Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Демоничнооо;)
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2
DAEMONAXIA
tongue.gif Предполагам не е трудно да се предположи какво ми се върти из главата..Незабелязах да има такава тема във
форума..Така че ако искате и ако ви е интересно може да си поговорим за демоните.
Вярвате ли в тях,или не..какъв образ имат според вас:Малки злобни същества,които по цяла нощ мислят как да
ви съсипят деня..или може би зловещи създания ,излезнали от някой филм на ужасите...или по скоро
смятате че са част от човешката същност,олицетворение на тъмната страна в нас,на човешките слабости и страхове. smile.gif
scion_of_storm


Демони всъщност едва ли има ;> Според мен демонът е даден образ, побиращ в себе си лошите качества на човечеството, и както ти каза тъмната ни страна, примесена със страхове, фобии и т.н., които винаги присъстват smile.gif
луда`калинка
Ох, как знам след малко кой ще се обади... shifty.gif
Eddie_The_Beast
Макар да има две страни на всичко - научна и фантастична,вярваМ в демони ...Както вярвам и в черна магия.
Virgin_Steel
Цитат(луда`калинка @ Aug 13 2007, 05:24 PM) *
Ох, как знам след малко кой ще се обади... shifty.gif

Кой? whistle.gif


Цитат
all my demons cast a spell
the souls of dusk rising from the ashes
so the book of shadows tell
the weak will always obey the master

Eddie_The_Beast
ЛОЛ
Virgin_Steel,този текст от The Spell си го припявам постоянно ..Определено любим откъс
луда`калинка
Ей, хора, тва демоните начи са опасно нещо - наскачат ли човека, да не си му насреща! cthulhu.gif

Цитат(Virgin_Steel @ Aug 13 2007, 05:56 PM) *
Цитат(луда`калинка @ Aug 13 2007, 05:24 PM) *
Ох, как знам след малко кой ще се обади... shifty.gif

Кой? whistle.gif

Койчо pardon.gif
Ataegina
Според Древните демоничност е несъобразяване с правила и закони. Демоничните хора са тези, които съобразяват съществуването си само според собствените си потребности и категоризират добро и зло единствено спрямо Азът си.
А иначе тези митични същества може и да са съществували, но и тях, както всичко, което минава през многото човешки усти и писалки са ги раздули със зъби, маса и лошотия - вероятно.
Aggressive Perfector
Аве, да знайте на мене кви демони ми се въртят из главата... Пак не съм си пил лекарството д'ге!!!!
Braindead
И на мен след запиване такива демони ми се въртят из главата, че и се бият там... suicide.gif
Aggressive Perfector
^аве ти в Болярово ли си? Ти да не си оня в 17 стая, дето си отряза носа? Брей...
Braindead
C 200 и за носове върши работа, човече... yeah.gif

Edit: Тук вярно стана демонично boxed.gif
RazorJack
ае демон всъщност е някой който е преебал лирическия герой и има некви лоши качества от негова гледна точка щото той пише хавата.

а ако стаа въпрос за неква червена готина мацка с рогца немам против devil.gif

що ме карате да разсъждавам като се връщам от бира не мога да разбера
Aggressive Perfector
^О, синко! Не осъзнаваш ли, че точно чрез бирата демоните те обладават! О, деца на Бог! Отречете се от Сатаната! Анатемааааааааааааааааааааааааааааа!!!!!!!!
DAEMONAXIA
Мда Луда калинке-КОЙ?
Aggressive,и аз не съм си пила леарствата,то май всички го забелязаха tongue.gif така че спокойно...
За демоните аз мисля че съществуват,но за мен те са както казах част от нас,олицетворение на нашите слабости и страхове,например егоизма,алчноста,и т.н.Аз съм сигурна че поне веднъж ви се е случвало да направите нещо без да имате обяснение ... или да се държите по начин нетипичен за вас,и да си зададете въпроса Защо? Ама не след петата водка примерно...
Razor Jack,бе душа,на въпроса :Защо те караме да разсъждаваш след бирата... ( чувствам се длъжна да ти отговоря) Може би просто за да вкараме в главата ти няква мисъл . tongue.gif А що се отнася,до секси демоните,ми то всеки иска да е обладан от такъв..
Braindead ,проблеми с алкохола ли бе душа? happy.gif
Ataegina,много философски го подкара мила,но има и такава теория...за каквато говориш ти...въпроса е ти какво мислиш и в какво вярваш? smile.gif
Virgin_Steel
Калинката имаше предвид мене , тва ми е любимата тема, но за съжаление ми е трудно да я обсъждам...затова само цитирам текстове wink.gif
Braindead
Ами, не, ама той има проблеми с мен и затуй го унищожавам boxed.gif

Не може да се отрече, че демоните на махмурлука са най-гадни... rolleyes.gif
SteelDragon
http://prikachi.com/files/5004y.jpg

Истинският демон!
Ataegina
Аз написах това, в което вярвам wink.gif. Вярвам, че всичко зависи от Човекът - дали ще позволи да бъде обладан от демон и доколко.
Според мен Демона е с чисто животинска природа - може би най-вече хищническа(във фентъзи формат). Не толкова унищожителна, но по-скоро задоволяваща нуждите си - дори това да е свързано с разточителство.
Много ми харесват сравненията на някои хора - я, гле'й я тая патка, кокошка, овца(повечето хора са овце ама това е друга - болна тема)... и на мен ми хвумна един ден, че перфектният човек всъщност е всички животни накуп biggrin.gif - нито само тревопасен, нито само хищен и със своите настроения или да бяга или да се бие. И си мисля, че обладаният човек е този - несъвършенният, този който е позволил на - патката, кокошката или овцата да го обладае biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif и оттам еволюцията на индивида следва тогава, когато позволи да бъде (айде) possesed и от хищник.

Надявам се да съм била точна и не толкова разточителна в обясненията си. smile.gif
Иначе ми хареса твоята идея DAEMONAXIA.
FallenAngel
^^ wub.gif Де да имах такъв демон whistle.gif
RazorJack
само едни рогца ше и лепнем и всичко точно smile.gif

`Xandria`
Нямам нито вярата, нито нужното въображение, за да си представя такова нещо. Очарователно е да четеш за такива същества, падналият ангел, който се превръща в демон.
Това за "някой демон ме накара до го направя"-такова нещо няма,човек е отговорен за действията си, и нито демони, нито ангели го карат да върши нещо.

Един автор беше написал: "...само демоните имат две еднакви половини на лицето. В мен има два демона, които поглъщат света на едри глътки, счупват го и го съграждат. Единият размахва криле и оглася нощта с рунни крясъци. Другият тъче огън от нажежено мълчание. Един ден те ще се срещнат. И ще се родя..."

(Тук ли трябва да попитам защо когато достигнем определен брой мнения титлата ни става "демон"? sp_ike.gif )
Warrior Of Ice
^ Това е от едно време, когато се правеше форумът. Последната титла май е "Сатана". laugh.gif
scion_of_storm
^^^
wub.gif wub.gif
луда`калинка
Цитат(`Xandria` @ Aug 15 2007, 01:16 AM) *
Това за "някой демон ме накара до го направя"-такова нещо няма,човек е отговорен за действията си, и нито демони, нито ангели го карат да върши нещо.
ОТЛИЧНА МИСЪЛ! bowdown.gif bowdown.gif
Virgin_Steel
Според мен е плоска и глупава...дори в модерната психология, в разтройства като шизофренията, рендалтността и какво ли още не вече намесват демонично обладаване !!!
scion_of_storm
Е, госпожата ми по информатика обясняваше как са я обладали зли духове whistle.gif
луда`калинка
Цитат(Virgin_Steel @ Aug 15 2007, 10:46 AM) *
Според мен е плоска и глупава...дори в модерната психология, в разтройства като шизофренията, рендалтността и какво ли още не вече намесват демонично обладаване !!!

Супер! Много удобно оправдание, нали?! huh.gif
Virgin_Steel
Оправдание за какво? Затова , че не сме съвършенни ли? Затова, че сме слаби ли? За скритата шизофрения ? За този, който става и който ляга в нас ли?

Да, удобно е, щом човек не се бори със себе си с кой се бори? А щом има изобщо борба значи е обладан от себе си? Ами тъмната страна, тя от къде идва...заложена е вътре, а защо се борим с нея, а защо е заложена.

Ето, отговаряй си и ще стигнеш сама до извода.!
SteelDragon
Абе баце, кво оправдание? Аз не се оправдавам а се отдавам на да дарк саид. В момента в който не се бориш с нея, осъзнаваш че не е по-силна от добрата ти страна и всичко си е в синхрон. Който се бори с квото и да е вътре в себе си, си нарушава хармонията което води до всичко. Щом съм такъв сигурно има причина да съм такъв и не се опитвам да се променям вътрешно, за да пасвам на нещо си. smile.gif
Virgin_Steel
Не е моя теорията за оправданието, аз нямам твърдо мнение по въпроса, но наистина смятам, че най-великата битка в човешкия живот е тази в него.
usmif
Цитат(SteelDragon @ Aug 15 2007, 10:49 AM) *
не се опитвам да се променям вътрешно, за да пасвам на нещо си. smile.gif

Значи се харесваш такъв какъвто си... Борбата е, когато не се харесаш, когато постъпиш някак си и след това си дадеш сметка, че не ти е приятно да постъпваш така...
луда`калинка
Цитат(Virgin_Steel @ Aug 15 2007, 11:44 AM) *
Оправдание за какво? Затова , че не сме съвършенни ли? Затова, че сме слаби ли? За скритата шизофрения ? За този, който става и който ляга в нас ли?

Да, удобно е, щом човек не се бори със себе си с кой се бори? А щом има изобщо борба значи е обладан от себе си? Ами тъмната страна, тя от къде идва...заложена е вътре, а защо се борим с нея, а защо е заложена.

Ето, отговаряй си и ще стигнеш сама до извода.!

Слушай кво...Аз съм човек прост и като така, си обяснявам и нещата просто. Ти много надълбоко нагази в блатото на психологията. Далеч не всички хора преживяват такива вътрешни противоречия, за каквито ти говориш. И не, не смятам че у всеки човек има тъмна страна. Такива борби, за каквито ми говориш, не се случват на всеки, или поне не с еднаква сила. Ако разрешиш, ще си позволя да направя едно неуместно сравнение с двама български поети. Пейо Яворов, който през целия си живот не се е отървал от пустата скрита шизофрения (каквото и да значи по дяволите това понятие?!) и Иван Вазов, който е бил ебати железния пич!
В училище по литература на едните им викахме катастрофични характери, а на другите - монолитни.
А що се отнася до тъй наречените ви демони - да, пак го повтарям, за мен това е удобно оправдание да обясниш определени свои постъпки. Разсъждавам елементарно и не смятам да се срамувам от това. Айде почвайте да лаете!...Засичам време.
Virgin_Steel
Цитат(луда`калинка @ Aug 15 2007, 04:36 PM) *
А що се отнася до тъй наречените ви демони - да, пак го повтарям, за мен това е удобно оправдание да обясниш определени свои постъпки. Разсъждавам елементарно и не смятам да се срамувам от това. Айде почвайте да лаете!...Засичам време.

Човек да се оправдава с демони е глупаво, най-същественото е че в момента в който признае това, той вече показва колко е слаб по дух, че е пропуснал демони в себе си.
SteelDragon
А не може ли да съм просто със твърде силен демоничен дух smile.gif муахахаа
DAEMONAXIA
SteelDragon и аз искам такъв истински демон...много ще ми тича happy.gif
Braindead,абе душа прав си...но зависи колко често те посещават wink.gif
Ataegina,хубави примери biggrin.gif ама защо под общ знаменател... след мен ако извика някой нещо
от този род,ще му оскубя перушината....то е ясно,не за друго ама не се имам за тревопасно,или нещо подобно..
в природата на човека,има нещо животинско...но по скоро ,някакъв недоразвит инстинкт на хишник smile.gif
верно че се разхаждат много пернати...ма това е друг въъпрос biggrin.gif
Оф обладаване ,какви оправдания.... факт е че обстоятелствата ни правят каквито сме ...но когато едно обстоятелство
ни подтикне да реагираме по начин,необясним за нас...тогава какво...Демоните според мен са не паранормални същества а част от нас..аз не съм агресивен човек,но съм постъпвала достааа агресивно,добре прзнавам че 70 процента са адреналин и бяс biggrin.gif 'Внимание зло куче'...поела съм своята отговорност,така че не е оправдание..немога да си обасня
защо...но не си викам обладаха ме духове,всеки отговаря за постъпките си..може би тъмната страна,в мен..
има общо,допуснала съм мойте демони- страховете и гневът да ме контролират.Докато ти ги контролираш всичко е
наред,но когато те те контролират ,всичко излиза от контрол... wink.gif
Стига съм разсъждавала, че ако има наоколо психиатри,като нищо ще ме освидетелстват..ще ми лепнат
официално..диагнозата- Шизофренични отклонения huh.gif biggrin.gif
Braindead
Цитат
Braindead,абе душа прав си...но зависи колко често те посещават

Аж уж розовее човечето вече whistle.gif
Beerzebub
Цитат(DAEMONAXIA @ Aug 15 2007, 06:42 PM) *
допуснала съм мойте демони- страховете и гневът да ме контролират.Докато ти ги контролираш всичко е
наред,но когато те те контролират ,всичко излиза от контрол...

Ей на това му викам логика tongue.gif

Иначе, мдаа, ще ми се да можех да се оправдавам с демони и други висши сили, но... dry.gif
DAEMONAXIA
И на мен ми се ще да можех да кажа-не бях аз.. rolleyes.gif tongue.gif
Virgin Steel,съгласна съм с теб,че най трудната "битка" е тази която водим със самите себе си,с чувствата и страховете си..но не мислиш ли че тази битка сме я изгубили,още преди да е започнала smile.gif
луда`калинка
А вие не мислите ли, че ако всичко ни е наред, няма да е толкова интересно??? icon_axe.gif tooth.gif
Virgin_Steel
Цитат(DAEMONAXIA @ Aug 16 2007, 03:45 PM) *
Virgin Steel,съгласна съм с теб,че най трудната "битка" е тази която водим със самите себе си,с чувствата и страховете си..но не мислиш ли че тази битка сме я изгубили,още преди да е започнала smile.gif

Не мисля, има силни хора, може да не съм от тях, но съм вкусвал промяната...
Когато цветето расте и разцъфтява, сянката става все по-голяма...
Ataegina
DAEMONAXIA Често се случва да казвам разни неща и после хората подпитвайки ме да си изясняват малко по малко biggrin.gif повредата е в моята кутия biggrin.gif
Според мен човек е всичко и всеки. Изключително умен, но толкова тъп biggrin.gif (в ситуациите, които са новост и когато не успява да се довери на интуицията си - другояче казано родовата си памет).
Т'ва за животните си беше моя теория измислена ей така за майтапа докато си приказвахме с чичо ми, който е веган.
Теория се базира на твърдението, че демони все пак съществуват. Въпреки, че им дадох образ казвайки, че са животни според мен е по-добре да си останат абстрактни (ако щеш настроения им кажи.), да не се получават недоразумения. Да те питам обаче правиш ли разлика между действие и приказване, защото едно е да избухнеш на думи, почервенееш от гняв, когато някой те засече с кола пък друго е да го засечеш и ти - да слезеш от колата и да му прережеш гърлото.
DAEMONAXIA
Ataegina,ОК...човек е всичко и всеки,според кой,според самия себе си ли?!е на това му викам съвършен егоизъм.
Умен... unsure.gif значи на мода е простотията,и елементарното мислене.Странно колко малко хора не следват" модните тенденций". Няма нищо по съвършенно от човешкия мозък,и това всички го знаят,лошото знаеш ли кое е..че по голямата част от хората,търсят упътване с инструкций за употребата му.
Не бих казала за човек изпаднал в подобни ситуаций,каквито описа,цитииирам:(..в ситуациите, които са новост и когато не успява да се довери на интуицията си - другояче казано родовата си памет)че е тъпанар, wink.gif Объркан ДА,но чак пък тъп..а и кой се доверява на интуицията си,всъщност някой слуша ли я?!Аз лично мразя да ми казват какво да правя wink.gif А и човешката интуиция ,си променя"мнението"за секунди ,нещо от рода на:"Да-Не,Не-Да,Да-Не,абе прай
каквото искаш".
Да ,то беше повече от ясно,че тази " теория" за животните е "плод"на личните ти разсъждения,аз да съм казала
нещо за това unsure.gif "Защото и мен ме вее,вятър на бял кон " ,но амнезия незная да имам whistle.gif
Просто донякъде подкрепих "теорията" ти за животните,и тактично споменах, biggrin.gif че по улиците се срещат доста пернати (NoComment) всякакви модели:кокошки ,гъски,свраки,гарги и т.н.
Къде ги видя недоразоменията,това не разбрах.
Абе душа за......" DAEMONAXIA Често се случва да казвам разни неща и после хората подпитвайки ме да си изясняват малко по малко повредата е в моята кутия " -Спокойно,на една вълна сме,само където,мен никой не ме подпитва,
че съвсем ще се обърка.
Ами да ти кажа,мисля че правя разлика,между двете,все още.А и за двете си има време и място,според ситуацията и моментното психическото състояние.И двете намират своето приложение.
biggrin.gif Да прережа нечие гърло...падам си по филмите на ужасите и трилърите(е по добре е от сапунените сериали),
но тук с примера се поувлече.
Общо взето,съм на принципа,кой каквото си търси си го намира,някой хора си имат проблеми,други ги търсят,
трети си ги създават,ШАНС..четвъртите си ги намират.
Идея нямам откъде го "извади "тоя въпрос,но ще се изненадаш,колко си падам по игри от рода на :"Открии седемте разлики","Намери разликите" и т.н. biggrin.gif Поне ако не друго,то добре се посмях smile.gif
wqwrrr
Човек живее в света, който той самият вижда. Да ми внушиш, че има демони няма да ти е лесно. А и егоизма, в този смисъл на думата, отдавна е мит.
Ако ти вярваш в 'демони', значи те съществуват. Обаче аз не вярвам в тях - те не съществуват за мен. Висши сили? Цък. Предпочитам да вярвам, че сам контролирам живота си, по-добре да се ядосвам на себе си, когато направя грешка.
Ataegina
DAEMONAXIA окей!

Относно увличането - харесва ми да се увличам в примери - засилвам емоцията - безвредно. И точно с идеята човек да се посмее на крайността на която е способен.
Изключително умен, но съвършено тъп е шега.
DAEMONAXIA незнам само каква ти беше идеята с разборката на думите, които съм написала?
Aggressive Perfector
Цитат(wqwrrr @ Aug 18 2007, 11:26 AM) *
Човек живее в света, който той самият вижда. Да ми внушиш, че има демони няма да ти е лесно. А и егоизма, в този смисъл на думата, отдавна е мит.
Ако ти вярваш в 'демони', значи те съществуват. Обаче аз не вярвам в тях - те не съществуват за мен. Висши сили? Цък. Предпочитам да вярвам, че сам контролирам живота си, по-добре да се ядосвам на себе си, когато направя грешка.


Абе, толкоз ли си прост, той Викернес си го е казал човека:


While we may believe
our world - our reality
to be that is - is but one
manifestation of the essence

Other planes lie beyond the reach
of normal sense and common roads
But they are no less real
than what we see or touch or feel

Denied by the blind church
'cause these are not the words of God
- the same God that burnt the
knowing

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
scion_of_storm
=^ ОЛ ХЕЙЛ ВИКЕРНЕС ХИ ИЗ ДЪ ОЛМАЙТИ!122211

Лапенце wink.gif
луда`калинка
Цитат(Aggressive Perfector @ Aug 19 2007, 10:31 AM) *
Цитат(wqwrrr @ Aug 18 2007, 11:26 AM) *
Човек живее в света, който той самият вижда. Да ми внушиш, че има демони няма да ти е лесно. А и егоизма, в този смисъл на думата, отдавна е мит.
Ако ти вярваш в 'демони', значи те съществуват. Обаче аз не вярвам в тях - те не съществуват за мен. Висши сили? Цък. Предпочитам да вярвам, че сам контролирам живота си, по-добре да се ядосвам на себе си, когато направя грешка.


Абе, толкоз ли си прост, той Викернес си го е казал човека:


While we may believe
our world - our reality
to be that is - is but one
manifestation of the essence

Other planes lie beyond the reach
of normal sense and common roads
But they are no less real
than what we see or touch or feel

Denied by the blind church
'cause these are not the words of God
- the same God that burnt the
knowing

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif

Аз па съм съгласна с човеко, що да е прост?? huh.gif
scion_of_storm
Нищо не знаеш, не си тру блекарка, те са повече от хора blackmetal.gif
луда`калинка
Аз имах пред вид че съм съгласна с wqwrrr dry.gif
И може да не съм блекарка, ама съм чела златните правила на истинския блекметълист и мъ й страх от Адските нерези! no.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.