Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Образованието
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
scion_of_storm
Първата ядосана. А всъщност, човека е прав smile.gif
Eddie_The_Beast
XeXe,всъщност не ме оставяте да се аргоментирам.Чесно казано не ми се и занимава
Защо продължавате със това "16 годините","18 годишните" ???
На кой колкото му пука в крайна сметка.Аз не съм Бог да казвам такива статиските.Вие?
prayer4eto
Докато се аргОментираш си потвърждение на обратното smile.gif
scion_of_storm
sgoh
Абсолютно за всяко поколение е характерно неразбирането на следващото. И абсолютно винаги е имало приказки "накъде отива света, тия младите са толкова разпуснати и неграмотни, ние на тяхните години кви бяхме". И въпреки всичко еволюцията си продължава. rolleyes.gif И света се развива напред.
Факта, че хора на по 20 и няколко години едва ли не са отчаяни от по-младите, говори единствено за това, че преждевременно се превръщат в чичковци и лелички. А това за мен е по-голям проблем. smile.gif


Иначе съм напълно съгласен с magodeoz, по въпроса за семейната среда. Ако вкъщи няма кой да те строява, как може даскалите или пък медиите, да те вразумяват. Изгубена кауза.
Eddie_The_Beast
Аре бе ...16 годишните били такива 18 годишните били онакива...тесногръдщина!Това е последното,което ще кажа
scion_of_storm
huh.gif Си ебало майката. Тесногръдщина?

Err...
Mandor of Chaos
Цитат
И света се развива напред.

Това не е изцяло вярно smile.gif Докато света се развива положително в някои насоки, деградира масивно в други (: . Да кажем само, че ако вървяхме абсолютно позитивно напред, нямаше да сме изправени пред толкова екологични и тем подобни проблеми, щяхме да сме научили да не прахосваме и да си пазим околната среда
Mago De Oz
Мамка му, почвам да мисля, че тук никой не чете, какво е написал предният ! Момиче, кой ти говори за 18 или за 16 годишни в частност, говорим че има едно поколение, загубено като цяло !!! Има и свестни екземпляри, ама те са изключенията, потвърждаващи правилото, защото ако седна да ти говоря, колко съм нагледал на тийнчета, пияни , надрусани и освинени като цяло, а родителите им казват "какво толкова, бе, децата се забавляват!" и за жалост това не са единични случай, а масова практика. За какво ОБРАЗОВАНИЕ може да се говори, когато според една кучка, е напълно нормално 13 годишната и дъщеря да я премираме ние, след като се беше насвиркала като кирка !!! И пак казвам, като тази овца, има още десетки хиляди !
sgoh
Цитат(Mandor of Chaos @ Aug 31 2007, 06:48 PM) *
Да кажем само, че ако вървяхме абсолютно позитивно напред, нямаше да сме изправени пред толкова екологични и тем подобни проблеми, щяхме да сме научили да не прахосваме и да си пазим околната среда

Я се замисли кога е започнало да се обръща внимание на това. Едва ли преди 1 век хората са си мислели за озонови дупки, петролен дефицит и глобално затопляне. Може би ни трябва време да се научим.
Mandor of Chaos
това си идва с техническия прогрес просто
едно време просто отпадаците са били такива че се разграждали smile.gif
Aggressive Perfector
Цитат(Virgin_Steel @ Aug 31 2007, 05:46 PM) *
Цитат(Aggressive Perfector @ Aug 31 2007, 05:12 PM) *
Родителят, колкото и да си мисли, че възпитава едно дете, не може по никакъв начин да окаже контрол над него. Кво, до 18 ше ми забраняват да пуша, пия и т.н., но после като ида примерно студент, кой ше ме спре?

Немаше по-тъпо изказване до сега... no.gif

Що да е тъпо? Обясни ми по какъв начин можеш да "възпиташ" или "контролираш" някого...
scion_of_storm
^

focus.gif
луда`калинка
Цитат(Aggressive Perfector @ Aug 31 2007, 07:30 PM) *
Обясни ми по какъв начин можеш да "възпиташ" или "контролираш" някого...

...значи през първите 10г от живота ми съм живяла в Mатрицата и всичко е било my imagination... bowdown.gif
lodborg
Цитат(Aggressive Perfector @ Aug 31 2007, 06:30 PM) *
Обясни ми по какъв начин можеш да "възпиташ" или "контролираш" някого...
Правилната дозировка на тояга и човешки разговор в съответните ситуации прави чудеса.

Едит: "тояга" е образно казано. Да не ми скочат един куп пацифисти сега. smile.gif
Mandor of Chaos
истината е, че без дърпане на уши не се минава smile.gif
SepulTeraHead
Всъщност е въпрос на пример в много по голяма степен. Ако и родителите ти са някакви измети, нямаш особено голям шанс да ти се размине и на теб. Всяко дете, когато не знае какво да прави в дадена ситуация, постъпва както правят родителите му. Сега, ако баща ти минава на червено, пиян, биейки майка ти не е много добър пример...
Aggressive Perfector
Е, аз познавам метъли, чиито родители са върли чалгари. И кво? Те не би трябвало да са метъли, така ли? Знам и едно момиче, чийто баща е против алкохола и цигарите, и тва момиче въпреки тва се налива (една вечер беше омешала яко бири, водки, ала-бала drinks_drunk.gif) и пафка...
SepulTeraHead
Абе нищо не е издълбано в камък, бе, пич. Просто казвам, че не е толкова до бой и забрани...
Aggressive Perfector
^Еми и аз тва казвам де. rolleyes.gif
SharondenAdel
Цитат
Не мога да си обясня как може за 16 години да са прочели 2 книги една от които да е "Лукчо" втората да е "Тримата мускетари" и даже да не са я дочели

Защото ги мързи! Днепното поколение е много мързеливо изцяло от това се води... смея да кажа това защото гледам как приятелите ми като ме питат какво правя и аз им кажа че четата всички ме гледат супер странно и някой вземе се изръси 'не те ли мързи бе' .. suicide.gif Ако всички имаха такава библиотека като тази в мойта стая.. сигурна съм че на всеки когото му е скучно ще грабне една книга и ще зачете smile.gif
sepulturatr
Цитат(traektoriq @ Aug 31 2007, 03:04 PM) *
Да се държат , като идиоти да пият и пушат повече от родителите си, а сигурно и секс да правят повече от тях.

пфуу пък и секс да правят ... laugh.gif brickwall.gif


Цитат(SepulTeraHead @ Aug 31 2007, 09:06 PM) *
Абе нищо не е издълбано в камък, бе, пич. Просто казвам, че не е толквоа до бой и забрани...

Възпитанието за мен е до голяма степен мит.Повече е до характер мисля ...
SepulTeraHead
Абе никой не се ражда готов. Някакво възприемане от средата винаги има. Дали ще е семейство или кварталните клошари вече зависи...
Virgin_Steel
Цитат(Aggressive Perfector @ Aug 31 2007, 07:30 PM) *
Цитат(Virgin_Steel @ Aug 31 2007, 05:46 PM) *
Цитат(Aggressive Perfector @ Aug 31 2007, 05:12 PM) *
Родителят, колкото и да си мисли, че възпитава едно дете, не може по никакъв начин да окаже контрол над него. Кво, до 18 ше ми забраняват да пуша, пия и т.н., но после като ида примерно студент, кой ше ме спре?

Немаше по-тъпо изказване до сега... no.gif

Що да е тъпо? Обясни ми по какъв начин можеш да "възпиташ" или "контролираш" някого...

Ти осъзнаваш ли какви глупости говориш? Колко приятели имаш? Родителя МОЖЕ да окаже влияние и без да използва контрола си над него. Защото почне ли да използва натиска, тогава изпуска контрола. Много такива познавам, които имат подход с децата си и те сега са в добри компании, имат любов към образованието, имат принципти, хора с характер дето не се влияят от вятъра. Родителя има най-важната цел, да стане приятел с детето си, да му дава пример и да е винаги зад него...
Но и аз не мисля, че темата вече има общо с 'Образованието', тук в нашата родина учителите, които съумяват да разпалят интереса за знания в учениците се броят на пръсти... Имаше навремето учители, които помня до ден днешен!Като учителя ми по история, който разказваша историята като се вживяваше и викаше и играеше сценки ... никога преди това любовта към историята не е била толкова силна в мен.
И аз съм прочел 30-40 книги на кръст, но не смятам че ми е ниско образованието....
stage
Цитат(Virgin_Steel @ Sep 1 2007, 01:06 PM) *
И аз съм прочел 30-40 книги на кръст, но не смятам че ми е ниско образованието....

Важното е, да не те е срам да го оповестяваш публично biggrin.gif
Virgin_Steel
Не ме е срам разбира се, определено не съм се занимавал с глупости.Пък и имах дядо, който беше изчел целия свят smile.gif
Mago De Oz
Абе, да ви кажа и на двамата... не е важно КОЛКО книги си прочел, а КОИ книги си прочел и КАКВО си запомнил от тях smile.gif
Virgin_Steel
Ей затва те уважавам, каза точно това дето търсех да кажа drinks_drunk.gif
sgoh
Цитат(Virgin_Steel @ Sep 1 2007, 01:06 PM) *
Родителя има най-важната цел, да стане приятел с детето си, да му дава пример и да е винаги зад него...

Наистина ли вярваш на това. Мога да ти кажа, че никога не съм искал родителите ми да са ми приятели. И съм почти убеден, че това важи и за тях. Те са ми родители. Могат да ми помогнат със съвет, защото имат повече опит от мен. Могат да ми повлияят с личния си пример. И това ми стига. Не ща да са ми приятели - приятели си имам. Не ща да са винаги до мен. Не ща да им споделям всичко. И те не искат да научават всичко.
Изобщо това, че родителя трябва да е приятел на детето си е адски тъпа идея, която може и да изглежда добре в книжките, обаче няма практическо приложение.
Svetyl
Смях се с гъз... и тн... (цитирам Dragontear).
Rodd1ck



biggrin.gif
Mago De Oz
^ само някой изрод може да иска детето му да го посреща така !
traektoriq
^За сташно много неща си прав.

bowdown.gif
Mago De Oz
най-вече за тигани, деца и секс..... suicide.gif

Virgin_Steel
Цитат(Svetyl @ Sep 1 2007, 03:28 PM) *
Смях се с гъз... и тн... (цитирам Dragontear).

Имаме ли друг избор освен да се посмеем smile.gif
Wrath_Child
Цялата система на образование е неправилна и нелепа.
Всяко дете има различни интреси,таланти.Смятам,че образованието не бива да поставя децата в рамка-тази година всички ще учите тва и тва, защото такава е системата.
Към всяко едно дете трябва да има индивидуален подход , за да се развият максимално способностите му и учението да се превърне в удоволствие , а не в задължение.
(До това мое разбиране най-силно се доближава Валдорфската педагогика.)

Естествено , с горното съм се отдала на идеализъм-ясно е,че няма кой да приложи такова нещо на практика.
Mandor of Chaos
Цитат(Rodd1ck @ Sep 1 2007, 03:36 PM) *



biggrin.gif

laugh.gif имам няколко такива подобни някъде из архивите с картинки, трябва да ги изровя smile.gif
conguestadors
Цитат(sgoh @ Sep 1 2007, 03:21 PM) *
Цитат(Virgin_Steel @ Sep 1 2007, 01:06 PM) *
Родителя има най-важната цел, да стане приятел с детето си, да му дава пример и да е винаги зад него...

Наистина ли вярваш на това. Мога да ти кажа, че никога не съм искал родителите ми да са ми приятели. И съм почти убеден, че това важи и за тях. Те са ми родители. Могат да ми помогнат със съвет, защото имат повече опит от мен. Могат да ми повлияят с личния си пример. И това ми стига. Не ща да са ми приятели - приятели си имам. Не ща да са винаги до мен. Не ща да им споделям всичко. И те не искат да научават всичко.
Изобщо това, че родителя трябва да е приятел на детето си е адски тъпа идея, която може и да изглежда добре в книжките, обаче няма практическо приложение.

Приятелю, ти си тъп. Чак когато почина баща ми разбрах, че той ми е бил най-близкия приятел в живота.
prayer4eto
Цитат(WrathChild @ Sep 1 2007, 05:14 PM) *
Цялата система на образование е неправилна и нелепа.
Всяко дете има различни интреси,таланти.Смятам,че образованието не бива да поставя децата в рамка-тази година всички ще учите тва и тва, защото такава е системата.
Към всяко едно дете трябва да има индивидуален подход , за да се развият максимално способностите му и учението да се превърне в удоволствие , а не в задължение.
(До това мое разбиране най-силно се доближава Валдорфската педагогика.)

Естествено , с горното съм се отдала на идеализъм-ясно е,че няма кой да приложи такова нещо на практика.

Това означава, че детето трябва да има частен учител, който да се занимава само с него. Това означава, че ще трябва да плащаш като поп ... А системата слага рамката, защото някои неща трябва да бъдат научени от всички, за да няма после "ама аз не знаех, ама аз не съм разбрал ..."

Проблемът на Българското образование в момента е остарялата материална база и застаряващите учители - няма кой да ги смени, защото едва ли има някой в днешно време да се бъхта цял ден и да си хаби нервите за 300 лева заплата... А хабене на нерви има страшно много - казвам го от личен опит dry.gif .
Aglarana
Цитат
защото едва ли има някой в днешно време да се бъхта цял ден и да си хаби нервите за 300 лева заплата

Тези, които визираш, са си опекли работата!!! В моето училище има няколко такива учители, които работят на хонорар и отделно си имат свой доходоносен бизнес. На въпроса ми защо въобще работят като учители, даскало по география ми каза чисто и просто, че сред нас се чувства млад и му харесва да общуваме icon_headbang[1].gif
sgoh
Цитат(conguestadors @ Sep 1 2007, 11:18 PM) *
Приятелю, ти си тъп. Чак когато почина баща ми разбрах, че той ми е бил най-близкия приятел в живота.

Не съм твърдял, че трябва да мразиш родителите си или да не си говорите.
Естествено, че те са ти най-близките хора(поне в повечето случаи).
Това, което се опитах да кажа е, че отношенията с родителите, е глупаво да се свеждат до "приятелство". То дори си е някакво неестествено. Щото приятели - бол. А родителите са ограничено количество. И ако родителя се опитва да ти бъде приятел, в крайна сметка всички се чувстват неловко. Той трябва да си е родител. Толкова.


Айде сега всички да ми обясните колко съм тъп и как се смеете с всичките си отвори.
prayer4eto
^^ Не са всички "опекли работата" !!! Питай майка ми как си е "опекла" нещата . Направо ще ти се стори страшно ... dry.gif

Все пак съм малко по-навътре в нещата от тебе rolleyes.gif А общуването е наистина приятно и "подмладяващо". Стига да не се занимаваш с хора, които нямат и най-малък интерес от предмета, който преподаваш.
misis.pez
Цитат(magodeoz @ Aug 31 2007, 06:02 PM) *
Аз като баща (един от малкото тук) мога да кажа само едно : ПО ВАЖНО ОТ СЕМЕЙСТВОТО НЯМА !!! Как така, детето ми няма да учи, кой ще му позволи да се развява байряка ?! И при децата е малко като при войниците, т.е. имат ли свобдоно време, мислят глупости. Това не означава, че трябва да го затвориш на тъмно някъде, на хляб и вода, а трябва да направиш така, че да знае кога е време за игра, кога е време за учене, кога е време за четене и т.н. И не ми говорете за компанията, не че тя няма влияние, но може да навреди само, ако не ти пука за детето ти. Възпитанието на едно дете е неразривно свързано със образованието му, а те от своя страна са свързани със семейството. Така че, ако има някое дете, което не знае, че 2+2=4, основна вина носят родителите му, чак след това училище, компания, телевизия,интернет. П.П. : Гледам тук разни по 13-14 дето се хвалят в "представете се", че пият бира по градинки и не-знам-си-къде и си мисля, къде са родителите им в цялата тази работа.......не искам да ми се отговаря !!!

ТОЧНО ТАКА СИ Е.СЕМЕЙСТВОТО Е НА ПЪРВО МЯСТО.казвам го КАТО мама на двЕ, подрастващи метълчета,и като дъщеря на метъли и като учител с 13 години стаж.НЯМА КАК ДА СИ ОБРАЗОВАН,АКО ТИ Е СБЪРКАНА ЦЕННОСТНАТА СИСТЕМА,АКО В КЪЩИ НЕ ТЕ УЧАТ ДА ЧЕТЕШ КНИГИ,ДА СЛУШАШ КАЧЕСТВЕНА МУЗИКА,ДА ГЛЕДАШ СТОЙНОСТНИ ФИЛМИ ,ДА ИМАШ ИНТЕРЕСИ И ПОТРЕБНОСТ ОТ ЗНАНИЯ!!!


Цитат(prayer4eto @ Sep 1 2007, 11:20 PM) *
Това означава, че детето трябва да има частен учител, който да се занимава само с него. Това означава, че ще трябва да плащаш като поп ... А системата слага рамката, защото някои неща трябва да бъдат научени от всички, за да няма после "ама аз не знаех, ама аз не съм разбрал ..."Проблемът на Българското образование в момента е остарялата материална база и застаряващите учители - няма кой да ги смени, защото едва ли има някой в днешно време да се бъхта цял ден и да си хаби нервите за 300 лева заплата... А хабене на нерви има страшно много - казвам го от личен опит dry.gif .

ДА НЕ СИ ДАСКАЛ
Aglarana
^^В предишното си мнение говореше за тези, които трбва да сменят старото поколение учители. Аз тях визирах. rolleyes.gif
И не е нужно да ме убеждаваш в трагичното положение със заплатите и т.н. Дори не мога и да си помисля да го оспорвам.
scion_of_storm
Учителката ми по биология > all. Леле, как ще ми липсва тая жена, ужас crying.gif
^^ МОЛЯ ТЕ! Пиши с малки букви :S Трайни ментални усложнения и проблематизиращи съзнанието ми халюциногенни видения ще ми докараш с тези главни букви. Не знам какво напиасх в последното изречение wacko.gif
Mandor of Chaos
caps lock is cruise control for "COOL" smile.gif
misis.pez
искам да ви уверя,че в малките градчета има учители с възрожденски дух,които съвсем безплатно и безвъзмездно правят чудеса-естествено това са учителите по изкуствата.но това не е достатъчно.ако в семейството се казва на ученика,че заради едно пеене ,не Е нужно да се поти,КАКЪВ АВТОРИТЕТ ЩЕ ИМА УЧИТЕЛЯ И КАКВИ РЕЗУЛТАТИ ЩЕ ПОСТИГНЕ-ще ви кажа ЩЕ СИ ИМАМЕ МИНИСТЪР НА КУЛТУРАТА КАТО ЧИЛОВА,КОЯТО НЕ ЗНАЕ КОЙ Е ЗЛ.БОЯДЖИЕВ И МИНИСТЪР КАТО ДАНАИЛОВ...АЙДЕ ДА НЕ ПОЧВАМ ТЕМАТА ЗА БАЛЧИК...
Wolfheart
Ех, знам го този възрожденски дух.
И заради този дух ли във вузовете има масово приети студенти от малките градчета, които имат диплома 6.00 и 3.00 на кандидат-студентските изпити. А на същия изпит, от големите градове има студенти от елитни гимназии, изкарали над 5 на изпитите и не-отлична диплома.
misis.pez
Цитат(Mandor of Chaos @ Sep 2 2007, 08:51 PM) *
caps lock is cruise control for "COOL" smile.gif

не се заяждай със старите хора.ГОЛЕМИТЕ ОБИЧАМЕ ВСИЧКО ГОЛЯМО-
Beerzebub
^^ Дитьето трйяа да учи у Софьята, все пак...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.