Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Брак
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3
noel_f
Знам, че е малко странно едно 17 годишно момиче да поства такава тема, но напоследък съм обзета от мисли за бъдещето и се чудех какво мислите по този въпрос.

Изобщо какво мислите за брака като цяло? Дали можеш да останеш верен на някого цял живот? Дали няма да се гледа с лошо око на теб ако не сключиш брак до определена възраст?И коя е според вас най-подходящата възраст за склюцване на брак?
Iron Maiden
Най си е хубаво да си ерген blackmetal.gif
wqwrrr
Мня, бракът не е на мода в днешно време. Аз не съм нито за, нито против. Не мисля, че това има особено значение. Ако двама души се обичат няма нищо лошо да живеят заедно както със, така и без брак.
Vehement`Desire
Бракът е чисто и просто една сделка. Ако обичаш някого и искаш да си с него, защото го обичаш, не е нужно да сключвате сделка. Ако искаш сигурност, сключете сделка. smile.gif
SepulTeraHead
Най-обичам да гледам тези иначе толкова романтични, чувствителни и раними същества - жените, да ми обясняват как това е сделка.








...Шибан меркантилен свят!
darga
..ъъ..Крайно интересно е,че на тази крехка възраст се замисляш за брак..Бъдеще,добре..ама точно брак hmm.gif
Брака е просто формално узаконяване на една връзка пред обществото.Но ако има истинска любов,на кого му пука за обществото и какво ще си помислят останалите?!Всичко е преходно и съм на мнение,че бракът ограничава,когато чувствата изчезнат...
Wolfheart
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 3 2007, 08:06 PM) *
Най-обичам да гледам тези иначе толкова романтични, чувствителни и раними същества - жените, да ми обясняват как това е сделка.

Еми баш сделка си е. sad.gif


Цитат
Чл. 27. При прекратяване на имуществената общност дяловете на съпрузите са равни.

...извадка от семейния кодекс. Повече - тука: http://www.bcnl.org/doc.php?DID=343


Цитат(SepulTeraHead @ Feb 3 2007, 08:06 PM) *
...Шибан меркантилен свят!

ФАКТ.
KingSlayer
Къде се объжваш бе, стой тука laugh.gif devil.gif


По сватбите се слуша чалга laugh.gif laugh.gif laugh.gif
blame
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 3 2007, 08:06 PM) *
Най-обичам да гледам тези иначе толкова романтични, чувствителни и раними същества - жените, да ми обясняват как това е сделка.

Обясняваме каквото ни е удобно. rolleyes.gif

Не вярвам в брака по простата причина, че не вярвам във "вечната любов" или в това, че някой ще иска цял живот да е с другия... постоянно. Брака е по-скоро осигуряване на удобство отколкото на нещо живо.
Сигурно е забавно.
darga
Цитат(KingSlayer @ Feb 3 2007, 07:58 PM) *
По сватбите се слуша чалга laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Още една причина договора да изглежда твърде съмнителен..
Exilia
брака...два подписа,две халки и до там.кво значение има дали ще си женен или не?тва не ти пречи да създадеш хубаво семейство и да водиш пълноценен живот.със или без брак,от житейските проблеми още никой не е избягал...пък и без тия подробности,ако се чувстваш жената/мъжа на мъжа/жена си не е необходимо да "бетонираш" тия чувства с подписа си на един кьорав лист
Vehement`Desire
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 3 2007, 08:06 PM) *
Най-обичам да гледам тези иначе толкова романтични, чувствителни и раними същества - жените, да ми обясняват как това е сделка.








...Шибан меркантилен свят!

А аз най-обичам да слагат жените (или каквото и да било) под общ знаменател. Хората са различни.
Svetyl
Бахму, май нямам мнение. Може би няма да се оженя. Едва ли ще се намери жена, която да ме изтрае повече от година-две... А за брак е малко това време.
RazorJack
^Бе квото и да си говорим жените са глупави същества tongue.gif

А брака си е формалност.

Ама не само. Замисляли ли сте се що на стария мухлясъл хляб му викат "брак"? laugh.gif
Schaduwdans
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 3 2007, 08:06 PM) *
Най-обичам да гледам тези иначе толкова романтични, чувствителни и раними същества - жените, да ми обясняват как това е сделка.








...Шибан меркантилен свят!

It's all JEWISH CONSPIRACY! O.O O.O
Exilia
Цитат(RazorJack @ Feb 4 2007, 12:26 AM) *
^Бе квото и да си говорим жените са глупави същества tongue.gif

хитро, ама учените са на друго мнение ;Р
колкото до поста,да не е баш офтопик... всяко момиче иска да се види в бяла рокля, ама що пък непременно да е сватбена?:Р
Vehement`Desire
Цитат(Exilia @ Feb 4 2007, 01:58 AM) *
колкото до поста,да не е баш офтопик... всяко момиче иска да се види в бяла рокля,ама що пък непременно да е сватбена?:Р

Аз предпочитам да се гледам в черни рокли. tongue.gif
Warrior Of Ice
За мен бракът е отживелица. Ако си намерил точния човек и си щастлив с него, всякакви халки, подписи или блеещи попове са напълно излишни. Те нито могат да направят една връзка по-силна, нито да я предпазят, ако тръгне да се разпада.
Iron Maiden
^^Аз предпочитам да ви гледам без рокли..... tongue.gif
SepulTeraHead
Цитат(Schaduwdans @ Feb 4 2007, 01:42 AM) *
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 3 2007, 08:06 PM) *
Най-обичам да гледам тези иначе толкова романтични, чувствителни и раними същества - жените, да ми обясняват как това е сделка.

...Шибан меркантилен свят!

It's all JEWISH CONSPIRACY! O.O O.O

Някъде из двата тома на "Световното правителство" на Георги Ифандиев и това прочетох. laugh.gif Било еврейски заговор да се унищожи основната клетка на обществото - демек семейството, заради някаква си много гадна (еврейска) цел.

... icon_headbang[1].gif
Schaduwdans
Група: Приятели
Съобщения: 10360 !!!
Дата на регистрация: 11-April 03
От: South Of Heaven
Потребител No.: 63


blackmetal.gif Ебати изрода! blackmetal.gif
Reign of Intolerance
Трю !
`Xandria`
Цитат
По сватбите се слуша чалга laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Народна музика се слуша по принцип, чалгата е след това. wink.gif

Много ми е интересно да чета разсъжденията на 16,17,18 годишни хора за брака (по-възрастните ще ме извиняват tongue.gif). Аз още нямам утвърдена позиция, само на 18 съм, не ги разбирам тия неща. rolleyes.gif
KingSlayer
^Напиват се като кирки и минават на чалга за да не мислят кво ги чака laugh.gif

пп: сетих се за оня виц "... ако я бях утепал преди 15г, тъкмо щях да излизам от затвора" laugh.gif laugh.gif laugh.gif icon_headbang[1].gif
Slash
http://uncyclopedia.org/wiki/Marriage


icon_headbang[1].gif
RazorJack


Леле тоя как ли ще пренесе булката през прага laugh.gif Май ще му трябва някое дребно японско електрокарче от тея детов дигат палетите в Метро smile.gif
Wolfheart
Както отива, булката ще носи младоженеца smile.gif
Schaduwdans
Цитат(RazorJack @ Feb 4 2007, 08:00 PM) *


Леле тоя как ли ще пренесе булката през прага laugh.gif Май ще му трябва някое дребно японско електрокарче от тея детов дигат палетите в Метро smile.gif

Че те палетите са много по-леки... о.о
Beerzebub
Абе, ползвайте предпазни средства и може да не опрете (скоро) до подобни разсъждения. tongue.gif
Pyjamka
Само аз ли съм останала в този свят да подкрепям брака?
На скоро правихме дискусия в класа на тази тема и се оказа, че съм единствената, която е готова да приеме брачния живот, "докато смъртта ни раздели", с всичките му плюсове и минуси.
Да започнем от самата сватба като вид празник. Да, сватбата е точно празник - за един ден и една нощ със сигурност ще си помислят някои. Но не. Сватбата няма аналог и като емоция и изживяване е безпрецедента. Подготовката за сватбата, изборът на рокля, костюм, подходящо заведение, сватбена торта и безбройни други глезотийки могат до такава степен да съживят връзката особено ако младоженците са заедно от много време - 6, 7, 8 години примерно - и бракът е единственото, което на практика им остава да направят. По законите на Р България църковният брак не е задължителен, което освобождава младоженците от разточителните и скучни (за някои) сватбени литургии. Цветя, подаръци, майчини сълзи и бащини прегръдки - може ли да получиш всичко това, ако просто заявиш, че заживяваш с даден човек и не го отпразнуваш по никакъв начин?
Стъпването в брак като тайнство и сакрален процес е може би наистина отживяло (но защо ли всъщност?); ценностите, които носи бракът, вече излизат от неговите граници и съществуването им е възможно и без подпис под - как нарекохте по-горе брачния документ? Бракът не може да донесе щастие и събере отчужденото семейство, когато магията си е отишла. Но със себе си той носи сигурност, която трудно би се усетила при едно съжителство "на семейни начела". Ако не може да донесе сплотение, той поне малко или много забавя безвъзвратната раздяла и дава още един и още един шанс на вреклите се във вечна любов; бракът е този, който напомня на решилия да напусне, че все някога, все някак любовта е била голяма и че причините, поради които е бил сключен този съюз, може все още да се крият - било то и в най-тихото ъгълче на изстрадалите души. Какъв пример ще се даде на едно дете - капка живот, родена с много любов, ако майка му без никаква пречка събере един ден багажа си и заяви нагло на таткото: "Ние не сме женени, нищо не ме спира тук!"? От гордост ли младите не сключват брак вече? Или от егоизъм и мрачен скептицизъм, мислейки за дните, когато всичко ще си е отишло и ще дойде раздялата?
Чисто практично, в обществото бракът е толериран и носи много повече облекчения. Ще ми отпуснат ли семеен ипотечен кредит за нов дом, ако аз просто съжителствам с някого? Ще има ли за детето ми намаления, ако майка му си няма законен съпруг? И не на последно място: няма ли да бъда "онази, дето се прибра с един и даже му роди дете", ако не сключа брак?
Оженването е повод за гордост - както за жената, така и за мъжа. То не е срамно, старомодно или безсмислено. Не виждам как човек не може да не пожелае да сключи брак.

Надявах се в темата да прочета мнение като моето доста в началото, но уви - видях, че днес брак е равно на сделка, а за булките е много модно да са в черно.
Gybarko
не че съм напълно несъгласен че брака е сделка - брака е това което ти си го създадеш - ако го правиш за сделката - недей (освен ако не си след парите (нека си го признаеме много такива хора ги има))
но освен това брака за влюбените е още една крачка - самата стъпка да избереш някой на който да се отдадеш нацяло - самата мисъл че човекът от среща е с теб
не мисля че е нужно да се обяснява че всеки има нужда да знае че отсрещния е готов на всичко за него (брееее колко неправилно изречение)


Поздрави
Beerzebub
Да, бракът определено е отживелица. Поне във вида описван от Pyjamka. Според мен парите, вложени във "изборът на рокля, костюм, подходящо заведение, сватбена торта и безбройни други глезотийки" преспокойно могат да бъдат прескочени. По един подпис в общината за да не се стига до размисли за посочените облекчения в края на текста. Колкото до спестените пари... има къде-къде по-практични приложения.
Pyjamka
^Признавам, че тази част със скъпите покупки не е задължителна, за да се достигне до смисъла на брака - така, както само след дълъг семеен живот е възможно. Между другото рокли се предлагат под наем, а всеки мъж разполага с поне един свестен костюм; цветя и конфети винаги могат да се уговорят за някаква смешна цена, ако имаш познат, който да се работи в брашна. Главният смисъл на този абзац, от където е частта с прищевките е, че сватбата като изживяване е не по-малко важна от цялостната концепция на брака. Да се подпишеш, да се съгласиш и да приемеш една клетва за вярност и всеотдайност към любимия е несравнимо преживяване, най-малко на психологически план.
Beerzebub
Цялата концепция на брака върти предимно олколо пищното тържество при официалното му сключване. Това е основният проблем.
Gybarko
това се вижда отстрани
ако за вас брака е наистина само договор по добре изобщо да не живеете взаимно с някои
не виждам с какво може да попречи един брак да обичаш половинката си
ама мога отлично да ви кажа какво значи за нея/го ако го сключиш
лесно е да се говори докато не е дошъл момента и когато всичко е някакси далечно

Поздрави
InsArtTure
Цитат
Да се подпишеш, да се съгласиш и да приемеш една клетва за вярност и всеотдайност към любимия е несравнимо преживяване, най-малко на психологически план.

Ти пък и романтична излезе.


Бракът не е за нас. Точка по спора.
Iron Maiden
А така , къф е тоз брак , ний сме още пеленачета to_become_senile.gif

Темата за Професор Вучков > Темата за Брака
biggrin.gif
Beerzebub
По-добре една плазма в хола, отколкото албум със снимки от тържесвището!

ехехе bowdown.gif
Pyjamka
Меркантилен свят ли каза някой?
Vehement`Desire
Цитат(Pyjamka @ Feb 4 2007, 11:08 PM) *
Какъв пример ще се даде на едно дете - капка живот, родена с много любов, ако майка му без никаква пречка събере един ден багажа си и заяви нагло на таткото: "Ние не сме женени, нищо не ме спира тук!"?

А каква психика ще има едно дете, чиято майка е останала насила и всеки ден се чуват само караници и във въздуха се носи напрежение (в най-добрия случай)? Да не говорим, че в такива семейства най-често го отнасят децата.
Pyjamka
^Тук нещата опират изключително много до взаимоотношенията между отделните хора. Семействата не са оставени на произвола на съдбата - съпрузите винаги могат да седнат и да проведат трезв разговор за бъдещето си, било то в компанията на родителите си или на брачен консултант. Ако драмата стигне краен предел, има и развод. Важното е разумът да води и да се избягват ексцесии и насилства.
Бракът е този, който трябва да лежи в основата. Аз съжителството без брак до виждам като едва ли не временно; не съм го изкарала на гърба си (по обясними причини), но имам чувството, че при събирането "на семейни начела" първата умисъл не е в съвместния живот, а в по-лесната последваща раздяла (била тя след 5, 6 или 10 години).
enemy
олеле тука брак,пари,развод,любов,тържества ... къде попаднах suicide.gif Аз така като гледам вече някои сте си направили и планове!
Както поета е казал(дали е поет или не е друг въпрос) "човек и добре да живее се жени"
Vehement`Desire
Цитат(Pyjamka @ Feb 5 2007, 01:00 AM) *
при събирането "на семейни начела" първата умисъл не е в съвместния живот, а в по-лесната последваща раздяла (била тя след 5, 6 или 10 години).

Дори и да е така, пак има смисъл, защото ако тръгнеш да се развеждаш, само си навличаш куп главоболия на главата - ходене по адвоката, разделяне на имущества, издръжки и тем подобни глупости. А ако е било писано да се разделиш с човека до теб, защо това трябва да е по най-трудния и гаден начин? Раздялата е нещо естествено, защото хората се променят и в един момент разбират, че човекът до тях също се е променил и за жалост не всеки път към по-добро. Глупаво е според мен да се обричаш цял живот на един и същи човек. Ако се получи с някого - страхотно, но не живеем в приказка, където се случват чудеса. Лично мнение.
RazorJack
Цитат(Beerzebub @ Feb 4 2007, 10:40 PM) *
Според мен парите, вложени във "изборът на рокля, костюм, подходящо заведение, сватбена торта и безбройни други глезотийки" преспокойно могат да бъдат прескочени.

Даи с тях да си купиш последния x2 процесор в българия за да играеш Unreal? tongue.gif
Pyjamka
Цитат(Vehement`Desire @ Feb 5 2007, 02:13 AM) *
Глупаво е според мен да се обричаш цял живот на един и същи човек. Ако се получи с някого - страхотно, но не живеем в приказка, където се случват чудеса. Лично мнение.

А моето мнение е друго: семейството, защитено с брак, се гради в продължение на десетилетия. Това е сигурно най-голямата отговорност, но и най-милото право, което всеки има в този живот. Да поставиш едно ново начало и да го обгрижваш до края на сетните си сили е най-голямото постижение, което човек е способен да направи. Обричаш е грозна дума. Защо да не се отдадеш на един човек и на каузата, която заедно сте поели? Не може да съм нечия житейска спътница, да имам деца, дом и животът ми да е обвързан с тях, но в един момент да кажа: "Не! Стига толкова! Достатъчно ти се обричах, сега съм на 43, но тръгвам да си търся друг, та да не изпусна нещо от голямото съществуване!" Всеки си има свои интереси и си ги гледа, но защо да не свържеш интересите си с тези на някого друг и да не си готов до последната капка кръв да се бориш? Вярно е, че хората се променят. Любовта и страстта неимоверно отлитат с хода на времето. Но остава уважението, привързаността. Навика, ако мога толкова грубо да се изразя, да си с този човек и да чувстваш присъствието му. Тук идва въпросът дали ТОЙ е човекът, дали правилно си го избрал, но (вече се повтарям) щом веднъж си го избрал, значи е имало причина и нейните корени отново могат да се възродят.
Не наричам чудо обвързването с брак между двама души и изкарването, било на бурен или спокоен живот, до дълбоки старини.
Vehement`Desire
Навик е доста точна дума в случая, а и не мисля че съществува "ТОЙ" или "ТЯ"(освен ако не си говорим за всеизвестния ни сериал: smile.gif )
Това, че си намерила цел в живота си е много хубаво, уважавам го и съм сигурна, че ще намериш, някой който е на твоето мнение, но за мен смисълът на живота не се крие в това просто да оставиш някой след себе си, а по-скоро да оставиш Някой или Нещо, което да има значение, което да подтиква към размисъл и промяна. Но тук вече темата тръгна в друга посока и май много се задълбахме в нея. smile.gif
Beerzebub
^^^ Сега съм пред закупуване и на видеокарта, както е тръгнало.
Съжалявам. Сваляйте белите рокли...

... но не си тръгвайте! rolleyes.gif
RazorJack
ще ви кажа нещо от опит:
по-добре да си пиете бирата и да ви е кеф отколкото да философствате така smile.gif

а да и Ensiferum - One More Magic Potion icon_headbang[1].gif


бтв деба 2 часа е бре що не спите
Ataegina
Подкрепям скептицизма човешки с две ръце ама това е друга тема...
Някъде беше писано - каквото и да се каже на любовта все ще е вярно(и обратното)...
Ако искаш да имаш семейство в тоя общоприетия смисъл на думата трябва да имаш брак. Иначе може да се започне градежа на ново общество още с първото дете и да се измисли друг термин.
Всеки, мисля знае преимуществата на семейството като сплотена, силна общност. За чието развитие в основата пак стои агресията, но тя е по скоро насочена навън от него. А вътрешната хармония се гради върху любовта и задълженията.
InsArtTure
Моята цяла идея е, че в момента около мен виреят 90% нефунцкиониращи или малфункциониращи семейства.

Да почна ли да давам поне 100 примера на семейна нестабилност и 200те им причини.

Това дето Пижамка обсъжда е хубаво нещо. Но защо са тия съвети? Всеки знае кое е добре. На практика обаче НЕ се получава. Обществото е проядено от скапани семейства.

Точка.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.