Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Училище
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
scion_of_storm
Правя тази тема, защото с началото на учебната година ще започне и масовото обсъждане на даскалото/всекидневния училищен живот/кои учители трябва да бъдат изгорени на клада...типичните си наши пуберски изживявания, you know. smile.gif А понеже макар известна част да са ученици, подозирам че на другата част няма да им е приятно Случайните (примерно) да бъдат нафлудени с "Да еа тая кокошка по история, че ми писа 4", нека това да е темата за нас. smile.gif

Аз искам да разбера защо по дяволите ни карат в събота да бъдем на първи учебен ден, и какво е положението със стачката unsure.gif Днес в 24 часа гледах, че щяло да има 9 дни даскало, и от 24 почвала обща учителска стачка и можело и да не се учи, някой да има някаква информация?

Извинете ако темата е тъпа, но според мен ще е полезна и има място във форума. Най-малкото има доволен брой ученици тук tongue.gif
Beerzebub
Смятам, че грешката на съвременното българско средно образование се състои в това, че е твърде подчинено на църковните догми, които не позволяват на тийнчетата да правят това, което смятата за висша форма на съществуване. Въвеждането на униформи е чисто доказателство за това. ЗОМБИРАТ ДЕЦАТА НИ!!!






Сериозно, какво стана верно с толкова обсъжданите униформи?
scion_of_storm
Мисля, че само в някои училища ще ги вкарват. Дано не е в моето, че ще се побъркам о.О
ViolentBeauty
^^хахахаха, какво каза Сашо, не те разбах laugh.gif Ама така де, има студьенти тук (които май си нямат тема boxed.gif )! Та, мили деца радвайте се на училището докат можете ( че за бала много обичам да казвам - "Лягаш си ученик и се събуждаш безработен!) Поне мойте бегли спомени от училище ( те май само хубавите останаха), е че беше готину!!!
Но, иначе по въпроса с образованието ни, че в момента е под всяква критика е ФАКТ! Как да не стачкуват учителите, като се подиграват с труда им ( и министерството и учениците!)
Battle Magic
Сашо, тематата си е съвсем ок, а Beerzebub, човече, нямам нищо против теб, но това, което каза е пълна глупост-тук църквата или каквото и да е свързано с нея, няма общо, а относно униформите-защо да е зомбиране? Това по никакъв начин не ми пречи, пък и при положение, че моето училище е едно от първите, които се съгласиха да въведат униформи. Аз лично не съм скептично настроен за това, че ще въвеждат униформи. Според теб всички англичани ли са зомбирани, защото са носели униформи? Не споменавам Съединените Шати, защото 100% ще дойде някой мравояд и ще изтърси" "Всички американци са тъпи зомбита".
Не само в Англия, но и в повечето европейски страни униформите са задължителни, а ние май към Европа сме се запътили, нали така? Друго-аз също съм тийн, както и Сашо, и още много други-били ни казал какво смятаме за висша форма на съществуване?

Дори да се ебаваш, ми е интересно. (винаги имам едно на ум, тъй че това по-горе е в случай, че си бил сериозен)!

А иначе, не във всички училища ще има униформи, но в много ще има.

П.С

Какво лошо има да е събота откриването на учебната година оО. И преди се беше случвало, ако не се лъжа. А стачката... не знам, но нямам надежда, защото учителите в моето училище никога не стачкуват ^^
scion_of_storm
Абе Филипе бе, ирония biggrin.gif

То и нашите в немската едва ли ще стачкуват, особено немците с по 4000 евро+ заплата dry.gif Еми да се запази традицията, да, ама все пак доста ученици, поне тези, с които съм общувал, го смятат за неправилно. Мен ми е все едно smile.gif
Battle Magic
Усетих иронията, но мнението може да се тълкува по няколко начина. Оу, на нашите не им е за заплатите, просто ... ги мързи многго здраво wink.gif (да стачкуват, иначе добре си преподават оО)
crazyfan_metal
Между другото в даскалото е най-яко smile.gif. Кеф ти да бягаш от часове, да се караш с даскалки, да поправяш дневници и някви други такива забавни неща smile.gif. Кефете се докато можете, че после става лошо.
scion_of_storm
Прав си, и аз това му обяснявам на класа ми, ама повечето са прекалено примерни biggrin.gif
И аз съм правил куп простотии, ама от 8 клас нагоре нищо интересно почти :/ Направо ми става мъчно, че още има-няма две години и съм аут от даскало sad.gif
Aglarana
Униформи рулз. И аз искам униформи, най-малкото няма да го има това съревнование кой е с по-хубави дрешки, на кой баща му може да му вземе обувки за 500 евро. Би било честно спрямо много деца, които не могат да си позволяват такива неща. А пък от друга страна би било наистина по-пристижно и това донякъде може да те стимулира с гордост да показваш на чие училище си възпитаник( imagination rolleyes.gif )

За 15-ти - ами странно си е, аз не мога да си спомня кога сме започвали в събота?! Защо трябва да отучваме, при условие, че на 6-ти септември сме си във ваканция?!
_TNT_
На мен училището, да си кажа, не ми липсва никак. Харесвах си класа, бяхме готина компания, имам незабравими спомени, с тези, с които е трябвало съм си запазил връзката (с 6-7 от тях сме колеги в уни-то в момента). Може би най-голямата загуба е, че бяхме повече време заедно, екскурзии, пиянства, глупости smile.gif - нещо, което е по-трудно постижимо сега. Но си имаше негативи, които ми лазeха по нервите. Ранно ставане, отсъствия (в СМГ беше проблем, е разбира се намери се чалъм, но беше ... досадно меко казано..), СИЛНО дразнещи преподаватели, с които имахме разминавания във вижданията си за образователния процес wink.gif . Някакси не ми се нравеше организацията на училището като ... структура, в която се учиш... (надявам се не прозвуча "аз съм над тия неща", защото не това имам предвид). Кой ли не се намери да ми каже, как съм щял да съжалявам и така нататък. Аз пък исках по-бързо да свърши и сега за сега не бих се върнал - така си ми е по-добре rolleyes.gif . Според мен трябват сериозни промени в училището (тук вече се застъпва с темата за образованието, така че няма да се задълбочавам). Но са много малко хората, имащи воля за промяна. А що се отнася до стачката. Напълно съм съгласен, че заплатите и условията са плачевни и съм с три ръце "за" подобрение. И все пак, защо всички се сещат да стачкуват, когато наближават избори? Странна закономерност забелязвамwink.gif ? Нейсе...
Battle Magic
Сашо, твоето училище е олицетворението на зубърщината! Какви мизерии сте правили? Да не сте избягали 1 път по физическо :О. Невероятно, наистина. Ела малко при нас, да видиш какво значи купон wink.gif
Eddie_The_Beast
Аз пък това за съботата за първи път чувам.Май е време да мина през даскало.. whistle.gif .
И все пак не си харесвам класа - просто нямам общи интереси с тях ( с едно изключение ).
А даскалото ?! Минала година ми беше първа във въпросното училище.2-ро основно било най - елитното даскало в града. brickwall.gif no.gif .Гавра! Учителите са пълни кретени, ( за разлика от предишното ми училище ) а учениците леко задръстени .
Идиотщина от всякаде както и българската образователна система.
scion_of_storm
^^ Е вие сте прекалено тру за мен, мамка му...не бе, говорех за старите ми даскала, там беше тех фънз biggrin.gif
Олицетворение сме, я, то не е лошо, че са свестни повечето пичове, но наистина някои богаташчета дразнят като си мислят че всичко е тяхно.. smile.gif
Aglarana
^ Имах един познат там...син на министър dry.gif . През цялото време ми разправяше къде ще ходи на сърф, след това къде на сноуборд whistle.gif
Ама ти си малък, не го знаеш happy.gif openwidehug.gif


666 коментара!!!!
Aggressive Perfector
Училище съкс... dry.gif Пак същите тъпи муцуни насреща.
azoteccccc
Нензм що но винаги съм се кефел като почва училище.Може би щото на 15-ти имам Р.Д. whistle.gif
и ние ще носим униформи dry.gif dry.gif
Aglarana
^Само ние няма thumbdown.gif
scion_of_storm
Е ти си вземи само за теб си w00t.gif
whistle.gif
Svetyl
Училището ще ми липсва. Вайлънт Бюти, има тема Студентски работи, разрови се.
А това за 15-ти е защото се "отучва" седми септември. Само учителите бяха облагодетелствани. Между другото, как смятате, всички училища ли ще стачкуват?
Mandor of Chaos
добре де за какво ще стачкуват учителите не мога да разбера - увеличават им заплатите от 400+ лв на 520 и до 920 за най-добрите и ще си имат гарантирана 13та заплата......ма като са си го наумили да правят каквото искат, абсолютно не се интересувам от тая работа - само частни уроци са ми главата
Svetyl
^Да бе... на книга и 1000 могат да вземат...
От тия 520 лева вземат 300... знаеш ли за какви осигуровки става въпрос... данъци, манъци... Още повече, че на учителита складираха една прилична бюрократична работа. И 7 часа на даскало и после пиши дневници, отсъствия, води извънкласни дейности, родителски срещи, втори час на класа. Исканията на учителите са справедливи, но непостижими. Само нулева година е изхода. Но те без тия 300 лева ще умрат от глад. Няма да устискат.
Майка ми е учителка...
Mandor of Chaos
ам не знам колко са справедливи, ама от министерстовот по финансите твърдят според пресата, че това ще е smile.gif повече няма...
Svetyl
Слушах Орешарски... ами скатават се. 4.5% от БВП-то е малко. Наистина малко.
Aglarana
Светъл, за всички празници учителите получават премии whistle.gif Само някои от тях заслужават 1000 лв. заплата, факт.
+ това всичките почти имат и 3-ти почивен ден в седмицата, а и не работят по цял ден, ами половин.
Mandor of Chaos
малко е, ама в момента наливат масивни количества в здравеопазването и по-точно в модернизацията на всички държавни болници. Това по изискване от ЕС...някакси не подобава болниците ни да са като карцери.
Svetyl
Хайде, хайде... Аз ли знам по-добре или ти? Майка ми се прибира от училище, като е взела ДВЕ смени, защото някоя нейна колежка пак хойка... хапва и какво прави? Сяда да проверява контролни. Вижте сега, учителската работа не е само в училище. Голяма част е "домашно". Да подготвиш урок, да проверяваш контролни, да нанасяш отсъствия, да попълваш бележници... Вие дребосъците смятате, че едва ли не работата на учителя е "пей сърце". За да ви набие в главата това, което преподава по достатъчно добър начин, той трябва да преглътне болест (защото да излезеш в болнични е толкова трудно, че...), проблеми, грижи. И накрая някакъв калпазанин, чиито родители са от "гопямото добро утро", му къса нервите. Не всеки учител е годен, разбира се. Просто трябва по-високо заплащане и по внимателно пресяване. 1000 лева е малко. За началните и 2000 е малко. По дяволите, в някои отношения учителя иззема родителската функция. И не му плащат и стотинка за това.
А празничните премии са по 20-ина лева. А тринайста заплата я има, я не.
Aglarana
Щото ние дребосъците никога не сме имали учители.

Ми ето ти примера с колежката - като нея са хиляди, а като майка ти явно не.И точно пък има предмети, при които се прави 1 контролно на срок. Голяма хамалогия, няма що. За началните учители съм съгласна - от тях най-вече зависи дали ще успеят да заинтригуват малчуганите от рано. До мен живее може би най-всеотдайната такава и тя наистина ги заслужава тези 2000 лева.
Svetyl
^Психотест му е майката. Попадал съм на негодни. Те не заслужават и стотинка. По-добре е да оставят само психически годните. Абе гледай сега, като цяло образователната ни система е censored2.gif
Първата и най-важна крачка за подобряването й е увеличаването на заплатите на учителите и затягането на контрола над тях. Мен са ме псували в час, писали са ми 2 щото не ги кефя... Такива неща не трябва да има. И това е, защото сега педагогическите специалности са най-нежелани. Там влизат хора на четвърто класиране с бал 16-17 от 24... за какво си говорим. Увеличат ли се заплатите на учителите, автоматически ще започнат и да се подобряват кадрите. Така мисля, това е МОЕТО мнение. В нашето училище най-добрите учители са тези, които имат странични доходи. Защото го правят, поради любов към предаването.
Mandor of Chaos
виж, човече, аз по никакъв начин не омаловажавам работата на уителите - едно от най-трудните неща е да говориш на 26 тухли и да се опиташ да им втълпиш нещо. Можеш да си изгубиш разсъдъка по този начин. Аз просто се опитах да ти обясня, защо на този етап стачките биха били безплодни и а къде е заплануван извънреден дял от БВП.
Svetyl
^Стачките винаги ще са безплодни. Докато не се обяви нулева година. Учителите ще са мачкани докато не направят нещо наистина радикално...
Aglarana
Да, ама с тези радикални действия може би само ще си навлекат яда на обществото като цяло. Почти всеки негодува към стачката им, както беше и към тази на шофъорите,
Svetyl
Това е защото почти всички трябва да стачкуват. Но на почти никой не му стиска.
Mandor of Chaos
и ако всеки тръгне да стачкува какво ще стане ? нищо - всички ще загубят повече от колкото ще спечелят евентуално
сега, верно е, че управниците работят добре само под натиск, ама не е това начина
Svetyl
^Само това е начина. До такава степен са се ояли, че е време за нещо радикално, според мен...
In Death's Embrace
Какво отработване на 15ти, какви 5 лева?Това че е събота нищо не означава, просто откриване на учебната година.Привикват ни за 1-2 часа и после, айде чао и до понеделник.
Svetyl
Да ама сте си в 8:30...
Aglarana
^^ и в понеделник?!Молебени, автошествия, мълчание в класните стаи boxed.gif
И що да сме от 8:30?
Battle Magic
Голяма Работа! whistle.gif
Mandor of Chaos
Цитат(Svetyl @ Sep 12 2007, 12:14 AM) *
^Само това е начина. До такава степен са се ояли, че е време за нещо радикално, според мен...

това просто не е достатъчно - стачките провокират козметични промени
докато един натиск от ЕС или от някъде другаде подобно ще доведе до съществени промени - примера с болниците в бг
Svetyl
В 9 било общонационално откриване... Така разбрах. Ама сега с тия стачки...
Цитат(Mandor of Chaos @ Sep 11 2007, 09:18 PM) *
Цитат(Svetyl @ Sep 12 2007, 12:14 AM) *
^Само това е начина. До такава степен са се ояли, че е време за нещо радикално, според мен...
това просто не е достатъчно - стачките провокират козметични променидокато един натиск от ЕС или от някъде другаде подобно ще доведе до съществени промени - примера с болниците в бг
Ми ако се изчерпат синдикатите, защо не и до ЕС да стигнат...
Mandor of Chaos
ми айде да стигат де, да си фокусират енергията на там...
въпреки че и в чужбина учителите на взимат много високи заплати, смъсъл за техния си стандарт на живот и жени и тн.
In Death's Embrace
Цитат(Aglarana @ Sep 12 2007, 12:17 AM) *
^^ и в понеделник?!Молебени, автошествия, мълчание в класните стаи boxed.gif
И що да сме от 8:30?

Еми да, понеделник е все пак учебен ден.Еми то се открива в 9 ама нас ни викат в 8.30....което ми напомни че трябва да пиша реч за зайците и да правя морков censored2.gif
Svetyl
^^Не говори наизуст за чужбина.
Mandor of Chaos
ахам добре, според теб как е там ? просветли ме моля те
Svetyl
В чужбина БОГОТВОРЯТ учителите. И заплатите са си големи. Освен това там самите учители нямат толкова бюрократична работа... И могат да се занимават и с друго. Не като тук, когато си учители да се занимаваш с това по 10-12 часа. За точна цифра на заплатите в чужбина не мога да говоря, не я знам. Но след като от сигурен източник знам, че ги боготворят, значи и заплатата едва ли е малка.
FallenAngel
Това за чужбина е така smile.gif Братовчедка ми е учителка по математика и взима много пари.

Аз в училище май най се радвах на междучасията biggrin.gif А часовете по френски при класния бяха култ. Не беше строг или лош, но при него всички слушаха и си мълчаха smile.gif /отделен е въпроса, че през повечето време слушаха мен и него как спорим за поредната тъпотия whistle.gif / Всъщност осъзнах, че ми е било готино на даскало чак като дойде време да завършвам smile.gif Шанс biggrin.gif
Svetyl
По всичко личи, че от всички русенски училища само училището, в което преподава майка ми, няма да стачкува. ХВАЛА!
SharondenAdel
Цитат(scion_of_storm @ Sep 11 2007, 09:35 PM) *
Прав си, и аз това му обяснявам на класа ми, ама повечето са прекалено примерни biggrin.gif
И аз съм правил куп простотии, ама от 8 клас нагоре нищо интересно почти :/ Направо ми става мъчно, че още има-няма две години и съм аут от даскало sad.gif

Да, много интересно в 7-ми клас да бягаш от час да се правиш на шут и накрая мама и тате да те увикат едно хубаво защо ги изкара тея слаби оценки на изпитите dry.gif
scion_of_storm
Цитат(In Death's Embrace @ Sep 12 2007, 12:26 AM) *
Цитат(Aglarana @ Sep 12 2007, 12:17 AM) *
^^ и в понеделник?!Молебени, автошествия, мълчание в класните стаи boxed.gif
И що да сме от 8:30?

Еми да, понеделник е все пак учебен ден.Еми то се открива в 9 ама нас ни викат в 8.30....което ми напомни че трябва да пиша реч за зайците и да правя морков censored2.gif

icon_headbang[1].gif Взимай и зеле, помага, ние като бяхме зайци ни вкараха малко зеле в главиците, аз пък като го метнах обратно нацепих някаква даскалка sad.gif
В 9 щом почва, наистина към 8 и 30, 9 без 15 трябва да сме там. А стачката се мълви, че ще е от 24, което е... сряда се пада. Ще видим какво ще стане де smile.gif
^ Ми в 7 клас толкова ми е бил акъла и на мен biggrin.gif Поне една простотия на година е полезно да се прави, това време като мине няма как да го върнеш wink.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.