Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Ученикът - специалист по всичко
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
dambov
умишлено кръстих темата така,защото една от основните причини ученикът да бъде специалист по всичко е преписването.
Кажете ми то не ли е проява на хладнокръвие?
идеята ми е:вие преписвате ли,ако не сте ученици преписвалили сте,колко пати сте го правили,тук спокойно може да споделите и някой по-интересн метод.

К'вото и да си говорим аз не съм от най-големите преписвачи преписвам само в краен случай и според мен предпазната тръпката е най-яка,а вие как мислите?

ако темата ви се стори тъпа моля не пишете
Revenant
Преписах на кандидат студентския изпит, по стандартния начин, просто добро стечение на обстоятелствата...а и случая беше краен
сега с тези записващи плейъри, мегапикселови телефони и други джаджи стана далеч по-лесно
lodborg
Не може да ме накарате да повярвам, че има студент, който никога не е преписвал. Всеки опира до преписване все някокога - дали от мързел, от досада или просто защото предметът не му се отдава. А понякога и за да е сигурен в успеха си. Вярвам, че повечето хора са преписвали поне веднъж дори в училище (или ако още не са - ще) biggrin.gif Аз също съм преписвал в университета, най-вече поради тъпия факт, че българското висше образование е морално остаряло и залага на преподаването на всякакъв ненужен и често несвързан с общото материал. Поне една трета от нещата, които се учат във ВУЗ са тотално излишни и повече затормозяват студентите с безинтересни и безполезни факти за учене. На кого би му се нравило да заучава някаква глупава информация, която после изобщо няма да му трябва в професионалния живот?

В Германия, където имам удоволствието да следвам в момента, преписването е почти невъзможно, защото изпитът те разхожда из неприлично обширния материал за напълно недостатъчния един час. Общо взето, ако седнеш да ровиш из пищовите си за дадена информация, няма да изкреташ до където и да било. Има страшно големи санкции срещу преписване (ако те хванат те изключват директно и получаваш забрана да следваш в който и да било университет в Германия), но странното е, че по време на изпит никой не следи дали студентите преписват. Не си правят труда да се тормозят със следене на изпитваните, просто защото поради гореспоменатата причина няма смисъл.
t0xIc
Ето ви истински специалист!
http://media.putfile.com/the-professional-33
icon_headbang[1].gif
Beerzebub
^ biggrin.gif
scion_of_storm
Гаххаха. клипчето рулира biggrin.gif Преди май пак го бяха мятали тук, не знам, ама кърти ) Всеки преписва, едва ли има човек, който да не е преписал поне веднъж smile.gif
wqwrrr
Ами, преписвам, к'во да правя. =) Даже, ако не ме лъже паметта този срок имаше следния момент: Даскалката дава неочакван тест и по средата на часа някъде казва (цитирам): "Оф, 'айде, то се видя! Имате две минути всички да си препишете тестовете помежду си, който свърши пръв ще има 6!" Първоначално ние я гледаме втрещени и се чудим какво да правим, но тя хич не се будалкаше и в крайна сметка си преписах, 'сичко как' си тр'ебва. =)

Иначе поне гледам да разчитам на себе си - пиша си някое текстче на MP4-то и си го чета. =)
MadHatter
laugh.gif laugh.gif laugh.gif Еба си безумието!!! Аз ако преписвам, ще е нещо дребно, което не мога да запомня или направо ще си извадя целия учебник и ще препиша целия урок rolleyes.gif Последните ми преписвания бяха от втория тип happy.gif
sepulturatr
Винаги се нося какво да препиша и в 90% от случеите успявам ...
Като се замисля и на изпити на класни ,контролни ,все съм преписвал huh.gif
Wintersunset
Веднъж ме хванаха с огромен пищов по физика и оттогава избягвам rolleyes.gif
Иначе ако мога и не знам, защо не... чак пък хладнокръвие, не мисля...
Налага се понякога, естествено =)
Demiurg
Пълни глупости са това с преписването. В някои университети (по- точно Русенски и Габровски, инфо отпреди ~ 6-7 години) на изпит разрешават ползването на каквато и да е литература. Дават ти задача, носиш си помагала, действай ! Задачите (темите) не опираха до написване, а до измисляне.
И според мен това е правилния начин - в момента информация (теория) им навсякъде, но хората не могат да я ползват, защото не могат да мислят.
Тъжната истина е, че на болшинството учители в училищата не им се занимава с вас и затова е по- лесно да ви дадат да преписвате - поне отчитате някакви знания...
SepulTeraHead
Преписвал съм 1-2 пъти, ама все е било в някакви случи, когато материала е ебати тъпия и всички преписват явно. Иначе избягвам. Гледам да си имам знанията и да пиша каквото се сещам по съответната тема. Затова и сядам най-отпред най-често. Просто нямам какво да крия. И ми е смешно каки залите се запълват отзад напред laugh.gif
SteelDragon
ХАХх! Има някои моменти, в които ако не преписваш си ебати тъпака. В училище и в университета има моненти на отковени глупости и фантазми smile.gif А мерси
Meckie-The Dark Devil
Такам,аз сега съм в 8 клас и нямам кой знае какво за учене,но все пак пищова винаги е до мен готов да се притече на помощ в някой труден момент.Общо взето не преписвам ,а си правя пищовчета ей така зе сигурност,пък и докато избера какво точно да напиша на него ьз си научавам урока!Но все пак колко пъти съм си спасявала кожата като съм преписвала просто не е истина!
Аз лично правя пищовчетата на адски малки листчета,които само аз мога да си ги разчета,бе майсторка съм в тия работи. И най-важното,е че все още не са ме хващали ,ама то никога не е късно! ph34r.gif
````````
Само ще вметна, че всичко се вижда:")
И не помня кой спомена, че просто ни оставят да преписваме.. True!
А последното преписване.. Светъл знае само:")) По физика той учи формулите, аз решавам задачите хахха
sepulturatr
Да де ,и това го има ...
`Xandria`
Aко предмета ми е крайно неприятен, скучен или не ми върви въобще, преписвам по нещо, но рядко. Разчитам на себе си, защото ако нещо ми харесва, сядам и уча по него.
Разбира се имало е и случаи, когато учители са ме дразнели и съм изплясквала пищова направо на чина...Рядко си правя пищови общо взето.
zelatorr
Хахах имахме преди много култови изпълнения с пищовите по разни му там специални предмети laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Danny47
Аз пък винаги, когато имам възможност съм с "хакове" smile.gif! Мен най-много ме радва г-на по литература... имаме класно и той изтърсва нещо от сорта: "Отивам в учителската, вие като свършите елате да ми предадете" smile.gif. А пък на последното класно по литература идва тази по Свят и Личност и разпраа: "Г-на го няма, каза да си изберете тема. После като свършите ме намерете да ми предадете!"! biggrin.gif Е не е ли пич тва, а?! icon_headbang[1].gif
Ataegina
Danny47 e това се казва доверие, а вие не сте го оправдали devil.gif biggrin.gif


а ти си роден на първи юни smile.gif хъг
dambov
Цитат(Danny47 @ Mar 14 2007, 09:11 AM) *
Аз пък винаги, когато имам възможност съм с "хакове" smile.gif! Мен най-много ме радва г-на по литература... имаме класно и той изтърсва нещо от сорта: "Отивам в учителската, вие като свършите елате да ми предадете" smile.gif. А пък на последното класно по литература идва тази по Свят и Личност и разпраа: "Г-на го няма, каза да си изберете тема. После като свършите ме намерете да ми предадете!"! biggrin.gif Е не е ли пич тва, а?! icon_headbang[1].gif

е га ти
реално погледнато тва не е хубаво и то никак,но аз бих се радвал и то много ако нашта по специалния ни предмет е такава да си ни оставя да преписваме
SteelDragon
Понеже тука има много хора, които не са завършили даскало още, нека им дам един акъл. Едиствената идея на училищеот е ДА ВИ НАУЧИ ДА УЧИТЕ. 99% от матряла ще го забравите, а и никога няма да ви тябва. Аз винаги съм чел нещата по веднъж за обща култура, да не ставам за смях, а на контролни съм преписвал където мога. Като влезнете в университет, ще видите кво значи да се учите. Ама да се учите щото мърдане няма. Не знаеш ли не ставаш, после няма работа и се рови по кофите. Сега за сесията ми юни имам към 3000 страници учебници. smile.gif Яко а. Тва се научава за 3 месеца. И не се учи като в дасало, на час по лъжичка. Трее се знае сичкото на веднъж, и да не се забравя, щото после лошо. Трее се губи време да се чете тва от преди, а идва и ново да се чете, а като от 8 до 5 си на работа некси няма мноо време за губене.
Danny47
Цитат(Ataegina @ Mar 14 2007, 03:13 PM) *
а ти си роден на първи юни smile.gif хъг

bye.gif

Цитат(SteelDragon @ Mar 14 2007, 11:56 PM) *
Понеже тука има много хора, които не са завършили даскало още, нека им дам един акъл. Едиствената идея на училищеот е ДА ВИ НАУЧИ ДА УЧИТЕ. 99% от матряла ще го забравите, а и никога няма да ви тябва. Аз винаги съм чел нещата по веднъж за обща култура, да не ставам за смях, а на контролни съм преписвал където мога. Като влезнете в университет, ще видите кво значи да се учите. Ама да се учите щото мърдане няма. Не знаеш ли не ставаш, после няма работа и се рови по кофите. Сега за сесията ми юни имам към 3000 страници учебници. smile.gif Яко а. Тва се научава за 3 месеца. И не се учи като в дасало, на час по лъжичка. Трее се знае сичкото на веднъж, и да не се забравя, щото после лошо. Трее се губи време да се чете тва от преди, а идва и ново да се чете, а като от 8 до 5 си на работа некси няма мноо време за губене.

Така е. Е, моята специалност е свързана с практика и упражнения, но не отричам учението. А и в профилираните гимназии не се обръща много внимание на предмети като литературата например... без да отричам колко важен е този предмет за изграждането на една обща култура! Па я лично съм си прост да го е*а laugh.gif laugh.gif laugh.gif ! А и нашият учител му е ясно, че така или иначе ще преписваме, поне знае, че сме го написали 1,2 пъти и нещо ни е влезнало в главите... за това и се подписва на листовете преди да почнем да правим класно smile.gif! Според мен човек трябва да набляга на предметите, с които ще продължава да се занимава и след гимназия! Другото е повече само за оценката smile.gif!
Exilia
Е,и аз преписвам,но това ще да е най-често в час по история или история на изкуството...И обикновено пищова ми са няколко дати,записани на ръката ми.Иначе разчитам на това,което съм чула в час или евентуално прочела удома.Пък и резултата е оценка,която ако не ми хареса винаги може да се поправи.
noel_f
Преписването до голяма степен си зависи от учителя, според мен. В 9 клас сме имали учителка, която ни е позволявала да се разхождаме в час, за да питаме за отговора и дори да слушаме музика и всичко това се спучва по време на класна работа. Учителката ни по биология пък ако по време на контролна види, че малко си обърнат настрани, ще дойде и ще те обърне напред rolleyes.gif
Иначе за по-сигурно предпочитам да си науча. Вече ако супер много ме домързи или ако е по предмет, по който няма опасност да ми развалят успеха, защо пък да не препиша smile.gif
garvana
Има един сайт www.pissalka.com Tам се предлага химикалка-справочник. Хваща информация 20 страници голям формат. Има и видео с обяснение. Химикалът е перфектен за преписване.
bowdown.gif
scion_of_storm
...а по-яко ще е да си научиш материалО.

/боже, кой го казва, но все пак.. :Д/
~Frozen angel~
Аз само, когато съм в голяма безизходица, т.е. химия, биология и философия. Но иначе в нашия клас сме цяла мафия в преписването, имаме си система на подсказването XD
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.