Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Bloodbound - Book Of The Dead
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Mort
Излезе едно от най-очакваните продължения тази година! Book Of The Dead е наследникът на най-добрия дебют за 2006та година - Nosferatu. Bloodbound вече са с друг вокалист, след като се разделиха с Urban Breed. Зад микрофона е Michael Bormann (огласявал групи като Jaded Heart, Bonfire, J.R. Blackmore, Rain). Първите ми впечатления от албума са положителни. Първото и най-важно е, че след напускането на Urban е явно, че се е запазило творческото ядро в групата. Песните отново са здраво надъхващи в стил, който се позагуби в последно време. Посъживен и освежен хеви метъл ни залива от самото начало. Липсва обаче класата на Urban и уникалния му почерк в пеенето, но пък Michael дава едно ново раздвижено звучене. Важното е, смятам, че ще се хареса не само на феновете на групата, но и на жанра, тъй като дори големите имена (като HammerFall, примерно) взеха да поотстъпват заетите позиции. Ами това е засега - повече очаквайта в скорошно ревю (който и да го пише).
blue_eyes_
Само незнам как се сети за тях.
Първия им албум доста ме впечатли wink.gif

Ето нещо също така интересно:
bloodbound: [термин, произлизащ от средновековието, когато хората се заклеват като порязват ръцете си и се здрависват, смесвайки кръвта си. Така всеки носи кръвта на другия, което ги прави кръвни братя. Подобно кръвно свързване не може никога да бъде развалено, като и даже продължава в задгробния живот и отвъд...]
Warrior Of Ice
В музикално отношение Bloodbound почти не са се променили, което е и добре, и зле. Добре е, защото песните от дебюта бяха изключителни и нямаше какво повече да се иска от тях. Зле е, защото новите композиции просто не са на същото ниво. Основният недостатък на "Book Of The Dead" не е липсата на стилово развитие, а липсата на идеи. Също така не ми харесва новият им фронтмен. Оставям настрана факта, че малцина могат да се сравняват с чудовище като Urban Breed. Просто Michael, колкото и да се напъва да се впише в духа на бандата, звучи твърде хард рок. Не им отива този контрапункт.
lodborg
Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 29 2007, 03:05 PM) *
Основният недостатък на "Book Of The Dead" не е липсата на стилово развитие, а липсата на идеи.
Това е обобщава най-точно всичко, което има да се каже за албума. Значително подобрена продукция (липсата на която беше единственият недостатък на "Nosferatu"), почти немръднал стил, но нещо липсва в самите песни. Не ти се забиват в мозъка както преди...
wqwrrr
На първо слушане албумът е доста добър, но поне за мен не може да надмине дебюта!
InsArtTure
Слушах, слушах, слушах албума и не го помня. Нищо хващащо....
scion_of_storm
^+1. Нещо и мен не ме накефи особено, но пък от къде да знам, може ако го послушам още да ми влезе под кожата smile.gif
Dragontear
май няма да си го пусна още веднъж no.gif
Airin Of Ancelot
Разочароваха ме, но донякъде го очаквах след напускането на Urban. Не знам дали това е причината, но се е позагубила искрата в тази банда. Новите песни са добре изсвирени, но не те карат да ги въртиш отново и отново. А новият вокал наистина не пасва на музиката.
blue_eyes_
Определено първия им албум бе повече от страхотен, но и този не е за изхвърляне.
На мен в краина сметка ми допадна. Днес цял ден го връткам и установих, че е страхотин за път rolleyes.gif
Rolf
Book Of The Dead е един от малкото нови албуми, на които успях да обърна нужното внимание. Bloodbound не са мръднали в музикално отношение, което не ми се нрави много, но само по себе си е простимо. Вокалът обаче ми бърка в здравето. Не че е лош, но не е за тази банда. Urban им пасваше къде-къде по-добре!
dilinjara
Всички сте прекалено "меки''. За група с най-обещаващ дебют от доста години насам тия ме разочароваха тотално. Тоя грачещ вокал разваля и малкото добри впечатления от иначе добрата все същата музика, каквато и очаквах от тях. Не го знам къде е пял и не ме интересува, но е по-подходящ за стил МЕТАЛ ЧЪРЧ и определено според мен дърпа бандата надолу. Уф... thumbdown.gif
Rolf
То момчето не е виновно, че ония дръвници не са намерили по-подходящ. Не може да му се отрече, че се старае.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.