Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Мнението ви за Demons and Wizards?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
wqwrrr
От доста време съм фен на Demons & Wizards, но в последно време ги бях позабравил и реших да си ги припомня.

Звучат направо божествено! Не мога да се сетя за добра комбинация от Iced Earth и Blind Guardian! Перфектни композиции, съвършени вокали, несравними рифове! Една от любимите ми групи въобще.

Какво е вашето мнение за (в случая творчеството им е леко скромно, два албума) музиката на D&W?
Iron Maiden
По ми харесват поотделно двете банди
Svetyl
Доста разводнено ми се вижда на моменти.
Dragontear
В интерес на истината никога не съм бил фен на Guardian ...не казвам че са лоши изобщо даже..но ми омръзнаха много бързо...а Iced earth ..пък не съм им отделял необходимото внимание... Но за пръв път като чух D&W наистина ми допаднаха много. icon_headbang[1].gif
scion_of_storm
I lay hands my servants, my soldiers, my toolsssssssssss \m/
Много добра група, аз пък така и не харесах Iced Earth. Демоните и магьосниците са си супер, а пък Wicked witch е една от най-тъжните песни, които съм чувал някога. wink.gif
Iron Maiden
Iced Earth с Рипъра най ме кефи
bowdown.gif
sharon
Страшни са, много харесвам Guardian, D&W не падат по-долу...На моменти са изключително мелодични, комбинацията с вокала се получава великолепно, звученето е супер wub.gif Една голяма доза респект от мое име bowdown.gif
Warrior Of Ice
Страхотен проект. smile.gif Харесвам Blind Guardian и Iced Earth повече, но Demons and Wizards също имат много силни попадения. И двата албума са много любими... Може би първият ми харесва малко повече.
InsArtTure
Трябва да съм глух, за да кажа неще негативно в тяхна полза. happy.gif

Страхотна банда. Много хубави два албума, тежко и мелодично, силно и ритмично.
lodborg
Така и не ги харесах, не знам защо. Това не ми пречи да ги уважавам като банда, разбира се.
Iron Maiden
^ Това не можах да го повярвам честно , малко странно ми се вижда точно ти да не харесаш Demons And Wizards , все едно аз да не харесам Nuclear Assault примерно..... rolleyes.gif
Warrior Of Ice
Венци не е фен на Iced Earth, така че е разбираемо.
InsArtTure
Трудно разбираемо е да не си фен на Iced Earth! wub.gif Бунтар е той!
lodborg
ФАКТ. [/SepulTeraHead]
На Iced Earth харесвам само няколко албума - "Something Wicked this Way Comes", както и отделни песни от "Horror Show" и "The Dark Saga". Другите не ми понасят. А за "Glorious Burden" просто не искам да ви кажа мнението си, че ще станат скандали. biggrin.gif Мир да има.
Schaduwdans
А, аз си мислех, че това била темата за издънките...
Reign of Intolerance
И аз исках нещо да напиша, ама реших че веднага ще го изтрият !
Iron Maiden
True Black Metals tongue.gif
Slash
"Down Where I Am"
"Seize The Day"
"Beneath These Waves"

"Blood On My Hands"
"Winter Of Souls"
"Path Of Glory"


icon_headbang[1].gif
Helloween
Особено "Path Of Glory" icon_headbang[1].gif

Но не съм възхитен от последното им творение. Предния албум имаше доста забележителни парчета, а гласът на Ханси е повече от класика bowdown.gif
comnetbg
D&W - Crimson King tongue.gif тва най ми хареса от втория smile.gif иначе от първия абсолютно всичко нз що ама си ме кефи icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Airin Of Ancelot
Обожавам ги! wub.gif Поне за мен нямат слаба песен; и двата албума са шедьоври. "Demons And Wizards" и "Touched By The Crimson King" са доста различни, трудно ми е да кажа кой ми допада повече. Първият е издържан в по-класически дух, вторият е по-модерен и тежък... bowdown.gif
Ville
Стават mellow.gif
Battle Magic
Ами, на мен най ми харесва песента "Beneath These Waves", но и другите са мн яки, абе целият албум е мн як (говоря за Crimson-a), но и първия албум също е страхотен ^^Бе много са яки ^^
Mago De Oz
Цитат(InsArtTure @ Feb 7 2007, 08:34 PM) *
Трябва да съм глух, за да кажа неще негативно в тяхна полза. happy.gif

Страхотна банда. Много хубави два албума, тежко и мелодично, силно и ритмично.

няма какво повече да се каже!
Освен, че имам фанелка на първия им албум laugh.gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
dilinjara
Отскоро ги слушам и според мен са нещо между WASP и MANOWAR на моменти , като мисля 4е даже са по добри от WASP/като изклю4а ранния/.Като цяло са добра група , но постоянно не бих ги слушал.
Slash
Какво общо имат китарите на Jon Schaffer с WASP? huh.gif
Mago De Oz
и аз това се чудих, ама ти го каза smile.gif Пък и не мисля , че и с Manowar имат много общо (да не кажем хич)
dilinjara
Такаа... Имам 1999 и 2005. Вокала на тия звучи на моменти /абе винаги/ като БЛЕКИ - ако го попитат сигурно ще каже че се е учил от него - и това е мноооооооооооого голяма прилика с УАСП. А за общото с групата на този от аватара ми - ами на моменти се мъчат да звучат пауърско, особено в 2005'-казвам мъчат се. ПРИЯТЕН ДЕН!
icon_headbang[1].gif
Warrior Of Ice
В Demons and Wizards пее Hansi Kursch - фронтмен на Blind Guardain и един от малкото наистина уникални певци в метъл сцената. Човекът открай време има лично свой стил и сравненията с Blackie Lawless са наистина абсурдни.
ManOwaRadO
Тая последната изцепка верно беше много изкелефанчена
wqwrrr
Цитат(dilinjara @ Mar 27 2007, 04:08 AM) *

Явно не съм единствения, който не вижда никакви допирни точки на двата вокала, камо ли пък със звученето на Wasp.
Slash
Може човека просто да не е запознат с Blind Guardian и Iced Earth.
Аз препоръчвам "Burnt Offerings" на Iced Earth, там е изразено, как се "опитва да прави пауър" китариста...
Mago De Oz
+1 smile.gif

a мoже и мoят личен фаворит като песен да чуе "Last December" icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
dilinjara
tongue.gif
biggrin.gif
sp_ike.gif
Michael
За страничен проект двата албума са много добри...
Ghost
Нелошо съчетание, но предпочитам Guardian и Iced Earth поотделно. От двата албума първият ми харесва малко повече.
bard
днес си свалих онзи кавър на "The Trooper". Изтръгва кости smile.gif
Rolf
Я, и такава тема имало! Ами, чудесен проект е Demons & Wizards, все пак това са две от най-култовите фигури в метъла през последните 20 години. Двата албума са много различни, но еднакво силни. Мисля, че е време и за трети! punk.gif
Dark_Temlar
Iced Earth + Blind Guardian= punk.gif
За страничен проект двата албума къртат здраво...
Night
Първият им албум е по-слушаем от всичко на двете групи взети заедно, вторият има само 1-2 по-хващащи песни, измъчена история. Обаче наистина вокалът супер много напомня този на УАСП, а тия приказки за неговата уникалност и неподражаемост са за пред детската градина.
Warrior Of Ice
Забавно... happy.gif Аз се сещам за един-единствен вокалист в цялата метъл сцена, който успява да звучи донякъде като Hansi, и той е Jens Carlsson от Persuader и Dark Empire. Това е. А сравнения точно с Blackie Lawless биха били присъщи на някой, който е слушал само песнички от... детската градина?
Rebel
Hansi и Jon планират да започнат работа по нов албум през края на 2009, който ще излезе през 2010.
Повече инфо има на официалния сайт на Iced Earth: http://www.icedearth.com/
Rolf
Живот и здраве, дано! Специално Jon има да се отсрамва. wink.gif
sharon
Четох за това наскоро, хайде дано, наистина. Те отделно и Guardian трябва да се разпишат, а пък Jon напоследък спомена нещо за идеите си спрямо следващия IE, но предпочитам в пъти повече да се съсредоточи над D&W, отколкото да чуя нещо от сорта на "The Crucible of Man". Още повече, че двата на D&W са абсолютни съкровища, дано изпипат и този ако не в такава, то поне в подобна степен. wub.gif
Rebel
Първия албум на D&W е по-добър от втория. Втория също е много як, но се надявам да издадат нещо като дебюта.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.