Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Снукър
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
intercessia
Svetyl, темата ти не забранява споделянето на различни мнения, все пак си писал "гледате ли" smile.gif Но офенс! За всеки влак си има пътници.
Svetyl
^Окей.
Megadeth
^Промени шибаното заглавие и ги изхвърли от тук, подяволите!!!
Svetyl
^Абе нищо сега. TNT, де си бре, кажи впечатления?
_TNT_
Уважение към Картър, но финалът практически се състоя вчера. Съперничеството между О'Съливан и Хигинс е най-голямото в момента (а бих казал и откакто следя играта). Шотландецът е олицетворение на баланса - във всички апекти на играта е на високо ниво и за сметка на Рони няма проблеми с алтернативни аз. Заслужено поредна титла в колекцията на Магьосника. smile.gif
Svetyl
China Open следва. Много се учудих, че Ебдън е шампион там. Откога не съм го виждал тоя...
_TNT_
И никак не ми липсва, да ти кажа. wink.gif
Дано скоро дойде моментът, в който дразнители като него, Бонд и сие бъдат тотално изместени от младоците по турнирите.
Svetyl
Е какво като играе бавно... smile.gif Между другото - Магуайър е ВЕЛИК! След оня удар марка висш кросдабъл, просто ми се издигна в очите. Личните ми топ 5:
1. Хигинс
2. О'Съливън
3. Селби
4. Магуайър
5. Робъртсън
sharon
Очакваемо стабилен Вълшебник, както винаги. Като че ли очаквах повече от Картър като за финал, но хайде, отива с акредитациите и паметните моменти от турнира. Svetyl, при мен класацията е подобна, с лека размяна между първите двама.

^, ^^ Нещо изпуснах нишката за Ебдън... И на мен не ми е сред най-големите любимци, но има нещо в игровия му стил, което определено харесвам. Така или иначе би било неуместно да се отрича приносът му, а и всеки си има някакъв чар и нещо поне толкова дразнещо редом с него - важното е с какво те печели или отблъсква в случая. Едва ли някой е забравил как издърпа килимчето изпод кратата на Хигинс миналата година точно на China Open, въобще текущият сезон е доволно интересен.

Цитат(blood @ Jan 31 2010, 10:57 PM) *
Снукъра е като шаха, поне в моите очи.

С това съм съгласна, още повече, че обожавам и двете. Навържи в един ред всякакви подобни стратегически (съответно за някои психиращо нервозни) занимания, общата картинка е ясна. От един по-друг ъгъл същото опрадвава и факта, че с _TNT_ харесваме и доста куестаджийски (циклаторски за гореспоменатите) игри, освен всичките други. Всеки със своето си. wink.gif
_TNT_
За Ебдън искам да уточня защо съм толкова отрицателно настроен (приносът му е несъмнен - случаен играч не става световен шампион, дори само това е достатъчно). Играта му е олицетворение на моите разбирания за анти-снукър и изобщо философията "на всяка цена", изповедници на която има във всеки спорт, а аз не понасям. Офанзивното начало винаги ме е привличало много повече и ми е доставяло по-голямо удоволствие.

Oтносно стратегическите елементи: ++ всичко, казано от sharon. smile.gif
Svetyl
Много ме кефи колко вода пият...
Иначе ми направи впечатление, че имаше страшно добри удари на тоя турнир. Сякаш не е било така преди...
sharon
Опа, China Open турнирът чука на вратата. bye.gif
Svetyl
Да, тук е момента да помоля за някакъв онлайн линк към евроспорт. Знам, че има...
sharon
^ Още не съм намерила нищо, а наистина имаше някъде... Ако открия, направо ще ти пиша.

Гледах какво направи Ding срещу Greene преди малко - имам чувството, че китаецът изпадна в транс и премина към онзи премерен стил на игра, изключващ всякакви излишни движения. Винаги ме е радвал като играч, но има неприятната тенденция да се отпуска в един по-нататъшен етап. Дано да е поработил над това, ще се радвам да го видя и напред в турнира. Моменти като този си заслужават на макс - отбеляза страхотен брейк, който си струваше адмирациите въпреки това, че не го довърши съвсем докрай. Подредбата съвсем не беше от най-лесните, но вложи необходимите усилия и изпрати Greene директно вкъщи. Така като гледам и утре ще да е интересен ден. devilsmiley.gif
Svetyl
Ще пропусна и този ден, но утре ще съм си в Русе вече и ще гледам...
Svetyl
Добър турнир се получава... Сигурно Динг ще спечели финала, дето се вика у дома и стените помагат. В крайна сметка обаче, един от любимците ми направи първото си 147, което много ме радва, а утвърдените имена отпаднаха до четвъртфиналите. Това, поне за мен, означава едно доста интересно световно първенство.
sharon
Дано да е Динг, положи много повече усилия от Уилямс. Съгласна съм за световното, но и това тук беше една доста добра разгрявка, макар и малко непредвидима на места. Ако китаецът продължи да поддържа такова високо ниво на успеваемост и се задържи към края, значи наистина ни очаква нещо интересно, имайки предвид останалите потвърдени участници, които тук развяха бяло знаме. Така или иначе е скоро, ще го видим. devil.gif
Svetyl
Браво на Уилямс. Добре игра. Ама нещо ме дразни в него, не виждам никакъв пламък, никакъв хъс, просто си мърда щеката (да се приема и в двата смисъла) без желание...
Я да видим как ще е световното...
http://en.wikipedia.org/wiki/2010_World_Snooker_Championship

Хаха, Марк Уилямс срещу Рони на втория рунд почти сигурно. Колко ще е готино Ракетата да отпадне още там smile.gif Ебдън срещу Магуайър във втори рунд също изглежда интересно. И Хигинс срещу Марк Кинг. Ще ми се Кинг да направи изненада, заслужава, след като е одрал кожата на Светльо Витков. От друга страна идеята да видя един от любимците ми Робъртсън на четвъртфинал срещу Хигинс, е доста добра.
sharon
Същата история с Уилямс - няма друг играч, който да ми е безразличен до степен на такава скука. yawn.gif

На мен пък ще ми се хареса някой да клъцне крилцата на Робъртсън отново и пак така предварително - бих заложила на Фу, ако се е заредил с достатъчно амбиция, но е твърде малко вероятно. При Хигинс Vs. Кинг вдигам ръце - доста са различни са като стилов подход и стратегия, а и двамата са ми много любими, така че все ще съм доволна. Поглед надолу - елеминационен на Картър и Пери срещу такъв между Динг и Мърфи претендира за голямо шоу, което ще следя с интерес.

Не знам само какъв е този извратен жребий в края - набор '91 в лицето на Чжан Анда срещу Хендри. Да, може да е плашещо обещаващ дебютант, но да ти дадат зелена светлина срещу един от кралете на снукъра (настрана формата му в момента) на световно просто не бива да се случва и далеч не звучи особено хуманно. Виж, ако демонстрира някаква извънземна класа, повече няма да чуеш и една буква от мен по негов адрес, освен ако не е хвалебствен.
Svetyl
Еми, жребий, какво да правиш smile.gif Аз се чудя Мърфи дали няма да се разгърне малко... доста слабо играе в последните 1-2 години...
sharon
Хей, Чжан и Хендри дадоха великолепен старт, резултат 3:4 след първа сесия. Китаецът показа доста търпение и се разписа с много премерени удари, като че ли не искаше да поема извънредни рискове, което е разбираемо срещу такъв съперник. Утре ще доиграват, добро начало! w00t.gif
Svetyl
Марк Алън icon_headbang[1].gif Само това имам да кажа smile.gif
А, да, много ме е яд за китайчето срещу Хендри... ще загуби само от липса на опит. Дано имам начин да гледам и в Търново...
sharon
Трябва да видим Пери срещу Картър - да ме извинява Коуп, обаче направо си умирам си за този двубой! devilsmiley.gif "Китайчето" можеше като нищо да издърпа килимчето изпод краката на Хендри, но пък изпълниха максимума на формата, което много ми липсваше в последно време. И аз бях за него, и мен ме е яд... Но поне е ясно, че ще го гледаме и занапред, ако не друго. drinks_drunk.gif
_TNT_
Ето линк, ако някой няма възможност/желание да гледа Eurosport. BBC, добро качество и английски коментар. wub.gif
Жалко за Cope, надявах се да продължи. Както и да е, cmon Ronnie! smile.gif
Svetyl
Не ми отваря линка sad.gif
Едит: Отвори го...
sharon
Получиха се хубави заплетени ситуации тук-там, но грешките бяха меко казано странни. huh.gif Така и не разбрах кога ще излъчват края..? Ясно, че довечера ефирът ще принадлежи на Дейвис, но това ми убягна като инфо.
sharon
Все още нямам думи за двубоя между Дейвис и Кинг - не вярвам въобще в цялото световно нататък да видим подобна нехуманна игра на нерви до последен удар при равенство. След една такава среща, всеки заслужаваше възможност да продължи напред не по-малко от другия. Абсурдното е, че дори не говорим за осмина финал, а те изиграха невъобразимо инфарктна ситуация и оставиха легендарен мач за чудо и приказ в историята!!! bowdown.gif

Прекрасно е, че ще гледаме Дейвис срещу Хигинс, но в момента наистина се съмнявам, че нещо може да осигури по-голямо зрелище от тазвечершното.
Svetyl
Когато Рони О'Съливън играе така на 52, обадете ми се...
Стив Дейвис > Рони, а и всички останали.
Svetyl
Малей... Ще е супер интересно Дейвис - Гулд.
sharon
За мое съжаление ще е Дейвис - Робъртсън. blink.gif Много неочакван обрат, но затова пък и първенството тази година се отличава с повече динамика и класа. Гулд беше най-приятната изненада засега, доста ме е яд за загубата му.

За сревнението мужду Стив и Рони - когато вторият отбележи толкова години стаж около масата (което му пожелавам искрено, разбира се), тогава ще е по-редно да съпоставяме нещата. tongue.gif
_TNT_
Най-качественият мач на турнира досега завърши. Жалко, че толкова рано се срещнаха. Над 90% успеваемост при вкарване и защитни удари.. Уилямс си е върнал формата от преди години, което е чудесно.
Селби размазва Хендри, но за жалост съм почти сигурен, че при мача с О'Съливан ще разтакава локуми и ще ми скъса нервите. Дано Рони запази мотивацията си и се настрои за, убеден съм, най-тежкия противник на това световно.
sharon
Интересно... hmmm.gif Мърфи и Али с елиминационна среща. Звучи обещаващо, а и двамата са в отлична форма, поне след последните игри. Хубави обрати осигуриха, така че ще е добре да видим какво могат да предложат в скоро време.
conguestadors
Неприятна работа.
sharon
Бива ли, все едно точно той не се е напечелил предостатъчно. Още по-неприятна е цялата кал, която хвърля върху името на играта въобще.

Eто линк към самия запис. 357.gif
Svetyl
Ужас... Мислех, че поне в снукъра корупция е трудна... е не е явно.
_TNT_
Нека изкажа една по-различна гледна точка относно случката с Хигинс. От мача О'Съливан - Селби не следя турнира, така че не съм чул мненията на нашите коментатори по въпроса, но предполагам че е в духа на всеобщото разочарование и т.н.. Дали е виновен или не - това не е най-важното, въпросът е принципен, но фокусът не мисля, че е там, където го насочват медиите.
Всеки спорт, на който се залага, предполага такива инциденти. В каква степен се случват, наказват, потулват или никой не се впечатлява е индивидуално, разбира се. Снукърът е меко казано в криза (да не кажа по-силна дума) и това може да се разгледа като едно от проявленията й. Интересът към играта спада (с изключение на Китай), доколкото чух, със смяната в ръководството на WPBSA вероятно ще си заминат и световните серии, та картинката не става по-розова. Да, Джон Хигинс е голям, заедно с О'Съливан и Уилямс са емблема на снукъра в последните десет години. Това е жалко, наистина. Но "покрусата", която лъха от разните там изявления на шефове, играчи ако щете, ми изглежда ужасно престорена. Сякаш снукъра е някакъв спорт, игран от извънземни, които не са подвластни на желанията на нормалните хора. А много от хората искат пари. В тaзи прекрасна игра, обаче, почти няма. Тъжно и неоправдано (на фона на сумите, които взимат в доста малоумни спортове, няма нужда да давам примери), но факт. Световният номер едно вероятно не е от най-бедните, със сигурност е спечелил прилично от спонсори, но погледнете сумата от наградни фондове - около 5 млн. паунда за 18 години и три световни титли и то можем да кажем, че половината му кариера е минала през най-доходоносните години на играта (90-те). Снукърът си плаче за фундаментални промени, но британците едва ли са най-добрите в тази част. Да му мислят. Все пак ще е стъпка напред, ако погледнат по-реалистично на ситуацията вместо да се тюхкат как почтеността на спорта била застрашена - това е факт от момента, в който са започнати залаганията.
Svetyl
Почти напълно съм съгласен с теб. Все пак обаче корупцията си е корупция и тя не бива да се толерира. Колкото до популярността на снукъра, действително има още много да се желае... ами че то 4-5 държави пращат състезатели...
sharon
Авоарите му са отделен въпрос, сумата дори се пада повече с около половин милион по последни изчисления. Обаче в случая говорим за това, което е взел като официален играч там, но трябва да се вземе предвид, че финансирането им далеч не е поверено единствено в ръцете на спонсорите - ако беше така, крахът на снукъра вече щеше да е останал в историята (и нямаше да слушаме коментари от типа "I have a property in Spain" на Джон). Всеки от играчите си е ходещо рекламно лице, свободно да участва във всякакви прояви, както и правят огромен брой от тях, но това си остава "off the record". Неофициални, но далеч не и недоходоносни. Най-малкото не бих се тревожила какви суми взимат извън светлината на прожекторите имената, които фигурират из световните класации. В случая наистина можеше да е всеки, точно там е работата - стръвта при Хигинс съответно е била и по-голяма респективно рибата. Именно затова е цялата параноя покрай отстраняването - хич не е лесно да излезеш от каша, забъркана от един от двата ти най-успешни маркетингови коза (гръмките тюхкания няма как да се прескочат, били те и само заради масата зрители), така че решението им е съвсем разбираемо. Повече показност при разправата с него тук би била съвсем добре дошла, всъщност. Лично аз гласувам за колкото се може по-сурови съдебни последици.

Не се опитвам оправдая ръководството - не съм кой знае колко запозната с новите им реформи за момента, но че ще има такива - ще има, дори както каза _TNT_ са наложителни. Едно прекръстване на Grand Prix на World Open с още две-три условни рокади обаче са прах в очите на хората вместо кардинални решения. Тук идва сложната част, затова да помислим реално - как предлагаш да изкорениш подобна мръсотия от спорт, в който играчът е строго независима единица в такава степен? Броят на възможните изходи все така упорито намалява за сметка на този на букмейкърите.
sharon
Отделно от неприятните новини, честита титла на Нийл. Напълно заслужена след цялата завързана игра, която спретнаха с Дот, единствено грешките (в играта и на двамата) на моменти ми дойдоха в повече като за решителна среща. Нямаше кой знае какви впечатляващи зрелища, но затова пък се получи по-интересен финал от чисто стратегическа гледна точка с най-много сейфтита от доста време насам. Много силен сезон за Робъртсън като цяло, ще видим какво ще ни предложи от септември нататък.
ZerraX
За съжаление нямах възможност да следя и този турнир. Честито на Робинсон, вчера към 1-2 вечерта имаше интервю с него по EUSport, но бях пиян и не го гледах. Въпреки че бях за Дот, съм доволен и на таз развръзка. Робинсон винаги ми е бил симпатичен, пък и играе добре. Гледах полуфинала м/у Дот и Селби и умрях от кеф като отстраниха англичанина. Бахти злобната публика как ръкопляскаше и викаше на всеки изпуснат удар на Дот >,< фокин' инглиш бастардс!
Кофти стана с това уговаряне на срещи... явно във всеки спорт има черно тото...
Svetyl
Това ли е нивото на съвременния снукър? Окей, сейфти до едно време, ама тия вчера прекалиха. Както и да е, де Робъртсън повече заслужаваше...
Има време до септември, дано се възстановят подобаващо след скандала.
_TNT_
Развръзката на случая с Хигинс.
sharon
^ Всичко хубаво, но ако ще и Mooney да е бил виновен, едно изясняване на ситуацията директно след скандалната среща от страна на Хигинс преди медийния бум щеше да остави името му почти неопетнено. Недоказуемо ми се струва, но те си знаят... Аз лично едва ли пак бих гледала на играта му със същите очи, или поне не в скоро време.

Между впрочем, нещо покрай China Open?
Svetyl
Нещо не ме кефи Шанхай Мастърс... Някакси обстановката ли, играчите ли, но нещо не е на място. Иначе браво на Cope, добре че победи Dott, последния ми е доста антипатичен.
sharon
Има нещо такова, леко мудно се движат нещата дори на финала, който тече в момента. При все това, че винаги е удоволствие да гледам ударите на Картър, Бърнет твърде често (поне до 10-ти фрейм) подхожда като вчерашен играч с всичките "непредизвикани" грешки и странни подрязвания. Хубаво е да навакса малко, поне да вкарат някакво напрежение като за край.
Svetyl
40 минути гонене на розова и черна. А коментатора каза, че бил добър снукъра им...
sharon
Точно така се очертава до последния фрейм, което е по-лошото. laugh.gif Признавам ги откъм сейфти тактики, но все си мисля, че за финал е по-добре да предложат по-офанзивен стил.
Svetyl
Някой гледа ли световните серии? Мисля, че това е чудесен турнир, бърз, но и доста драматичен на моменти. И най-важното Ronnie did it again!
sharon
Скачаме им веднага, макар и донякъде само заради последната част от написаното. laugh.gif Хайде! bounce8.gif
Svetyl
22 часа е финала между Рони и Нийл Робъртсън (който ми е в топ 5 любими играчи). Мисля, че ще е 5 от 7 формат, но не съм сигурен. Иначе Рони няма спирка, ако запази тая форма до световното, просто ще помете всички.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.