Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Kamelot
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
lodborg
Меко казано обещаващо!
ManOwaRadO
Цитат(InsArtTure @ Jul 10 2007, 08:53 AM) *
Аз пък си разбирам зашо не ми харесва. Защото песните не са направени, за да се харесат, а са писани, така че да трябва да искаш да ги харесаш. Един вид "Вижте ни какви сме прогресари, вижте ни, ние сме Камелот и няма други като нас, защото можем да напишем нещо трудно смилаемо."

Аз искам нещо хващащо-като го чуеш, още първия път да запееш с него, да настръхнеш и да си кажеш "Брей, това е метълът" Просто романтиката в Камелот се превърна в шоу, както и при Найтуиш. "Важното е да сме епични"-казват си те...

Аз ще си слушам Карма и ще се разтичам по всяка една нейна нота, всяка! В Гост Опера си търся някой риф или припев да си харесам. А искам, не е като да не искам....

Иска ми се да не се съглася с тебе, но немога. Абсолютно изказваш 1 към 1 моето мнение. Новия е добър, но просто и мен неможа да ме грабне, полифонии и безидейност в излишък. Интрото и първата песен са много здрави, но нататък следва монотонност и почти нищо интересно. Аз очаквах много повече... няма как просто Карма беше толкова нечовешко творение, че просто нямат право да правят по-нестойностни неща след като могат да са толкова добри. Блек Хало също беше перфектен, макар и развит в доста по-различни насоки, този обаче не може да се мери с горе споменатите шедьоври!
`Xandria`
^^^ Ох,че хубаво! wub.gif
Eddie_The_Beast
Наскоро макар и трудно, успях да се сдобия с всички бонус тракова от дискографията... ако някой е заинтересован. smile.gif
А как ще коментирате клипа на Ghost Opera... Не схванах идеята напълно преди да прочета в интервюто... А колкото до "The human stain", от няколко дни го очаквам и се търся... все пак е пуснат на 23-ти ..нз колко още трябва да се чака. Пък може и аз да бързам! И все пак два клипа на един албум..хм...The Black Halo
MadHatter
Те още не са го пуснали във видео секцията на сайта, нито в титръба.цом, тъй че не знам къде може въобще да е пуснат...
Eddie_The_Beast
Аз също,нямам пръпение да го гледам..Поне имам DVD-то на Ghost Opera smile.gif
sLayEr
еми супер як албум,днес го слушах rolleyes.gif ...Love You To Death e много якa песен
prayer4eto
Днес таман си погледнах в MySpace профила и гледам това :

Monday, August 06, 2007


First news about Ghost Opera European Tour II

Hello All,

As Kamelot gears up for the North American tour we are busy working on the next round of concerts around the globe. Together with our new booking agents ICS the dates for early 2008 are shaping up GREAT! We will announce the support acts and some of the first confirmed dates very soon, already penciled in are Greece, Serbia, Bulgaria, Norway, Finland, Sweden and much much more. This will be Kamelot's longest tour of Europe ever! Stay tuned.

KMI Entertainment


Така че - следващата година ни чака концертче happy.gif
Virgin_Steel
^ това го бях постнал преди една седмица тук wink.gif
MadHatter
Повторението е майка на знанието....и баща на затъпяването, но това не е важно сега. По-важно е да потвърдят дата/и. whistle.gif wub.gif
prayer4eto
^^ Хмм, нещо съм го пропуснал това кога си го сложил. Понеже в тая тема го няма и реших, че не знаете все още rolleyes.gif
Virgin_Steel
^ беше изтрито, защото не било официално censored2.gif
Dragontear
Нормално!. Има подфорум за новини .. и има отделни теми (в случая тази), където могат да се пускат такива "слухове" за групата
Virgin_Steel
е?
Rodd1ck
^^Ама в тоя подфорум нали пускате само няколко човека. И между другото новината за Kamelot не е слух от седмица сигурно.
Dragontear
^^Нормално е да го изтрият... мисля, че попаднах на новина за Evergrey, която беше copy/paste от някъде... даже на английски, което дори не ме накара да я прочета. Смисъл няма нищо лошо да пускаш новини , но поне да са преведени. И ако искаш толкова да пускаш новини, говори да те направят в групата която могат да пишат в този под форум.. или ако наистина държиш на новината пиши на някой да я пусне.

^ Да новината е от 1 седмица.... Кажи ми дата за концерта тогава? .. В началото аз пращах новините на някой който може да пише в подфорума. Получавал съм доста предупреждения за това че пускам новини където не им е мястото или не са на български или написани неграмотно. Предполагам именно за това го има това ограничение
Warrior Of Ice
Тук можете да гледате клипа на "Rule the World".
prayer4eto
Не знам за вас, но мене ме накефи тотално icon_headbang[1].gif bowdown.gif . Само едно нещо не разбирам - защо делят Solitaire от Rule The World?
sharon
Брой ме и мен! Ако наистина не ги бяха отделили, щеше да се получи повече от перфектно, но и този резултат е повече от задоволителен.
lodborg
Ако краят не беше обяснил толкова добре какво се случва иначе в целия клип, щях да се подразня много. Седях и гледах първите три минути от клипа и се чудех какво по дяволите се случва в него, но последната минута разкри всички неизвестни. Хубав клип, добре направен, с интересна идея. Харесва ми.
Mort
Аз си мисля, че я схванах, ама каква е идеята според теб?!
lodborg
Един вид метъл музиката за тях е нещо като опиат. Те влизат в Храма на удоволствието, къдетo стават нещо като посредници на метъла за света. Имаше един много хубав момент, когато дават как превъплъщенията им като музиканти напускат телата им; как оставят жалката си действителност, за да се насочат към концертния подиум. Точно след като двете жрици подават опиума на Томас (2:30).

Между другото, идеята на клипа се връзва много добре с текста на самата песен:

Sometimes I tremble like a little child
Sometimes I feel that I could rule the world


В клипа тази двойнственост (или както съм тръгнал литературно, мога да го нарека амбивалентност на характера, хахаха) е предадена много добре. Преди да бъдат упоени с метъла те са едно пълно нищо - просяци, презряни от всички в един и без това пуст град. Единствено в обятията на жриците могат да оставят реалността назад и да се превърнат в обожествявани от тълпата фигури.
usmif
Хубав клип, хареса ми smile.gif

^ Много добре си го описал rolleyes.gif
prayer4eto
^^ Аз се чудя дали да не направя предложение за пускане на нов раздел - "ревюта на клипове" ? wink.gif
Airin Of Ancelot
Чудесен клип, хареса ми дори повече от този на "Ghost Opera"! Много добре е замислен и заснет. smile.gif

Впрочем, ако не бяха разделили "Solitaire" и "Rule The World", сигурно щяха да отрежат солото, така че не се оплаквам. wink.gif
Eddie_The_Beast
Ми супер попадение!
Не знам, не мога да дам мнение на експерт, оценявам го по това на какви мисли и чувства ме наведе.
Ако трябва да сравнявам, единственото видео от този албум което беше наистина невероятно като идея беше The Human Stain!
Lanfear
Цитат(prayer4eto @ Apr 2 2008, 12:58 AM) *
Не знам за вас, но мене ме накефи тотално icon_headbang[1].gif bowdown.gif . Само едно нещо не разбирам - защо делят Solitaire от Rule The World?

/Х/абсолютно съм съгласна!
Иначе като цяло албумът много ми харесва и си го слушам с най-голямо удоволствие... няма да изпадам в подробности защото няма значение. Просто много любима група... wub.gif
Refuse
Определено ми хареса, много добре си го описал lodborg bowdown.gif
sharon
Скоро ще станем свидетели на новия клип на Kamelot към песента "Love You To Death", заснет преди няколко месеца в Белград, Сърбия. Версията с видеото ще е малко по-различна от това, което чухме в самия албум, ето и произволен кадър от него, публикуван на сайта на бандата..
Aglarana
Чака се! smile.gif
scion_of_storm
Една от малкото силни за мен песни на Камелот.

(действащи ми силно, имам предвид)
Eddie_The_Beast
Хаха 4ти клип за един албум dry.gif .. ясна работата ... то и нямаше как да не направят на тая песен..очакваше се още с излизането на албума. Както и да е няма да го пропусна. hmm.gif
Warrior Of Ice
^ Е, че какво лошо има? След като лейбълът е склонен да инвестира в клипове, толкова по-добре за бандата. Видеото е много съществен популяризиращ фактор.
Anwen
Може ли някой да ми каже коя е певицата в тази песен?
http://www.youtube.com/watch?v=vyTiYtqAazM...feature=related
lodborg
Amanda Somerville
Warrior Of Ice
Тук можете да гледате клипа на "Love You To Death".
Airin Of Ancelot
Красиво е направен, както всичките им клипове, всъщност. smile.gif Само ефектите около бандата са ми малко странни, но бива.
scion_of_storm
Представях си момичето...малко по-друго. smile.gif

Хубав клип на невероятна песен.
Airin Of Ancelot
Да, трябваше да е японка. happy.gif
MadHatter
Това не е такава болка за умиране, но на мен тая атмосфера с песента не ми се връзва баш :> Инак, ако се абстрахирам от това какви картини първо съм свързала с песента, ок, клипа е добър. Не ме кефят типичните ефекти обаче, няма и да ги харесвам май.
lodborg
Аз превъртах до края, тоя клип ми стана скучен още в интрото... Но това са си мои проблеми, видеото не е лошо.
Warrior Of Ice
Тук можете да прочетете интервю с Thomas Youngblood, в което става въпрос и за новия албум на Kamelot.
Ghost
Бая трагично видео, добре е станало, в синхрон с идеята на песента. Аз обаче искам нов албум вече. rolleyes.gif
Aglarana
^ +1. rolleyes.gif
scion_of_storm
...from ashes we were born
...in silence we unite.

принципно заради такава песен си заслужава да си дадеш последния дъх.
и принципно именно заради тази песен /и още няколко/ обожавам това, което предават Камелот чрез музиката. иначе не ги харесвам толкова.
Aresius
Само искам да кажа, че този албум ме разочарова. Разбира се, не толкова, колкото ме разочарова новия на Соната, но не мисля че Ghost Opera е от класата на последните им четири албума. Хубавите песни не липсват и в този албум, но проблемът е, че има доста пълнеж според мен, а това не го очаквах от група като Камелот. Но явно повечето хора не са на моето мнение. Това показват продажбите на албума, както и факта, че се заснеха цели 4 видеоклипа! Че коя метъл група снима по 4 клипа на албум?!
Megadeth
Цитат(scion_of_storm @ Sep 27 2009, 02:29 AM) *
...from ashes we were born
...in silence we unite.

принципно заради такава песен си заслужава да си дадеш последния дъх.
и принципно именно заради тази песен /и още няколко/ обожавам това, което предават Камелот чрез музиката. иначе не ги харесвам толкова.

Сети се мара да се побара.


^Брех, идиот.
scion_of_storm
е кво бе, аз отдавна си им харесвам отделни неща мъъ
Crafter
Чуй и другите, тогаз wink.gif
scion_of_storm
обективно и субективно и интуитивно погледнато, щурм, всичко, дето им е с Кан съм го слушал. идеята е, че невсичко ми харесва :>
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.