Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Фентъзи
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6
lodborg
Роска, при положение, че и трите книги ще са готови и написани, да протакваш две години и изкуствено да засилваш истерията е проява на висша наглост. И на такова грозно дебелоочие, че няма накъде. Материал за три книги не може да се издаде в една, прав си, но нищо не пречи да бъдат издадени три книги наведнъж, или в рамките на половин година, или на една. Тия два "потайни" тома какво ще правят две години в килерите на Tor? И Сандърсън, дето се изцепи, че разглеждал трите тома като едно цяло - то е едно цяло, ама аз ще го делна? От първа до двайста страница първа книга. Или може би по брой думи ще ги делят, за да стигнат до прословутото число 250 000 думи на томче, дето толкова ни проглушават ушите с него?

Настрана от тази леко дразнеща тема, последната битка наистина ще е в самостоятелен "том", Роска - третата част ще е изцяло за нея:

Цитат
1. A Memory of Light, Part 1: The Gathering Storm
2. A Memory of Light, Part 2: Shifting Winds (Working title)
3. A Memory of Light, Part 3: Tarmon'Gaidon (Working title)
scion_of_storm
Е, това вече е от издателството гъзове и прочие.

Аз мисля, че пишещият се старае изключително много в цялата работа, адмирации трябват. Сигурно е ебаси стреса.
prayer4eto
@lodborg - Венци, вземи прочети обяснението на Брандън на неговия личен сайт защо и как разделя целия материал. Аз само ще ти спомена две неща:

1. "Книгата" все още НЕ Е НАПИСАНА дори НАПОЛОВИНА (дотук са готови само 400К, а по опасения на Сандерсън - нищо чудно цялото да надхвърли 800К).
2. Във всички възможни варианти ще се наложи да чакаме. Въпросът е какво предпочиташ - да чакаш още ЦЕЛИ 2 години (+ една година за превод на български) и да ти трупнат всичко (3 книги) накуп или да получиш 3 книги за 2 години през един съвсем нормален 8-9 месечен период? Аз лично предпочитам второто. Ако ти си за първия вариант, мисля, че нищо не би ти попречило да събереш 3-те книги и да ги прочетеш наведнъж през 2011/2012-а. smile.gif

Комерс винаги има, но смятам, че в този случай е в рамките на разумното wink.gif
lodborg
Е, да, това променя нещата, основната статия ме остави с впечатлението, че книгата ще бъде напълно готова до края на 2009-а. Дано да си спазят обещанията с Хариет и да не раздуят нарочно книгата, защото това ще бъде кощунство.
Ghost
Чудя ви се какво толкова очаквате... Тази поредица отдавна се превърна от нещо уникално в златна кокошка на издателските къщи. Лека му пръст на Джордан, много хубави книги написа приживе, но последните не бяха от тях. Не стига това, ами сега и друг ще завършва сагата... Дано е добър писател.
abydos
Нали уж последната книга щеше да е една, дори и 2к страници да е? Тц, тц... нищо. Ще се чака и чете - избор нямаме.
Aglarana
Цитат
I am trying to finish the book by June. I think I can do that. If I do, A DANCE WITH DRAGONS will likely be published in September or October.

George R.R. Martin

Така казваше и миналата година, и по-миналата. Писано ни е да чакаме, явно.
Arcturus
Цитат(Aglarana @ Apr 5 2009, 07:07 PM) *
Цитат
I am trying to finish the book by June. I think I can do that. If I do, A DANCE WITH DRAGONS will likely be published in September or October.

George R.R. Martin

Така казваше и миналата година, и по-миналата. Писано ни е да чакаме, явно.

Ахахха, бръщолевениците му край нямат. Преди няколко месеца публикува следната гневна тирада в блога си, но я изтри бързо-брзо, щото наистина много се изхвърли:

Цитат
Enough is enough
Let me make myself perfectly clear: I have no responsibilities whatsoever to my fans. I am sick and tired of all the fans on my blog telling me I should get back to the typewriter, making snide comments on my weight and criticizing my addiction to football. I now realize that all my fans are ingrates, worthless needy ingrates, and I am sick and tired of them. More and more, I am coming to hate them.

I have been doing a great deal of soul-searching lately and I have made some important decisions. Everyone pay close attention:

FIRST, I AM NOT GOING TO FINISH A DANCE WITH DRAGONS. EVER.

SECOND, INSTEAD OF FINISHING DANCE, I AM INSTEAD GOING TO DEVOTE THE REMAINDER OF MY LIFE TO WATCHING MONDAY NIGHT FOOTBALL AND, ON A DAILY BASIS, OUTDOING MY PREVIOUS DAY'S CONSUMPTION OF COOL RANCH DORITOS AND BL LIMES.

В началото на 2007 беше сложил ъпдейт на сайта си, в който казваше, че следващият ъпдейт ще обявява, че книгата е готова, след което имаше 1 година мълчание, а в следващия ъпдейт анонсира, че книгата не е готова. :Р Безценно.

То бива мързел и нулев ентусиазъм... последните няколко години ги е пропилял в подписване на календари с невидимо мастило и гледане на американски футбол.
abydos
Тоя бил голям келеш. Те пък книгите му щото струват и 2 ст'инки :д.
Arcturus
Бе 1-ва и 3-та са си класики в жанра, лично аз ги обожавам. Ама четвъртата поднесе много постен материал, още там си проличава, че яката го мързи да пише. То не че петата, ако излезе въобще някога, се очаква да бъде по-добра.
Mort
Без изобщо да съм му фен (прочетох първите три по диагоналната права) смятам, че Мартин е силно надценяван. Още от първата книга ми направи впечатление, че някак пише безцелно, без в главата му да е оформен завършен сюжет. Може би именно това да му е проблемът, че да не пише в момента. Джордан при все всичките обвинения в излишно удължаване на историята винаги си е личало (и без той самият да го повтаря многократно в интервюта), че пише в определена насока и най-важното има КРАЙ. Вярно този край ще го чакаме още поне две години и цели три книги, но реално е достижим, докато при Мартин е отчайващо положението. А това да обиждаш читателите си или изобщо феновете е най-безумното и непростимо нещо, което човек на изкуството може да направи. Често феновете не прощават такива провинения (за справка вж. Киске).
Aglarana
Цитат
Some of you are angry about the miniatures, the swords, the resin busts, the games. You don't want me "wasting time" on those, or talking about them here.

Some of you are angry that I watch football during the fall. You don't want me "wasting time" on the NFL, or talking about it here.

Some of you hate my other projects. You don't want me co-editing WARRIORS or the Vance anthology or STAR-CROSSED LOVERS or any of the other projects I'm doing with my old friend Gardner Dozois, and you get angry when I post about them here. For reasons I don't quite comprehend, the people who hate those projects seem to hate WILD CARDS even more. You really don't want me working on that, "wasting time" on that, and posting about it here.

Some of you don't want me attending conventions, teaching workshops, touring and doing promo, or visiting places like Spain and Portugal (last year) or Finland (this year). More wasting time, when I should be home working on A DANCE WITH DRAGONS.

After all, as some of you like to point out in your emails, I am sixty years old and fat, and you don't want me to "pull a Robert Jordan" on you and deny you your book.

Okay, I've got the message. You don't want me doing anything except A SONG OF ICE AND FIRE. Ever. (Well, maybe it's okay if I take a leak once in a while?)

Това пък е друго негово писание от 19-ти февруари.
Книгите на Мартин са ми любими, като изключим разтакаването при "Пирът", но пък и тя е ценна. И, да, наистина намирам за ненужно този "waste of time" , при все че преди да излезне последната за сега книга от поредицата, беше обявил, че и другата част е готова - просто ако бъдат публикувани заедно, книгата щяла да стане n-страници..
scion_of_storm
Любо, ти и Малазанската хранеше май... *вади тех слапстик* >:о

Не е безцелен, но в началото е така - както и при Малазанската. Цаката на тея две поредици е да преодолееш първоначалното ОМГВТФТИСИГЕЙ впечатление и да видиш каква буря става, след като се махне.

Иначе Пир за Врани беше слаба книга.

Сериозно!

Освен, че Бриен ми въздиша по цял ден и ми обяснява колко е вярна на Кат, колко съжалява за Ренли, нейния КРАААААЛ; освен, че Церсей я пукат както си щат (не, че има нещо не на място в това - нея през всичките книги я) и че пясъците се раздвижват и копелдачките искат мъст за Мартел...нищо особено. То и това е тъпо даже :Д

Силно се надявам най-сетне да потанцуваме с Денерис и драконите й, както и Джон и неговите Врани. Макар че Джони се изгейчва напоследък нещо.
scion_of_storm
Ау, тея дни препрочитам де що има излязло на български на Фийст - Разлома, двете книги, които гравитират около събитията преди, по време и след войната на Разлома, скоро ще си препрочета и Студенокръвните.

Абе, тоя пич в крайна сметка създава нещо, което силно надминава (поне за мен) вселената на Толкин. Само Разлома обхваща едно 25-30 години, като прибавим и останалите...въй мъй О.о
Airin Of Ancelot
Съгласна съм, и според мен светът на Фийст е по-пълен, по-интересен. Обаче не е без значение кое кога се появява. Все пак имай предвид, че Фийст е взел не едно и две неща от Толкин, за да ги развие.
Chaotic One
Ммм.. "Сага за войната на разлома".. тази поредица едва ли не ме омагьоса. А продължението също на един дъх го прочетох. ^^
Имам някаква слабост към фентъзи романите.. Дракони (wub.gif), битки, магия.. happy.gif
Може би ме пленяват, защото повечето се развиват в средновековието..
Гадното е, че сега нямам фентъзита, които не съм чела.. освен "Колелото на времето".
Ghost
Чела ли си Тери Брукс? Ако не, давай! На мен много ми харесва.
Сиело
Падам си по класиката...
Джордж Мартин - "Песен за огън и лед"
Реймънд Фийст - всичките му поредици...
Боб Салваторе - Трилогия за мрачния елф, "Пробуждането на демона"
Гордън Диксън - "Драконът и джинът" (доста приятно четиво, не знам защо е останало незабелеязано)
Харесва ми творчеството и на Зелазни, Гудкайнд, Стивън Ериксън, Робин Хоб, etc.

Иначе съм дълбок, предан и вечен фен на Фийстовите "Сага за войната на разлома", "Конклав на сенки", "Легенди за войната на разлома" и пр.
Chaotic One
^ Йей! Някой освен мен, който е чел "Драконът и джинът"! happy.gif
MetallicaAntiFan
Фен съм на Forgotten Realms и по-точно The Dark Elf Trilogy, Icewind Dale и т.н. от Робърт Салваторе smile.gif
Neurosis
ех тоя над мен как ми зе постчето.Р.А.Салваторе прочетете всичко негово и няма да сбъркате
п.п.Всички негови книги могат да бъдат закупени от Magic Worlds smile.gif хахха
prayer4eto
JordanCon, на който му е интересно wink.gif
scion_of_storm
Искам да кажа, че Хоб е един прекрасен писател. Малко скучновата за множеството сигурно, но с доста тъжни и негативни напливи в сърце привършвам новата й поредица.

Страхотно, наистина. Философски работи едва ли могат толкова да ме замислят за живота ми и този на околните.

Препоръчвам, да.
Ghost
Хоб е супер и в книгите й има много смисъл и дълбочина. От всички фентъзи автори Само Тери Гудкайнд е по-силен в това отношение.
scion_of_storm
Радвам се, че го оценяваш smile.gif Ти прочете ли Шутът и Убиецът?
sharon
Хоб си е класика във фентъзито, беше ми странно, че тук нашумя толкова късно. Нареждам я някъде между Katharine Kerr (от страна на сравнително младите автори) и все така любимата Le Guin. Трилогията на Хоб между двете, които са преведени у нас, също си заслужава, да не кажа нещо повече. Макар и реално да няма кой знае какво отношение към тях си е поредното адски свежо творение, което не е за изпускане.

Един скорошен разговор около тази тема ме подсети, че като нищо мога да добавя и книгите на Trudi Canavan към цялата тази гилдия - в самото начало не са толкова претенциозни откъм история, но нататък са страшно зарибителни и да, дълбоки. Открих я с "The Black Magician Trilogy", чието продължение ще се появи скоро и очаквам с нетърпение. Обаче окончателно ме завладя с това, което е писала извън цялата сага - "Age of the Five". wub.gif
scion_of_storm
Ба, аз я бях позабравил, защото Придворният убиец и етс. етс. ги четох преди доста време. И сега искам да си ги намеря, обаче са извън тираж.
sharon
"Придворният убиец"? Беше повече от логично да я преиздадат, след като са тръгнали да разпространяват новата, но пък каквото и да си говорим, самите Бард не се хвалят с най-удачните пазарни стратегии. Преди разни дни поразпитах един пич от самото издателство точно за въпросните книжки - преиздаване не се предвижда, а ако искаш да си ги набавиш на старо, можеш да си приготвиш нещо от сорта на 150 лв., всичко това заради някаква абсолютно малоумна надценка и "колекционерската стойност", ако трябва да цитирам. Другата (според мен по-удачна, а в случая и по-евтина) алтернатива е Booktrading, тъкмо ще си ги четеш не толкова сдъвкани от някой и друг преводач.
Ghost
Цитат(scion_of_storm @ May 29 2009, 01:42 PM) *
Радвам се, че го оценяваш smile.gif Ти прочете ли Шутът и Убиецът?

Вчера дочетох последната книга. smile.gif Първата трилогия май е мааалко по-добра... но и от тази не мога да се оплача!
abydos
R.I.P. David Eddings
scion_of_storm
Верно ли бе...
винаги ми е бил прекалено детски, но беше пленяващ, важен във фентъзито.

Нека почива и Алдур да насочва пътя.
Ghost
Лека му пръст, пишеше добре!
prayer4eto
За който не е наясно - датата е 27-и октомври 2009 wink.gif:
--> http://twitpic.com/jiidc
--> http://twitpic.com/jiitj
scion_of_storm
ех, а тук?

трябва ми тази поредица отчаяно, хах..
ZerraX
Бихте ли ми препоръчали някое лесно смилаемо и интересно фентъзи? Аз мисля да почна Песен за Огън и Лед (май така беше), но ако препоръчате нещо друга ще преосмисля.
abydos
Чака се с нетърпение. Жалко, че така и не намериха един добър художник да илюстрира поредицата, тези издънки са си направо смешни при аудиторията, която има тази книга.
prayer4eto
^ На DragonConn 2009 (Април или Май беше, не помня точно) от Tor споменаха, че ще завършат поредицата с този художник (все пак имат договор), но със сигурност за последващи издания и формати ще потърсят друг вариант. Гледах съвсем наскоро, че се канят да пускат първите книги в електронен формат и всяка книга я бяха дали на различен художник. Ето кои са известни до момента:

David Grove (За The Eye of the World)
http://www.stock-illustration-portfolios.c...rove_David.html

Kekai Kotaki (За The Great Hunt)
http://www.kekaiart.com/
http://kekai.blogspot.com/

Donato Giancola (За The Dragon Reborn)
http://www.donatoart.com/

Sam Weber (За The Shadow Rising)
http://www.sampaints.com/

Когато видим резултата, ще преценим wink.gif
scion_of_storm
Цитат(ZerraX @ Sep 29 2009, 12:05 AM) *
Бихте ли ми препоръчали някое лесно смилаемо и интересно фентъзи? Аз мисля да почна Песен за Огън и Лед (май така беше), но ако препоръчате нещо друга ще преосмисля.

Сага за Войната на Разлома - първите три тома. Това е перфектното начално фентъзи.
Frightmare
Цитат(ZerraX @ Sep 29 2009, 12:05 AM) *
Бихте ли ми препоръчали някое лесно смилаемо и интересно фентъзи? Аз мисля да почна Песен за Огън и Лед (май така беше), но ако препоръчате нещо друга ще преосмисля.

Мога да ти препоръчам "Хрониките на Амбър" на Роджър Зелазни. Чете се лесно и увлекателно, идеята е страхотна и поредицата се нарежда сред най-добрите фентъзита. Също така можеш да започнеш със "Създателят на Вселени" от Филип Хосе Фармър - първата книга от една също страхотна история.
ZerraX
Ем ще ги видя. Само дано имам време покрай ученията >,< че като гледам здравата ще ни юркат, но то така трябва...
Anomandur
Знае ли се вече нещо за новия Малазан?
Warrior Of Ice
Цитат(Frightmare @ Sep 29 2009, 09:38 PM) *
Цитат(ZerraX @ Sep 29 2009, 12:05 AM) *
Бихте ли ми препоръчали някое лесно смилаемо и интересно фентъзи? Аз мисля да почна Песен за Огън и Лед (май така беше), но ако препоръчате нещо друга ще преосмисля.

Мога да ти препоръчам "Хрониките на Амбър" на Роджър Зелазни.

Не че нещо, но за "начинаещ" във фентъзито, едва ли "Амбър" е най-добрият избор. Поредицата е гениална, че и оттатък, но далеч не е толкова директна или лесносмилаема. Сашо добре се изказа за Фийст, аз бих допълнил с Тери Гудкайнд.
sharon
Ако искаш хвани за ушите някои от преведените неща на Урсула Ле Гуин от Бард, те поне се спряха на най-непретенциозната част от творчеството й. Робин Хоб и Дейвид Фарланд също са чудесен избор.
scion_of_storm
THE
GATHERING
STORM!

Идва Коледа и си я взимам, нищо, че е 45 кинта английският вариант тук. Пуснали са я!
prayer4eto
^ Кой вариант са пуснали - британския или американския ?
blame
Цитат(scion_of_storm @ Dec 8 2009, 01:22 AM) *
THE
GATHERING
STORM!

Идва Коледа и си я взимам, нищо, че е 45 кинта английският вариант тук. Пуснали са я!

http://www.bookdepository.co.uk/book/97818...Gathering-Storm
Ей я с безплатна доставка, един приятел беше поръчвал други книжлета от сайта и бе доста доволен. Аз не заемам мнение все още.

А това зло Колело така ми е влязло в кръвта,че последните седмици не мога да мисля за друго. (Цашу ще потвърди колко дълги часове го тормозя за отгвоори на сложни въпроси). Гениално е.
sharon
^ Средно за какъв времеви период на доставка говорим? Закъснения, нещо?
blame
^Хм, трудно ми е да си спомня точен, но опредлено ставаше дума за по-малко от седмица, два-три дни по-скоро. Ала е от 2ри човек сведения, та не мога да съм сигурна в нищо. smile.gif
sharon
Мерси, сподели ако разбереш нещо повече, ще съм благодарна. biggrin.gif Сайтът въобще не е лош, доста неща се намират. Хубаво е човек да има и резервен вариант.
abydos
Добри оценки има книгата в Амазон и подобните сайтове. 4, 4.5, 5 и т.н., но аз ще си ги купя като излезнат всичките. По възможност на английски. То така ил ииначе трябва да ги купя отново, че ми ги откраднаха.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.