Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Хардуер/Софтуер, проблеми и въпроси
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
sgoh
Викам да не са взели да го дават с вистата tongue.gif
RPAngelov
Тя вистата отдавна изгоря.
abydos
Вистата си става супер след като сложиш СП1.
RPAngelov
Доколкото съм информирам, именно Виста беше спряна от производство поради ред причини. Все пак... не го ползвах дълго, предпочетох да си сложа Линукс metal.gif
Slash
http://img87.imageshack.us/img87/6868/67856316.jpg

За пръв път ми се случва. blink.gif На какво се дължи това? Как така ще ми вземе 6 мб само при поставянето да празен диск, без да съм качвал нищо? По този начин е невъзможно да запишеш 700 мб файл.
renton
Не се доверявай много-много на цифрите които бозата ти показва. Ако имаш Nero или друг софтуер за писане, по-скоро на него вярвай.
Airin Of Ancelot
renton е прав, Nero винаги показва нещата точно. Освен това има дискове и дискове, не всички събират едно и също количество информация.
Slash
http://img301.imageshack.us/img301/6374/31933549.jpg

Nero имах на предишната машина, сега имам това. Няколко пъти записах с Live File System първите пъти и не ми правеше проблеми. Но явно при форматиране съм повредил диск, не мога да се сетя за друго. И сега във всяка папка, която ми създава (при поставяне на нов диск) ми взима няколко мб, даже последния път 20 при опит за изпразване на диска.

Затова използвах второто (Mastered) и диска се записа с пълния си капацитет. Но не съм решил проблема, не искам да го оставям така без да съм го разбрал. hmmm.gif
renton
От скрийншота мога само да предположа, че става въпрос за двата вида записване на диск:

- с възможност за добавяне на файлове след първото записване
- без такава възможност

При Nero това е означено с Multisession. Явно Вистата пази някаква част от диска (липсващите при теб мегабайти) само за Multisession-а. Ако това обаче не е било проблем при няколко записвания, а тепърва излиза като такъв, - то или е бъг или и аз не знам.

Бих те посъветвал да си качиш последната версия на Nero и да бъдеш спокоен за в бъдеще. Програмата може да се пробва преди закупуване тук. whistle.gif
sgoh
Аз си карам с шеста версия и като записвам дискове си свиркам хвалебствени химни с уста.

По принцип съм малко недоверчив към новите версии на коя да е програма. В общия случай само ги правят по-обемни и по-тежки, което не че ми е проблем, ама що да е така. sleep.gif
abydos
6.6.0.15 - от както съм я сложил никакви проблеми не съм имал. Сигурно ще я сменя едва когато ми трябва да записвам блурей.
stage
Ashampoo Burning Studio 7
renton
Не е задължително новото да е равно на лошо, макар и напълно да споделям идеята, ако и да се старая да съм ъпдейтнат от към софтуер. Принципно, по метода на проба-грешка, доста често експериментирам с по-нови версии на приложенията, - от чисто любопитство. Конкретно за Nero 9 нищо не мога да споделя като личен опит, но имайки предвид, че говорим за сравнително нова операционна система (VISTA) за която специално се разработва(ха) нови версии на приложенията, мисля е удачно да се пробва с тях.

[Пропаганда]
Иначе за максимално безпроблемен и интуитивен софтуер - Virus Inside, Switch To Apple. wub.gif

http://img6.imageshack.us/img6/8366/toasttitaniumscrsht.jpg

[/Пропаганда]
abydos
apple lol. там наистина няма да ти се налага да се тревожиш с нови версии. такива излизат на 4-5 години, тъкмо като стане време да си купиш нова машина.
Ghost
Имам много тъп проблем с мишката от последните дни. dry.gif Както си работя, съвсем произволно забива и е дотам. Ако я извадя и закача отново, понякога се оправя. Ако това не помогне, рестартирам и всичко си тръгва отново. Само че това като става по няколко пъти дневно е доста досадно. Някакви идеи?
Warrior Of Ice
Не пречи да пробваш с друга мишка, макар че е по-вероятно проблемът да е другаде. Ако плъхът е USB, премести го на друг слот и виж дали ще има ефект. Ако е PS/2, най-вероятно някой контролер по дъното създава мизерията. Имах навремето един велик Acorp, който го правеше същото.
ZerraX
Някой има ли идея за програма, притежаваща функциите на Search-a на Windows-a?
crazyfan_metal
total commander biggrin.gif
Twilightfall
Искам да помоля някой по-запознат, да ми отговори на следното запитване: може ли клип, качен в YouTube, да се свали като mp3 файл? И могат ли да се свалят песните (за тези, които нямат бутон "Download" става дума), качени в профилите на групите в MySpace?
Megadeth
С помощта на download helper сваляш клипа на svf файл и с помощта на FLV Extract извличаш звука от файла.


Цилуфчица.? :р
abydos
Цитат(Stormrider @ Mar 21 2009, 10:08 AM) *
Искам да помоля някой по-запознат, да ми отговори на следното запитване: може ли клип, качен в YouTube, да се свали като mp3 файл? И могат ли да се свалят песните (за тези, които нямат бутон "Download" става дума), качени в профилите на групите в MySpace?

http://music.myspace.com/index.cfm?fuseaction=music
търсиш група
копираш линка от там към профила на групата
пействаш го в http://file2hd.com/ и сваляш.
Twilightfall
Цитат(blood @ Mar 21 2009, 10:12 AM) *
Цилуфчица.? :р

{P}

Мерси и на abydos.

Да сте живи и здрави вие, приятелите ви, и приятелите на техните приятели.
Slash
Ще се възползвам пак от темата!
Благодаря на всички за отговорите, оправил съм всичките проблеми!

Интересува ме следното:
http://sports.yahoo.com/nhl/hockeynight/2009040123

Мога ли да гледам нещо, което не е available in the area, тук от БГ, като използвам US Proxy в случая?
prayer4eto
^ Зависи от техните проверки и от проксито. Нищо не пречи да пробваш wink.gif
_TNT_
Мишо, би трябвало да можеш, ако проксито е нагласено подходящо. Аз така бях гледал с някакво английско през сайта на BBC. smile.gif
Slash
А как да го наглася, разяснете...

Юри, това също е нещо което ме интересува.
http://www.viewtv.co.uk/ Примерно тук може да гледаш BBC ако имаш UK Proxy.

Кофти, че развалиха хокей плейърите на atdhe.net и това е причината сега да се опитвам да гледам направо от yahoo sad.gif
_TNT_
Честно казано не помня, бях преписал от един форум blush.gif.
Warrior Of Ice
Цитат(Slash @ Apr 2 2009, 06:01 PM) *
А как да го наглася, разяснете...

Първо намираш съответното IP и порт. За въвеждането, ако си с IE - Tools / Internet Options / Connections / Lan Settings / Proxy Server. С Firefox е в Tools / Options / Advanced / Network / Settings на Connections.
Slash
http://www.proxy4free.com/
Name: 20.132.16.22 Port: 80 Type: anonymous Country: United States

Използвах това по начина за IE - не става, няма нет. Трябват още някакви настройки, излиза ми:

Цитат
Network Error (dns_server_failure)

Your request could not be processed because an error occurred contacting the DNS server.
The DNS server may be temporarily unavailable, or there could be a network problem.

For assistance, contact your network support team.


http://www.myp2pforum.eu/nhl-icehockey/118...ng-proxies.html
Намерих това, ще видя дали има нещо допълнително там.
Warrior Of Ice
Не е от настройки, Мишо, просто проксито не те пуска. Търси друго, от тия свободните малка част са надеждни.
Souldrainer
Значи, проблемът е в това, че като я сложих тя ми промени настройките на браузера. Тоест, не ги е "пипала" директно, но вместо линковете и обикновените текстове да са сини (както съм го задал), те се явяват я оранжеви, я червени, я розови и се променят към зададените само ако ги посоча или селектирам. В АТИ-панела не намерих нищо, което да е свързано с това и ако има някой, който се е сблъсквал с това ще съм му благодарен, ако напише как си е решил проблема.

А другото, което искам да питам е - от къде, по дяволите, да си сваля Директ Хикс 10? Уиндоус Хъ Пъ ми е ОС. И също ме интересува трябва ли да деинсталирам ДХ9 за да сложа ДХ10 или мога да си ги имам и двата едновременно?

Едит: благодаря на модератора, че е преместил мнението ми. bowdown.gif Тази тема въобще не знаех, че съществува.
Warrior Of Ice
За жалост DirectX 10 официално е съвместим само с Vista. Имаше някакви разработки на ентусиасти с цел да го адаптират за XP, но май така и не успяха да докарат пълната функционалност. Ако ти се рискува, ето един линк.
Nikola Bathory
Аз не бих рискувал с DirectX 10 под XP!
Нека да изчакаме следващия Уиндоус, вече малко остана - финалната версия се чака в началото на следващата година, ако съм запомнил правилно.
sharon
Тц, за XP специално се появи някаква извратена бета версия на DirectX 10 и така и не продължиха "опитите си", ясно защо. Wnidows 7 се чака даже в края на тази година, това си говорихме наскоро и с Mort, че след Vista-та си трябва една ОГРОМНА компенсация (и не по-малко огромен талант, ако искаш да пуснеш на пазара нещо толкова скапано, да не говорим за още по-бъгава история).
conguestadors
Свалих един документален филм от Замунда, но е записан заедно с рекламите. Някой може ли да ми каже програма с която да изрежа рекламите от филма?
_TNT_
С Virtual Dub би трябвало да може.
scion_of_storm
Бе напоследък нещо ми е бавен нета, нищо, че го чистя, и системчето като му видя event viewer-а ми ги ръси подобни:

TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts.

или

Timeout (30000 milliseconds) waiting for the Network Monitor service service to connect.

втф О.о
abydos
Напиши същата работа в гугле и глей ко' ста'а.
Warrior Of Ice
Клик

За втората грешка, пишеш services.msc в Run, намираш въпросния Network Monitor и му казваш да е disabled. wink.gif
scion_of_storm
То пак се оправи само, тоест аз го оправих :Д

Иначе мерси, ако пак ми се навлече, ще пробвам:)
Chimera
Баси флууда съм в тая тема, бът халп 0_o

Имам един Siemens CX65 и USB кабел към него, но след като си преинсталнах ОСа виртуалните ми портове изфирясаха. Рових из нета, свалях драйвери, ама нищо не стана, и компа не ми хваща телефона :/
crazyfan_metal
http://cx65.free.bg/software_downloads.htm - тука има някви джаджи.
Hetfield
Цитат(Chimera @ May 1 2009, 07:57 AM) *
Имам един Siemens CX65 и USB кабел към него, но след като си преинсталнах ОСа виртуалните ми портове изфирясаха. Рових из нета, свалях драйвери, ама нищо не стана, и компа не ми хваща телефона :/

Купи си нов апарат biggrin.gif
Chimera
Цитат(crazyfan_metal @ May 1 2009, 11:38 AM) *
http://cx65.free.bg/software_downloads.htm - тука има някви джаджи.

Мерси, но тук погледнах първо - а за да ги ползвам тези програми трябва да имам достъп до телефона...пак ще ровя за нещо де.


Цитат(Hetfield @ May 1 2009, 02:36 PM) *
Купи си нов апарат biggrin.gif

Човече, ти си гений! Ебаси, как сама не се сетих за това...
AXTUNG! Wehrwolf
Това пробвал ли си го?
crazyfan_metal
Явно проблемът е в драйвърите. Пробвай да деинсталираш сегашните и да ги запишеш отново или да ги ъпдейтнеш от дивайс мениджъра или евентуално ако има някакви алтернативни драйвъри тях да пробваш smile.gif.
_TNT_
Хардът на един приятел - Seagate 1TB 32MB cache (ST31000340AS) нещо му направи мизерия и не го отркива биос-а, а и дава disk boot failure. Пробвахме го на три компютъра (с различни кабели и т.н.) и резултатът е един и същ. Във фирмата, от която го взе, му казаха, че ще го сменят, но за информацията нищо няма да направят. Някой има ли опит с възстановяване на данните в такъв случай и изобщо някакви идеи?
Warrior Of Ice
Диск обикновено не се разпознава поради заминала електроника, което ще рече, че данните би трябвало да са непокътнати. Ако е така, нищо не пречи просто да се смени дефектиралия компонент и да се източи информацията... Прозвънете по фирмите, със сигурност все някъде го правят. Едно време пичовете от HardwareBG май се занимаваха с такива неща, а аз пък се натъкнах на този линк в google.

Между впрочем, кажи на твоя човек да измери напреженията, които подава захранващият блок на компа му - обикновено той прави подобни мизерии.
_TNT_
Така, да, пуснах един човек да ги преслуша в hardwarebg. Надявам се да намерим някой с такъв хард и да сменим електрониката. Ще замерим и напреженията. Благодаря за инфото Warrior!

Едит: Ако някой има добри впечатления от конкретна фирма, която се занимава с този вид дейност също ще съм благодарен.
TheFreeMason
сервиза на sky.bg май оправяха такива повреди, но не съм сигурен
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.