Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Групите с уникално звучене
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4
Aggressive Perfector
През 80-те всичко е било просто - групите са малко не са създадени от случайни хора. Метълът не е дотолкова развит и намирането на собствен звук си е нещо нормално за групите от това време.
После дойдоха 90-те и всичко се обърка. Алтернативната вълна направи истински фурор и повлече след себе си и ню-метъла. Групите излизаха като от конвейер. В САЩ всеки сърдит тийн беше награбил китарата, за да прави нежна и лирична музика - дет метъл и сцената там също се пренасели, което доведе и до замирането на стила. След 1994 в Норвегия започнаха да се въдят блек метъл групенца, вдъхновени от Mayhem, Burzum, Darkthrone и нямащи никаква идея за музиката си - само да звучат "TRVE", "KVLT" и "grim". После и метълкорът, от който на всички вече тотално им писна... И ордите от европауър групи...
И така, днес стана рядкост някоя банда да звучи уникално. Да има собствен стил и, в крайна сметка, да допринася някак за развитието на музиката. Кои са тези банди според вас?
Ето ги моите:

The Project Hate MCMXCIX - КУЛТ! Група надхвърляща стиловите ограничения. Викат им "дет/индъстриъл метъл", но според мен са нещо много повече. Те си създадоха свой собствен уникален стил и, албум по албум го доразвиват, крачейки към вечността. Защото ще се помнят. Звучат по-модерно от всичките "модерни" банди и, същевременно, не приличат на тях. Юмрук в лицето на всички имитаторчета, които се правят на мега оригинални (Lamb of God, anyone? laugh.gif). Jo Enckell, която слага в джоба си всички женски вокали в момента с красивият си, силен и въздействащ глас. Jorgen Sandstrom с едни от най-качествените дет вокали. Lord K Philipson с простите, но мачкащи рифове и нечовешките електроники. Велика група. За жалост недооценена...

Tool - работа от класа. Музика, която е пълна противоположност на всичката тази "музика за колата" и която обаче се продава също толкова добре. Феномен. Как група, чиито песни са средно по 7-8 минути (и не става дума зa циклаж) и пълни с неравноделни ритми успя да продаде 2 милиона бройки от ЕДИН албум е пълна загадка...

Opeth - слушали сте ги, знаете за какво става дума. Толкова много музика на едно място... Евала.

Албума Grand Declaration of War на Mayhem - неописуемо. Странен, наистина странен и като структура, и като музикално съдържание албум. Блекът (ако тук въобще може да се говори за блек) се преплита с електрониката и Maniac, който реди речите си. И тази "A Bloodsword And A Colder Sun"... Хмм.
Mangalf
HIM - единствената по рода си LOVE METAL група!
gadniq-spamer
Всяка група си звучи уникално,мисля че правилното име за темата е "Групите с уникален стил" ,или поне нещо такова... wink.gif
Battle Magic
Такам... ще започна с великите :

Winidir- такава музика никой не може да прави, просо уникално, грабващо...
Ram-Zet-определено не са за всеки, но музиката им е страхотна, силно препоръчвам. П.С- доста шизофренична история е тая група wink.gif


И най-добрата група за мен има и най-уникалното и неподръжаемо звучене: Bal-Sagoth! Няма да се харесат на всеки, определено. Не обичам да казвам името любимите ми групи, обичам да си ги пазя само за себе си. Поради тази причина ще ви кажа, че пичовете не са нищо особено, но определено звученето им е уникално wink.gif
Цветомир
Аз веднаха за Strapping Young Lad мога да се сетя rolleyes.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Battle Magic @ Nov 19 2007, 10:31 PM) *
И най-добрата група за мен има и най-уникалното и неподръжаемо звучене: Bal-Sagoth!

Наистина им е тук мястото. Имат напълно самобитен и неподражаем стил.

Иначе всяка група, която е създала нещо ново в рамките на жанра, може да се нарече уникална. Класиците са добре известни на всички, та затова ще се спра главно на банди от последните 15-тина години. За мен някои от най-значимите са Cradle Of Filth, Therion, Children Of Bodom, Rhapsody, Nevermore, Arcturus...
In Death's Embrace
Katatonia!
Не съществува за мен друга подобна група!Уникални във всяко едно отношение, във всяка една от фазите си на развитие, които претърпяват.Още ранните дет/дуум албуми се открояват от множеството с неописуемата си, безумно потискаща атмосфера и песни преливащи от отчаяние, та до меланхоличната, отнесена, по-скоро алърнатив/депресив рок насока в която са поели сега.И в текстово отношение се отличават със доста оригинални текстове.На пръв вид може би дори несвързани и нелогични, но с всяко следващо слушане може да им се направят все нови и нови интерпретации smile.gif
Тракторист-камикадзе
System of a Down.
Spit_Fire
Maximum the hormone - аз такова животно не бях виждал
gadniq-spamer
Цитат(Тракторист-камикадзе @ Nov 19 2007, 11:09 PM) *
System of a Down.

blink.gif blink.gif blink.gif
Magne
Тия са такива инвалиди, горките, че язък им за всичката уникалност. laugh.gif
Mario
Цитат(Mangalf @ Nov 19 2007, 11:03 PM) *
HIM - единствената по рода си LOVE METAL група!

ха ха ха sp_ike.gif но поне веднъж бъди сериозен; аз се сещам за Nile бихте казали "че какво им е уникалното на тях пък'' според мен те са единстваените, които си позволяват да експериментират като добавят египетски мотиви и тематика в музиката и такстовете си,като по този начин я правят по-атрактивна,разнообразна и интересна. Това е уникално за консервативен стил като дет метъла, при който няма кой знае какво развитие и се дъжи най-вече на утварденото с времето звучение. Бих споменал още Wintersun и Children of Bodom.
Izkufelia
За мен такава банда е Marillion- основно с Фиш.
Още когато ги чух за първи път ме грабнаха освен с глас, стил, музика, но и именно със звученето си - кристално, чисто и ясно.
Svetyl
Van Canto, Jethro Tull, 3 Inches of Blood...

SepulTeraHead
Всяка смислена банда има място в тази тема. За щастие не са малко.
Ludnichar
Тая тема без R+ е пуста... smile.gif

Те са не просто с уникално звучене... А с уникално ... всичко ... rolleyes.gif
lodborg
Ако ще слагаме Rammstein в тази тема, аз ще напиша Samael.

Иначе за групи с наистина уникално звучене - Opeth и Arcturus. Не знам някой да се е пробвал да звучи като тях и да е успял.

Edit: Solefald и Diablo Swing Orchestra също. И изобщо всичко, което е авангардно.
Dragontear
Може би Motorhead, Blind Guardian.
gadniq-spamer
Аз пък в Моторхед не намирам нищо уникално...
Dragontear
ЗНАЧИ НЕ СИ ВИЖДАЛ ЛЕМИ!?!
Изрод.
кво има да му гледа... музиката е за слушане blink.gif
Dragontear
Стига бе верно ли ?... кажи ми група която прилича на Motorhead..и някой който поне малко се доближава до Леми . И по "красота" и като глас
Изрод.
като чуя леми се сещам за ейми уайнхаус... как поддържа гласа си? 2 бутилки уиски и 4 кутии цигари laugh.gif

малко трудно ще има някой, който да прилича на моторхед по визия или звучене, защото всички сме уникални все пак... mellow.gif
gadniq-spamer
^ Точно,всяка група си е уникална,за това не мога и не мога да разбера смисъла на тая тема...а ако става въпрос за уникален стил ,или нещо такова ,тогава....пак Моторхед не са за тук,щото не виждам какъв стил са открили...

Dragontear
Е какво трябва да са открили. Става въпрос, че като ги чуя никога не мога да ги сбъркам!
Изрод.
по темата...

sex pistols rolleyes.gif
SepulTeraHead
И аз не знам какъв е смисълът на темата. Да кажем на ордите пауър метъл фенове, че има и различна музика? Щом слушат пауър метъл, това така или иначе съвсем не ги интересува...

Всяка банда, която ен е тотален клонинг си има уникално звучене в по-голяма или по-малка степен. Ето ви една неповторима IMHO:

Rage Against The Machine!
gadniq-spamer
Твоята любима група е Maiden,добре,тях може ли да ги сбъркаме ? Не,ами тогава защо ги няма тук ? Както и да е,пийс wink.gif


П.П Нищо протов Maiden,просто ти давам пример.
Dragontear
На темата не пише коя е любимата ви група ...! и какво общо има, че Maiden са ми любима група
+ това съм бъркал често парчета на machine men s някой на Maiden ! имат същото звучене

Винаги можех да плесна Maiden .. слушам ги вече близо 12 години .. Ясно е че не мога да ги сбъркам
затова дадох група на която не съм фен, но не мога да сбъркам никога
gadniq-spamer
Уф,явно не можем да се разбереме,ся мога да ти отговоря ,после ти на мен и т.н. ...бла...няма смисъл.
Изрод.
Цитат(Тракторист-камикадзе @ Nov 19 2007, 11:09 PM) *
System of a Down.

аз се съгласявам... група с текстове от рода на "pizza pizza pie pie pizza pizza pie pie" трудно може да се сбърка laugh.gif

смятам и рамщайн за уникати... определено вдигат летвата


...а мейдън според мен не са чак толкова отличителни blink.gif
gadniq-spamer
Има групи ,които не можеш да ги сбъркаш просто,защото са станали нещо като символ на метъла,Мейдън е една от тях. wink.gif
Mangalf
ок сериозно. Iced Earth + Wintersun за мен са групите с най уникално звучене, но едва ли много хора ще се съгласят с мен, защото в тоя топик всеки просто си пише любимата група и тва е. Иначе е факт, че досега не съм открил група която да наподобява ZAYO BAYO GIVES ME THE CREEPS
Mangalf
Цитат(Изрод. @ Nov 20 2007, 05:05 PM) *
аз се съгласявам... група с текстове от рода на "pizza pizza pie pie pizza pizza pie pie" трудно може да се сбърка laugh.gif

смятам и рамщайн за уникати... определено вдигат летвата


...а мейдън според мен не са чак толкова отличителни blink.gif

ти си смешна плюнка - пожелавам ти да продължават така лесно да те манипулират МТВ и да го поемаш отзад като добро обратно кученце.

П.П. извинявайте за дабъл поста. Просто не мога да възспра "лигавото" си флауър хейтърство когато прочета нещо толкова лайняно.
Battle Magic
^ Не мога да разбера защо простотията завзе този форум... Това, че той е казал глупост, не значи, че ти трябва да кажеш още по-голяма глупост и да го напсуваш... Както и да е ....
Mangalf
предпочитам хората да ме мислят за простак/недоебляк/пубер/вас-вайс-их, отколкото да търпя някви лайнари да ми разправят, че хората дето са измислили метъла имат по-неуникално звучене от новоизлюпените им хип-хоп курвенски групенца.
Mario
Цитат(Mangalf @ Nov 20 2007, 06:22 PM) *
Иначе е факт, че досега не съм открил група която да наподобява ZAYO BAYO GIVES ME THE CREEPS

няма,никога не е имало и никого няма да има друга подобна и уникална група guitar.gif
Battle Magic
^^ Бе просто го остави- да си вярва и готово.... Не е нужно всяка тема да се превръща в псувалня...
Mangalf
хуу Пилифе, кротвам се, щом искаш ^^.
После само да не разправяш че не съм те слушал :Р
Danny47
Цитат(Mangalf @ Nov 20 2007, 11:48 PM) *
предпочитам хората да ме мислят за простак/недоебляк/пубер/вас-вайс-их, отколкото да търпя някви лайнари да ми разправят, че хората дето са измислили метъла имат по-неуникално звучене от новоизлюпените им хип-хоп курвенски групенца.

Ако тва се отнасяше за Rammstein ще те напсувам! rolleyes.gif
scion_of_storm
Кхъ-кхъм.
Тема без Бащата? Йеа...

BATHORY!
Revenant
бийтълс - що за тъпа тема
Wolfheart
Чудя се как в тази тема липсват:

WALTARI

Много хора са ги чували, но не са ги слушали по-обстойно. Уникална манджа от много стилове, но със собствен облик. Освен жиците смесват индъстриъл, алтернатив, фолк, готик, хип хоп, фънк, дет метъл, симфоничен метъл, пънк, диско, поп..., въпреки това не звучат мейнстрийм. Въпреки това успяват да се отдалечат от мейнстрийм звученето.
Beerzebub
'Сите ми лйубими банди!!
Arq
да нека и аз кажа, че тук не е мястото на ЛЮБИМИТЕ ви групи, а на тези с уникално звучене. Слушам няколко коренно различни стила музика, с нищо общо помежу си. Трябва да кажа че 90% от пауар метала си прилича(това е просто пример). Нали заради това е под общ название? Това е за почти всички стилове метал. Нека не бъдем критични към която и да е група, а просто отбележим тези, който кагато чуем се окорваме, защото не сме чували до сега подобно нещо.

За мен такива групи са Turmion Katilot, Starping Young Lad и Opeth. Opeth за пръв път сериозно прослушах това лято, защото един приятел беше взел последния албум в Поморие. Много странно се почувствах от смесицата на космическа мелодия с чист джангър и прочие. bowdown.gif

За другите две не коментирам.
winterstorms
Цитат(Warrior Of Ice @ Nov 19 2007, 10:57 PM) *
Cradle Of Filth, Therion, Children Of Bodom, Rhapsody, Nevermore, Arcturus...

+1

Но все по-малко нови банди звучат уникално. Да не кажа, че през последните пет години не съм чул такава...
Shadow Man
And Harmony Dies

Току що ги открих ебаси яките.
Gelu
Само Scion отгатна- единствените, недостижимите... Това са Bathory bowdown.gif
Mangalf
ТЕ не са ли ТОЙ???
Wrath_Child
Не само,че не са те, а той, но не е той, а беше...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.