Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Метъл култура
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2
traektoriq
Искам да ви попитам нещо. Според вас ако слушаш метъл задължително ли е да си поклоник на метъл куптурата...да следваш определеният тип за "метъл". Познавате ли хора които харесват музиката но не харесват и не одобряват външният вид на метълите.... съжалявам че използвам думата толкова често.... А мислили ли че много хора не следват стила само защото не е приеман от обществото.
Нещо за по малките сред вас.... интересно ми е , слушате метъл заради компанията, т.е компанията в която сте попаднали е метълска..ами ако беше на друга. Обличате се така защото разбирате музиката заряда и идеята на стила..или защото френдовете ви се обличат така?

Незнам дали ме разбрахте на къде бия ....но се надявам да не го приемете като заяждане просто ми е интересно. Аз слушам метъл от не много отдавна не съм израснала с него , но го открих като стил и много ми хареса.... ритъма,енергията..има нещо наистина уникално в тази музика. За това ми е интересно как гледате на вие на метъл културата smile.gif
SepulTeraHead
Никога не съм бил в някаква метълска компания. Прослушах музиката, просто защото я чух и ме накефи. С такива хора се събрах чак постфактум...

Иначе тя една култура направо... Тва е просто музика. На някои хора им харесва да не се къпят, да се напиват и да са селяни и си мислят, че е метълско. Но после порастват и разбират, че няма нужда да са метъли за да са селяни. Метълът е само музика.
Dragontear
Съгласен съм със Сеп относно метъла.. а за облеклото наистина вече не мога да кажа, защото аз си се обличам така от ..край време....разбира се не нося кубинки и рокерия и кожени панталони на 45 градуса...(както видях вчера един индивид).. но според мен пък външня вид най-малко говори за каквато и да е музикална култура на даден човек smile.gif
Svetyl
Метълът е в сърцето.
lodborg
Между осми и дванайсти клас ходих само и единствено в черно, но не защото исках да се докарвам или да се правя на много тежък, а просто защото си ме кефеше (и защото нямах вкус за дрехи, но това е друг въпрос). Между другото все още си ми харесва да ходя в черно, но вече го правя все по-епизодично. Иначе вчера примерно със зелено-бяла ризка и до болка светлосини дънки бях типичният метъл. icon_headbang[1].gif

А колкото до компанията - прослушах метъл на около 11-12 и по това време не знаех що е то бира, за метъл-компания изобщо не може и дума да става.
Mangalf
принципно мой стил и техника във всичко е "както дойди"
traektoriq
Странно ... добре не се опитвайте да ме убедите ,че дългите коси си ги носите за разкош и защото подчертават скулите smile.gif ... явно е че сте повлияни:)...не казвам че всички но масово се слуша заради хората с които се събереш.

искам да подчертая пак че не се заяждам , просто тона ми е малко по пиперлив huh.gif
Mangalf
мойта коса е в процес на пускане. С нея изглеждам смешно, но без нея изглежда още по смешно. Пък и е полезна при хедбенгинга smile.gif. Неприятното е че като плувам ми влиза в очите и нищо не виждам.
Dragontear
Бях повлян първите година две докат я пусках ...сега просто не мога да си педставя да съм без нея. Егати това са 11 години...а всъщност винаги съм бил с доста по-дълга коса от нормалното коса дори и като лапе ,незнам защо....свикнал съм smile.gif
lodborg
Цитат(traektoriq @ Jun 23 2007, 12:24 PM) *
добре не се опитвайте да ме убедите ,че дългите коси си ги носите за разкош и защото подчертават скулите
Никога не съм имал дълга коса. Не възнамерявам и да имам, но ако ми щукне нещо, кой знае...
InsArtTure
Цитат
Метълът е в сърцето.

Само с това мога да се съглася.


Относно иказването на Стефан - не, метълът не е култура-той е част от култура.
traektoriq
Цитат(lodborg @ Jun 23 2007, 12:34 PM) *
Никога не съм имал дълга коса. Не възнамерявам и да имам, но ако ми щукне нещо, кой знае...

мисля че се хващате само за отделни неща...говоря за нещата като цяло:)

На комшията от квартал Левски.... не споря с никого дали метъла е култура част от култура музика .... а просто ми е интересно как сте открили музиката , стила..Как въприемате околните...как мислите че ви въприемат те
stage
Цитат(traektoriq @ Jun 23 2007, 12:05 PM) *
Искам да ви попитам нещо. Според вас ако слушаш метъл задължително ли е да си поклоник на метъл куптурата...

Не.

Цитат(traektoriq @ Jun 23 2007, 12:05 PM) *
Познавате ли хора които харесват музиката но не харесват и не одобряват външният вид на метълите....

Аз не.

Цитат(traektoriq @ Jun 23 2007, 12:05 PM) *
А мислили ли че много хора не следват стила само защото не е приеман от обществото.

По принцип не мислиля мноо мноо, но точно обратното най се получава. Следват стила именно защото обществото не го приема. Но примерно е адски тъпо да отидеш на някое официално събитие раздърпан, тоест като някакъв селянин. Иначе в останалото време няма нищо лошо да си ходиш както на тебе ти е кеф.
InsArtTure
Комшийке, що не казваш, че сме комшии? Дай да врътнем по бира някъде по Летоструй.


Цитат
Но примерно е адски тъпо да отидеш на някое официално събитие раздърпан, тоест като някакъв селянин. Иначе в останалото време няма нищо лошо да си ходиш както на тебе ти е кеф.

Точно така. Има си формални и неформални ситуации. Тъпото е когато хора минали 20 не го приемат.
Battle Magic
Леле... явно много съм пропаднал- чак сега разбрах, че има нещо наречено ''метъл култура''. Ами виж сега, аз съм на 15, но истината е, че никога не съм се интересувал толкова от това, което е модерно и тн. А компаниите са едно от нещта, които ненавиждам. Още от много малък си ходя с горе-олу дълга коса, винаги съм обичал черното. Лично аз не показвам принадлежност към наречената от теб ''метъл култура'', пък и определено споделям мнението, че метълът е само музика.
InsArtTure
Е, не. След толкова изказвания от един род, не мога да не споделя.

Метълът не е само музика. Иначе защо в албум на George Michael няма някое трашърско парче? Това не разбирам. Защо няма! Нали всичко е само музика. Ако има така от всеки стил по нещо, ще бъде разнообразен албумът. dry.gif
Svetyl
Ще ми се да кажа нещо повече по темата. Да, метълът не е само музика. Метълът е 90% музика, 5 % бира (ако обичаш, де, защото познавам хора, които се кефят яко на музиката, но не обичат бира) и 5% другото.
Метъл културата не е кожи, кубинки и тн... Това е някакъв супер остарял стереотип. Да, има много хора, които все още ходят така. Лошо няма, щом им харесва. Метъл културата за мен се изразява в това да говориш за музиката си, да я разбираш. Да споделяш идеите в текстовете и в музиката. И най-важното, да ходиш по концерти. Вместо да си купиш 5 гривни, според мен, е по-добре да идеш на концерт. Вместо да се напиеш като свиня, да чуеш групата си...
Самият аз съм с дълга коса. Но това е друга тема. Разбира се и заради метъла е (много ме кефи да мятам кичара по концерти smile.gif ) , но не само. Но това е друга история...
И още нещо. Човек ги носи тия дрехи и аксесоари докато не се сблъска с действителността. Докато не започне да работи примерно. Така мисля. Просто добрият външен вид е важен. А не за всеки черните дрехи и гривните са добър външен вид. Има си норми за обличане, които трябва да се спазват, когато си на някое по-официално място. Ако си с приятели-окей. Нямам кубинки, нямам кожен пантално, имам 4 черни тениски, които и 4-те са ми подарък smile.gif
sepulturatr
Цитат(SepulTeraHead @ Jun 23 2007, 12:14 PM) *
Но после порастват и разбират, че няма нужда да са метъли за да са селяни.

Значи съм пораснал wub.gif

Иначе наистина всичките сте много смехотворни с тъпите ви "анти-позьорски" паления laugh.gif
Така де ,разбрахме се-метълът е само музика ,да.
Обаче ако наистина вникваш в това което слушаш ,и то наистина е в сърцето ти и това продължава години ...тогава нема начин музиката да не повлияе ,ако не на външността ти ,то поне на психиката ти.
Е разбира се това се отнася за една немалка част ,но пък повечето пуберчета и яки метАли наистина са смехотворни и немат общо с горните редове ...

П.С.Слънчасал съм днеска laugh.gif но пък утре съм в почивкаа devil.gif
Vlad
Донякъде може да се каже че си е култура.Слушаш музиката,обличаш се по определен начин,ходене на концерти и фестове,средата и дори начин на живот. То си е съвкупност. Съгласен съм със sepulturatr че не може да не ти повлияе музиката по някакъв начин.
traektoriq
Цитат(InsArtTure @ Jun 23 2007, 02:22 PM) *
Комшийке, що не казваш, че сме комшии? Дай да врътнем по бира някъде по Летоструй.

за бира винаги:)

Приемаме, че се съгласявам. Вие просто се кефите на метъл и това няма общо, с факта че дългата коса много ви отива или че харесвате да носите черно. Много съвпадения хммм, но едва ли въобще стила на метъла е причина. И още нещо докато метъла е само музика, много странно е как винаги мога да различа метъла сред тълпата. Говоря за хора който се идентифицират с тази музика ...smile.gif
dambov
Музикалният стил метъл си изразява моята територия,моето пронстранство-което никой не нарушава и където свободата ми е пълна.
Аз отдавна не се обличам като метъл,даже като ме види човек едва ли ще предположи,че съм такъв,просто си се кефя на музиката и даже малко се вживявам в нея,но това е друг въпрос.

Според мен всичко си е индивидуално не можем да конкретизираме всички под един знаменател,ние сме такива каквито сме си.
InsArtTure
Цитат
не можем да конкретизираме всички под един знаменател
huh.gif Аз мисля, че все пак може да обобщим в материален план критерия за наличие на десинкретизация в метъл обществото.
SepulTeraHead
^ LOL! laugh.gif
Her Infernal Madjesty
Пхахах,а аз се чувствах странно...хах,като ме види човек на улицата,често /май никога е твърде силно казано/ не би помислил какво слушам.Да,като реша да сложа нещо "по - така",ясно /друг въпрос е,че без поне една не чак толкова фрапираща гривна не се чувствам човек/.Не,определено не дрехите правят метъла,и познавам много хора,които слушат метъл,но никога няма да го разберете от външния им вид smile.gif А и това с дрехите и сие се надживява..в повечето случаи wink.gif
InsArtTure
Това с надживяването е глупост. Имам различни по цвят ризи, ноп мам и черни. И си ги харесвам. И ще ги нося дълго. Друг е въпросът, че някой е решил, че черната риза е метълкса, готкса или какво или още не.
traektoriq
Цитат(InsArtTure @ Jun 24 2007, 10:38 AM) *
Цитат
не можем да конкретизираме всички под един знаменател
huh.gif Аз мисля, че все пак може да обобщим в материален план критерия за наличие на десинкретизация в метъл обществото.

може и да може да бъде обобщено ...но е важно да имаме в предвид униричната тропологичност на индивида, както и дефрагментацията на метъла като цяло ..на отделни подстилове:)


Аз не твърдя че нещата не са индивидуални..и че всеки който слуша метъл задължително е облечен в стила. Но се опитвам да кажа че тези който го правят са повлични точно от това:)

И ще се съглася с това че не всеки го надживява по скоро се съобразява със ситуацията в която попада..smile.gif
ManOwaRadO
По принцип метъла се води и като субкултура освен като стил в музиката wink.gif
Danny47
Цитат(Dragontear @ Jun 23 2007, 12:19 PM) *
но според мен пък външня вид най-малко говори за каквато и да е музикална култура на даден човек smile.gif

Има едни такива красавци с много представителен вид за музикалната си култура (и не само музикална smile.gif), за който най-добра представа ще добиеш ако Събота вечер минеш през подлеза на НДК, район с много детски (и) чалга дискотеки! laugh.gif
InsArtTure
laugh.gif laugh.gif Верно си е, Дани. Даже заедно сме минавали. laugh.gif
zelatorr
Чуват се и изрази от сорта: К***ле взе ли водка? Да! Едно патронче. Ееее с това ще се размажем всичките! censored2.gif На това се спуках да се хиля като минах и го чух laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
FallenAngel
Цитат(traektoriq @ Jun 24 2007, 06:38 PM) *
Аз не твърдя че нещата не са индивидуални..и че всеки който слуша метъл задължително е облечен в стила. Но се опитвам да кажа че тези който го правят са повлични точно от това:)

Логично тези, които се обличат така, да са повлияни от музиката... все пак няма да видиш рапър с кожени панталони и рокерия w00t.gif
zelatorr
Не е точно така. Мяркаше ми се по едно време един "скинар" който се обличаше в бели смъкнати дрехи и слушаше Шамара! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
ManOwaRadO
Цитат
Чуват се и изрази от сорта: К***ле взе ли водка? Да! Едно патронче. Ееее с това ще се размажем всичките! censored2.gif На това се спуках да се хиля като минах и го чух laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Ахахахахахахахахах biggrin.gif tongue.gif w00t.gif drinks_drunk.gif punk.gif
TerminalFrost
Като ученик, имах един период, през които ходех с кубинки, кожени якета, тениски на любимите си групи, и т.н., но постепенно това отшумя. От онзи период ми остана само дългата коса. Всъщност, не може да се каже, че някога съм бил точно метъл, защото винаги съм слушал доста разнообразна музика.

Съгласен съм с някои от изказалите се преди мен, че няма понятие метъл-култура. Правилното понятие, всъщност е поп-култура, която обхваща всички популярни стилове в музиката, литературата, киното, и изобщо изкуствата. Всичко, което по някакъв начин мине от периферията в мейнстрийма става поп-култура, която, логично има различни проявления в различните жанрове, които влизат в нея.
traektoriq
Добре това е въпрос на мнение. Всеки може да нарича метъла както си иска според собствената си призма. Решението как да изглеждаш също индивидуално ... ама си признавам че вече забравих какво ви питах. Мисля че отидохме чак на темата какво е метъла и как всеки го приема. Може ли по общо... аз попитах по малките сред вас .. за да разбера до колко компанията влияе на характера на хората ...не че незнам..но ми е интерено какъв е процента на податливост при подрастващите..smile.gif
InsArtTure
Отвратително голям. Но това не е лошо, стига стойностни неща да се преливат от големите на малките. А това в повечето слуачаи е крайно невъзможно. Или ми дайте пример, ако смятате,че е.
traektoriq
Добре, но това не значи ли, че повечето слушат метъл или която и да е музика заради другите..т.е заради компанията.
InsArtTure
Да. Наблюдавал съм го неведнъж. Ама не това е страшно. Други се наливат(примерно) нощ и ден и то не толкова заради компанията, а защото друг пример освен този на компанията нямат и не мислят, че могат да имат.
traektoriq
определено не най-лошото нещо, което може да ти се случи с компания е да станеш чалгар. Между другото само ти не каза как си прослушал метъл? Разбира се само ако искаш...
InsArtTure
От случайно попаднали ми дискове и радио Тангра. Изобще не познавах метъли-нито един. После се запознах покрай музиката. Нищо не ми е влияло.
Svetyl
Искам да кажа, че доста се обърках. В интерес на истината май най-съм съгласен с Марто (TerminalFrost).
Иначе относно зарибяването. Чак сега съм в метъл компания... но тя и не е толкова метъл в интерес на истината. Винаги съм си мечтал да говоря с някой за метъла по начина, по който аз го разбирам. Ама нанай. Моите приятели са просто от тия "дето само слушат". Тук във форума понякога стават добри дискусии. Ако трябва да говорим за метъл култура, то тя е именно тук.
Wrath_Child
Имам немалко познати, за които метъл културата се изразява именно в това :
Кожа, рокерии, пирамидки, черепи , наливане до степен " супермен" , всичко това естествено придружено с хеви метъл.
Особеното в случая е, че те доста отдавна са минали пубертета( поне на години);
повечео от тях си водят цивилен живот, имат добра работа и пр.
Някои от тях са интелигентни хора.
И въпреки това се чувстват най-добре, следвайки въпросната " култура".
Как да наречем това?Бягство от суровата реалност?Начин за освобождаване от агресията?
Или у много от нас дреме по един примитивен тип, който търси поле за изява?
Svetyl
Най-вече последното smile.gif
ludspamer
Цитат(traektoriq @ Jun 23 2007, 12:05 PM) *
Искам да ви попитам нещо. Според вас ако слушаш метъл задължително ли е да си поклоник на метъл куптурата...да следваш определеният тип за "метъл". Познавате ли хора които харесват музиката но не харесват и не одобряват външният вид на метълите.... съжалявам че използвам думата толкова често.... А мислили ли че много хора не следват стила само защото не е приеман от обществото.
Нещо за по малките сред вас.... интересно ми е , слушате метъл заради компанията, т.е компанията в която сте попаднали е метълска..ами ако беше на друга. Обличате се така защото разбирате музиката заряда и идеята на стила..или защото френдовете ви се обличат така?

Ами аз и двама мои приятели от класа нещо чухме отнякъде за Роб Зомби, и от него се зарибихме.И както в началото на 4-ти клас бяхме рашъри, към средата си прослушахме метъла и малко по-малко се отдръпнахме от чалгарите(мамка им thumbdown.gif ), и си останахме тримата метъл компания. happy.gif .Иначе не слушам заради компанията- ако толкова се нуждаех от приятели, щях да си остана рапър и да ходя с рапърите(които са над 10 boxed.gif ).Кефи си ме музичката, в училището не ни одобряват кой знае колко, но щом един хубав ден двама рапъри си изпросиха боя, бързо ни приеха icon_headbang[1].gif
Mago De Oz
Съгласен съм, че МЕТЪЛА има нещо общо с културата...ама чак пък толкова smile.gif Дали ходиш с черно, лилаво или розово , важното е да се кефиш и разбираш МУЗИКАТА! (както каза Светъл). Всичко друго е въпрос на собствен мироглед и усещане за нещата. Аз примерно се кефя да си ходя с тениски на любими банди, но примерно да ходя с кубинки през лятото, освен ако не съм на работа...айде няма нужда wink.gif
InsArtTure
^ Да, полисмените са леко неоправдани да ходят с кубинки и с дълги панталони, вкарани в тях. НЕ е ли крайно време МВР да пусне летни униформи, както е навсякъде по света? Къси панталони и обукви. Не е толкова представително, но пък за какво трябва да се потят полицаите?
Mago De Oz
^за да ни е гадно...няма майтап !
afito
Аз пък си мисля,че в много случаи става точно обратното- прослушваш нещо по-хард или направо метъл и тогава си намираш нови приятели, с подобни интереси и вече си в нова компания. Поне с мен така се случи biggrin.gif
Wrath_Child
Аз явно съм по-претенциозна huh.gif .Има прекалено много хора, с които се кефим на една и съща музика...и дотам.Нищо общо в други отношения.
Slash
Цитат(WrathChild @ Jun 28 2007, 12:06 AM) *
Има прекалено много хора, с които се кефим на една и съща музика...и дотам.Нищо общо в други отношения.

Товаа е най-нормалното нещо на света...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.