Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Хардуер/Софтуер, проблеми и въпроси
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
gadabout
Такаааа...
Беше ми подарена mp3-ка. 8GB. Или поне така пише на опаковката и гаранцията, както и цената е такава. Но когато тръгвам да качвам за втори път на нея установявам, че в пропъртис-а на нейното устройство в My Computer пише Used: 9стотининещоси; Free: 9стотининещоси...

Възможно ли е да има фабричен проблем или аз не съм направил нещо или е станала грешка при продажбата или продавачите са прецакали купувачите?
Warrior Of Ice
Всичко е възможно, но най-добре първо се обади там, откъдето е купено и ги питай. Иначе 2 вместо 8 не е оферта, но щом на опаковката и гаранцията пише каквото трябва, няма страшно. А и в крайна сметка, всеки продукт може да бъде върнат в тридневен срок.
gadabout
А като мине този срок?
Aglarana
Имам въпрос - какво мислите за това нещо? Добро ли е според вас, понеже съм се запътила с две ръце към него утре или вдруги ден?
abydos
И да и не. Зависи за какво ти трябва. За студенстване, филми, документи, интернет - ОК. Сложи му Xp SP3 обаче.
AXTUNG! Wehrwolf
Хубав е,
не харесвам HP обаче като цяло, крива работа. Видях, че имат (само) един модел на ASUS, с 200 лева по - евтин е а ако го ползваш за такива нужди ( текстова обработка, PDF, филми, музика и интернет ) няма да усетиш разлика.

Megadeth
XP има проблеми с разчитането на 2+ gb рам паметите
Warrior Of Ice
Е, този е с 3, което общо взето си е оптимумът за 32-битова ОС. Става лаптопчето.
Aglarana
Супер, мерси smile.gif
Няма да се ползва за нещо по-различно от това, което спомена abydos, следователно съм доволна, че си го купих днес!
Slash
Честито, Лени! Да си го ползваш с кеф cool.gif
Aglarana
Хех, мерси! Ние с теб отдавна трябваше да правим някакви неща между другото - явно му идва времето :Р
pa®tci
Aбе, некой може ли да ми даде (линк за) Уиндоус тема, дето да ми промени облика на всички папки по инсталацията? Имам проблем с това и ми писна на хуйката, да давам "Свойства" и оттам "Отвори", за да стигна до дадена локация. Уж рових некакви работи, ама кур (с крилца).
pa®tci
Аре беее, гъзове!
pa®tci
Благодаря за помощта. drinks_drunk.gif censored2.gif


Ся, някой ако може да ми каже някаква лесна прОграма за правене на слайд шоута, ще съм му много благодарен. Дръпнах си две, на едната (Slideshow XL) не мога да разбера къде сeйвва файлчетата, а другата нещо не ме кефи, че не ще да ми разпознае музиката, която искам да приложа + нещо не мога да и доразгадая.

Та?
Rolf
Ulead Picture Show е доста лесна, пробвай я първо. iPhoto и Photodex Proshow също стават. Adobe май също имаха нещо подобно за целта, но не съм го ползвал...
Ta' Zhal
Хора, на един приятел му трябва програмка, конвертираща .tod в .avi(абе всякакъв човешки формат го устройва). Но май няма кракнати/безплатни. Та, той опря до мен, а аз- до вас. Помогнете, ако знаете някакви, моля ви.
crazyfan_metal
http://www.squared5.com/svideo/mpeg-streamclip-win.html
scion_of_storm
Абе мама му деба на тоя уиндоус genuine notifier, омръзна ми да ми прави екрана черен и да ме нотифайва постоянно. Няма ли как да го махна, уж го изключих от настройките, ама пак се появява ><!
abydos
Пробва ли
1. Go to C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Windows Genuine Advantage\data
2. go to Tools->Folder Option->View, select “Show Hidden Files and Folders”
3. Uncheck “Hide Protected Operating System Files”, then click OK
4. Delete everything in that folder
5. Mark that folder as “Read-Only”, then you’re done!
AXTUNG! Wehrwolf
WGA Crack
в zamunda.net е това, дано имаш reg.
Наскоро го ползвах и работи безотказно.
Warrior Of Ice
А най-умното решение е още като инсталирате Windows-a, да се ориентирате към някой corporate/enterprise edition - ще си спестите всякакви ядове с активации и прочие глупости завбъдеще.
Void KD
За 1500 лева струва ли си следната конфигурация:

DVD RWR - LG;

Вентилатор: Thermaltake Golden Orb II;

Видео карта: GF GTS 250, 1 GB + TV out;

Дъно: Gigabyte EP45T, подържа ДДР 2 и 3, три години гаранция;

Захранване: 600w Forton Epsilon;

РАМ памет: 2x2 GB DDR3 1333 MHz;

Процесор: Intel Core 2 Quad Q8400, 2.66GHz, 4MB, 1333 MHz, FSB) BOX;

Твърд Диск: 1000 GB WD Caviar Green, SATA2, 7200rpm, 32 mb.
AXTUNG! Wehrwolf
Смени картата, NVIDIA не струват, ATI са над всичко!


Цитат
А най-умното решение е още като инсталирате Windows-a, да се ориентирате към някой corporate/enterprise edition - ще си спестите всякакви ядове с активации и прочие глупости завбъдеще.

Или пък когато се инсталират обновяванията на Windows, да се използва custom install и от там се маха веднъж за няколко месеца : Р
Warrior Of Ice
Цитат(Void KD @ Jun 6 2009, 10:26 AM) *
За 1500 лева струва ли си следната конфигурация

Бива, само че на твое място бих инвестирал малко по-голяма сума за един i7 920. smile.gif
Void KD
^ Няма пари, а вече събирам от почти 1 година. Писна ми да чакам, а искам ново ПЦ колкото може по-скоро happy.gif
abydos
DDR3 ми се струва малко пресилено, но ако не смяташ да купуваш нещо ново през следващите 2-3 години може. С тази печка за видеокарта си приготви хубава кутия с добра вентилация и купи още 1-2 вентилатора за нея. Спести още 200лв, вземи си ПЦ за 1000-1200 и с останалите си купи 360 :д
Void KD
Не смятам да купувам нещо ново в следващите 2-3 години.

Термалтейка няма ли да стигне за видео картата?
Karazhan
За 1500 лв ? За тези пари може да се вземе нещо далеч по-добро.

CPU : http://plesio.bg/cpu-c-69977713/phenom-ii-...x-p-237154.html 459 лв
Дъно : http://plesio.bg/motherboards-c-69977721/m...x-p-236179.html 269 лв
VGA : http://plesio.bg/svga-c-69977735/hd-4890-s...g-p-236827.html 449 лв
RAM : http://plesio.bg/ram-c-69977727/value-6gb-...9-p-236564.html 199лв
HDD : http://plesio.bg/hdd-c-69977741/caviar-gre...d-p-236082.html 189лв

Общо : 1565 лв

Тази машина е поне 4 пъти по-добра от това което ти си посочил. Направо поръчвай не му мисли smile.gif
scion_of_storm
с крака го направих, да, отмина си )

мерси, аз видях преди твоя коментар кво да правя, де, но пак ;д
Void KD
@Karazhan:

Ами захранване, вентилатори и кутия? Ще ми струват поне още 250 лева минимум. rolleyes.gif Така че не е по-евтино.
Warrior Of Ice
Цитат(Karazhan @ Jun 7 2009, 02:55 PM) *

Котлоните на AMD хич не ги хвали - в момента (всъщност от много време насам) единственото, с което могат да привлекат потенциалния купувач, е цената. wink.gif


Цитат(Karazhan @ Jun 7 2009, 02:55 PM) *

Твърдия диск - всякакъв, но само не WD. Такива са ми гърмели точно четири в ръцете, докато два уж непретенциозни Seagate-а ги изнасилвам вече пет години и не са мръднали.
Ghost
Гледам, че по торент сайтовете са накачили доста релийзи на Windows 7, има ли смисъл да пробвам? unsure.gif
Crafter
Какво точно от това, което се очаква да бъде част от Уиндоус 7 блазни теб?
Warrior Of Ice
^^ Имах възможност да го изтествам на няколко машини в службата - Microsoft определено са се постарали да оправят бозите, които забъркаха с Vista. Постегнали са интерфейса, разкарали са някои излишни компоненти, вдигнали са производителността. С една дума, олекотили са доста всичко. Все пак, ако още си с XP, по-добре изчакай да се появи retail версията. Не че нещо, но release candidate-ите не са най-надеждният избор. От друга страна, ако поради някаква причина се мъчиш с Vista, сменяй моментално.
scion_of_storm
На рандъм принцип от време на време ми изписва

No video input
Entering sleep mode

при което си стои включен компа, но нищо не мога да направя. Преди два месеца имах същия проблем, но уж се оправи.

Гледах кабелите, сменях контакти, разклонители, втф...

Идеи?
Warrior Of Ice
Дай малко повече информация, при какви условия се появява проблемът? (Докато е натоварена машината, или докато е в idle режим, примерно.) Може да е захранване, видеокарта, кабел, монитор, даже BIOS...
scion_of_storm
Не знам, не съм забелязал нещо специфично. Ето, примерно сега вече час и нещо не се е рествала. От вчера се появи пак този проблем, не мога да навържа в какви моменти е.

Подозирам картата и аз, но скоро така или иначе ще си взимам, дано е от нея. Мониторът не е 100 %...
Warrior Of Ice
Ако можеш, пробвай да смениш най-лесното - интерфейсния кабел. Най-малко вероятно е да е от него, но все пак не пречи да се отметне.
conguestadors
Някой може ли да ми каже, как да извлеча музиката от един клип във vbox7.
Благодаря.
Warrior Of Ice
Цитат(conguestadors @ Jul 2 2009, 09:12 PM) *
Някой може ли да ми каже, как да извлеча музиката от един клип във vbox7.
Благодаря.

Единият начин е да си намериш съответния flv файл във временните и да го конвертираш с някакъв софтуер (пишеш flv to mp3 в Google и действаш). Другото е да записваш директно stereo output-а на саундкартата. Audio Recorder Deluxe знам, че върши работа, но сигурно има още тонове програми с подобна функционалност.
conguestadors
Благодаря ти, но аз намерих една много лека и лесна програма, която директно ми ги сваля в какъвто формат си го искам.
Вярно, че сваля само от Тюба, но повечето клипове ги има и на двете места.
За който се интерисува програмата е безплатна и се казва Vixy.net.

http://vixy.net/
Chimera
Проблем с НОД32...

Значи преди ден-два започна да пищи, че не може да се свърже със сървъра, а днес Уиндоус ми съобщи, че антивирусната не е ъпдейтвана скоро. Като влезна в менюто на Нод пише, че последния ъпдейт е бил преди 10 дена, но като му дам да се ъпдейтне ми казва, че всичко е up to date? Уот дъ хел? :/
Warrior Of Ice
С коя версия на NOD32 си? Най-вероятно не ти приема данните - първо пробвай да смениш ъпдейт сървъра на http://ess.nod325.com/ като махнеш username и password. Можеш и направо да си инсталираш това. smile.gif
Chimera
Смених сървъра, тръгна да се ъпдейтва, но ми даде Server error.

Едит: Върнах сървъра на аутоматик и се ъпдейтна нормално. Странно...

Благодаря за отговора smile.gif
Rolf
Някой има ли представа защо IE8 не успява да запомни login-а в определени сайтове (например този форум)? Уж си създава cookies, но щом затворя браузъра и по-късно вляза пак, ме кара да се логвам отново.
Warrior Of Ice
Сложи го като Allowed Site за всеки случай. Иначе е важно и да се изписва домейна заедно с www-тата, че иначе стават такива проблеми понякога.
ZerraX
Абе от много време все се каня да си взема нов хард и захранване. но все нещо ...ме мързи явно ohmy.gif
Та бихте ли ми препоръчали някакво стойностно захранване (400-450W) и някой добър вътрешен хард(500GB~1T / предполагам, че 32mb е най-добре :?)
Warrior Of Ice
От хардовете каквото и да избереш, няма да сбъркаш, стига да не е Western Digital. Аз съм дългогодишен фен на Seagate - до момента не са ме разочаровали. Hitachi също правят стабилни дискове, даже май са малко по-бързи.

Колкото до захранванията, изборът е голям, но ако търсиш оптимално съотношение между цена и качество, 450-ватовите модели на Fortron и Chieftec са отличен избор.
MetallicaAntiFan
Цитат(ZerraX @ Jul 19 2009, 04:32 PM) *
Абе от много време все се каня да си взема нов хард и захранване. но все нещо ...ме мързи явно ohmy.gif
Та бихте ли ми препоръчали някакво стойностно захранване (400-450W) и някой добър вътрешен хард(500GB~1T / предполагам, че 32mb е най-добре :?)

Мисля, че 450W захранване има на Fortron - Blue Storm което много стабилно (май на Fortron всички са стабилни) което върви около 120 лв (съдейки по това, че 500 ватовото е 146) с 12см перка. А и цвета му е много фйешън wink.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.