Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Политика
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
lodborg
Аз ще се намеся ни в клин, ни в ръкав, само за да кажа, че Филип нищо лошо не е написал за родината или страната си. Той говори за държавата, нея не харесва. Има разлика между държава и родина. И патриотизмът няма нищо общо със самата държава, поне по начина, по който аз разбирам думата. Не че и самият Филип не е по-остър и краен от нормалното понякога, де.
scion_of_storm
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Милен = PURE PWNZORD biggrin.gif

Знаех си че ще стане такава тема, all rofls aside smile.gif
Mago De Oz
Венци, мен лично ме ядоса този въпрос :Родината ли е най-важното нещо, според теб? ", няма да обяснявам защо, ама е близко до акъла


^Сащо я преведи какво искаш да кажеш, не те разбрах
Battle Magic
^ Не съм искал да те ядосам... Просто попитах... Даже смятах, че може би ще кажеш, че семейството ти е по-важно от родината, но както и да е. Аз си обичам България по свой собствен начин, и никой няма право да ми казва, че всъщност не я обичам. Просто няма откъде да знае. Агрисив перфекторе, не си прав, ще имаш нужда от подкрепата на родителите си. За даскалите да не се притесняваш, и без това на училище се ходи, само за да не ти пишат отсъствие. Офф: Аз едно нещо не съм научил в даскало, всичко в къщи съм си научавал л)
Aggressive Perfector
Патриотизмът е лъжа. Това е прахът, който ти хвърлят в очите, за да ти отклонят вниманието от проблемите, за да те манипулират, за да те контролират. Да не се интересуваш от това как власта те мами и ограбва, а от това кой какъв цвят бил, откъде бил и т.н. Например циганите. Наистина ли са толкова голям електорат?!?! Естествено че не. Работата е друга. Работата е едната част от населението (циганите) да се облагодетелстват по някакъв начин (продажба на гласове, безплатни жилища, безплатен ток... знаете за какво говоря) и да ни се насажда как, видиш ли, проблемът не бил в 240-те говеда натикани в Народното Събрание, а в циганите иииииииииииииииииииииии давайте, на оръжие, да защитим тех олмайти прайд ъф ауър нешън. Йеа. Отделно се създават и "патриотични" партийки като АТАКА, които пък настройват циганите и турците "кви гадни нацисти са българите, що пък и ние да не бъдем, да ги е** и в българите" и така се създава следното положение: докато всички се плюят един друг, същите онези 240 говеда свободно си крадат, въртят си обръчите от фирми, купуват си нови BMW-та и дебелеят. А народът е зле. Ето това е патриотизмът - средство за контрол, за заблуда. Напоследък стана много модерно да казваш "аз съм родолюбец/патриот/националист". Забравя се само едно: докато се делим на черни, бели, оранжеви, зелени и т.н., някои си живеят живота НА НАШ ГРЪБ. Докога?


Цитат
Агрисив перфекторе, не си прав, ще имаш нужда от подкрепата на родителите си.

Естествено, но става дума за друго - аз няма да живея техният живот, а своят собствен. wink.gif Ако родителите ми са патриоти или каквито и да е - нека да са, но това не значи че и аз трябва да бъда. А и какво ще рече "разчитам"? Тяхната задача е да ме изгледат до 18 и да ми натикат в главата своя жизнен опит. Толкова. Естествено, в много случаи ще слушам тяхното мнение, но не дотам, че да не мога да решавам сам.


Цитат
На 15 години, ковеш само чикия в банята, друго нищо. Само един учител да реши, може да смачка и да ти провали живота, да не говорим за другите хора, от които зависиш, така че с такива изхвърляния показваш само колко си малък още!

От кои хора завися? Кажи ми, много ми е интересно. И как, ако си уча нормално, един учител ще ми "провали живота"?
Duh5
Цитат(Aggressive Perfector @ Nov 23 2007, 10:56 PM) *
Тяхната задача е да ме изгледат до 18 и да ми натикат в главата своя жизнен опит. Толкова.

Луд си, човече...
Spit_Fire
"Maybe I am not leaving , maybe I am going home"

Доста нападки наистина, но не ме засягате особено. Всеки има право на избор. Уважавам хората които искат да останат и да се опитат да променят света.

Също искам да изразя невроятния си гняв от изказвания от типа : Напускаш родината за да идеш в рая или мама и тати наливат пари.
Да си остана в България е най-лесното - само това ще ви кажа.
Мама и тати наливат , защото са с по 2 висши и работят най-неблагодарните държавни работи с къртовски труд само за да ме измъкнат .Когато аз стигна тях ще направя същото за децата ми. АКО Е СРАМНО ДА ВЛОЖИШ ЦЯЛАТА СИ ЕНЕРГИЯ В ТОВА ДА ОСИГУРИШ ДОБРО БЪДЕЩЕ НА ДЕТЕТО СИ , то представите са изкривени.И преди някой да контрира - доброто бъдеще за мен не е България.

"Maybe I am not leaving , maybe I am going home"
Battle Magic
^+1 В БГ всичко е изкривено.
Duh5
Цитат(Spit_Fire @ Nov 23 2007, 11:14 PM) *
Да си остана в България е най-лесното - само това ще ви кажа.

Грешиш. Защото (само например) за да учиш висше в БГ тр да си седнеш на задника и да учиш, а е 8 пъти по лесно да кандидатстваш по документи и да си биеш шута в западна Европа. 23-ма от 26 души от моя клас отидоха в Германия така. И познай, колко са вишисти в момента - трима wink.gif
Battle Magic
Смятам, че въпросът не е в това къде е по-лесно в началото. В друга страна много по-трудно започваш, но можеш да завършиш много по-добре, отколкото, ако останеш тук. България не е светът и светът не е България. Тази страна е една почти незначителна част от него, а той става все по-голям.
lodborg
Цитат(Duh5 @ Nov 24 2007, 12:27 AM) *
Защото (само например) за да учиш висше в БГ тр да си седнеш на задника и да учиш, а е 8 пъти по лесно да кандидатстваш по документи и да си биеш шута в западна Европа.

Хаха, Оги, за да следваш в България, трябва да правиш хиляди други неща, които нямат нищо, ама НИЩО общо с ученето. Не ми говори, че в България трябвало да си седнеш на задника и да учиш... А за да си биеш шута за Западна Европа, ти трябва малко повече неща от това само да си подадеш документите в чуждестранен ВУЗ. Трябва и да се задържиш в този ВУЗ. Което изобщо не е чак толкова лесно.
Spit_Fire
Цитат(Duh5 @ Nov 23 2007, 11:27 PM) *
Цитат(Spit_Fire @ Nov 23 2007, 11:14 PM) *
Да си остана в България е най-лесното - само това ще ви кажа.

Грешиш. Защото (само например) за да учиш висше в БГ тр да си седнеш на задника и да учиш, а е 8 пъти по лесно да кандидатстваш по документи и да си биеш шута в западна Европа. 23-ма от 26 души от моя клас отидоха в Германия така. И познай, колко са вишисти в момента - тримаwink.gif

Съгласен съм, но забравяш, че както в навън може да се влезе лесно, така може и в България (и само не казвай че неможе защото съм виждал големи дебили които се справят с това). Аз лично се целя за добро учебно заведение с традиции, въпреки че вече съм взел достатъчно за да отида където си поискам в Холандия примерно. Разликата е че тук ще си скъсаш задника за Софийския, а навън за нещо много по-добро.
Duh5
Уха, ултраси сте, аsmile.gif
Както и да е, нека се върнем на политиката.
Например политиката в образованието. :П
lodborg
Не бе, Оги. Просто тезата, че видиш ли било много по-трудно да останеш в БГ, отколкото да следваш в чужбина, ми се струва прекалено грешна. Най-малкото заради тези трима от двадесет и шестимата ти бивши съученици, които са вишисти в момента. Еми, 3 от 26 - кажи къде е по-трудно да следваш? И не, не засягам темата просто защото съм пряко намесен в нея. wink.gif smile.gif
Battle Magic
Цитат(Spit_Fire @ Nov 23 2007, 11:33 PM) *
Цитат(Duh5 @ Nov 23 2007, 11:27 PM) *
Цитат(Spit_Fire @ Nov 23 2007, 11:14 PM) *
Да си остана в България е най-лесното - само това ще ви кажа.

Грешиш. Защото (само например) за да учиш висше в БГ тр да си седнеш на задника и да учиш, а е 8 пъти по лесно да кандидатстваш по документи и да си биеш шута в западна Европа. 23-ма от 26 души от моя клас отидоха в Германия така. И познай, колко са вишисти в момента - тримаwink.gif

Съгласен съм, но забравяш, че както в навън може да се влезе лесно, така може и в България (и само не казвай че неможе защото съм виждал големи дебили които се справят с това). Аз лично се целя за добро учебно заведение с традиции, въпреки че вече съм взел достатъчно за да отида където си поискам в Холандия примерно. Разликата е че тук ще си скъсаш задника за Софийския, а навън за нещо много по-добро.

Не мога да разбера-ти просто искаш да учиш в друга страна или й да живееш там?
Duh5
Цитат(lodborg @ Nov 23 2007, 11:38 PM) *
Еми, 3 от 26 - кажи къде е по-трудно да следваш? И не, не засягам темата просто защото съм пряко засегнат. wink.gif smile.gif

Хаха, знаеш ли колко следват от тях в Германия в момента? ЕДНА девойка, медицина. Беше най добрата в класа. Другите са в Немска филология в софийския. You see my point back there? Ни най малко не омаловажавам това, което ти правиш, Венц, не ме разбирай погрешно, знаем сеsmile.gif Идеята беше да покажа на 15-16 годишните тук какво предстои. И не, не се заяждам за възраст, минал съм по пътя просто.
ManOwaRadO
Агресив, това че в момента се спекулира с патриотизма от властта и от псевдопатриоти и наричащите се националисти отрепки от Атака и пр. не хвърля по никакъв начин негативна сянка върху терминът "патриотизъм" и значението му. wink.gif
Aggressive Perfector
^Напротив. И не става дума само за България. Открай време патриотизмът се използва за масов контрол. Причината е проста - откакто хората взели да губят вяра в измисления "Бог" се е наложило да се измисли нещо ново. И какво ново - разбира се че патриотизма. Родината няма как да се окаже нереална, а и всички свързваме думичката "родина" с нещо много сантиментално - родители, приятели, детство...
Aglarana
Не усещаш ли как започваш да се повтаряш? Все едно не можем да разберем какво се опитваш да кажеш, та е нужно 712383 пъти да оповестиш "патриотизмът се използва за масов контрол". Узнахме гледната ти точка, която съвсем не е толкова безпогрешна, за да се биеш в гърдите с нея wink.gif
prayer4eto
Патриотизмът няма нищо общо с "БОГ" no.gif

А това, че се използва доста често за манипулация - така е, както и с някои други морални устои. Важното е да знаеш кога те будалкат и кога говорят истината (което не е лесно, но не е и невъзможно)!
lodborg
Цитат(Aggressive Perfector @ Nov 24 2007, 10:06 AM) *
откакто хората взели да губят вяра в измисления "Бог" се е наложило да се измисли нещо ново. И какво ново - разбира се че патриотизма.

Това наистина ли си го мислиш? "Патриотизъм" може и да е нова дума, но като значение изобщо не е чужда на хората доста преди западането на религиите. Ама доста...
Battle Magic
Цитат(Aglarana @ Nov 24 2007, 09:47 AM) *
Не усещаш ли как започваш да се повтаряш? Все едно не можем да разберем какво се опитваш да кажеш, та е нужно 712383 пъти да оповестиш "патриотизмът се използва за масов контрол". Узнахме гледната ти точка, която съвсем не е толкова безпогрешна, за да се биеш в гърдите с нея wink.gif

Лени, дечко! Не се обаждай - когато станеш на моите години и имаш право да гласуваш, тогава говори! Сега си мисли само за уроците! Не се занимавай с вредни неща! Слушай дядо си Фелипе.

По въпроса - патриотизмът наистина се използва за масов контрол тия дни, прав е Агресива! Само дето едно не схващам- какво разбирате под патриот? Нека да разберем кой какво разбира под думата "патриот", за да продължим дискусията по нормален начин.
SepulTeraHead
Има доста схващания за патриотизма. Естествено сред българите най-разпространено е възможно най-инфантилното. Иначе това да имаш някакъв стимул, дали ще е религия или патриотизъм, да работиш за това, което обичаш, за твойта си група хора, дали ще е нацията, дали ще са приятелуите ти смирени православни христяни, дали ще си някъв местен шовинист, който си спуква гъза от работа, за да направи града си ебаси хубавия, а не само да вика "Попово столица! Бил е по-голям град от София през 1878, деба шопите мръсни"... това все са си изметрения на патриотизма и в това няма нищо лошо.
Aggressive Perfector
Цитат(lodborg @ Nov 24 2007, 12:09 PM) *
"Патриотизъм" може и да е нова дума, но като значение изобщо не е чужда на хората доста преди западането на религиите. Ама доста...

Е, да де. "Dulce et decorum est pro patria mori" наистина е много старо, само че в миналото религията е имала много по-голямо значение (издигането на даден владетел до статус на бог, ако щете...). В такъв смисъл. Просто след като не можеш да промиваш мозъци с религия, ги промиваш с национализъм...
ManOwaRadO
Патриотизъм - обич, любов към родината. Как иначе можеш да го разбираш ???

Идиотското в разсъжденията на Агресив е, че мрази патриотизма само защото се спекулира с него, вместо да хвърли акцента върху самите спекуланти. А всъщност с всяко нещо може да се спекулира и по всякакъв начин то може да бъде използвано за "установяване на контрол" по тая логика трябва да започнем да мразим и плюем по всичко!
Aggressive Perfector
^Не, Радо, не съм привърженик на национализма по друга причина. Погледни картата на света. Виж колко държави има. Как може да кажеш, че България е най-великата страна и т.н. и т.н. По същият начин в Бангладеш някой друг може вика "Бангладеш над всичко", на другия край на света пък - "Само Боливия" ... Това е като да кажеш "метълът е най-гениалната музика евър", само дето има хора, които слушат техно, хаус, джаз, поп, блус, хип-хоп, класика, ню уейв, пънк, ембиънт... Какво, хората, които не са българи са по-некачествени ли? Или късчето земя, на което живеят е по-лошо от нашето? Не е ли извратено да делиш хората според това откъде са и какъв цвят са, отколкото какви са като личности. Защото всеки е личност. Колкото личност си ти, толкова личност е и циганинът Хасан. Само че има едни хора, дето се опитват да ни разделят. Дето ни настройват едни срещу други. И там е проблемът.
lodborg
Това е така, обаче нали се сещаш, че между национализъм и патриотизъм има голяма разлика. А иначе това, което Радо каза, е много правилно.
ManOwaRadO
Между национализъм и патриотизъм определено има разлика, но това за което той говори в последния пост не е нито е дното от двете, а трети термин - шовинизъм (който е още по-далеч от тях). Хубаво ще е да си ги изясни тия неща wink.gif
Battle Magic
Венци, за мен патриот значи човек, който обича страната си и дотам. Щом аз я обичам, дори и да я осъждам, никой няма право да казва, че не я обичам. Това как нещо изглежда в чуждите очи, няма значение. Всеки може сам за себе си да каже дали е патриот. Ето, например, Слави Трифонов и Бат Бойко уж са големи патриоти, но това, което те правят далеч не е патриотично. Това, че някой казва, че е патриот, не значи, че е. А това, че някой осъжда нещо в страната, която обича, не значи, че не е патриот и че погазва рода си.
Aggressive Perfector
Съгласен съм, че национализъм и патриотизъм. Въпреки това, ако се замислите, двата термина са си неразделни. Пък и разбрахте добре, че ги използвам в значението да вярваш, че родината ти е най-великото нещо.
За шовинизъм никой не говори, макар че обикновено след патриотизъм идва и шовинизъм - всичко, което не е от БГ, и което не представя България като най-най-най се отрича, мрази... И в крайна сметка с какво именно България е по-"велика" от останалите държави?
ManOwaRadO
Ще се опитам да го обясня най-просто и прегледно:

Шовинизъм - "Обичам родината защото е най-великата!"

Национализъм - "Обичам родината, не защото е велика, а защото си е моя"

Патриотизъм -"Просто обичам родината си"
Aglarana
Филипе, не прави опити да имитираш съфорумци!След по-малко и от година ще имам право да упражнявам своя глас tongue.gif
А патриотизма аз си го обяснявам по един единствен начин - любов към родината и народа!

Цитат
макар че обикновено след патриотизъм идва и шовинизъм - всичко, което не е от БГ, и което не представя България като най-най-най се отрича, мрази...

Тук тотално грешиш. Въобще няма връзка между двете понятия, камо ли последователност!
Svetyl
Като автор на темата, ми се ще да се изкажа по въпросите, които дискутирате тук.
Първо: Напоследък сякаш е модно да заминаваш извън България да учиш. Но напълно разбирам хората. Аз като човек, който отскоро учи висше, казвам следното, тоест питам следното: Заслужава ли си? Заслужава ли си буквално да ни заливат с книги, които "трябва да прочетем", а дефакто от всички дето сега са втори курс чувам едно - късат първия път в 99% от случаите. Заслужава ли си да блъскаш като луд за една докторска степен (примерно) и да получаваш 20-ина лева повече от бакалавъра? Не знам... Останах тук по три причини. Първата е, че не искам да съм далеч от майка ми. Можете да ме наречете мамино детенце, но просто връзката ми с тази жена е толкова силна, че бих подивял ако не я видя 1 месец, какво остава за 7-8... Вероятно ще ми се наложи да бригадирствам лятото, честно нямам идея как ще се справя. Втората причина да остана в България е, че колкото и да не им се вярва на някои хора, университетите в България СА стойностни. Повечето. И всеки от тях има връзки с някакви ВУЗ-ове от чужбина. Така че, ако на някой му се учи извън България, винаги може да си начеше крастата 1 семестър. Гаранция, че на повечето хора би им било достатъчно. И третата причина да съм тук. Обичам България. Разбирайте го както искате.

Второ: Относно родителите. Ако някой смята, че стане ли на 18, тяхната функция отпада, то той е в ОГРОМНА грешка. Точно станеш ли на 18, ми се струва, че родителите дори увеличават функциите си. Защото вече не ти мелят сол на главата, че не си се прибрал, или че имаш двойка... вече заедно обсъждате ТВОЕТО бъдеще. Да, вероятно има хора, които се справят и сами. Но аз заявявам, че който ми ДОКАЖЕ, че майка му и баща му са му станали ненужни след като е навършил 18, го черпя бира. Много горчива дори.

Трето: Аз не разбирам национализма. Всъщност, аз не разбирам защо по дяволите толкова се карат хората за тая думичка. Бях за АТАКА. Но и те се показаха като поредните шутове... Без да преувеличавам, ако в България останат само такива като Филип, тежко ни и горко... Не за друго, ами защото всички ще заминат за чужбина и само от време на време ще гледат картата на света, ще сочат средата на Балканския полуостров и ще казват: "Обичам родината си, но не и държавата! Не ме съдете и не ми се налагайте!" Но родината няма да я има. Защото няма да я има държавата.
Battle Magic
Добре, обясни ми какво мога да направя тук? Не мисля, че мога да направя нещо за тази страна, по простата причина, че тя няма да иска помощта ми. Моите предци не са имали възможност да се махнат от тук-аз имам. Не смятам да я пропилявам, защото после ще съжалявам wink.gif И да, прав си, аз обичам България на АПОКАЛИПСИС blackmetal.gif

ЕДИТ: Лени, защо и народа? Говорим за родината wink.gif
Blashyrkh
Абе защо АБСОЛЮТНО всеки по форумите свързва решението за заминаване в чужбина (постоянно или не) единствено с България. Един ще заминава, защото България не го кефи, други ще остава защото е супер патрот. Като коне с капаци. Но една от темите в които не влизам в спорове и дискусии е тази, така че съм аут. Просто ми стана чудно за пореден път...
Duh5
^Добре де, кажи поне с какво го свързваш ти?
Blashyrkh
Нищо общо нямаше с това дали обичам България и дали ми харесва тук или не. Не е за писане това, нито ще мога да го съчиня за 5 минути. Най-общо казано, е свързано е САМО с моя мироглед на ниво доста над държави, националисти и шовинисти (разбира се и с това че имах малко късмет).
Svetyl
Цитат(Blashyrkh @ Nov 24 2007, 04:23 PM) *
Нищо общо нямаше с това дали обичам България и дали ми харесва тук или не. Не е за писане това, нито ще мога да го съчиня за 5 минути. Най-общо казано, е свързано е САМО с моя мироглед на ниво доста над държави, националисти и шовинисти (разбира се и с това че имах малко късмет).

Браво! bowdown.gif
Mangalf
Цитат(Aggressive Perfector @ Nov 24 2007, 12:53 PM) *
Колкото личност си ти, толкова личност е и циганинът Хасан.

Ти никога не си поглеждал циганин в очите. Нищо, вади големи топки и разправяй, че с него сте равни. Погледни го в очите и ще видиш че не сте.


А ти, Пилифе, поне един път няма ли да ми отговориш. Всеки път обясняваш всичко с това как всеки имал различно мнение бе. Оставам с впечатление че ти изобщо не четеш какво ти пиша, а просто си пишеш, е така да си отгоре.
Aglarana
А защо не и народът, Филипе? За мен народът е част от родината.
240-те депутати са част от държавата обаче biggrin.gif
Battle Magic
Цитат(Mangalf @ Nov 24 2007, 10:39 PM) *
А ти, Пилифе, поне един път няма ли да ми отговориш. Всеки път обясняваш всичко с това как всеки имал различно мнение бе. Оставам с впечатление че ти изобщо не четеш какво ти пиша, а просто си пишеш, е така да си отгоре.

Сега ще го напиша и повече няма да пиша за това. Ти и сцион се опитавате да ми внушите, че съм комплексар, че съм ограничен, че нямам приятели, че изглеждам много лошо в очите на другите, че аз съм виновен за всичките ми проблеми и че съм малък, за да разсъждавам по разни въпроси. Аз ще ви кажа, че нито едно от тези неща не е вярно. От тук нататък не виждам смисъл да отговарям на постове, в коите ме осъждате за нещо, защото то е винаги едно и също. Мислете си каквото желаете. Аз си знам истината за мен си, така че вашето мнение се обесмисля. Бих се вслушал в него, ако не се опитвахте да ми го наложите и ако не се държахте винаги нападателно и осъдително. Това дали съм патриот го решавам аз, а не вие. Вие не можете да ми забраните каквото и да е било. Спирам да се занимавам с тези глупости, животът си е мой, и не вие сте тези, които ще ми кажете какъв съм wink.gif П.С-Сори за оффа..
Svetyl
Леле, каква драма...
Battle Magic
Ех, че си весел bowdown.gif Никакви драми няма, просто исках да се изясним. Това е всичко. Който придава голямо значение на форумите е пълен глупак. Въпросът е, че тая тема се простира отвъд форума wink.gif
Svetyl
О да. Между другото, наистина я направих само от любопитство, но сегашното положение също ми харесва. Затвърждавам си доброто/лошото мнение за някои хора. И, на бойната магия, прав й път в чужбина, такива като теб на България не й трябват.
Battle Magic
Ехаа, казах няколко неща, с които ти не си съгласен и вече имаш ебаси лошото мнение за мен! bowdown.gif
Svetyl
О моля ти се, не е от вчера... но стига офтопик...
Какво ще кажете за плоския данък? И между другото, няма да се разсърдя ако някой поразясни какво всъщност е това.
Wolfheart
Цитат(Svetyl @ Nov 24 2007, 11:54 PM) *
И между другото, няма да се разсърдя ако някой поразясни какво всъщност е това.

мислех да обяснявам, но тука е обяснено горе-долу добре

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%...%BD%D1%8A%D0%BA
Сега се плаща по прогресивен данък, при който лицата с по-ниски доходи плащат по-нисък процент, а лицата с по-високи - по-висок.
Aggressive Perfector
Цитат
Какво ще кажете за плоския данък?

Напълно против. Така по-богатите ще забогатеят, а по-бедните - обеднеят.
Blashyrkh
^ Тоест трябва да станем богати smile.gif
traektoriq
Знаете всички информацията за предстоящият протест пред парламента!

Предлагам ви просто да жертвате обедната си почивка в името на обществото. Знам че не ви пука , или пък че всички си казвате няма смисъл.

Но е важно да изразим НЕСЪГЛАСИЕТО си с всичко, което се случва в момента!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.