Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: MUSHROOMHEAD
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
SepulTeraHead
MUSHROOMHEAD
XIII

Universal, Oct. 14, 2003


Има много глупаци които веднага обявяват Mushroomhead за клонинг на Slpknot, защото носят маски. Всъшност групата е доста по-стара... а и музиката им е доста далече от Slipknot. XX е един от най-добрите new-metal албуми които съм слушал някога. Затова ми беше и адски интересно Mushroomhead ще успеят да издадат втори толкова як албум. Успяли са! Дори, поне според мен, са успяли да издадат нещо още по-добро.

Албумът започва с Kill Tomorrow - тежко, китарно, брутално! Една от най-яките песни в албума. Въобще една от най-яките песни които съм чувал тази година. \m/!!!!! Следва първият сингъл, Sun Doesn't Rise. Култова песен! Може би тази в албума която най-много напомня за предишния. Има супер як мелодичен припев... Nowhere To o звучи все едно е извадена от някой албум на Faith No More. На мен клично Faith доста ми липсват и ме кефи това че има групи които звучат като тях. The Dream Is Over - сигурно най-тежката песен в албума. Яко дерня и яки барабани. Яко, а? Destroy The World Arround Me е предпоследната песен в албума, бавана, меланхолична и дълга. Накрая е инструментала Thirteen(нещо като заглавна песен всъшност), а след него има скрит трак - кавър на Seal който нямам представа как се казва но е адски известна песен "You're nver gonna survive all this, if you're not a little crazy". Тка де, кавърчето цепи! В целия албум няма слаба песен. Самите песни се различават достатъчно една от друга, което прави самия албум запомнящ се. Това като че ли му липсваше на предишния албум.

Като цяло прекрасен албум. Доста по-разнообразен от предишния. Пълен е с влияния от Meshuggah примерно, което е яко, защото на мене ми е писнало от групи които минават за тежки защото приличат на Slipknot(Mudvayne, а?). За подобията на Faith No More споменах вече, инаше ги и в XX има ги и сега, те са си нещо като част от стила на Mushroomhead. В крайна сметка - ако предишния ви е накефил, и този няма да ви разочарова в никакъв случай.

Оценка: 9,5/10
blood_freak
не е лоша бандата ... но сажеление само слушал само 2 песни ... този новия сингъл .. и Solitaire Unraveling

добри са песните ..
SepulTeraHead
Набави си албума(или предишния). Няма да те разочарова.
illblood
a we otna4alo ne mi haresvashe maa pitai me siq? :] Nqkav no qk e...
am i tiq li nosqt maski we... :x

p.s: nishto obshto nema s slipknot
Grishnackh
Много силна група. И стилни клипчета правят. Негърът в групата има един диалог с блекар май в миналия албум, или май само като бонус трак на сайта...имам само новия албум.
Warrior Of Ice
Бонус трак е... laugh.gif "They call me the evil motherfucker, Joe!" biggrin.gif
mettal
I men me nakefi albumut,ama bih mu dal 8/10.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.