Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Amorphis - 2007 - Silent Waters
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
stage
http://zamunda.net/details.php?id=90674

Та, кажете си мнението тук!
lodborg
Ами на мен ми харесва и то страшно много. Само веднъж го чух вчера вечерта, много набързо, но ме нападнаха едни доста приятни очаквания за предстоящия албум. Който в момента прехвърлям на мп3-плейъра, за да му се радвам днес на работа. Както вече написах в Случайни глупости, класическият им период е страшно як, но като готици са ме радвали винаги повече. Абе финландска му работа - знаят как се пише музика определено.
Rolf
Изпипан албум, точно какъвто очаквах от Amorphis. Достатъчно разнообразен и атмосферичен. Определено ме радва повече от "Eclipse".
MadHatter
Toinen suomalainen aarre, дет' се вика wub.gif Много хубав, стегнат, измислен албум. Eclipse като че ли беше по-преходен. Студа не им влияе на тез добре на мозъците happy.gif
scion_of_storm
След цял ден на Тирфинг влезе доста добре Аморфиса \m/
Много яка творба, кефи ме, китари, вокали, всичко. Бре, бре, не очаквах чак тъй да надминат очакванията ми smile.gif
Mort
Цитат(MadHatter @ Jun 22 2007, 10:27 PM) *
Студа не им влияе на тез добре на мозъците happy.gif

Искам и аз студ! Иначе някак много навреме излезе тоз албум, точно от нещо подобно имах нужда в жегите. Което ме подсеща отново да завъртя и Insmnium-a - изобщо този тип меланхоличен фински метъл добре влияе при високите температури.
lodborg
Като каза Insomnium - точно Insomnium и Eternal Tears of Sorrow лъха на моменти от новия Amorphis. Ето как учениците започват бавно да дават идеи на учителите. smile.gif
Mort
^ Има нещо такова наистина!
scion_of_storm
Да го еба, пристрастих се към тоя албум о.О
Silent waters, Enigma, I of crimson blood > all icon_headbang[1].gif
Dagon
Албумът е страхотен! Ще се слуша доста icon_headbang[1].gif
wqwrrr
Албума ме изненада много приятно. Много музика и композиция намирам в него, точно нещо такова ми се слушаше напоследък, определено ще се слуша. Още едно отлично представяне за тази година. icon_headbang[1].gif
Nothing to No One
оо да...тази година излезнаха доста добри албуми smile.gif
този албум обаче определено си струва...всичко си има в него... просто за момента съм яко пристрастена и почти не ми се слуша друго...гадното е че чак сега видях че има пусната тема за това laugh.gif
предишния също беше доста добър...но сравнение с тоя си беше касапница...а тук всичко е толкова мелодично...има песни на които направо се разтапям ... от кеф rolleyes.gif
MadHatter
По-скоро е обратното относно мелодичността, но нищо wink.gif
telia
Дайте линк за сваляне, молим!
Warrior Of Ice
Линкът е още в първото мнение по темата. wink.gif
telia
Всичко е ОК!
Nothing to No One
Цитат(MadHatter @ Jul 3 2007, 10:45 AM) *
По-скоро е обратното относно мелодичността, но нищо wink.gif

huh.gif

сигурна ли си че си ме разбрала правилно ? казах че новия е по-мелодичен ако случайно си разбрала обратното smile.gif
добре де, както и да е... happy.gif важното е, че на почти всички ни харесва, защото досега отрицателни отзиви не съм видяла, което много радва
telia
Вече и аз го имам! И слушам! И съм адски изкрейзила по тоя повод! Като стигна до края ще кажа нещо смазващо сигурно. icon_headbang[1].gif
MadHatter
^^ Да, сигурна съм smile.gif
Nothing to No One
^еми...нямам какво повече да ти кажа smile.gif
а и не е от значение...казах ти за мен какво е важното happy.gif
Karazhan
Хвала, хвала на Господ. Албумът е велик! Харесва ми доста!
lodborg
^ Хвала и на Буда!

О, Боже... suicide.gif
MadHatter
Perkeleeee icon_twisted.gif
telia
Разтапящ! Невероятен албум! Размазана съм! Едно от най-чудните им неща! Велико!
Virgin_Steel
Великолепен whistle.gif
kcaniba
за господ не знам..
Хвала на Аморфис - както винаги неотразими многопластови и себеси, и какво значи най добър албум, когато говорим за Аморфис!
pa®tci
албумчето се оказа адовата изненада smile.gif адски е приятно и вървежно, в пъти по-добре от предния! Напомня ми на "Елегията"; даже бих ги пляснал на едно място, намърда ми се в Петицата (ако не и Тройката) за годината определено yes.gif


ъмм... само една бележка имам (и то за едно от най-готините парчета) - "Her Alone" - основния ритъм е яко чорен/съвпадащ с едно парче на PLASMATICS (мързи ме да го ровя сега да видя как се казваше); което не го прави по-слабо де, само death-о ми се прислуша въпросната банда wub.gif





ПС Засърббя ме и изрових диска, песента се казва "Country Fairs" и е от албума "Coup D' Etat" 1982
Bleak
Много добър албум, но какво ли друго да очакваме от Amorphis. smile.gif До край са усъвърщенствали и изпипали тънкостите на новия си стил, звучи ми пропит с много емоция и атмосфера.

Пропит с носталгични и меланхолични чувства, същевременно преплетени с красота и надежда, или поне аз така го възприемам. happy.gif
Airin Of Ancelot
Това ако не е красив албум, не знам кое е! Наистина донякъде напомня на последните неща на EToS, но си има и характерното Amorphis-ко звучене. Най-хубавото е, че колкото и да го въртя, не ми омръзва... wub.gif
Wolfheart
Клипа на Silent Waters:

http://www.youtube.com/watch?v=Pczkui0wb7c

Декора и фона са хубави. Липсва сюжет, но по-добре така, отоклкото да пресъздават латино-американски сапунки, както направиха Elvenking. През повечето време наблюдаваме харизматичната муцунка на вокалиста на групата и от време на време се появява и китариста.
Virgin_Steel
Тоя човек има егати погледа...
Warrior Of Ice
Цитат(Wolfheart @ Aug 14 2007, 05:53 PM) *
Липсва сюжет, но по-добре така, отколкото да пресъздават латино-американски сапунки, както направиха Elvenking.

Липсата на сюжет никога не е за предпочитане. wink.gif Иначе клипът е стилен, но твърде много ми показват Tomi.
ViolentBeauty
Клипът в интерес на истината и доста добър, набляга се на песента.. не на филмови репродукции. Стилен е, поставя на първо място значението и смисъла на музиката.
RazorJack
blink.gif blink.gif blink.gif

ОМГ! какво се е случило с тея???

бяха добра банда ...

я да си пусна On Rich And Poor за да измия тая гняс от ушите си icon_headbang[1].gif
(за клипа на Silent Waters говоря)
Virgin_Steel
И стават все по-добри...
scion_of_storm
God of fireeee bowdown.gif

Става клипа. Важното е песента! smile.gif
Nimue
( offtopic.gif )
До следващия албум Tomi Joutsen ще си настъпва косата.
wqwrrr
Клипът не е особено динамичен, но пък пасва на песента прекрасно и дава един стабилен имидж на групата. Частта със солото на китариста е прекрасна.
Virgin_Steel
Да, солата в целия албум са толкова красиви! Направо bowdown.gif за това, че все още има китаристи, които мислят такива хубавийки smile.gif
Airin Of Ancelot
Приятно клипче, но предвид лирическата насока на целия албум, някаква история би му пасвала добре. smile.gif Е, и така не се оплаквам.
kcaniba
Ето са на 3. 11. - всички нещасници да го вземат по дупките - аморфис на живо невярвам!!!
Finntroll
Какво да кажа за Amorphis, след Elegy все се надявах че ще върнат старото си звучене, но уви, това май няма да стане, който е завил в посока на комерсиализма, трудно се връща назад, защото и в един момента да поиска, други фактори около него му пречат много.
Първо да кажа че въобще не мразя групата, тя ми е една от любимите, май ги чух за първи път на една касетка през 1997 г., една от тези суперкачествени касетки на Wizard от едно време wink.gif
И да не се отнасям много, ще кажа че след EP-то My Kantele, чаках както аз, така и стотици хора новия албум, но от там нататък са едно разочарование за мен. Редица албуми се изредиха, кой от тях малко по-добър, кой от тях малко по-лош от предния, но вече са само бледа сянка на предишната група. Както се казва, за всеки влак има пътници, една група губи едни фенове, но получава други, Amorphis не правят изключение.
Това го пиша, защото тук разбрах на кой хора казвате "хейтъри", а аз не искам да попадам в подобната категория.
В новия албум ми хареса само първата песен и още една само долу-доре, не знам коя се пада по ред, другите са много слаби, както и предните им няколко албума. В някакво интервю бях прочел че този албум бил завръщане към корените и много се смях на думите на музиканта, май беше вокала. Първо се смях, но после се замислих над всичко което беше казал и си пуснах албума отново. Добре, защо след първате песен, другите са такъв резил, сякаш са писани по задължение, а не с чувство. И как няма да са, като фирмата им издател е Nuclear Blast, символ на най-голямата комерсиализация в метал средите, след 2000 г. В последните години, няма група, която да е издала силен албум, след като е преминала в тази фирма, или в случая, като е от ветераните в нея. За Nuclear Blast са важни количеството продадени бройки, а не качеството на албума на групата която записва за тях.
Новият албум е точно на една изходяща линия както и всички албуми след Elegy, за мен остава утехата че съм си купил всички албуми до 1999 г. и когато чуя нов албум, си пускам старите и единственото което изпитвам към Amorphis е едно голямо съжаление, защото наистина бяха една голяма и уникална група.
kcaniba
Много странно...
Когато музикантите започват да свирят, защот са музиканти, винаги има слушатели, които не искат да ги слушат. Да не слушат! За какво говорим за музиката??? Слаби албуми, слаби песни - много разбираме критикуваме, все едно си в някой кръчма и банда пияни лумпмени с физически и умствени свърхчовешки възможности дават насоки на играта, акъли и пр...
Ако говорим за имиджа - туй комерс ун уй не комерс, така и кажете, не ме кефи този твЬрде музикантски ориентиран имидж, искам да са пЪрвични, ката, когато бяха на по 18. Или... не искам да се държат като 30годишни хора, които се занимават цял живот с музиката - къде е първичната бруталност
А за комерционалността на Аморфис... също много странно...
Те продължават да продават успешно албумите си, но не се въртят по радио, по комерс тв канали, освен метали и рокаджии групата не е известна в други среди, то ест музиката им слушат отново тези хора... може би по точно музиката им слушат хора, които слушат музика!!! ))))
metalliaga
Абе ти не си ли разбрал, че винаги ще има малоумни критики от рода 'Ама те се промениха' (следователно станали комерс) и другата страна 'Абе те едно си знаят тва си свирят, що не се развиват'(демек са задръстеняци).просто не обръщай внимание на плоски коментари....угодия нема дори и да има.
kcaniba
Да прав си
In Death's Embrace
Ае тука понякога имам чувството, че човек няма право на мнение, все ще изскочи някой да му се скара защо мисли!
Finntroll
Въобще не се притеснявам от моето мнение и си държа на него, в словесни спорове няма да влизам, още повече с хора желаещи да се заяждат, а не да водят смислен разговор.
За отговора на юзъра по-горе ще кажа че ясно се вижда кой пише малоумните коментари тук, като няма какво да измисли да опровергае мнението ми.
metalliaga
кое е смислен разговор? да си човек с висока музикална култура няма да казваш за една група, че си е сменила стила само защото си е сменила вокала... тия стереотипи от 20 години са се проникнали в музикалните критици и тфа си е.И да, малоумно е да твърдиш , че Аморфис са си сменили звученето, още повече след Еледжито suicide.gif
Finntroll
След като не търпиш и си злонамерен към хора с различно от твоето мнение, ще ти кажа, че това си е твой проблем, аз написах каквото исках да споделя, не мисля повече да отговарям на нападките и обидите ти, има достатъчно други хора, с които да водя нормален диалог.
kcaniba
Оки доки!!! Обичаме мнението си и да критикуваме, но нещо не носим на критика )))))
Чувствителен е станал "метала", явно под тези външно недодялани обноски се крие един романтичен почитател на доброто старо....
Е едно време кат бехме по млади, и бирата беше по евтниа и по убаа, пийш две, на трета си на... , а сааа .... ))))))))
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.