Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Primordial
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
scion_of_storm
Видях, че май няма тема за тези ирландски гиганти, и, вдъхновен от звучащия "To The Nameless Dead", който за жалост видях, че е излязал чак сега, реших да поправя това.
Мнения за групата?
В интерес на истината не си ги пускам особено често, но пък тогава, когато го направя, попадам в друг шибан свят - в такъв свят, където малко други групи (дори и любими такива) ме захвърлят. За Немтеанга няма смисъл да говоря, за мен това е един от най-емоционалните и силни вокалисти в метъла не само в сегашно време, а и като цяло. Групата нямаше да бъде същата без него, в това съм напълно сигурен. Даже съм се чудил какво ще стане ако го набутаме ирландеца с Маша от Аркона в една група, сигурно ще е ебаси култа icon_headbang[1].gif smile.gif
Вие сте wink.gif И....

Every empire will fall
Every monument - crumble
zelatorr
Преди малко си дръпнах последният им албум, и чака да бъде изслушан. smile.gif
lodborg
Чудесна група, много емоционална и специална за не един съфорумец, сигурен съм. Никога през живота си не съм бил особено голям фен на бандата, но това не ми е пречело да я оценя подобаващо. Невероятни творци с изключителна визия за музиката и много искрен подход към композирането й. Точно както Сашо спомена по-горе, групата създава един малък и интимен свят за всеки от нас. От казаното до тук остава май единствено да съжалявам, че не са ми големи любимци.

Между другото, "To the Nameless Dead" е един уникален албум, да не кажа че е и може би най-силно впечатлилата ме тяхна творба. Трябва да го поцикля още малко, за да преценя, разбира се.

Edit: и още едно уточнение, точно гласът на Alan прави по-старите им неща леко отблъскващи за мен, но трябва да призная, че в последните им тави се представя далеч по-добре.
Shadow Man
Преди години направих бегъл опит да чуя няколко техни песни не бяха мойта група . Ще преслушам дискографията и най-вероятно вече ще ми допаднат все пак не са безисвестна група и свирят един от най-предпочитаните от мен стилове.
scion_of_storm
^ Дай им втори шанс, братко. Пусни си едно The gathering wilderness, и по-точно The Coffin Ships и ще видим, може да стане пък!
Dagon
Новият албум "To The Nameless Dead" е просто невероятен!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! В топ 5 за годината е от раз icon_headbang[1].gif
Shadow Man
Щом са фолк няма начин да не се чуят наново.Преди години ще рече около 4-5 прохождах в стила и малко работи ми харесваха а сега предимно това слушам грешката ще бъде поправена.
Exhumator
Интересното е, че и на мен доста ми харесват, но новия албум още не съм слушал. Обикновено си ги пускам, когато ме обхване меланхолия, за която и Канулф не е дорасъл да я излекува, не знам защо е така... blink.gif
wqwrrr
Много силна група, създаваща у мен много характерно усещане с музиката си. Подхващам да ги слушам, когато съм в особено настроение, не се случва често, но оценявам и уважавам творчеството им не по-малко. "To The Nameless Dead" е невероятен албум, за който с радост мога да отбележа, че е запазил характера и продължава да развива звученето и въздействието на групата в положителна посока.
zelatorr
Направо се размазвам. Ако Дагон ги пусне в бруталика някоя вечер много ще им се нарадвам и особенно на тази песен bowdown.gif Gallows Hymn.
edit: Ама той ги е псукааааал! icon_headbang[1].gif
Spit_Fire
Отскоро ги слушам ама са много яки wink.gif Къртят яко icon_headbang[1].gif
Battle Magic
Страхотна група са, слушам ги от година-две, правят наистина стойностна музика. Добре съм запознат с творечеството им и най-любимата ми тяхна творба е "Imrama". Тяхната музика не е за всеки!
Exhumator
Едва снощи си набавих новия албум и съм възхитен, наистина доказват, че са стойностна група и държат на специфичното си звучене, все повече и повече ми допадат.
Кире_Гръчата
Една от най-оригиналните групи, при които няма лабаво !
A Journey's End и The Gathering Wilderness са с една идея по-добри, за мен.
И последния е на същия принцип. Heathen Tribes !

Slash
Всичките ми комплименти за "To The Nameless Dead", че и отгоре! Забива те в земята и те скършва сякаш си нищо!
RazorJack
тва им е първия албум дето слушам на тия и определено ме накефи много, особено първата песен. макар че няма да ми станат любима група.
Slash
Няма никаква милост "To The Nameless Dead". Няма такава емоция, още държи.

Цитат
This is the album that defeated the EU treaty. - 100%
Twilightfall
From the frozen Baltic
I watched sunrise over Athena
Walked the battlefields of Flanders
And saw duskfall at Cintra

Beneath the spires of Sofia

Fields of crosses at Arnhem
Armenius stood tall in Teuteborg
Senatus Populusque Romanus


Макар и доста да съм ги позабравил, не съм спирал да им се кефя.
scion_of_storm
АААааааааааааах човече, колко е хубаво да влезеш в настроението за ТОЧНО тази група!

Само че гледам някакви нови снимки, защо е обръснат? ;/

Twilightfall
o.O

Тази не е нова, имаш грешка.
monolithe
От времената на The Gathering Wilderness, aко трябва да сме по-точни!
scion_of_storm
О.о

стига бе. аз що си мисля, че до TTND е бил с оная гривица, бах. :п
scion_of_storm
Последните дни не е истина колко съм се вкарал в Primordial и песнопенията им.

Няма друга такава група, все по-често и по-често ги пускам, с все по-засилваща се емоция и вникване. Може би Транкуилити и донякъде Уинтърсън ги застигат, като първите и задминават, но много зависи. Страхотни, страхотни.

~Seirbhiseach de talamh

Към всеки бряг, който наричаме свой
заедно стоим,
ала сами.
Ruoste``
Ау, велика е тази група. Последният им албум ме радва най-много.
Имах щастието да ги видя наживо преди няколко месеца и останах безмълвна. bowdown.gif

monolithe
Сашко, Glorious Dawn за поздрав си земи от мен, тогава!!!
Megadeth
Meн тук една мадама преведе песента Failured Burden и оттогава ги прослушах. Обикновено не гледам кой кво предлага, ма тия ме грабнаха само с текста, пък да не говорим за нататък.
Twilightfall
The Coffin Ships е една от най-яките песни, които някога съм слушал.

Пробвай.
Megadeth
Също е адски готина. bowdown.gif
Revenant
Няма да си простя как ги пропуснах преди години заради някакъв дъжд brickwall.gif
scion_of_storm
Очакваме нов албум Септември месец.

Леле, просто усещам шибаната заявка за албум на годината.
Megadeth
BLOOD REVOLT - Complete Debut Album

Парчето Year Zero


Hello all, an update of sorts, yesterday we rehearsed and are working on 6 new songs right now. the plan is to enter the studio in june with a view to an early winter release date...the songs sound powerful and involved, some sparsely simple and grim and others have a ethereal almost 70s traditional metal feel to them.... Right now my working title is "Redemption at the puritans hand" but that may change...aan
2+2=0
Слушам Redemption At The Puritan's Hand цял ден. Все едно цял ден слушам The Coffin Ships.

Още не знам какво да кажа за албума. Значи ми харесва.
Twilightfall
И аз, баси шеметното завръщане!
pungent_stench
Сега пуснах да преслушам и до тоя момент съм в див кеф колко яко звучи. Има групи, които нема как да осерат.
lodborg
Зверски албум след зверски албум изкарват Primordial. Страхотна атмосфера, страхотни композиции, нямам думи.

Абе, в рамките на една-две седмици наизлизаха един куп убийствени неща, направо да се чуди човек какво първо да си пусне.
scion_of_storm
Нямат грешка. Никога. smile.gif
killer_rose
Много емоционална и хомогенна творба са създали Primordial. Този път сякаш са оставили на още по-заден план акробатичните еквилибристики и всичко е съсредоточено в атмосфера и внушение. Не се получи от първия път, но за сметка на това напоследък ми пасва перфектно. bowdown.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.