Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Най-добрите барабанисти според вас
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
In_Flames
Според вас кои са най-добрите барабанисти свирили някога?
Iron Maiden
Ох , много са но ще напиша само трима :

1 Nicko Mc'Brain - Iron Maiden
2 Scott Travis - Judas Priest
3 Scott Columbus - Manowar
Mort
От старите барабанисти Иън Пейс от Purple и Кози Пауел от Rainbow и коя ли още не рок група. От новите са много, кефи ме този на Arch Enemy - много мощен стил на свирене има, Hellhammer от Borgir, също и бившият им - Николас Баркър; от Suidakra Lars е много добър - много разчупен стил на свирене има - пасва перфектно на стила на групата. Освен това и едни куп прогресив барабанисти - те не са от тоя свят просто...
Warrior Of Ice
За най-велики неща по принцип не обичам да говоря, затова ще се спра само на любимите си. Моите лични фаворити са трима: братята Erlandsson и Nicholas Barker. Adrian го знаете от At The Gates, The Haunted и Cradle Of Filth (където са най-големите му постижения според мен). Daniel пък в момента върши зверства в Arch Enemy. Nick Barker поне за мен има най-добро съчетание между скорост и техника. Него сте го слушали в Cradle Of Filth, Dimmu Borgir, Brujeria, Old Man's Child... В момента се подвизава в Benediction.

Иначе съм почитател на още сума барабанисти: Hellhammer, Mike Portnoy, Richard Christy, Dave Lombardo, Paul Bostaph, Frost, Thomen Stauch, Mark Zonder, Virgil Donati...
Mort
Ицо с теб сме с почти еднакви предпочитания biggrin.gif .
SepulTeraHead
falio`

.

П.С. Dave McClain и Danny Schuler също заслужават споменаване.
SteamOfBlood
^Хаха +1 !
Забравих,вече как се казва барабаниста на Slipknot brickwall.gif
Warrior Of Ice
Joey Jordison. wink.gif Не мога да отрека, че го бива момчето, но като цяло ми се вижда доста надценен.
Reign of Intolerance
Ххахахах
Превъзходството на екстремните барабанисти е неоспоримо!

Hellhammer
Frost
Pete Sandoval

хахахах
за малко да не спомена Gary Thomas (по-известен като Weredog Mask)
In_Flames
незнам мене мн ме радват: Joey Jordison, Daniel Svensson, Mike Portnoy, Flo Mounier, Lars Ulrich, Dave Lombardo


иначе вижте теа клипчета


http://www.gofish.com/player.gfp?gfid=30-1...3386&test=3
http://youtube.com/watch?v=1Dwrlx7MFdk
http://youtube.com/watch?v=8avgd-i9QGU
Svetyl
Nicko от Мейдън си го бива. Fritz Randow-бивш барабанист на Саксън, мисля че сега е във Виктори. Иначе прогресарите да... а защо не и тоя от CoB.
Magesnik
Aз като един верен Death фен няма как да не спомена Gene Holgan и Richard Christy!!Първия доколкото знам се изявява ив strapping young lad. smile.gif
Danny47
На въпроси от типа "Кой е най-великият барабанист?" може да има само един отговор и той е - Buddy Rich! Ненадминат! Имаше една поговорка "Ако си барабанист и се чустваш наперен... пусни си някое видео на Бъди и тогава отивай да се упражняваш" smile.gif! Или като историята, че след като починал и в продължение на месеци се обаждали в неговия биг бенд за потвърждение smile.gif.

CLICK

CLICK - всеки път като гледам този drum battle и изпадам в депресия suicide.gif

CLICK - забавно smile.gif!

За да не кажете, че съм много старомоден ето ви едно по-"модерно" клипче на един мой много любим барабанист - Thomas Lang.

CLICK

Естествено списъкът с "изродите" зад барабаните е огромен и е абсурдно да се ограничиш с 10-20 имена!
lodborg
^Поучително!
evil_ivo
Цитат(In_Flames @ Feb 5 2007, 09:19 PM) *
Според вас кои са най-добрите барабанисти свирили някога?

Ами как кой... естествено, че Кинга tooth.gif от Гън Паудър или нещо от сорта suicide.gif .Svetyl ще потвърди drinks_drunk.gif
Vehement`Desire
Хахахахах, взе ми думите изпод пръстите! Кинга рулз! icon_headbang[1].gif
Iron Maiden
Барабаниста на Grave Digger също е голям изрод icon_headbang[1].gif
SepulTeraHead
Ама не като Кинга. Той палките сам ли си ги правеше?
Vermic
Цитат(evil_ivo @ Feb 6 2007, 12:44 AM) *
Цитат(In_Flames @ Feb 5 2007, 09:19 PM) *
Според вас кои са най-добрите барабанисти свирили някога?

Ами как кой... естествено, че Кинга tooth.gif от Гън Паудър или нещо от сорта suicide.gif .Svetyl ще потвърди drinks_drunk.gif

ХАХАХАХ laugh.gif

Иначе Dave Lombardo Слеар... Друг за който знам Скот от менолар... Аве то има много добри барабанисти ама въпроса е кой е чувал за тях...
SepulTeraHead
Цитат
Иначе Dave Lombardo Слеар

Интересно как смени на латиница за да напишеш името на човека, обаче на групата не....
Mago De Oz
Йорк Михаел
Нико МакБрайн
Портной
Томен Стауч
Рино
Ломбардо
и много, много други icon_headbang[1].gif
blue_eyes_
John Bonham
Cozy Powell
Jack De Johnette
Bill Bruford
Richard Christy
Gene Hoglan
Barney Lee

blackmetal.gif icon_headbang[1].gif rolleyes.gif
Iron Maiden
Vermic - момче , не се научи да пишеш правилно групата МеноУор
Schaduwdans
Цитат(Reign of Intolerance @ Feb 5 2007, 10:18 PM) *
Ххахахах
Превъзходството на екстремните барабанисти е неоспоримо!

Hellhammer
Frost
Pete Sandoval

хахахах
за малко да не спомена Gary Thomas (по-известен като Weredog Mask)

Agreed.

+ Cryptic Winter.
Airin Of Ancelot
Ух, много са. happy.gif Nick Barker, Adrian Erlandsson, Mike Portnoy, Alex Holzwarth, Richard Christy, Gene Hoglan, Jorg Michael, Dan Zimmermann, Dave Lombardo, Hellhammer...
conguestadors
INGO SHVIHTENBERG (HELLOWEEN) - R.I.P. crying.gif
KpuTukA
Danny Carey - TOOL (все го забравяте)
Dagon
Dave Lombardo /Slayer, Grip Inc., Apocalyptica, Testament.../ - много техника и много умело вкарани джаз влияния
Pete Sandoval /Morbid Angel/ - изрод просто
Bill Ward /Black Sabbath/ - този е ненормален. Ако го видите с каква стръв блъска като обезумял в един клип на "War Pigs" от 1970-та.....
Doc /Vader/ - за съжаление вече не е сред живите. Много добър!
Ginger Baker /Cream/ - невероятен барабанист - гледайте някой концерт, ама стар - от 60-те
SepulTeraHead
Чета ви отговорите и се чудя горкия Dave McClain вече КАКВО трябва да изсвири за да го забележи някой...
TerminalFrost
Ето тези са ми любимите барабанисти:

Manu Katche (свири в Joe Satriani '95, както и в много джаз-формации)
Virgil Donati (особено много ми харесва в Planet X и CAB)
Billy Cobham
Стунджи
Dave Lombardo (Slayer)
Schaduwdans
Billy Cobham о.о

Тоя не се брои. о.о
Wolfheart
Тука само известни барабанисти сте изброили....

Echoes Of Eternity имат луд барабанист, примерно....
RocknRollNigger
Bonzo
Carmine Appice
Paul Geary
Airin Of Ancelot
Цитат(Wolfheart @ Feb 7 2007, 08:10 PM) *
Echoes Of Eternity имат луд барабанист, примерно....

+1 Наистина има талант момчето.

А като отвори приказка за по-неизвестни барабанисти, бившият на Heavenly беше изключителен!
Shadow Man
David Folchitto от Storm Lord като че ли стреля с два калашника едновременно пък и като гледам са му дали доста високи оценки в ревютата на групата
Aggressive Perfector
Дейв Ломбардо и Фрост. НАЙ-ВЕЛИКИТЕ.
Джоуи Джордисън също не е лош, ама мисля че е лееееко надценяван.
FireMaster
Ами Вие сички споменахте sp_ike.gif нямам думи [u] браво metal.gif
KingSlayer
ТУПАРА ТУПАРА ТУПАРА ТУП! ТУП ТУП ТУП! ТУПАРА ТУПАРА... БООУУН

е тия са най-добрите icon_headbang[1].gif
blue_eyes_
John Henry "Bonzo" Bonham

Бонъм все още се счита в музикалните среди за един от най-добрите рок барабанисти на всички времена. Той е един от най-въздействащите и най-подражаваните барабанисти някога, и е познат с тежкия си стил и техническите си способности . Бонъм загива преждевременно, но подходът му към хард рок- и хеви метъл- барабаните продължава да е мярка спрямо която всички останали се сравняват. Неговият почерк се усеща на живо и до днес, изпълняван от модерните барабанисти на днешното време.
Meshuggah
Tomas Haake-Meshuggah
Danny Carrie-Tool
Mike-DT
Igor4o happy.gif
Steve Flynn-Atheist
Sean Reinert-Cynic
Raymond Herrera-Fear Factory

има още много но в момента не се сещам
Rolf
Mike Portnoy
Dan Zimmermann
Nick Barker
Dave Lombardo
Frost
sLayEr
Shawn Drover icon_headbang[1].gif
Vincent Paul Abbott
Lars Ulrich
Valle
Joey Jordison е тотален маниак! Също се кефя много на Lombardo и Mazurkiewicz.
sgoh
Бати. Изброихте куцо и сакато и никой не се сети за
Ken Owen Нечовек. Един от най-най-големите.







Chris Adler от LOG също е зверски добър. Тия две каси ме убиват. От по-младите си струва да се отбележи и Jason Bittner от Shadows Fall.
The Dragon
Travis Smith - Trivium, много е луд. На Amon Amarth също е добър момъка, забравих му името.
На модерните медъл банди (chimaira, mastodon и др) са длъжни да имат откачени барабанисти.
И Daniel Iwers много ме кефи, от In Flames. Ама то си има и пристрастия, не съм го видял да блесне с нещо smile.gif
И болшинството прогресив групи, ама те са, както се изразиха в един друг форум, спортисти. biggrin.gif
Danny47
Цитат(sLayEr @ May 5 2007, 09:42 AM) *
Lars Ulrich

laugh.gif laugh.gif Него го уважавам щот е пичага (от интервюта като чета/гледам) и отговорникът за толкова велика музика... за старите му неща го ценя като барабанист, но напоследък като си пусна някой live...


Цитат(Valle @ Sep 30 2007, 01:06 PM) *
Joey Jordison е тотален маниак!

Не, не е... свири адски неритмично на live, че и на първите два албума на Slipknot има неточности! Сега е времен на Korn и там на live кендза! Има известна бързина, но му трябва повечко баланс и да я поувладее. Надценката му тръгва от това, че свири разни бързи неща, а самата бързина без добър контрол и баланс не е нищо!
Aggressive Perfector
Най-добрият барабанист в момента е този на Nile.
beyondtheblack
Gene Hoglan
Proscriptor
Mike Gaspar

Jimmy Cobb
Max Roach
Billy Higgins
Jack DeJonette
Peter Erskine
Jeff Tain Watts
Ginger Baker
Kirk Covington
Dave Weckl
Lenny White
Billy Cobham
Alphonse Mouzon
Alex Acuna
Omar Hakim
Danny47
^ yes.gif

Цитат(Aggressive Perfector @ Oct 1 2007, 11:03 AM) *
Най-добрият барабанист в момента е този на Nile.

В екстремната музика в момента той владее!
lodborg
^ +1 за George Kollias.

Съмнявам се Ithyphallic да ми беше станал толкова любим, ако не беше той. Млати едновременно безпощадно и интелигентно. Страшен е.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.