цитат(emerald @ Feb 24 2009, 12:09 AM) *
biggrin.gif Ама вече следващия албум сигурно ще се състои от 1 песен: 1 час... Макар че на мен хич няма да ми попречи това да я слушам. Moonsorrow are the best!

Когато V: Hävitetty излезе, по повод на това, че съдържа само 2 песни, Хенри беше казал в едно интервю (не знам до колко сериозно и до колко на шега), че албум само с една песен, най-вероятно ще бъде и последен, така че лично аз предпочитам да не е следващия... happy.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.