Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Rebellion
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Mago De Oz
Ето как виждам аз албума, дано ви хареса :

Rebellion
"Miklagard - The History of the Vikings - Volume II"

Massacre Records

След противоречивите албуми на старите кучета като Blind Guardian, Grave Digger, Rage , в един момент се оказва, че добрата стара Германия, все още е способна да ражда изключителни групи! Групи, които не са на принципа “copy - paste”, а успяват да издават стойности неща, със старите изразни средства. Такава банда е Rebellion! Създадена от напусналите (изгонени) от Дигър китарист Uwe Lulis, напусналият (и написал повече от половината епохален Дигърски “Tunes Of War”) басист Tomi Gottlich, качили на борда талантливия вокал Michael Seifert, те успяват за 4 албума да постигнат това, което малко банди могат и след 10 . Последната им творба “Miklagard”, която ще разнищваме , е втора част от замислената като трилогия “The History of Vikings”. Започваща убийствено с баладично итро, в което взема участие Charles Rytkönen от Morgana Lefay, за да помете всичко с “Sweden”. Удар , от който не те оставят да се осъзнаеш до края на албума. Песните следват своя естествен ход, без да се преливат и без да оставят накрая впечатление ,че си слушал една песен в продължение на 50 мин. Албума звучи епично, стегнато, като точен удар от брадва! Епични припеви, създадени да те пратят в древните времена, запомнящи се сола (споменах ли, че вторият китарист е жена - Simone Wenzel) , ритъм секцията в лицето на Gerd Lucking и Tomi, стабилна като дракар в атака! Ако искате да си счупите вратните прешлени, пуснете си „Taste of Steel” или „Our Backs to the Wind”, ако искате да изпйите по бира в чест на древните богове, няма по добра за това от “God Of Thunder”. Има и песен, която със сигурност ще се превърне в задължителна за всеки лайф – “Miklagard”, песен създадена да се пее от публиката! Като заключение, мога само да кажа едно – докато се появяват банди като Rebellion,
METAL MADE IN GERMANY WILL NEVER DIE!

Mago De Oz
InsArtTure
Rebellion са страхотна група. Много съм ги въртял. Все още не съм имал време за новия албум, но мисля да му обърна внимание в най-скоро време. Бандата заслужава овациите на метълягите.
metal.gif
lodborg
Хаха, време беше и за такава тема. Според мен това е най-добрият пауър метъл албум за тази година досега. Повече по-късно. smile.gif
conguestadors
Албума наистина е много добър. Грабва от веднъж.
Mort
Добър е албума, но по мое мнение не са надминали първата част на сагата си. Някак по-пленяваща е, повече мелодика има, а солата там са неповторими.
KingSlayer
Хубаво е. Малко старомодно, чисто хеви. Но в това му е и чара smile.gif
Svetyl
Между другото преди време имаше такава тема. Както и да е... Kiew!
ManOwaRadO
Киев и мене най-много ме впечатли, както и страхотното интро в началото. Абе много пауър има в тях, не могат да надминат Грейв Дигър, но въпреки това са страхотни icon_headbang[1].gif
Mago De Oz
Братле, с последните си 3 изцепки, Дигър вече ги задминават всички. И това го казвам като фен от 12 години на групата. За мен Ребелион са много пред тях, най-малкото защото Уве и Томас са написали най-големите хитове на Дигър, а сега с Мани не се справят въобще.
ManOwaRadO
И аз не съм вчерашен фен на Дигър, и аз трудно преживях напускането на Уве, но Мани и Йенс сътвориха не по-малко стойностни неща, почти невъзможно ми е да си представя как така другите не са (или просто не са искали или имали късмета) да усетят кефа от грохота на кънтящите рифове в The Sword или величието и красотата на Highland Tears

За самият Уве - според мен правеше по-добра музика в Дигър, Рибелиън естествено също ми харесват, но едва ли биха успяли да направят толкова запомнящи се композиции като Екскалибур да кажем!
Karazhan
За хеви метъл стила си е много добър icon_headbang[1].gif Но все пак можеха да вкарат нещо различно за да стане още по-добър!Въпреки това албума цепи мрака icon_headbang[1].gif
Airin Of Ancelot
Чудесна банда. smile.gif Двете викингски истории определено са най-добрите им албуми. Също мисля, че надминават с много последните неща на Grave Digger. Не че много си приличат двете групи... Гробокопачите напоследък си тъпчат на едно място, докато Rebellion търсят развитие.
Mago De Oz
Не само, "Трагедията на Макбет" също е безумно силен албум и дебют, чуй го отново и ще се убедиш smile.gif Виж, "Борн а ребъл", беше направо отчайваш, тука спор няма smile.gif Но като цяло добър баланс, 3 отлични за един слаб smile.gif Както съм казал, в опита си за ревю, малко банди имат толкова добър положителен баланс smile.gif
killer_rose
Eто че изтече и новия албум, който съм сигурен, че ще зарадва масово феновете. Моето мнение се променя постоянно - първия път изобщо не ми хареса, втория път ми се стори не чак толкова лош, а сега в момента мисля, че албумът е жесток. И все пак не е толкова добър колкото Grave Digger според мен. metal.gif
PitBull
Относно предния - резачка, тотална, едно от малкото неща в стила, които са ме грабвали толкова... На Ulfberth направо ми иде да зема един меч и да се поразвъртя!

Новият - както вече казах, не е зле, но не ме и впечатлява особено.
Crafter
Вече го коментирахме в темата за пауър метъла, но ще се изкажа и тук - след EP-то очаквах повече мелодичност и повече епичност, а в албума се получава повече тежест и мощ. Струва ми се, че това е слаб завършек на поредицата.
Warrior Of Ice
И аз като че ли очаквах малко повече (най-вече откъм по-запомнящи се, химнови парчета), но и така албумът е порядъчно добър. "Miklagard" за мен си остава най-доброто им постижение, ще видим занапред какво ще предложат. Бандата потенциал има в изобилие.
Airin Of Ancelot
Албумът е чудесен, не мога да се оплача. punk.gif Много мощно и тежко звучат, което ми допада. Предишният наистина беше по-епичен, но няма смисъл да го повтарят, а тук и тематиката е попроменена. Остават си една от интересните немски пауър групи. smile.gif
Svetyl
Нов албум, точно днес излиза. Интересно започва. Тук говорим май за ранносредновековна германска история. Готино.
Edit:
Ala Germanica - клип. Колко ли струва?
Midnightsun
Много готина група, винаги албумите им са с интересна фабула.
Svetyl
В едно от старите интервюта с китариста май, той казва, че много чете преди да почне с песните.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.