Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Най-красивото място...
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2
noel_f
Коя е най-красивата или интересна забележителност в България, която сте посещавали? Поствайте снимки ако искате. Може и да напишете нещо, което не знаем.

Аз например много харесвам село Боженци. Не знам дали някой знае, но това място си е запазено автентично още от времето на Възраждането и в момента всички къщи са превърнати в музеи. Нещо като стария Пловдив. smile.gif Линк към Wikipedia
И още един линк
ludspamer
Най-красивото място ли?Ами не си падам по планини, харесвам морските гледки от някой викок байр, особемо като се стъмни и светлината се отразява във водата.Адски е яко icon_headbang[1].gif
Ина че в София няма такива работи.Най-ме кефи комп магазините Плесио laugh.gif biggrin.gif .Да бе, има Quad Core icon_headbang[1].gif
Exilia
В София няма такива работи?!Ами борисовата,в някоя от затънтените й и тихи части?Ами южния парк?
Иначе красив град е Панагюрище.Има си красиви пейзажи,история,всичко...
Beerzebub
Триградско ждрело
Пещери!
Чудните мостове
Искърско дефиле
Нос Калиакра
Светлинното шоу на Царевец
...
Revenant
Триград и Чудните мостове, Нос Калиакра и Двореца на Румънската принцеса, Снежанка и Обсерваторията, Пампорово, Разлог, Батак, Рилски Манастир в. Вихрен, Райското пръскало, Каньоните по Янтра и Искър особено ако ги гледаш отдолу по вода, Един остров край Русе когато е залят от Дунава, ез. Сребърна, р. Ропотамо, Синеморец и още много други
Свар
Най-красивите мяста в България,които аз съм посещавал са рилските езера,гората до град Казанлък и мястото около Тракийската гробница.На един хълм в гората има остатъци от римска крепост и като цяло самата гора е наистина много красива особеко ,когато падне снега.... жалко ,че са я направили място за военни опити -глупаци .Около Тракийската гробница е наистина много красиво също.Страхотна природа и добре поддържано на всичкото отгоре....човек може да се разхожда с часове там. Имаше един резерват с водопад около с. Стара Река...помня ,че там също ми останаха очите. А за рилските езера няма смисъл да говоря.....навярно всеки от вас ги е виждал ,а ако не е ,трябва да го направи!Иначе ми харесва и на Витоша...там е най-хубаво пролет според мен ,когато ръми и времето все още е прохладно и мрачно.

...Но тепърва смятам да отида да видя Перперикон ,който съм сигурен ,че ще грабне първото място при мен.

А ако говорим за градове - Варна е номер едно за мен.Градовете ,които съм признал ,че са по-красиви от Варна са единствено Монако и Турне(град в Белгия).Морската градина е прекрасна и голяма,гледката на Галата е уникална и като цяло приморската част на града е перфектна.

А снимки ме мързи да търся happy.gif
ludspamer
Цитат(Exilia @ May 11 2007, 08:02 PM) *
В София няма такива работи?!Ами борисовата,в някоя от затънтените й и тихи части?Ами южния парк?
Иначе красив град е Панагюрище.Има си красиви пейзажи,история,всичко...

Добре де, малко неточно го казах.Всмисъл няма море, а с басейни не се полуава същия ефект, както на морето.
А пък най-обичам късно вечер някъде по морскоро крайбрежие да оглеждам морето с бира ф ръка bowdown.gif
Свар
В Борисовата има едно приятн място "Баба Яга" ...масичката...кофата за боклук ,в която се палят изпитите бутикли всяка вечер ...еееех спомени happy.gif

И все пак смятам ,че София или местата в нея не могат да минат за едни от красивите места на България.
noel_f
Нормално, при наличието на толкова други красиви места и дивни природни кътчета. tongue.gif
Vilja
Миналото лято ходих за пръв път в Родопите - от Смолян, през село Мугла към Триград. Неописуемо красиво е, то просто трябва да се види и усети, защото всяка планина си има собствено излъчване...
Та има една местност - Чаирите, отвсякъде заобградена със общо-взето стръмни склонове и иглолистни гори, има блатисто езерце, една хижа без ток smile.gif и няколко къщи на пчелари. Забелижителното, поне според мен, е че там се чувстваш съвсем отдалечен от цивилизацията /не само поради липсата на ток biggrin.gif / някак си по-близо до природата, такава каквато е била преди индустриализацията и настъплението на консуматорското общество... /леле кви почнах да ги пиша, май е време да ходя да спя whistle.gif / Както и да е, мисълта ми беше, че там е адски красиво, за съжаление не мога да покажа моите снимки, защото са правени с лентов апарат и не съм ги сканирала, ама намерих малко правени от някой друг w00t.gif цъкни
SharondenAdel
ПИСАНЕЦ най-красивото място на което съм била (като имате в предвид, че с нашите доста често ходим на разходки из България) Но под моста гледката е направо забележителна, или пък горе в големите дупки на пещерите и отжтам гледката тъм гората е прекрсна, и междувременно Лома тихичко си бълбука под теб и ту някое прилепче прелети над теб или някоя костенурчица бавно се дотътри зад теб...ах laugh.gif
А другото също тама кмого красиво място е "Орлова Чука" Пещерата е неверочтна с много красиви образуваия, но аз запомних името само на едно (най-красивото) - Дяволското Огледало:)
Под моста
Голямата Дупка
Безименна
Рекичка
Кошерите
Горичка
Орлова
Чука
Дяволското огледало


ПП. Снимките не са много добри, ама тогава нямах подходящ фотоапарат (а и не разбирах Ъбсолютно нищичко от фотография)
scion_of_storm
Толкова красиви места имаме из страната и градовете о.О
Аз винаги съм харесвал пещерите, както и едно определено "място" - Русенски Лом. Много е красиво smile.gif
Exilia
Е,сами си правим София кофти място,няма кво да се оплакваме tongue.gif
Сега се сетих и за Черепишкия манастир...Гледката е страхотна.
InsArtTure
Урвич.
SepulTeraHead
Морето.
ludspamer
Цитат(Свар @ May 12 2007, 01:18 AM) *
В Борисовата има едно приятн място "Баба Яга" ...масичката...кофата за боклук ,в която се палят изпитите бутикли всяка вечер ...еееех спомени happy.gif

И все пак смятам ,че София или местата в нея не могат да минат за едни от красивите места на България.

Ее, там работи втория ми баща!Готвача е та, трябва да сте го виждали.Един дето само се кара на сервитиорките tongue.gif
Virgin_Steel
В Мелник е невероятно!
Arq
град Елена. Точно преди стадиона има малка гора...която се разширява по-натам...но е просто невероятно...едно от многото такаива места smile.gif секва ти дъха направо!
Свар
Цитат(ludspamer @ May 12 2007, 09:05 PM) *
Цитат(Свар @ May 12 2007, 01:18 AM) *
В Борисовата има едно приятн място "Баба Яга" ...масичката...кофата за боклук ,в която се палят изпитите бутикли всяка вечер ...еееех спомени happy.gif

И все пак смятам ,че София или местата в нея не могат да минат за едни от красивите места на България.

Ее, там работи втория ми баща!Готвача е та, трябва да сте го виждали.Един дето само се кара на сервитиорките tongue.gif

Говоря за метълското "Баба яга" навътре в "гората" ,където няма заведения wink.gif освен едно, което май се наричаше "Холандията" ...твоя явно работи в "Баба ягата" на техно фенчетата,поне така знам аз де
Свар
Ето това снимах днес от Мегалита :





Уникално място е наистина!Заслужава си всяка отделна крачка ....а доколкото знам на 21ви юни ,когато слънцето изгрее там става ,буквално специално.Един лъч светлина огравя камък стоящ точно срещу мястото ,на което съм аз на 2рата снимка и това била незабравима гледка...ще отида и тогава да я видя.Ей ,т'ва траките са били голям народ !
enemy
До където ти стига погледа зелено ... wub.gif
Нямам думи просто!!!
ludspamer
Цитат(Свар @ May 13 2007, 12:08 AM) *
Говоря за метълското "Баба яга" навътре в "гората" ,където няма заведения wink.gif освен едно, което май се наричаше "Холандията" ...твоя явно работи в "Баба ягата" на техно фенчетата,поне така знам аз де

Бе там има една съвсем малка сценка, съвсем близо до Васил Левски.Значи май не е това, за което говорите май, а?
Свар
Не е това wink.gif ... метълската Баба Яга е в другия край на Борисовата на 10 минути от Плиска
alpha prime
Велико Търново
Изгледът от всяка точка на града е прекрасен
Изглед от бирария "Улицата" качеството е гадно, но е правена с гесеме
People = Shit
Цитат(Свар @ May 13 2007, 04:32 PM) *
Ето това снимах днес от Мегалита :

http://i2.tinypic.com/6bkvp68.jpg

http://i5.tinypic.com/680qcm8.jpg

Уникално място е наистина!Заслужава си всяка отделна крачка ....а доколкото знам на 21ви юни ,когато слънцето изгрее там става ,буквално специално.Един лъч светлина огравя камък стоящ точно срещу мястото ,на което съм аз на 2рата снимка и това била незабравима гледка...ще отида и тогава да я видя.Ей ,т'ва траките са били голям народ !

Бях тук ... мястото наистина е невероятно !!!
ViolentBeauty
Ето снимчици от едно от най-красивите места в България. Малката Българска Финландия както си го кръстих аз wub.gif
sepulturatr
Все си мисля че е нос калиакра ,макар че само съм минавал от там bowdown.gif
Alekto
Цитат(alpha prime @ May 13 2007, 04:56 PM) *
Велико Търново
Изгледът от всяка точка на града е прекрасен
Изглед от бирария "Улицата" качеството е гадно, но е правена с гесеме

Ей, тва долу са конете! Колко съм пила там и в слънце и в дъжд, но това беше, когато живота ми се струваше интересен, хах.
noel_f
Цитат(ViolentBeauty @ May 14 2007, 02:32 PM) *
Ето снимчици от едно от най-красивите места в България. Малката Българска Финландия както си го кръстих аз wub.gif

Къде е това ViolentBeauty?
ViolentBeauty
Доспат е,това, много красиво място, особено през зимата rolleyes.gif
Beerzebub
Не съм бил там през зимата, но през лятото май по ме кефи. wink.gif
Mangalf
гюрлата с шкембето! Мъчно ми е че я няма вече sad.gif
ShannonLarkin
^КАК ТАКА Я НЯМА!?!?! blink.gif
Mangalf
отиди до гарата и ще видиш! Няма гюрла! Влизаш вътре и няма абсолютно нищо!!!
BuriedInTits
Цитат(Mangalf @ May 20 2007, 12:13 AM) *
отиди до гарата и ще видиш! Няма гюрла! Влизаш вътре и няма абсолютно нищо!!!


Спиш ли по гарите?
Mangalf
тва че изнежените ти устенца не понасят вкуса на божественото ШКЕМБЕ, само те лишава от едно от най-големите удоволствия в живота. Бтв днеска видях че гюрлата са я отворили на друго място до гарата smile.gif. Отново същото лютиво-киселко шкембенце. Истински рай...

По гарите не може да се спи щото емотата постоянно си търсят влак под който да се ръгнат за да се избавят от депресията и не те оставят да спиш...
BuriedInTits
Един истински метал клошар трябва да може да спи където и да е както и да е.
Nickolleta
bg.gif България Е най-красивото място!!! bg.gif
Virgin_Steel
Цитат(Nickolleta @ May 24 2007, 11:31 PM) *
bg.gif България Е най-красивото място!!! bg.gif

На път си да пишеш за минали времена... no.gif
Moonblade
Много се кефя на островите Окинава.Много яка природа!Но България си е N1! bg.gif
karelian
Град Смолян и Родопите като цяло.
_Moonshield_
Пирин?
monolithe
Бургас и морето. "Мостът" през нощта е ужасно магнетичен. Долу на камъните мога да си кисна с часове!
Chaotic One
На мен любимито ми място в Русе е кея. Красиво място, приятни спомени, изглед към Румъния, Дунава, а вечер има много хубав залез..
По-хубаво е обаче, когато е прохладно навън.. тогава никой не слиза до кея и е приятно да се разхождаш по алеите или да приседнеш на "плочата" и да се насладиш на тишината, на спокойствието на едно от малкото хубави места в града. happy.gif

И за морето мога да кажа същото. Имаме хубави плажове, но българина е простак и не може да опази нещо красиво.. dry.gif
Megadeth
Четох темата и от всичко си харесах само село Боженците, четох и си го заплюх, излизайки да си купя ядене, в пощите имаше от ония бележки, дето ти предлагат за неква никва цена екскурзия с обяд и подаръчета - е в случая до с. Боженците. ((( : Не е ли съдба, а човека, който искам да дойде с мен - ще видим какво ще каже съдбата ;р
_Moonshield_
Да, хубаво е селото, особено пролетта всичко е страшно зелено в този район.
Desperate Cry
Когато по главната улица и центъра в Пловдив няма никого и не се носи гадния полъх на живот е наистина красиво. В Приморско си е много брутално, ама прекалено живнало... и е досадно. В София съм бил, нищо особено, само дето е голям градът.
karelian
София изобщо не може да се нарече "най-красивото място" dry.gif
Metallica
Цитат(sepulturatr @ May 14 2007, 04:27 PM) *
Все си мисля че е нос калиакра ,макар че само съм минавал от там bowdown.gif

Като спомена Калиакра ето една'' прясна'' снимчица от там:

http://i41.tinypic.com/2nqcths.jpg
shogot
Несебър...Стария Град обаче.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.