Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Образованието
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
traektoriq
Цитат
Стига спам

Ебаси кой го казва smile.gif

Едит- няма да споря повече не ми се занимава
beyondtheblack
Стига се заяждахте бе хора, къв ви е проблемът...
"Спамя" в теми, където това е допустимо, не в музикалните. Айде приятна вечер. drinks_drunk.gif
Eddie_The_Beast
http://vbox7.com/play:40045a17
Кличето е забавно такова,даскалите са от бившето ми даскало и всички са много готини smile.gif
Wolfheart
Кучетата си лаят, керванът си върви....
sgoh
Какви кучета? Това са клоуни. То не бяха седянки, шествия с таксита и символични преминавания на границата. Друго може и да не постигнат, но поне в едно успяха - да загубят и малкото авторитет, който им беше останал. Защото в този си вид, стачкуващите учители са повече от смешни. Не подхожда на хора, претендиращи да са най-умните хора в държавата, да се държат като една армия от Бай Ганьовци, Боратовци и какъвто друг литературен или филмов герой ви хрумне. Митингуват, правят шествия, един се пеняви пред мегафона в челните редици, а хората зад него с идиотски усмивки махат на камерата и се хилят глуповато. Не подхожда на хора, парадиращи с неимоверния интелектуален труд, който полагат за просперитета на нацията, да се оставят на разни чалнати синдикални лидери да ги водят за носа. И забележете, това не им се случва за пръв път. Какво уважение очакват после и кой им е виновен че нямат никакъв авторитет пред учениците, след като сами правят всичко възможно да се компрометират до краен предел.
prayer4eto
^

Мойто момченце, замисли се колко дена протести имаше преди този и колко срещи имаха синдикатите и министерството?

Ситуацията е "един не чул, друг не видял". И си личи от километри, че и двете ръководства си играят политически игрички. Само че потърпевшите са самите учители. Стачка преди избори си е политическа, с изгода и за двете страни - и за управляващите, че спестяват парите от дните през които протестите са ефективни, и за опозицията, защото е видно, че министерството ще протака, естествено недоволството ще се покачи малко, както и рейтингът на опозиционните партии. И играта е тънка - да не се премине границата на недоволството, но и да се извлекат максимални ползи от протакането на преговорите. И, както е видно, решение се намира и, видите ли, точно седмица преди деня на вота dry.gif
Mangalf
Цитат(sgoh @ Oct 12 2007, 12:10 AM) *
Какви кучета? Това са клоуни. То не бяха седянки, шествия с таксита и символични преминавания на границата. Друго може и да не постигнат, но поне в едно успяха - да загубят и малкото авторитет, който им беше останал. Защото в този си вид, стачкуващите учители са повече от смешни. Не подхожда на хора, претендиращи да са най-умните хора в държавата, да се държат като една армия от Бай Ганьовци, Боратовци и какъвто друг литературен или филмов герой ви хрумне. Митингуват, правят шествия, един се пеняви пред мегафона в челните редици, а хората зад него с идиотски усмивки махат на камерата и се хилят глуповато. Не подхожда на хора, парадиращи с неимоверния интелектуален труд, който полагат за просперитета на нацията, да се оставят на разни чалнати синдикални лидери да ги водят за носа. И забележете, това не им се случва за пръв път. Какво уважение очакват после и кой им е виновен че нямат никакъв авторитет пред учениците, след като сами правят всичко възможно да се компрометират до краен предел.

Сгох, това им е останало човече. В наща мила държавица, политиците думи не слушат - тях тряя ги гониш с павета да ги замерваш, иначе няма да си мръднат пръста wink.gif
TerminalFrost
@sgoh, а ти какъв интелектуален труд полагаш, и от висотата на каква професия, образование и заплащане се изказваш по този начин? Колкото до синдикалните лидери - тук съм напълно съгласен с теб.
Nikola Bathory
Цитат(sgoh @ Oct 12 2007, 01:10 AM) *
Какви кучета? Това са клоуни. То не бяха седянки, шествия с таксита и символични преминавания на границата. Друго може и да не постигнат, но поне в едно успяха - да загубят и малкото авторитет, който им беше останал. Защото в този си вид, стачкуващите учители са повече от смешни. Не подхожда на хора, претендиращи да са най-умните хора в държавата, да се държат като една армия от Бай Ганьовци, Боратовци и какъвто друг литературен или филмов герой ви хрумне. Митингуват, правят шествия, един се пеняви пред мегафона в челните редици, а хората зад него с идиотски усмивки махат на камерата и се хилят глуповато. Не подхожда на хора, парадиращи с неимоверния интелектуален труд, който полагат за просперитета на нацията, да се оставят на разни чалнати синдикални лидери да ги водят за носа. И забележете, това не им се случва за пръв път. Какво уважение очакват после и кой им е виновен че нямат никакъв авторитет пред учениците, след като сами правят всичко възможно да се компрометират до краен предел.

евала! Абсолютно така си е! icon_headbang[1].gif
sgoh
@player4eto: Kво се опита да ми кажеш чиче, шот не те разбрах? И ми се струва, че нямаше никаква връзка с горния ми пост.


Мангалфе, ясно ми е, че управляващите не са розова вода, но не можеш да ме убедиш, че не може хем да стачкуваш, хем да се държиш малко по-достойно и да минеш без всекидненвните изцепки по медиите. Учителите са умни хора. Да, ама тия дето ги дават вечер по новините хич не ми изглеждат такива.
Nikola Bathory
само да вметна: Нищо умно няма и не може да има в днешния бг учител.
TerminalFrost
^ горкото...
beyondtheblack
^ А някои ме критикуват, че не съм се изказвала тук сериозно...ми то с такива как да диалогизираш. Освен да останеш без нерви като учителите...
Този юзер го трия от спейса си и френдлистата в ласт.фм
prayer4eto
Цитат(sgoh @ Oct 12 2007, 02:42 PM) *
@player4eto: Kво се опита да ми кажеш чиче, шот не те разбрах? И ми се струва, че нямаше никаква връзка с горния ми пост.

Ами лапе, щом не си разбрал, значи не разбираш за какво става въпрос в темата въобще. Земи завърши 5-ти клас и тогава ще говорим ...
traektoriq
^^ Не търси причината в другите а в себе си. С всеки тук може да се намери начин да си говориш стига да знаеш как.


^ Ма защо му обръщаш внимание smile.gif


Съгласна съм за кервана и кучетата. Но хората имат право да кажат и да покажат,какво мислят и да се борят за промяна.
Battle Magic
^ Оу, не със съвсем всеки, ама карай whistle.gif
sgoh
Цитат(prayer4eto @ Oct 12 2007, 01:36 AM) *
^

Мойто момченце, замисли се колко дена протести имаше преди този и колко срещи имаха синдикатите и министерството?

Къде е тука връзката с моя пост, чиче? Приемам, че втората част от отговора ти не беше насочена към мен, ама тук стрелкичката ми е съмнинтелна.
TerminalFrost
Ех, тези келешчета...
_TNT_
Мисля, че на всички стана ясно принципно какво искат учителите. Но фокусът на стачката все повече се измества от "дайте 100% увеличение" на "дайте да махнем еди кой си", "оставка" и така нататък. Който и да си подаде оставката, такова увеличение няма да има, ако ще и цялото правителство (нещо в което се опитват да ни убедят). Евтини политически мизерийки са това... И на мен започва да ми става странно не се ли усещат учителите как се превръщат в инструмент. А за синдикатите коментарът е излишен...
beyondtheblack
Цитат(Battle Magic @ Oct 12 2007, 03:39 PM) *
^ Оу, не със съвсем всеки, ама карай whistle.gif

Хех...нито може, нито искам с всеки smile.gif

@ траектория - като не ме харесваш, не си говори с мен - лесна работа smile.gif
аз причини и вина (вина - мн.ч. smile.gif ) не търся у никого. с един може, с друг не може...
те само конформистите така с всеки мелят брашно, бла бла бла
traektoriq
@ sgoh Е айде ти помисли.
Говориш , че не е редно да протестират.. Редно е!!! Страшно идиотско е да говорите и да плюете хората с които сте прекарали повече време от колкото с родителите си. И ако не са ви научили на нищо вината не е в тях а във вас.


@ Battel Magic Човек може да намери подход към всеки. smile.gif А вече сам си избираш с кой си заслужава да говориш и с кой не smile.gif
beyondtheblack
Цитат(traektoriq @ Oct 12 2007, 03:52 PM) *
сам си избираш с кой си заслужава да говориш и с кой не smile.gif

именно.
Battle Magic
Цитат(traektoriq @ Oct 12 2007, 03:52 PM) *
@ sgoh Е айде ти помисли.
Говориш , че не е редно да протестират.. Редно е!!! Страшно идиотско е да говорите и да плюете хората с които сте прекарали повече време от колкото с родителите си. И ако не са ви научили на нищо вината не е в тях а във вас.


@ Battel Magic Човек може да намери подход към всеки. smile.gif А вече сам си избираш с кой си заслужава да говориш и с кой не smile.gif

За второто съм съгласен, но за първото... Абсолютно не съм. Аз не съм научил нищо в училище, и както всеки, си уча в къщи, защо се преподава по ужасен начин. Всичко, което съм научил е от частни уроци или сам в къщи. И за изпиттите след 7ми клас бях така, имах амбиция да уча, но просто не обясняваха като хората, даже, по едно време се бях отчаял. Но сега вече съм в 9ти клас, в най-доброто училище и преподавателите си преподават добре, но дори нещо да куца, назвисимо къде, са готови да ти простят. Другото, с което съм несъглсен е следното "...Страшно идиотско е да говорите и да плюете хората с които сте прекарали повече време от колкото с родителите си". Попринцип е тъпо да плюеш по който и да е било, винаги е хубаво да се спазва добрия тон smile.gif Но аз лично въобще не съм прекарвал повече време в училище и с учителите, даже това време е далеч по-малко от прекараното с родителите ми, факт. А пък колкото до самите даскали- от тези, всичките стачкуващи, най-много 2000 реално са добри в професията си и заслужават по-нормлано възнаграждение.
traektoriq
Нямам възражения.

Но аз помня какво беше да си ученик. в еднои малко по- различни времена. С някой от преподавателите си наистина съм прекарала страшно много време, И те са ми дали много. Но говоря за стойностните учители от старата генерация , които обичаха профецията си и дава всичко от себе си.

Знам че времената са се променили, знам какво се случва. Но знам че има хора които заслужават парите си.
Nikola Bathory
Проф. Гайдарски: Ако се увеличат със 100 процента заплатите на учителите, ще страдат всички останали .


Шумен, 12 октомври /БТА/
Ако бъдат удовлетворени исканията на учителите за 100 процента увеличение на заплатите, тогава ние не можем да вдигнем с нито един лев парите на здравните работници. Това заяви министърът на здравеопазването проф. Радослав Гайдарски пред журналисти в Шумен. Аз също искам, ако има възможност, и нашите здравни работници да вземат 100 процента увеличение, но такава възможност няма, каза Гайдарски. "Как може един сектор да иска 100 процента увеличение на доходите, как си представяте, че един учител, който сега взема средно 400 лв., ще получава 800 лв., когато един доцент получава 500 лв., а един професор - 600 лв.", каза проф. Гайдарски. Той заяви, че ако исканията на учителите бъдат удовлетворени, никой няма да може да обясни на лекарите и медицинските сестри, работещи плътно по 8 часа на ден, защо получават 400 лева. В момента исканията на синдикатите вече не са финансови, те са чисто политически, защото се искат оставки и смяна на министри, каза здравният министър. Нашите доктори също могат да искат 100 процента увеличение, но тогава ще отидат пенсиите, заяви проф. Гайдарски и допълни, че подобни искания не са разумни. Съгласихме се с 32 процента увеличение, но да се искат двойни заплати, е безумие според мен, каза проф. Гайдарски.

Той заяви, че учителският протест неправилно е насочен срещу просветния министър Даниел Вълчев, защото той първи е поставил въпроса за увеличение на учителските заплати. Но правителството няма да се съгласи със 100 процента увеличение, защото това ще застраши финансовата стабилност и ще страдат всички останали, допълни здравният министър. На въпрос дали ще се компенсира дефицитът на болниците от 60 млн. лв., министър Гайдарски отговори: "Това не е дефицит на болниците, а дефицит на здравната каса. Тези пари, които са дефицит на касата, ще бъдат компенсирани в края на годината. Има решение на Министерския съвет за това, ще решим допълнително дали компенсацията ще дойде от резерва на здравната каса или от правителството".


e тва е
Aglarana
Само да вметна, че предпочитам преподаването на учителите от така наречената "нова" генерация. happy.gif
Battle Magic
^^ Гайдарски е болен .... Егати боклука е тоз човек, не е хубаво човек да си дразни слуха с глупостите си, а и още по-лошо за здравето е да си мъчите очите пред монитора, за да четете неговите безумни слова...
noel_f
Цитат(traektoriq @ Oct 12 2007, 03:52 PM) *
Страшно идиотско е да говорите и да плюете хората с които сте прекарали повече време от колкото с родителите си.

Вярно е това но учителството си остава един вид лека почасова работа - на ден имат най-много по 6 часа и през другото време не правят нищо. Заплащането трябва да е пропорционално на положения труд.
TerminalFrost
Цитат
Вярно е това но учителството си остава един вид лека почасова работа - на ден имат най-много по 6 часа и през другото време не правят нищо. Заплащането трябва да е пропорционално на положения труд.

What the heck?!

Интересно ми е, след като учителската професия е лека почасова работа, с цял свободен половин ден, в който (очевидно според теб) те лежат или почиват, кой и кога проверява писмени работи, подготвя уроци, занимава се с извинителни бележки и т.н? Филанкишията, може би?

/ Edit: Забелязал съм, че се появяваш през известно време във форума, казваш някаква страхотна глупост и после пак изчезваш до следващото си малоумно изказване.
noel_f
И така да е пак учителството си остава лека професия. Не може да се сравни с къде къде по-отговрната професия на лекарите например които едва ли вземат повече. А и подготвянето за час и проверяването на контролни не би трябвало даепроблем за компетентни хора като учителите. Да не говорим че през лятото не се занимават с почти нищо.

Не си забелязал правилно. Изобщо не мисля че ненията ми са малоумни и не се притеснявам да ги изказвам. Нито пък ми пука за мнението на другите за да изчезвам до следващото си малоумно изказване както каза ти.
TerminalFrost
^ Сега си спомних, че бях решил да не отговарям на твои коментари. Игнорирай това, което съм написал горе.

/ Edit: Остана само да се научиш да пишеш и грамотно, за да защитиш брилянтните си (мало)умозаключения.
noel_f
Какъв ти е проблема? Като не искаш да коментираш мненията ми не ги коментирай ако обичаш!
TerminalFrost
^ Казах, че бях решил да не ги коментирам, а не че не искам. Обаче, кажи ми как да не го правя, след като от писанията ти струят две мои любими неща - неграмотност и добре прикрита интелигентност?
noel_f
Ако си чел внимателно другите ми постове, ще видиш, че изобщо не съм неграмотна. Не че ме интересува какво мислиш за мен. А това, че мненето ми е различно от твоето, не значи че съм малоумна.
Mangalf
Само искам да вметна че парите, КОИТО НЕ ДАДОХА ЗА СЕПТЕМВРИ, могат да използват като част от увеличението на заплатите.

А и още нещо. Пилифе, просто не си случил на даскали. Мойте си бяха много добри в 7ми клас. На уроци не съм ходил абсолютно никакви, а имах бал 33.875 от 36 възможни wink.gif
prayer4eto
Цитат(sgoh @ Oct 12 2007, 01:10 AM) *
...
Не подхожда на хора, претендиращи да са най-умните хора в държавата, да се държат като една армия от Бай Ганьовци, Боратовци и какъвто друг литературен или филмов герой ви хрумне. Митингуват, правят шествия, един се пеняви пред мегафона в челните редици ...
...

За последен път обяснявам на някого...

За да митингуват, явно тези, които е трябвало, не са си направили труда да ги чуят. Целият проблем не е от две седмици. Имаше подсказка за това още в края на миналата учебна година - Юни 2007. А и преди това имаше също обръщане на внимание. Да не говорим как поне от 2 години Университетите, вече явно, се оплакват от липса на квалифицирани кадри, които да назначат на редовен трудов договор. Ма кой и там ще работи за 300-400 лева ?
sgoh
Mноготочието в цитата ти е ключово.
Цитат
...а хората зад него с идиотски усмивки махат на камерата и се хилят глуповато.

Вероятно не може да правиш стачка без да се правиш на клоун. Без да плашиш гаргите, че ще ходиш при мамалигите в Румъния. Без да се жалваш пред камери, че няма да изкараш зимата, щото само джобните на дъщеря ти били 250 лв. Без да си нижеш дипломите на гирлянд. Без да събираш стотинки за министрите. Без да се оплакваш, че правителството не преговаряло с тебе, като същевременно си държиш на глупавите проценти и не правиш нищо, за да се постигне нормален диалог. Без да се оплакваш постоянно, че медиите хвърляли прах в очите на обществото, щото ако медиите спрат да ти обръщат внимание стачката ти ще загине геройски като непредпазлив талибан в американска база.


Цитат
Пилифе, просто не си случил на даскали. Мойте си бяха много добри в 7ми клас

Самия факт, че има хора, които не случват на даскали(а те съвсем не са по-малката част), сам по себеси означава, че не всички заслужават увеличение. Въпроса е, че именно некадърните са в челните редици на епичната борба за процентите. А и честно казано, кадърните учители и сега си докарват добри пари с частни уроци.
prayer4eto
^ Тук съм съгласен. Когато впрегнеш каруцата пред коня се получава това. А вече 10 години учителите чакат РЕФОРМИ в образователната СИСТЕМА, които просто не са започнати още - правят се не реформи а съкращения и планове и стратегии за най-добри условия за създаване на плановете.

И все някой ще се опита да намаже, и все някой клоун ще се покаже. Не са всички клоуни, но пък впечатлението остава такова smile.gif.
daskala
Цитат(traektoriq @ Aug 31 2007, 03:04 PM) *
Ще си позволя да сложа една тема за младото поколение, което доста сериозно участва в този форум.

Незнам какви са факторите в момента всички младежи 12-18 години да са толкова безкрайно неграмотни. Не мога да си обясня как може за 16 години да са прочели 2 книги една от които да е "Лукчо" втората да е "Тримата мускетари" и даже да не са я дочели. Да се държат , като идиоти да пият и пушат повече от родителите си, а сигурно и секс да правят повече от тях. Кумири да са им разни там загубени фолк певачици.

Обеснете ми какво мога да очаквам от подобно поколение?

Едит- извинявам се ако вече има такава тема (трийте наволя)

Пише се "НЕ ЗНАМ", многоуважаеми грамотен човеко. Също така се пише "обЯснявам", а не "обЕснявам". Гледам 2 запетайки си сложил, само едната е на правилното място.
own3d?
beyondtheblack
Също "на воля". За запетаите да не говорим. А Джани Родари е задължителен за всяко дете.
Pyjamka
Отдавна не бях чела такива откровени глупости и умът ми трудно побира как е възможно да съществуват хора, които да ги изрекат!
Учителите били клоуни заради седянките, които организирали, и песните, които пеели; по-малки клоуни ли са тези, които ги провокираха и които преди това ги доведоха до това "дередже"? Що за управляващ ще си ти, що за депутат и министър ще си, когато си позволяваш по долен, арогантен, циничен и лицемерски начин да обиждаш хората, които дават образование на ТВОИТЕ деца, да протакаш с дни и седмици решението на проблем, който не засяга двама, трима или десет, а стотици хиляди, посветили живота си на просвещението, когато знаеш, че същите тези губят паричка всеки един час, в който не са при своите възпитаници, а са в студа, разярени, угнетени, гладуващи... Що за министър-председател, що за примиер ще си - с най-голяма власт в държавата, когато вместо да си при хората и с тях да искаш, също тъй силно и предано, удовлетворяване на желанията им, ще си при своите, ще пазиш сганта, която си събрал и си поставил на пост да служи на обществото, а сам виждаш, че тя му изменя? Не измениха ли Вълчев и Орешарски на учителите? Не измени ли Станишев на обществото, когато заяви, че едва когато се сдобиели еди-кои си с политическа власт, ще можели да диктуват оставки? Ами нали властта е в обществото, във всички?! Нали хората са ги посочили да отидат там, в ПАРЛАМЕНТА, защото, чисто технически, 8 млн. не могат да се поберат на едно място, за да решат лично от свое име съдбата си. Но чакай!!
Какво общество си ти, когато си тръгнало да плюеш по най-светлите, по интелигенцията си, по будителите на твоето време!?
Ами ако тях ги нямаше? Ако ги нямаше учителите ти, какво? Техните заплати - по нашите кесии разпределени, така ли?!!

Колко от вас помнят началния си учител? Питам аз, Доброцвета Добрева, дванадесетокласничка, подписала се в подкрепа на учителската стачка: колко от вас помнят началния си учител? Колко от вас смятат, че неговата личност е единствена, най-мила сред другите, най-светла и че само той е способен да ви даде тези знания, които всъщност сте получили от него? А как ще се почувствате, ако утре телевизията покаже този ваш герой да скандира, че иска ДА ЖИВЕЕ ДОСТОЙНО, с толкова пари, колкото са нужни, за да живее като всички останали - със сълзи на очи, с плакат в ръка, измамен и потиснат?
Разбира се, че кандидатстващите с най-нисък бал ще влизат в педагогически специалности - обществото, като не е видяло под предметна форма какво учителят в свършил, го е запратил в трета глуха, го е натирил и обрекал!
Тези от вас, които не помнят началния си учител; тези от вас, които не могат да преценят на какво ги е научил той; тези от вас, които обиждат учителите и за които учителската професия е "лека почасова работа" не заслужават грам от това, което са получили като знания, насоки и влияние от учителите си.

И, noel_f, не ти пожелавам неволята да те доведе до тази "лека почасова работа" и да получаваш толкова пари, колкото учителите в България сега.
Aglarana
Нещата в поста ти са написани много на място. Браво! Аз лично помня началната си учителка - Дияна Белчева - и до днес се виждаме поне 2 пъти в годината с нея. Страхотен преподавател!
Battle Magic
Е, тук-таме има и нормални учители, но като цяло, повечето са пълни отрепки! Другото скандално нещо е, че трябва да има повече мъже учители ! В западните страни, в тази професия преобладават мъже, а жени преподават само в началните училища! Но както и да е, важното е, че тук има много малко нормални учители, най-вече, защото има кадърни хора, които нямат желание да стават учители, заради ниското заплащане.... Просто няма смисъл. Ще повторя- от тези 666666666666 стакуващи, надали има и 2000 нормални, достойни за уважение хора...
sgoh
^^^Божееееее колко мъка имало по белия свят. crying.gif Просълзих се.
pa®tci
Цитат(Pyjamka @ Oct 12 2007, 11:30 PM) *
... Колко от вас помнят началния си учител?...

Г-жа Коларова! (първото и име ми убягва, но мисля че бе Силвия) smile.gif Страхотен педагог! Още си спомням ясно и първата ми класна - г-жа Стоянова (която се ожени и все не и запомням новата фамилия blush.gif ), обаче ей го на - две години след каот смених училище ми даде една дебела (и скъпа) книга, за да си напиша доклад, виждаме се чат-пат - сега в скоро време ще направим и купон у тях (по случай че съм влязъл в Академията), да не говорим, че знае по-добре от мен какво правят в момента 80% от бившите ми съученици. Как ли го е постигнала/постига това?


А и до ден днешен си спомням и учителките от детската градина (те защо се забравят?) - Михайлова и Колева; явно имам повреда в телевизора, не знам...
Mangalf
Цитат(parcaleste @ Oct 12 2007, 11:48 PM) *
А и до ден днешен си спомням и учителките от детската градина (те защо се забравят?) - Михайлова и Колева; явно имам повреда в телевизора, не знам...]

оу аз имах един господин Гинев. Всички много го обичаха. Сега продава риба на пазара и вика постоянно "рибйе, рибье, рибьееееееееее"
Aglarana
Цитат(parcaleste @ Oct 13 2007, 12:48 AM) *
явно имам повреда в телевизора, не знам...[/i]

Ами аз като ти казвам wink.gif

А относно детската градина и аз ги помня моите - г-жа Вушувска и г-жа Сергеева!!!
Svetyl
Някои хора са откровено смешни. Е, ученици, желая ви прецакване на първия срок, а защо не и нулева година. Нали така и така учителите не вършат нищо...
beyondtheblack
Цитат(Pyjamka @ Oct 12 2007, 11:30 PM) *
... Колко от вас помнят началния си учител?...

Най-ярък спомен имам именно от учителката си от детската градина - г-жа Николова! Имахме и още една учителка, но децата просто обожаваха Николова - ето това бе човек с призвание.

По-натам смених доста училища (местене от град на град и т.н.), но мога да изброя повечето учители във всички тях. От всеки имам повече или по-малко ярък спомен.

А се сещам за една случка наскоро. Леля ми е учителка в едно градче; скоро беше в София по работа. Винаги съм знаела, че е прекрасен учител, но ме порази следното: вървим с нея по Раковска и изведнъж я спира мъж на 25-30 години. Дълго й стиска ръката: "Вие сте любимата ми учителка, никога няма да забравя..." и т.н. Тя така и не се сети кой е този ученик, но...предполагам, заради подобно удовлетворение работят учителите, не виждам за какво иначе...
Blashyrkh
Не четох от началото, но мога да заявя че в сравнение със много други държави количеството на материала, който учим е доста по-малко и изискванията са доста по-малки. Това нещо ми създава проблеми сега и ме дърпа назад.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.