Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Бързо и мързеливо ядене
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3
Dragontear
Хъх, ами ето още една тъпа тема. Предполагам на всеки му се е случвало да се прибере вечер след работа смачкан(а), а родителскоито тяло (или друго такова) да не се е погрижило за вечеря.

Обикновенно тогава се импровизира или се поръчва нещо...

Споделете сега как импровизирате...дайте рецепти за мързелива вечеря.

Лично моето е кремвирш с кашкавал на микровълновата .....и около него гъби Става за 10 минути и и върви много с бира ..пък и мога да си го ям пред PC то happy.gif
conguestadors
AM-AM.BG Тайландска манджа, големи порции и сравнително добри цени. wub.gif
Свар
Хляб,масло и шарена сол..... айде в фурната,тостера или каквото е там и работата е готова.Много хляб -евтино и наяждащо :Р .....Но се случва ,като не са се погрижили просто да не ям ,защото ме мързи да се мръдна от стола happy.gif
Pyjamka
Сандвич, някаква консерва, претопляне на недоизяден обяд или варени яйца. Салата също върви. Или пък просто гризане на сурови зеленчуци. Мда, нерядко се случва да се прави от нищо - нещо за вечеря. wink.gif
blue_eyes_
Доста интересна тема laugh.gif
Аз в подобни ситуации ходя в най-близката кръчма или пицария. И не, защото не ми готвят, а защото трябва да се прибера и да си сготвя rolleyes.gif , но в това хубаво време все повече ме мързи hmm.gif .
При това положение е по-добре да си хапна навън с приятели wub.gif
Vehement`Desire
Филийка с каквото има. Обикновено цигански банички, или студентски пържоли, както съм чувала някои хора да им казват. А напоследък вместо циганската баничка си приготвям следното - в една чиния изливам олио, в него - червен пипер, чубрица и сол (може и шарена сол направо), мааалко доматен сок или лютеница (не повече от една чаена лъжичка) и става страхотен сос за топене с хляб ( и адски нездравословен rolleyes.gif ).
Dragontear
^ Хъ хъ хъ Това звучи много мазно и гадно ...ЩЕ ГО ПРОБВАМ !!! laugh.gif

Ако и в цялата тази гадост зе запържат и некви мръвки сигурно ще стане култово happy.gif
Slash
Цитат(Dragontear @ Apr 19 2007, 12:22 PM) *
Лично моето е кремвирш с кашкавал на микровълновата .....и около него гъби Става за 10 минути и и върви много с БИРА

Искаш да кажеш, че обръщаш внимание на кренвирша с кашкавал... ohmy.gif
Свар
Цитат(Dragontear @ Apr 19 2007, 01:59 PM) *
^ Хъ хъ хъ Това звучи много мазно и гадно ...ЩЕ ГО ПРОБВАМ !!! laugh.gif

Ако и в цялата тази гадост зе запържат и некви мръвки сигурно ще стане култово happy.gif

Много е яко, няма да сгрешиш wink.gif
Dragontear
Цитат(Slash @ Apr 19 2007, 02:04 PM) *
Искаш да кажеш, че обръщаш внимание на кренвирша с кашкавал... ohmy.gif

А? Смисъл...? Обръщам му внимание колкото да го обеля защото още не са почнали да правят найлона вкусен laugh.gif
MadHatter
Аз обичам най-вече да пържа разни неща, хващам всичко от хладилника (кашкавал, сирене, салам/шунка/филе, чушки, лук), смесвам го с яйца и малко брашно(може и без), да се сгъсти и да е засищащо, и го мятам в тигана. После малко лютеница или кетчуп. При добре загрят тиган с олио, става за около 10 мин максимум.
SharondenAdel
Цитат(conguestadors @ Apr 19 2007, 01:09 PM) *
AM-AM.BG Тайландска манджа, големи порции и сравнително добри цени. wub.gif

ТОВА Е !!!
От близо година или по-малко окгато няма какво да се яде в къщи а няма време поръчваме храна от там bowdown.gif Става бързо и наистина вкусно tongue.gif
ViolentBeauty
Да живее Пицария Джиков - пици, салати и др., Кенар - ама всичко им е сготвено! И най-важното KFC wub.gif
Mort
9339999 wub.gif
Dragontear
Добре бе ясно разбрахме, че може да се поръчва...и аз това казах още в началото...

Въпросът е какво правите като не поръчвате а си "изобретявате" нещо за ядене
Warrior Of Ice
Аз си правя омлети с каквото има в хладилника. Вече се считам за експерт. happy.gif
darga
Като се прибера от даскало към 4 тепърва закуско-обядо вечерям...Кратка проверка на хладилника - кашкавал,малко домашна луканка(от кон) и прозрачна филия хляб,мятам у микровълновата и за 2 минути съм готова..колкото кашкавала да се разтече хууубаво.Естествено се прибавя и огромен резен сирене wub.gif Мра за сирене...
abductor
Аз също имам навика да набъркам каквото има в хладилника с яйца - може да се ползва почти всичко и става за нула време.
scion_of_storm
Сандвич на мултифункционалния тостер, май френдс. Сандвич с луканка/кашкавал/топено сирене/краве сирене/овче сирене/еди-кво си/еди-що си, това е истината. Про съм тук хD icon_headbang[1].gif
melhaer
Цитат
малко домашна луканка(от кон)

това ми се струва доста изродско, не знаех, че в България има хора, които ядат коне...струва ми се отваратително...

Иначе аз ям почти само навън, макар, че току що ядох филии с марагрин, кашакавал и кисело мляко, защото бяха пред разваляне продуктите и трябваше да ги ополсотворя...

Бързо е да си взема дюнер от най-големите от Шишман, че е на 2 минути от нас...
sepulturatr
Каквото има drinks_drunk.gif

Големи сте чревоугодници стига с това едини laugh.gif Требва и акъл !!
blame
Спагети!
wub.gif
Един пакет от онези дето са за 3 минути, докато още е горещ му изливам водата добавям кашкавал, някакъв салам и кетчуип и ако всичко е в точни дози става бижу.
Или пък задушен ориз с царевица и грах, пак става сравнително бързо и доста вкусно. Може и само задушена царевица...
Е класиката си остава препечени филииики с масло.
Svetyl
Вафли, бисквити... само това мога да ям и пак ще съм добре.
KingSlayer
Общо взето кво видим laugh.gif тъй-като съм умрел от глад в повечето случаи.
Revenant
250-300 грама мюсли с плодове (аз го взимам насипно) и малко натрошени орехи слагаш в една кофичка кисело мляко, разбъркваш и изчакваш половин час след което консумираш
InsArtTure
Цитат
Спагети!
wub.gif
Един пакет от онези дето са за 3 минути, докато още е горещ му изливам водата добавям кашкавал, някакъв салам и кетчуип и ако всичко е в точни дози става бижу.
Или пък задушен ориз с царевица и грах, пак става сравнително бързо и доста вкусно. Може и само задушена царевица...
Е класиката си остава препечени филииики с масло.

Същото. rolleyes.gif
darga
^^melhaer,и аз бях на такова мнение...Това са на бащата измишльотините.В крайна сметка не е никак лошо,но както и да е.
Vehement`Desire
Цитат(Revenant @ Apr 19 2007, 10:27 PM) *
250-300 грама мюсли с плодове (аз го взимам насипно) и малко натрошени орехи слагаш в една кофичка кисело мляко, разбъркваш и изчакваш половин час след което консумираш

Мммм... Това закусвам (когато има кисело мляко), само че в по-малки количества, без орехи (но звучи добре и трябва да опитам) и не го изчаквам. smile.gif
RazorJack
дам и на мен твърде често ми се налага.

аз съм спец по печенето на всякакви видове филии smile.gif любимото ми - мажа две филии много тъкно с масло и отгоре ги мажа с кечъп Heinz. после поръсвам обилно с шарена сол, къри или квото там има. Ако има топено сирене мажа и с това. После слагам на едната филия по едно парче кашкавал и шунка и затварям с другата и мятам на тостера от тея дето притискат от двете страни и сандвича се запечатва laugh.gif много ядко става smile.gif


а като гледам споменахте орехи ... много е яко да накълцаш един банан и да посипеш обилно с мед и после да сложиш цели ядки от орехи ... тва като се разджурка става баси готиното smile.gif
FallenAngel
Мен като ме мързи да готвя повечко време правя "надупени картофи" happy.gif
Има два варианта.
1. Небелени добре измити картофи се нарязват на две, се слагат с отрязаната част към дъното в тава намазана с олио и поръсена със сол /на вкус, но картофите поемат много сол/ и мноого червен пипер, отгоре после пак се наръсват с малко сол и червен пипер и пак вървят много с бира.
2. Същата работа, само че картофите са белени, а тавата се поръсва с копър и сол. Отгоре пак се поръсва малко копър и сол и се пекат. На тези може и да им се настърже малко кашкавал като се поизпекат и да се върнат обратно във фурната да се запече и кашкавала. Нашите много ги обичат happy.gif

Гледам, че се споменават и сандвичи... любим вариант е разбъркани яйца със сирене, намазани на филия хляб и изпечени на грил в микровълновата. Същата работа върши и тостер/скаричка.

Печени гъби с масло също е много добър вариант, може и да им се махнат пънчетата и да се напълнят с нещо smile.gif
Crafter
Цитат(scion_of_storm @ Apr 19 2007, 07:54 PM) *
Сандвич на мултифункционалния тостер, май френдс. Сандвич с луканка/кашкавал/топено сирене/краве сирене/овче сирене/еди-кво си/еди-що си, това е истината. Про съм тук хD icon_headbang[1].gif

Това е истината.

Става далеч по-бързо от разни яйца и подобни, не е нужно да миеш съдове след тва и има доста различни видове сирена и кашкавали, които могат да се използват.
Също така е важно и да имаш разнообразен хляб.

Особено яко става с малки франзели, с разни странни неща по тях (некви семена ор съмтинг).
icon_headbang[1].gif
Nickolleta
(Като няма друго) бутам в микровълновата пакет пуканки и... се наслаждавам.
Ако няма пуканки: кофичка кисело мляко с мед.
Номера е да залъжеш глада с пълен корем, ако ще и вода да е. wink.gif

Ех, спомени:
веднъж в 8-ми клас нямаше нищо за обяд и обядвах... 1 бира biggrin.gif закъснях, имахме контролно и без да мисля и да знам нещо, изкарах 5,50 w00t.gif
zelatorr
И аз обядвам понякога бира, а има случаи кото това ми е основното през деня laugh.gif Иначе някакви сандвичи със салам и майонеза.. мммм
Dragontear
^ В интерес на истината и аз съм го правил тоя номер....цял ден нищо и 4 бири ме насищат яко ...обаче веднъж направих инфекцията на абсолютно гладен стомах ударих 10-11 бири и се събудих направо на другата сутрин с нулеви спомени след 6 тата а ако обядвам само с бири ...вечер правя сериозен щурм всичко дето се яде в нас
noel_f
Цитат(Dragontear @ Apr 24 2007, 12:39 AM) *
на абсолютно гладен стомах ударих 10-11 бири

Оле.... w00t.gif Как си оцелял изобщо след 11 бири? smile.gif Разбирам до 5-6, но 11 - wow!!! ohmy.gif
Warrior Of Ice
Той и след повече е оцелявал... happy.gif
noel_f
Поне аз не мога да си го представя sp_ike.gif happy.gif Аз ако изпия 11 бири сигурно няма да съм жива на следващия ден smile.gif
FallenAngel
След толкова само Ники може да е жив явно sp_ike.gif
Dragontear
^Беше ми много зле както споменах....нямам никакви спомени от този ден... но според Нели съм се държал абсолютно нормално... laugh.gif По-късно като влезе може да напише подробности около този ден laugh.gif

BTW Онзи ден баба ми ходила да пазарува и купила неква лютеница или по скоро на етикета пише "ЕДРОСЛМЯНА ЛЮТЕНИЦА" .....Това е тотален култ.....

Опърпорих половинка хляб с нея... пълна е с некви подправики и разни босилеци магданози итн...
не знам но беше адски вкусна ...а няма да ви описвам с пресен хляб как върви
Sirenia_fan
мойта е сварени спагети, но не ги чакам да се надуят и да станат бели, а само да омекнат, колкото да стават за ядене. преди да ги сипя в тенджурата обаче, сипвам първо малко олио и сол във водата. като се сгорещи водата слагам спагетите и чакам 10-15 мин. да се посварят. след това изсипвам водата от тенджурата и си ги "пренасям" в една купичка, наръсвам половин бульонче с гъбен вкус (тези на маги са най-добри), разбърквам така че спагетите да се боядисат хубаво с цвета на бульона и почвам да нагъвам. wink.gif с три такива купички оцелявам 5-6 часа преди да почне новия глад. smile.gif

вие можете да си сложите къвто бульон ви кефи, но аз лично мисля, че гъбения придава най-добър вкус и аромат на "манджата". wink.gif
FallenAngel
^^ Това ми е любимата лютеница! Имам слабост към подправките happy.gif

Скоро даже в морската ядохме към 5-6 сутринта такава, с 'ляП happy.gif

Сетих се и за друго бързо ядене - пица smile.gif Тестото се омесва и втасва бързо, после и бързо се пече. smile.gif
`Xandria`
Това с полу-готовите спагети е чудесно решение...с много кашкавал. wub.gif Иначе моето най-мързеливо ядене представлява една препечена филийка, отгоре пльоснати и добре размазани две лъжици руска/тракийска/картофена/бобена салата, или там каквато има. Или пък някакви макарони, които стават за минути, забъркани с парченца салам, майонеза и кашкавал, всичко става за около 10, максимум 15 мин.
conguestadors
Последно време си правим тостери у нас. Слагаме между две филии каквото намерим в хладилника и го запичаме. Останки асорти wub.gif
noel_f
Ние си купихме специална машина за сандвичи. Стават страхотни. tongue.gif
Voodoo_girl
От няколко години не живея с родителското тяло, затова често съм на вечеря "хоп-троп". Менюто включва най-често полуготови спагети, от които вече ми се повръща, лютеница и хляб laugh.gif , кисело мляко, Активия (ама не ви препоръчвам продължителна консумация, защото има странични ефекти rolleyes.gif ), солетки и вече по празници се излиза на кръчма, пицария и тем подобни. happy.gif
SteamOfBlood
Муахахаха-няк-няк-няк!
Рецептата на WeedSm0ker за перфектно тяло е:
"Сперменка"
Мисля,че няма нужда да продължявам..... rolleyes.gif
Но драги съфорумници препоръчвам ви да пробвате моята рецепта за Хлебненка laugh.gif :
Тя всъщност е доста скромничка ^^.


Питка напълнена с хляб.




Бъдете утре отново с нас в 21.50 и вашото любимо шоу "Вкусно"
skatatika
Четох, четох, а не забелязах класиката - пържени картофки, тази стара моя любоФ, става бързо и засища, тъй де, нали трябва да се натъпча кат прасе и после да не мога да мръдна.
Voodoo_girl
Хах да, да ... говорим за вечеря хоп-троп. Нещо бързо. Докато обелим картофите, докато ги нарежем и опържим и вече ни се отяде laugh.gif
skatatika
то затова има и бланширани: мяташ тигана на котлона, мяташ картофите в него и готово, след няколко минути се тъпчеш като гладен пес със дебели кокали(от къде ги измислям тия сравнения...)
Voodoo_girl
Е каквото и да си говорим пържените картофи не са особено здравословни, бланшираните още по-малко. Та както казах и преди това киселото мляко рулира. laugh.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.