Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Andre Matos - Time to Be Free
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
lodborg
Може ли да няма още тема за този албум? Аз съм наистина повече от приятно изненадан, очаквах нещо много слабо, а КАКВО получихме. Наистина един от най-силните пауър албуми за тази година! Колкото повече го слушам, толкова повече ми харесва и е наистина толкова разнообразен, че няма писване. bowdown.gif Така трябва да звучи истинският пауър - свежо, кечи, пълно с идеи и никаква повтаряемост или износване.

Edit: Само не мога да разбера защо двете най-добри песни са последни. smile.gif
MadHatter
Айде аз да сефтосам темата тоя път:
Ще кажа, че албума страшно много ми допадна, макар че и аз не очаквах нещо зашеметяващо. Честно казано, в първите слушания, втората половина от албума изобщо не ме заинтригува, даже се чудех защо всички бавни песни са натъпкани там. Но пък както знаем: "Повторението е майка на...знанието". Още един плюс за албума е, че ми хареса в момент, в който изобщо не ми се слуша пауър. Бих го окачествила като Препоръчителен beer.gif
lodborg
Аз се чудя как може най-якото парче в целия албум да е японският бонус!

Separate Ways! bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif Ебати парчето!
луда`калинка
Господ здраве да му дава на Wolfheart дето ми даде торента за албума! lodborg си го каза - свежарка отвсякъде! Андрейчо се е представил доста на ниво и тая Лунна соната, откъде я избара, да се разплаче човек ... crying.gif Много, много добро!

p.s. някой да заключи темата овреме, докато наш'та Арматурна девица не се е изказала още!!! who-let-rip-smiley.png
Warrior Of Ice
Аз друго не съм очаквал от Батко Андре. smile.gif Албумът е отличен, че и повече... Личи си, че доста време е мислил и изпипвал парчетата, голямо богатство от идеи притежават. Както каза Венци, изключително разнообразен запис, който разкрива по нещо ново с всяко следващо слушане и поради това не омръзва.
sharon
Невероятен албум! Браво на Андре, изпипан е отвсякъде, свършил е прекрасна работа. Не може да се каже, че имах кой знае какви очаквания, но това направо ме отнесе, още се питам как може да е направил нещо ТАКОВА excl.gif Но все пак го слушам за пореден път, фактите са неоспорими, какво повече мога да искам? bowdown.gif
Mago De Oz
На първо слушане е ОК, повече след като ми омръзне да въртя новият Елвенкинг, дотогава... малко неща ще могат да влязат а уинампа ми!!!
MadHatter
Цитат(lodborg @ Aug 31 2007, 11:09 PM) *
Separate Ways! bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif Ебати парчето!

bowdown.gif bowdown.gif Подкрепям с три ръце biggrin.gif
prayer4eto
^ Мислех си, че това само мъжете могат да го правят ... laugh.gif

Албумчето е много стойностно! Особено последните песни smile.gif. Не че първите не са добри, но като че влизат в главата "Чували сме много такива" sp_ike.gif . Китарата е доста жива whistle.gif
Aglarana
Страхотна работа е свършил Андре smile.gif Съгласявам се с калинката за A new moonlight wub.gif Много красива песен!!!
От сутринта го слушам непрекъснато и не вярвам днеска да се пусне нещо друго w00t.gif
Braindead
Цитат
тая Лунна соната, откъде я избара, да се разплаче човек ...

Тая Лунна Соната още в края на 80-те я избарва, това сега е преработка.

А, Росене, нека не забравяме (освен, че Хюго е надобрял) участието на двама важни чичаци в проекта: Sasha Paeth и Roy Z happy.gif
Wolfheart
Цитат(луда`калинка @ Aug 31 2007, 11:12 PM) *
Господ здраве да му дава на Wolfheart дето ми даде торента за албума!...

Чувствах се задължен да го направя! Албума е трепач откъдето и да го погледнеш/изслушаш.
Virgin_Steel
^ егаси, щом ти казваш ше взема и да го изтегля smile.gif

Васке, къде се изнесе снощи...изпусна мелето... dry.gif

Цитат
p.s. някой да заключи темата овреме, докато наш'та Арматурна девица не се е изказала още!!! who-let-rip-smiley.png

Изаках се...изказах се де...
Braindead
Еми, ние с Чичо Митко се изнесохме уж да говорим и то стана сто часа...какво стана в крайна сметка? drinks_drunk.gif
Virgin_Steel
Кфо може да стане с тъпи скинове, като са повече? Отваряха се за какво ли не, като накрая задружно решиха, че щели да ме тепат щото на чантата ми пишело Fishbone, а тва било Анти-Фа... ограничени малоумници. Айде щи разправям на лично пък после ще пиша и за албума. smile.gif
telia
Леле, какъв хубав албум! A New Moonlight е божественаю; Endeavour трепе с китарни рифове; Face The End е нежна,разкошен и успокояващ вокал; Rio трепе с ритъм...
evil_ivo
Албума наистина е страхотен. Доста ми хареса....веднага е качва на плеъра да го слушам из улиците whistle.gif
Bleak
Брилянтен албум. Супер разнообразен и направен с голямо майсторство.
Airin Of Ancelot
Много хубава тава. Няма да ми стане еталон за съвременен пауър метъл, но Matos е твърде голям - просто не е способен да запише нещо посредствено. Дано направи и втори солов албум след време.
Duh5
Браво бе, това е първата тема, която виждам напоследък, в която никой още не е оплюл албумаsmile.gif Показателноsmile.gif

Хайде и от мен мнение - Много хубав албумsmile.gif
telia
Изкарвам темата напред, защото от 4 дни почти плътно наново зациклих на албума, втълпил ми се е в главата и няма изкарване от там. Искам да изразя безкрайния позитивизъм, който ми дава този албум! Велика творба! Слушам го и не мога да му се нарадвам! bowdown.gif
lodborg
Абе, някой (освен Braindead, предполагам), знаеше ли, че батко ви има нов албум? Изненадващо засяках "Mentalize" лийкнал и доста се учудих как изобщо нищо не бях чувал за това.
Braindead
Ами, Венци, аз го чаках уж да излезе (да го слушам като бял човек), ама май няма да я бъде, щото то сега тепърва септември трябва в Бразилия да се появи официално, а пък нервите ми не са железни, хехех.
Да, много ми е интересно, защото има кавър на Куийн (а всички знаем батко Андре какъв фен е), отделно имаме и изпъление на Don't Despair. wub.gif
Ухх, седях, чаках, ти като казваш, че е лийкнал вече, ще го изслушам пък, няма как. unsure.gif
Megadeth
Добре де, накарахте ме да го сваля. Само дето у замунда го няма, а другаде не знам от къде се сваля..?
prayer4eto
Таман преди месец-два се бях замислил няма ли да изкара младежът още някоя и друга баничка от фурната smile.gif. Ще го потърсим excl.gif
killer_rose
Я дайте линк,че аз не го намирам никъде. unsure.gif
Fish
Много е приятен новият албум, хареса ми. И първият го биваше.
telia
И аз моля за линк.
sharon
Клик. Ако 192 kbps ви устройват, действайте.
Megadeth
Тенк ю, суийтхърт.
Braindead
Оххх, такава мъка ми е така да го слушам на толкова кб/сек, направо полудях днес, пускам го, спирам го, изкрейзвам, защото това, което преслушах направо ме разби от кеф (както и се очакваше), ама искам да ми звукне. Та този албум ми донесе нервна криза днес, заклевам се, хахаха. suicide.gif

Edit : Аааа, това, на което Дил даде линк, пО се ядва, мале, аз какво чудо имах...направо да се прекръсти човек колко гадно звучеше...така вече по може, хаха. Приключваме с истериите за днес. tongue.gif
lodborg
^ Аз днес сутринта се изненадАх като написа, че се чудиш дали да си пускаш албум на Батко. unsure.gif А то ти си го добарала с лош битрейт. biggrin.gif

А иначе "Mentalize" е изключително силен! Сякаш ми харесва много повече от първия, а и той беше прекрасен. "I Will Return" + "Someone Else" - ето така трябваше да се развият Edguy, а не в педерасткото рокче, дето правят в момента. Извинявам се, че правя паралел, просто нещо в тези песни ми напомни Edguy. Сигурно защото немците си имат една специфична Ангрина нотка, която се усети и във въпросните две парчета.

Както и да е, ще се самоцитирам от по-нагоре в същата тема:

Цитат(lodborg @ Aug 31 2007, 07:24 PM) *
Така трябва да звучи истинският пауър
Braindead
Венци, душа, не можеш да си представиш на прага на каква истерия бях. Това, което дръпнах, понеже беше първото, до което се добрах, звучеше просто отвратително, песните бяха разбъркани, абе, някаква небивала свинщина. Та затова така равнодушно сутринта. suicide.gif
Инак сега вече като го изсилих има да звучииии, толкова прекрасно се чувствам като слушам такава здрава музика с ТЕЗИ ВОКАЛИ!!! wub.gif wub.gif wub.gif

Знаеш ли обаче, и на мен сякаш повече ми харесва от "Времето"...не е толкова "концептуален", ако мога така да се изразя, но е по-цветен и интересен.

Абе, вие си знате кой е номер 1, ама нека припомня все пак:

sharon
А, първото качено нещо се оказа чист транскод - за какво си говорим, след като на 192 звучи слушаемо. suicide.gif Ще чуя какво е направил батко ти съвсем скоро, свали знамето! laugh.gif
lodborg
А коя песен е кавър на Queen? Аз виждам само един кавър на Angra.
Braindead
За съжаление я има само като бонус към японското издание, на Teo Torriate. Не се знае дали ще се докопаме до нея.

Тая песен за Слънцето направо не мога да я спра.... wub.gif wub.gif
Airin Of Ancelot
Чудесен втори албум! Явно Andre е решил да обърне по-голямо внимание на соловия си проект, което само може да ни радва. Ако продължи все така, дори няма да ме е яд, че вече не е в Angra. happy.gif
telia
Добрах се. Гласът на Андре не ме впечатлява толкова за в момента, за разлика от предния, в който ме грабна от раз. Но пък композииците са Енергия!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.