Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Класически метъл групи
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Death
Мисля, че не е лошо да има отделно място за по-старите групи:
нещо силно от 80-те и 90-те
Judas, Possessed, Exumer, Destruction и т.н.
Може да стане интересно лафче

Ако някой има пове4е инфо за S.D.I. нека
драсне два реда smile.gif
xskacorex
Ами виж сега, аз от старите групи се кефя единствено на MANOWAR, HAMMERFALL и DEATH...А-а-а-а, и да Megadeth се кефя! Да речем не ми се нравят групи като Dream Theater и Iron Maiden, въпреки, че ги уважавам супер много като музиканти! Знам, че са класика, но не намирам нищо особено, което да ме грабне. Iron Maiden са ми някак... рокарски! Пък за Dream Theater - вокала много ме дразни! Иначе нямам нищо против тях... Незнам, може би тепърва ми предстои да се запознач по-"отвътре" с тези групи, но на този етап нямам особени впечатления! Лично мнение! За финал - Почивай в мир, Чък, ще останеш завинаги в сърцето ми!!!
Warrior Of Ice
Хехе, FLIPER, Hammerfall са доста млада група... дебютът им е от 97-ма. Иначе в старите (съвсем старите) групи е истината, защото всичко, излязло по-късно, носи неизменно техният печат. Говоря за Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin, Uriah Heep, The Who, Rainbow, Judas Priest, Dio, и т.н. Наистина, повечето не са точно метъл, както го разбираме днес, но тъкмо те дават първообраза на тази безсмъртна музика.

P.S. Чък бе велик! И все още е...
xskacorex
Ami az imax predvid, 4e tova sa lubimite mi grupi ot po-klasi4eskite, a ne, 4e sa mi lubimite ot nai-starite, za6toto kakto ti kazva6- te oniq daje ne sa si to4no pmetal... Ne me kefqt Deep Purple i drugite, samo Black Sabbath, ama tova e druga tema
SepulTeraHead
\m/ BLACK SABBATH \m/
RazorJack
Е как, в сърцата ни винаги има място, запазено само за старите класически групи като Джудас, Хелоуин (бтв. кръчмата РУЛЗ wine.gif ) и Мейдън. То си е ясно :-)
По интересно е положението при новите групи. HammerFall са много добри и вече заслужено си спечелиха доста популярност.
Също така много здрава група са Falconer леле първия им албум е просто трепач (ма с втория се понаакаха rolleyes.gif ) който не ги е чувал да вземе да го направи. Също така Lost Horizon записаха 2 много здрави албума, които не са за изпускане. punk.gif
Warrior Of Ice
В списъка на младите групи, допринесли за утвърждаването на хеви метъла в наши дни, бих добавил също тъй Rhapsody, Children Of Bodom и Edguy. Приносът им вече започва да се усеща...
SepulTeraHead
По принцип ненавиждам разни heavy групички обач Judas Priest са просто велики!
THIS IS THE PAINKILLER!!!!
Warrior Of Ice
"Разните хеви групички", които ненавиждаш, са в основата на цялата съвременна екстремна сцена... А за Judas съм съгласен. Впрочем, какво ви е мнението за Ripper-a?
SepulTeraHead
Значи, аз много, много уважавам тези групи заради влиянието което са оказали. Обаче не мога да ги гледам разни нови групи от този стил. Просто са ми жалки!
Rippera си е наред, просто не е Halford...
Warrior Of Ice
Аз лично останах доста разочарован от концерта "Live in London". Всички от групата звучат изумително, но Owens съсипва всичко... Имам чувството, че сякаш си пести силите, не се раздава. А всички знаем на какво е способен...
Sw1tched
Цитат(SepulTeraHead @ Apr 13 2003, 06:56 PM)
Значи, аз много, много уважавам тези групи заради влиянието което са оказали. Обаче не мога да ги гледам разни нови групи от този стил. Просто са ми жалки!

Много съм съгласен. Някакси ми изглеждат споменатите нови групи като експоататори на история - ако може хем да напомня за хипи времената хем да има модни звуци за пустите му внуци...
Warrior Of Ice
Мога ли да знам кои точно групи имаш предвид? Според мен съвременните хеви групи в много отношения надминават старите - и като композиторско майсторство и като техника, макар и да не могат да съперничат с приноса им. Но като цяло сцената се развива.
SepulTeraHead
HAMMERFALL!!!!!!!!!!!!!!!
Точно тях имам предвид. Смешни са. Жалки са.
Това е! Сори.
Warrior Of Ice
Знам, че е твърде нагло, но все пак бих попитал : "Защо?"
SepulTeraHead
Ами как да ти кажа? Ти защо не харесваш нео-метъл. Щото е няква шибана поза.
Ами и тези момчета са позьори. Свирят музика в която няма нищо ново, нищо оригинално. все едно е началото на 80-те. Само дето имат по-добър звук.
Това в никъкъв случай не е модерен метъл. Модерен метъл за мен е например... последния Slayer или Killswitch Engage - "Alive Or Just Breathing".
Sw1tched
Killswitch Engage не бяха ли хардкор или се бъркам
Warrior Of Ice
SepulTeraHead, не знам какво разбираш ти под "позьор" - аз разбирам човек, представящ се нещо различно от истинската си същност. Поради това не виждам нищо позьорско в Hammerfall. Пичовете вярват в хеви метъла и му се кефят, нещо повече - тъкмо благодарение на тях се наблюдава възобновения интерес към този стил. Не знам доколко си запознат с хевито от 80-те, но Hammerfall нямат твърде много общо с въпросния период - музиката им не се базира на заемки от ничие творчество. И наистина не са модерни - за това съм съгласен. Стойностното рядко е на мода.
Sw1tched
това последното за кой път го чета?Тоя път поне каза "рядко".
SepulTeraHead
Killswitch Engage са по-скоро метъл отколкото хардкор. Зависи. Но определено свиря яка, модерна, оригинална и много, много тежка музика punk.gif punk.gif punk.gif
Hammerfall а позьори щото цялата тази работа с хеви метъла през 2003 е шибана поза. Вижте ни колко сме oldschool и не ни пука че отдавна не е 1983. Дразни. Дразни ме почти колкото шибания nu-metal.
Sw1tched
и мен ме дразни когато хората казват ш***н но си мълча...по принцип
SepulTeraHead
Хей, не се обиждай! Респект!
Warrior Of Ice
Както казват рапърите: "Peace, niggaz!" smile.gif
Sw1tched
още някой ако каже нещо такова съвсем ще заприличаме на тях...друго си е всеки да поздравява според стила който обича. Black-ърите могат да ни поздравят с "Неприятно Умиране другари"
Warrior Of Ice
ОК, ще го кажа по метълски: "Hail thee brothers and stay metal!"
SepulTeraHead
\m/ Hell yeah \m/
Sw1tched
За съжаление не бих ви поздравил по нео-метълски (особено оззфест варианта...за справка: Слипкнот)
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.