Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Съвременен HARD ROCK
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Svetyl
Напоследък с излизането на новия Nightingale и клипчето на David Readman, се замислих...
В един друг форум прочетох изказване, че добри съвременни hard rock групи няма. Аз също на първо сещане мога да кажа само Thunder и Pink Cream 69. Можете ли да препоръчате нещо по-новичко и също толкова разбиващо, колкото класиките. С това масово втежняване май рока се позабрави...
Warrior Of Ice
Веднага се сещам за албумите на Cornerstone...

Иначе си е безспорна истина, че хард рокът днес не се ползва със същата популярност, като преди 20 години. Хубавото е, че послужи за почва на много разнообразна нова музика.
Svetyl
Да, Cornerstone. Мен лично не ми харесва факта, че се е позабравил. Хайде, де, кажете някоя по-нова група от тоя стил...
lodborg
Aз пък веднага се сещам за Ten и Gary Hughes. Хард рок в този си вид, в който го познаваме от класиките, вече наистина няма, но за сметка на това от него се пръкнаха един куп по-нови разклонения на тежката музика.
Svetyl
Тези двете дето ги каза, ще ги намеря smile.gif
lodborg
Ще ти харесат, сигурен съм. А като си тръгнал да търсиш си потърси и Khymera, Crown of Thorns, Shakra и House of Lords. Макар че последните въобще не пасват в категорията "съвременен хард рок", тъй като имат албуми и от осемдесетте.
Mort
Последният Edguy може да се нарече съвременен хард рок. Twilightning правят нещо съвсем близо до рока. О, да не забравяме и Lordi!

Сетих се още за Oliver Hartman, Pink Cream 69.
Svetyl
^Аз бих забравил Lordi smile.gif
Mort
Защо бе? Доста свеж рок си правят момчетата - нищо претенциозно.
Svetyl
Тоя чудовищен имидж не ми се вързва. Иначе мерси за групите, тия дни ще ги потърся всички.
RocknRollNigger
Отваряш си сайта на Frontiers и гледаш колкото си искаш. Макар че без това повечето издания на тоя лейбъл са пълни лайна. Иначе една страхотна финландска хард рок група която открих миналата година - Negative. Пишат ги че били готик и какви ли не глупости заради фотосесиите им, но истината лъсва още в първите секунди на албума им Anorectic. Много яки.

пс. И за какъв чеп ти е СЪВРЕМЕНЕН ХАРД РОК, когато си го има осемдесетарския?
noel_f
.... или пишеш Pink Cream 69 в last.fm и сваляш каквото ти намери. wink.gif
Wolfheart
Съвременен хард рок може да очакваме само от стари чанти, като Юръп и Тото. Митко Воев беше казал, че хард рока се е изчерпал още през 70-те. По-младите музиканти или залитат към по-екстремното или правят лигав поп.
lodborg
^ Има и прогресив рок. При това съвсем достоен наследник на великите седемдесетарски и осемдесетарски прог-рок групи.
Wolfheart
^ Вярно е. Но пак не е масов, като хард рока. За да е масово, трябва да е поп лигня
Svetyl
Благодаря на всички за отговорите smile.gif
Crafter
Цитат(Wolfheart @ Jun 9 2007, 09:09 PM) *
Съвременен хард рок може да очакваме само от стари чанти, като Юръп и Тото. Митко Воев беше казал, че хард рока се е изчерпал още през 70-те. По-младите музиканти или залитат към по-екстремното или правят лигав поп.

Митко Воев се е изказал невероятно тъпо.

Или може би Куин звучат изчерпано?!?
Wolfheart
Не, хич даже.
Но като се замислиш върха в творчеството им е през 70-те.
pa®tci
не беше ли Воев онзи същия от НГ?
Crafter
Цитат(Wolfheart @ Jun 10 2007, 12:32 PM) *
Не, хич даже.
Но като се замислиш върха в творчеството им е през 70-те.

70-те и 80-те са им еднакво силни. Но дори и върха им да е през 70-те, това не прави изказването на тоя, както му беше името, по-умно.

Можеш ли да кажеш, че тотално култови албуми като Pyromania, MCMLXXXIV, Slippery When Wet и Appetite for Destruction са в изчерпал се стил? Що за безумие?



P.S. Нема начин, скачай! wink.gif
Wolfheart
култови-некултови, но далеч не успяват да предизвикат същата сензация, като успяха A Night At The Opera, A Day At The Races, Machine Head, Rainbow Rising, Dirty Deeds Done Dirt Cheap, The Wall и т.н.
Crafter
Да, но това по никакъв начин не значи, че шибания стил се е изчерпал.
Mago De Oz
AXXIS - една от най-добрите хард рок банди ! Ако ми се дослуша нещо по-леко, си пускам старите Пинк Креам или Аксис, добрите стари немски хард рок величия!
kcaniba
Spiritual Beggars хард рок, изсвирен от Майкл Аммот - неверотно!
Също такаот един Руски форум ми пратиха Warrior Soul - албум Last Decade Dead Century 1990, може би не е толкова съвремен, но определено свеж хард!
RocknRollNigger
Цитат(Wolfheart @ Jun 10 2007, 01:44 PM) *
култови-некултови, но далеч не успяват да предизвикат същата сензация, като успяха A Night At The Opera, A Day At The Races, Machine Head, Rainbow Rising, Dirty Deeds Done Dirt Cheap, The Wall и т.н.

Ще ме извиняваш, но един от изброените албуми не е направил сензация от величината на Appetite for Destruction по времето, когато излиза. Не говоря за музикални качества, а от чисто комерсиална гледна точка. 20 и кусур милиона продадени бройки и то само в Щатите...бррррррРРррррррр.. А и да не забравяме, че това е последният чист, ИСТИНСКИ рокендрол албум и последният, който реабилитира същия този хард рок. Мда.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.