Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Снукър
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
Svetyl
То си е реклама, но е реклама по темата.
Между другото, да вметна, че любимата ми част от снукъра са вторичните разбиващи удари, т.нар. кенън шотове. Просто полудявам когато видя добър такъв.
Ludnichar
Да, освен това не е никак лесно да закараш бялата след контакта с червена/цветна точно на нужното място в групата при това с достатъчна сила за да се извърши разбиване! smile.gif

П.П. Svetyl, под реклама аз попринцип разбирам нещо, което цели печалба, докъто целта на споменатия сайт не е такава! Но все пак в случая право на преценка има екипа на този форум!
Svetyl
Няма проблем, тогава smile.gif
Та, да, дайте да правим залагания. Кой е за Картър? Кой е за Пери? 12:12, все пак.
И, колко фрейма смятате че ще загуби Рони на финала?
Аз казвам Картър и нещо от типа на 18:10 за Рони. Нали финала се играеше 18 от 35?
Ludnichar
Аз вече казах кой ми е любимец от останалите играчи в турнира!
Иначе винаги ще си остана фен на Матю Стивънс, ако ще да изпадне от Топ1024! smile.gif


Смятам, че Али ще спечели със 17-15, а на финала ще загуби със 18-11! (оптимизъм як, ама какво да се прави biggrin.gif )
Svetyl
Мисля и че ще има максимум. А и нали са приятели, ще си пускат аванта smile.gif
Ludnichar
Цитат(Ludnichar @ May 3 2008, 03:55 PM) *
Смятам, че Али ще спечели със 17-15

icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif


П.П. И докъто сме захванали да пишем тука... cool.gif
_TNT_
Цитат(Ludnichar @ May 3 2008, 03:44 PM) *
ЕДИТ: TNT, забелязвам негативното ти мнение относно защитно играещите играчи... Но не забравяй, че за много хора именно тактическото надлъгване и играта на сейвтита и нерви с часове е големия чар на снукъра! Така че и този тип играчи си имат своите фенове! Освен това основната философия на снукъра е това, а не правенето на 147 в половината мачове! Не случайно играта е носи името на ситуацията, при която нямаш видимост към топка за игра! smile.gif
Иначе аз също харесвам по-атакуващия снукър и играчите, които го практикуват! wink.gif

Чак сега го мернах, Тоше. smile.gif
Не се съмнявам в многобройните фенове на защитния снукър. То си е до характер на човека. Макар че ми е трудно да повярвам, че някой милее за играта на Фу, например... whistle.gif
Ludnichar
То на Фу само като му видиш физиономията няма как да си му фен, дори през фрейм да прави сенчърита... biggrin.gif
Но примерно Ебдън си има своите фенове, макар че в БГ не са особено много... unsure.gif

П.П. Абе Svetyl, ние за какво спорихме половин час кое е реклама и кое не, като то още в първото мнение си споменал сайта така или иначе, ама аз като съм кьорав да погледна! laugh.gif
Svetyl
Абе в България Ебдън е доста известен. Аз лично не знам кое е по-лесно, да правиш сейфти или да вкарваш... но съм 99% убеден, че ако Ебдън играе срещу Рони сега, Рони ще падне.
Ludnichar
Наистина добрите сейвтита са много по-трудни, отколкото да вкараш! wink.gif

Иначе нямам никакви наблюдения да е известен и да има особено много фенове в БГ Ебдън! А смея да твърдя, че имам доста наблюдения върху БГ феновете, все пак доста от тях пишат в моя форум! smile.gif
Svetyl
Зачетох се в отзивите на Картър след мача...
След тия думи вече смятам, че ще е нещо от порядъка на 18:4, 18:5...
Свеж Рони срещу смазан Картър...
sharon
E, с 11:5 Ракетата няма за какво да се притеснява, не, че поначало му се налага. Така приключи снощната сесия, но и двамата допуснаха някакви безумни грешки. Сега май остава да видим колко бързо ще размаже червата на Картър по масата rolleyes.gif *включва брояча*
Svetyl
Приятели са, грешат... А и като гледах, сякаш Рони не е достатъчно мотивиран... В смисъл, смачка Хендри, сега кара малко на автоматик.
_TNT_
За мен беше очаквано да свали нивото. Моите уважения към Картър, но Рони може да го бие, даже ако му краде фреймовете само. Не е губил досега от него, въобще му е много удобен съперник. Рони ще положи минимални усилия, достатъчни за да спечели - в целия турнир той си разпредели перфектно силите и пикът на играта му беше срещу Хендри.
sharon
Е, няма как да не съсредоточи вниманието си около Хендри, ветеран е, все пак. А това, че с Картър са приятели определено си личи, неслучайно отбелязаха по времето на half century break-a, че Рони не би направил нещо подобно, ако е за сметка именно на този "съперник". Понеже стана дума за Хендри, ясно е, че никой не е застрахован от грешки, доколкото помня даже Робъртсън го би, макар и с малко, по време на миналогодишния турнир в Уелс... Че даже Рони, Стив Дейвис и Хигинсън го последваха, strangely enough...
Svetyl
Аз да вметна нещо, което много ме впечатли. Тия световни серии. Може да бъде разбит най-накрая монопола на британци и китайци в снукъра. Което е само и единствено в полза на този велик спорт.
Svetyl
Е, честито на Рони! Пак много фреймове загуби smile.gif
_TNT_
Най-накрая дочаках Денят. smile.gif
Честито на любимеца ми! Страхотен сезон, истинско удоволствие беше да се гледа играта му.
sharon
Честито на същия, доказа още веднъж, че просто НЯМА равен. Хайде, пък след месец-два пак! bowdown.gif
Ludnichar
Ебати машината! То чак не е интересно, като реши да играе така... Добре, че от време на време му се обажда и другото "аз", да могат да се изявят и другите играчи... laugh.gif
Mwintersun
уоу голям интерес към снукъра брех-брех
мен баба ми..да тя беше, та ме зариби като бях 4-ти клас biggrin.gif
иначе Рони преди имаше леко проблеми там семейство ала-бала..сега си беше перфектен
LordZombie
С доооста голямо закъснение да поздравя Рони с поредната титла - Nothern Ireland. Дано през целия сезон да запази формата си и да се подобрява още повече bowdown.gif
sharon
Тъй, утре e финалът на Shanghai Masters - преди малко O'Sullivan буквално разказа играта на Maguire чрез забележителен century break в последния фрейм. suicide.gif Утре играе срещу "изненадата" Ricky Walden, който от своя страна отстрани Selby на полуфинала.
LordZombie
Рони ще спечели трети пореден турниир!!! bowdown.gif
_TNT_
Go, Ronnie!
За жалост не можах да следя и този турнир редовно. Ракетата явно демонстрира постоянство - единственото, към което можехме да имаме забележки досега. Дано запази мотивацията си и през следващите състезания от сезона!
Atrocity
Абе нещо втора година изпускам да гледам снукър. Някъде от финала на John Higgins и Mark Selby спрях да го следя. Я кажете днес от колко е финала?
Atrocity
Айде дано Рони загуби, след 20 мин почва финала по Евроспорт, или по-точно втората част.
sharon
Тц, тесла... 10:8 за Walden. При все личните ми пристрастия към Ronnie, опонентът му игра наистина впечатляващо, даде всичко от себе си и спечели заслужена победа. Не е истина колко ме е яд, но какво да се прави... Така че просто поздравявам Walden за първата му ранкинг титла, има много хляб в това момче. Още повече, че O'Sullivan е един от най-опитните и определено най-техничните играчи в снукъра, голямо постижение си е.
LordZombie
Who is the greatest player in history?
20724 votes since Tue 06 May

Answer Result Percentage Number of votes
Joe Davis 2% 456 votes
Steve Davis 9% 1805 votes
Stephen Hendry 23% 4794 votes
Ronnie O'Sullivan 65% 13440 votes
Ray Reardon 1% 229 votes
Ludnichar
Адски тъпа и пристрастна класация! Без Джо Дейвис вероятно днес въобще нямаше да има снукър, а да не говорим пък да е популярен!
Atrocity
Стивън Хендри си остава най-великият за всички времена. Това че Рони има много фенове не значи нищо. И честита му загуба, най-накрая да падне. drinks_drunk.gif
Ludnichar
Цитат(Atrocity @ Oct 6 2008, 11:40 PM) *
Стивън Хендри си остава най-великият за всички времена.

И това от къде го реши?
sharon
Цитат(Atrocity @ Oct 6 2008, 11:40 PM) *
Това че Рони има много фенове не значи нищо.

И това как го реши?
Atrocity
Абе я Marco FU и двамата. tongue.gif http://en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Hendry
sharon
^ И това трябва да е нещо, което се предполага, че не съм чела...?
LordZombie
^
Ronald Antonio "Ronnie" O'Sullivan (born 5 December 1975 in Wordsley, West Midlands), nicknamed "The Rocket" due to his rapid playing style, is an English professional snooker player, and the reigning World #1. He has been world champion on three occasions (2001, 2004 and 2008) and is second on the all time prize money list with career earnings of around £5.8 million, behind only Stephen Hendry. He has won a total of 21 ranking titles.

O'Sullivan is considered by many fans, critics and fellow professionals such as Steve Davis and Stephen Hendry as the most naturally talented player in the history of the game. He has also been involved in a number of controversial incidents during his career, being a popular figure for many British tabloids.


Atrocity
Не, но с това нещо се предполага, че защитавам позицията си. Не казвам, че всичко в уикипедия е неоспоримо доказателство, но статистиката никога не лъже. tongue.gif
sharon
^^ За "O'Sullivan is considered by many fans, critics and fellow professionals such as Steve Davis and Stephen Hendry as the most naturally talented player in the history of the game. He has also been involved in a number of controversial incidents during his career, being a popular figure for many British tabloids" съм повече от съгласна - подобно отношение не пада от небето върху играч БЕЗ талант, а Рони е доказателството от плът и кръв.

^ Да, но има разлика между "се предполага" и "наистина обосновава мнението", за това става въпрос. Елементарен пример - в спор относно най-любими/талантливи/известни и т.н., и т.н. вокалисти, един линк към биографията на Dio, да кажем, в голяма степен би обяснил пристрастията ми, но далеч не би отговарил на въпроса защо, по дяволите, го имам за нещо над всички останали. Случаят е аналогичен.
По темата, никой не е оспорил приноса на Хендри в снукъра като цяло, би било безумно. Но пък и няма как да си затворя очите пред крещящото положение с постиженията му В МОМЕНТА, докато Рони е нещо повече от свежо допълнение, което от маса време насам не спира да демонстрира уменията си. И май е напълно излишно да пускам линк към резултатите от тях.
Atrocity
^ Ако сравниш Хендри, като по-млад и Рони последните години ще видиш, че разликата между тях не е в таланта, а в търпението. Според мен Рони няма да стигне далеч, ако се смята за Бог над всички и спира да играе, когато му вземат няколко фрейма подред. А да и самочувствието забравих да добавя. Така че и без статистиката те оборвам.. and there's nothing you can do about it! tongue.gif
LordZombie
Ако Рони играе на топ ниво,концентриран със стимул може да смачка Hendry с 19 - 0
Ludnichar
И как по-скоро си защитаваш позицията? Я обясни защо Хендри да е най-велик? И защо сравненията трябва да са с Рони? Да не би снукъра да съществува от 10 години? И за капак - какво аджеба разбираш под "най-велик", щото и това е бая спорен въпрос...

И все пак поне не защитаваш позицията, че Рони е "най-великия", защото това пък е още по-абсурдно и смешно, а пък го твърди всеки втори, с който съм обелвал дума за снукър! Ама нормално, в Бг имаме навика да гледаме нещо от 2 седмици и да се имаме вече за големите специалисти и разбирачи...
LordZombie
Рони е най-якия играч. Не ми пука дали е най-великия! Той е най-атрактивен, ако реши да играе сериозно може да помели всеки.
Ludnichar
Така е, в играта на Рони има нещо, което в на останалите няма...
Но тия негови психични проблеми си казват думата от време на време... Ама няма как, най-гениалните винаги са чалнати или си имат някакви проблеми... Особено тия в снукъра... Все пак единия е бил непоправим пияница и напрактика точно това го е провалило, а сега втория е с психични отклонения... biggrin.gif
Jasmine*
Ronnie O'Sulivan-това е и моят фаворит, аз предимно заради него гледам снукър..и заради готината обстановка също. smile.gif
mre
Не че съм голям фен на Хендри но през 90те си беше доминираща сила, единствената причина и сега да не мачка всичко са си годинките и невъзможността вече да поддържа същата концентрация като едно време. Колкото до Рони атрактивен е но не изпъква чак токова като победи над другите топ играчи в момента.
Лично мен най ме радва Питър Ебдън но не съм гледал снукър тази година и не знам дали не се е отказал защото имаше такива слуове.
Peter Ebdon - I am a clown
sharon
Цитат(Atrocity @ Oct 7 2008, 08:17 PM) *
^ Ако сравниш Хендри, като по-млад и Рони последните години ще видиш, че разликата между тях не е в таланта, а в търпението. Според мен Рони няма да стигне далеч, ако се смята за Бог над всички и спира да играе, когато му вземат няколко фрейма подред. А да и самочувствието забравих да добавя. Така че и без статистиката те оборвам.. and there's nothing you can do about it! tongue.gif

Жалко, надявах се на разумна дискусия, а не на разни самоутвърдени размишления от сорта на "ти нищо не знаеш, аз съм написал правилата на снукъра" - фиктивно, но да, така звучиш.

1. Статистиката не я намесих аз.
2. Ако Рони нямаше търпение, въобще нямаше да се занимава с това поначало; Ако не притежаваше същото, нямаше да се ползва с подобно заслужено уважение; Ако има някой, считан от другите (пак не без причина) И от самия себе си за Бог, това е именно Хендри. Защо - ти самият го каза в някое от предишните си мнения, ако не се лъжа, все пак е един от родоначалниците. Което, обаче, СЕ отразява върху личното му его, независимо дали ни харесва, или не. Нормално е за всеки един играч, и не, не е подсъдно, хах.
2. Стивън нямал самочувствие? Да напомням ли, че именно той НЕЕДНОКРАТНО е прекратявал участието си точно поради същите причини, като с това дори нямам предвид "няколко поредни фрейма"?

Ludnichar, не разбрах до кого се отнася предишното ти мнение?
Ludnichar
Алекс Хигинс!


А Atrocity за търпението на Рони специално е прав! Рони дори е наказван, че е удрял топки, преди съдията да сложи предната на масата, а също публично е критикувал съдии (ако не се лъжа Уилямс), че реди топките прекалено бавно, като това пречи на играта му!
Atrocity
^^ Отговарям на горното второ. Мисля да добавя, че това е разлика и в стила. Докато Рони играе си личи как е непостоянен, хаотичен от време на време и изнервен като чели. Стивън поне излъчва спокойствие и концентрираност, подкрепени с равномерна игра. Абе горе-долу това исках да кажа с предишните си постове. Факт е, че и Хендри е напускал състезания, поради несдържаност, но неможе да се сравнява с Рони, който пък е напускал мачове по средата на фрейма.

In the quarter-final match of the 2006 UK Championship, Ronnie O'sullivan left his match against Stephen Hendry at the beginning of the 6th frame. The spectators were compensated by The World Snooker Association with free tickets to the next day matches.


Именно, срещу моят любимец! 503.gif
sharon
^^ С въпросните няма смисъл да се обсъжда въобще, но в случая става дума някак за мааааалко повече време, което би трябвало да е ясно - ако не, обясненията са излишни. Че сравненията между двамата са малко абстрактни - също, но някъде из предишните си постове да говоря за най-велик? Дадох пример спрямо друга област, който мисля, че бе достатъчно ясен.
Иначе на въпроса, идеята е, че колкото и наказания да е получавал, а той наистина е отнасял много, в случая става дума за ефективност. Естествено е, че всеки един от тях си има свой стил и темперамент, стига нещата да работят, обаче, нямам проблем с това.
Atrocity
Краен извод:Нито един от тях не е "Най-Големия!" А ако Рони и Стивън се срещнат в пряк двубой победител няма да има, защото Рони най-вероятно ще напусне играта още първия фрейм, а Хендри обиден ще си тръгне от турнира.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.