Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Тъпи кавъри
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Aggressive Perfector
Неща като това. Или за кавъри дето не просто не са "направени" добре, ами са правени от хора дето и баба ми свири по-добре от тях...

Или пък кавъри, които са толкова далече от оригинала, че ти иде да се гръмнеш...

А ето го и лайното на лайната, ултимативният кавър на Мастър ъф Пъпетс, "изсвирен" от Менсън... http://www.data.bg/f.php?fid=25171592

suicide.gif
Twilightfall
Това е изключително противно, не знаех дори, че тоя е правил кавър на Металика.
А с такива, като това ^ е пълно в YouTube.
Gelu
ЗОМФГ!!! suicide.gif Лелеллел, богохулници, дано ги изнамери Варг като го пуснат и да им изяде ушите icon_headbang[1].gif
RazorJack
puke.gif

тва на мензисън ... puke.gif
ludspamer
Значи аз напоследък доста съм слушал Дестръкшън icon_headbang[1].gif
Но въобще не ме израдва кавърът им на Металика-Whiplash(Оу Хел Брейкс Луус)
Не ме накефи, за вас не знам
Finntroll
Днес чух албума на Таря, който освен че го намирам за доста слаб, съдържа и ужасен кавър на Poison на Алис Купър.
Exhumator
Ами има един ужасно лайнян кавър на Transilvanian Hunger на иначе хубавата група Ashen Light...
Също така новия трибют албум за Варг - Lost Freedom...повечето неща са подигравка...
Morticia Dickinson
Почти всеки опит за кавър на някоя от песните на Мaiden.С изключение на 4-5 попадения всичко друго е ужасно.
Finntroll
Цитат(Exhumator @ Dec 10 2007, 02:01 AM) *
Ами има един ужасно лайнян кавър на Transilvanian Hunger на иначе хубавата група Ashen Light...
Също така новия трибют албум за Варг - Lost Freedom...повечето неща са подигравка...

Ами като трибюта го правят само някакви гаражни руски и там подобни групи, какво може да се очаква, а пък и рядко съм слушал сполучлив кавър на Burzum...
lodborg
В интерес на истината, единственият кавър на Burzum, който ми е направил добро впечатление досега, е Depressive Mode - Dunkelheit. То и целият им албум е чудесен, за дебютанти се справят прекрасно момчетата.
Ludnichar
Тия дни слушах някакъв кавър на Elvenking - The Winter Wake, дето даже вокала беше жена и то не особено кадърна и са за него се сетих! smile.gif
Exhumator
Къде ви е патриотизма, юнаци!!!
Мъртво Вълнение имат уникален кавър на A Lost Forgotten Sad Spirit...за мен това е най-добрият кавър на Варг, който съм слушал до момента.
Finntroll
Тези за първи път ги чувам. Може би са стигнали до момент - демо касета/диск? Ако да, качи кавъра някъде да го чуем.
Exhumator
Кавъра им е в трибюта от 2005 г., озаглавен Burzum - The Tribute, последното парче. Авторска музика не съм им чувал. Иначе няма как да ъплоудвам за съжаление, на БТК съм и не знам дали си представяте какво е...
Ludnichar
Намерих клипчето... laugh.gif

-> http://youtube.com/watch?v=rmVRVRmZCSQ
Nojustice
Оххооо колко е намясто тая тема .От няколко дни си мисля само за ТЪПИЯ кавър на Walk (Pantera) изпълнен от Avenged Sevenfold представянето на Matt е под сяква критика , как може и да си помисли че ше го изпее по добре от Phill?
Valle
Avenged Sevenfold ВЪОБЩЕ са под всякаква критика. wink.gif Кавърите са им най-малкият проблем.
Медаров
http://youtube.com/watch?v=FjeMDvCdrtc
http://youtube.com/watch?v=f8jg5pjvwjw&feature=related

Тия са ееевала...не че оригиналите са добри но станах голям фен на кавърите

а иначе всички се дънят когато правят кавър на Ейс Ъф Спейдс
Wolfheart
Ееее, не. На Nirvana кавъра ме хвърли в канафката!!! На тия лапетии от малки им личи, че в бъдеще няма да се занимават с музика. Или ако се занимават, ще е нещо от сорта на мишо шамара.

А за лош кавър, едва ли някой от изброените в темата ще може да се конкурира с това:

http://youtube.com/watch?v=TkTRV7vz06k&feature=related

Magne
Korn - Another Brick in the Wall. Много лайняна история, Pink Floyd не заслужават подобни гаври с класиките си.
Rodd1ck
Цитат(Nojustice @ Dec 11 2007, 12:23 AM) *
как може и да си помисли че ше го изпее по добре от Phill?

Че защо трябва да си мисли подобно нещо? blink.gif
sepulturatr
Цитат(Morticia Dickinson @ Dec 10 2007, 12:57 AM) *
Почти всеки опит за кавър на някоя от песните на Мaiden.С изключение на 4-5 попадения всичко друго е ужасно.

laugh.gif глупости

На Сикс Фийт половината кавъри са ужасни ,но другата половина колкото и малка да е промяната от оригинала се получават добре.
SepulTeraHead
Dnace remix на BATTERY - http://home.tiscali.nl/~warlockray/08-Nord...(Metallica).mp3

Интересно е най-малкото. Но си е изнасилване, да.
Rolf
Цитат(sepulturatr @ Dec 23 2007, 12:59 PM) *
Цитат(Morticia Dickinson @ Dec 10 2007, 12:57 AM) *
Почти всеки опит за кавър на някоя от песните на Мaiden.С изключение на 4-5 попадения всичко друго е ужасно.

laugh.gif глупости

Е, кажи пък кои са толкова добрите? wink.gif Аз в момента се сещам за "Aces High" на CoB, "Hallowed be thy Name" на Cradle... и дотук.
LordZombie
Мен ме дразни кавъри на Sonata Arctica-Fade to Black по прицнип ми харесват повечето кавъри на Соната но тая песен за мен не е сполучлива като кавър,иначе оригинала кърти
Wolfheart
The Cardigans - Sabbath Bloody Sabbath

Вярно е, че няма група, която да направи кавър на Black Sabbath, който да надмине оригинала. Но това нещо е под всякаква критика. Трябва със закон да се забрани поне поп групи да правят кавъри на Black Sabbath. А който не му говори нищо името на "жилетките", няма как да не ги е чувал. Преди години имаха един хит My Favourite Game, който се въртеше непрестанно по радиата.
Anesthesia
Цитат(SepulTeraHead @ Dec 24 2007, 11:32 AM) *
Dnace remix на BATTERY - http://home.tiscali.nl/~warlockray/08-Nord...(Metallica).mp3

Интересно е най-малкото. Но си е изнасилване, да.

Това си е направо гавра suicide.gif
hybridtar
На мен ми харесва така...
Ето и едно от мен smile.gif
Hetfield
Кавърите на песни на Metallica са отврат!
_Moonshield_
^Cannibal Corpse - No Remorse кърти повече от оригинала!
Clayman
^^ Не че се заяждам, но първо чуи : In Flames - The Eye Of The Beholder и Sonata Arctica - Fade to black и след това думай



А по темата имаше няква тотална гавра Sheril Crow - Sweed Child o Mine и Avril Lovingue - Knocking On Heavens Door, не съм от феновете на Guns, но това е гавра с цялостното им творчество
_Moonshield_
Knockin' on Heaven's Door не е тяхна песен, а на Боб Дилън - Аврил прави кавър на оригинала. Пък и Knockin' on Heaven's Door е може би най-"копираната" песен въобще tongue.gif
Пък на Sheryl Crow е много приятна версията rolleyes.gif
sgoh
Цитат(Clayman @ Feb 20 2009, 12:10 AM) *
^^ Не че се заяждам Sonata Arctica - Fade to black и след това думай

Не че се заяждам, ама първо чуй оригинала... wink.gif
Clayman
Fade to black съм я слушал и преслушвал 100000000000 пъти темата е за тъпи метъл кавъри и мом4ето твърди 4е всичките кавъри който са направени на песни на Металика са тъпи на Sonata Arctica кавърът е просто уникален, но не съм казал че е по-добър от оригинала.
Fish
Аз още си спомням кошмарния кавър, който Limp Bizkit направиха на Master of Puppets преди години. Малко след тях са Korn с Another Brick in The Wall. На мястото на Роджър Уотърс бих ги съдил за това безобразие.
winterstorms
Vital Remains имат един кавър на "The Trooper", който е чист ужас. Kilswitch Engage не се справят много добре с "Holy Diver", нито Machine Head с "Battery".
Rebel
Stratovarius-Blackout puke.gif
Този кавър е просто ужасен
beyondtheblack
Slayer - Dissident Aggressor е най-тъпият, за който се сещам
Освен един кавър на Драгана Миркович от Сашка Васева tongue.gif
DISSIDENT AGGRESSOR
Тц, тц, тц. С това не съм съгласен brickwall.gif
MetallicaAntiFan
Дисънт Агресър е страхотен според мен. Слушах Painkiller на Джудас изпълнен от Death и в интерес на истината само барабаните си приличаха, а солата дори не бяха като в оригинала или поне малко наподобяваха. Очаквах нещо повече, но ето, че според мен този кавър е лош.
beyondtheblack
Да, и според мен (Пейнкилър на Дет не става). Едни от много малкото добри кавъри на Джудас се правят от SYL и Девин Таунзенд.
http://www.youtube.com/watch?v=58V8-Wtergg
Warrior Of Ice
Цитат(MetallicaAntiFan @ May 30 2009, 10:39 PM) *
Слушах Painkiller на Джудас изпълнен от Death и в интерес на истината само барабаните си приличаха, а солата дори не бяха като в оригинала или поне малко наподобяваха. Очаквах нещо повече, но ето, че според мен този кавър е лош.

Един добър кавър не е задължиелно да следва дословно аранжимента на оригиналното парче. Взимат се основните елементи, а останалото подлежи на промяна според усмотрението на артиста - ако въпросната е осъществена майсторски (какъвто е случаят с Death), резултатът е още по-силно изпълнение.
beyondtheblack
^ само да вметна, че на мен кавърът на Дет не ми харесва не защото е различен от оригинала (не дай си боже), а защото за мен се губят интензитетът и остротата, налице при оригинала.
DISSIDENT AGGRESSOR
Според мен, готини кавъри стават ако тежка група прави кавър на лека. Ако е обратното трябва парчето да е доста променено, иначе не ме кефи. http://www.youtube.com/watch?v=JOm3b89Prvc ей тоз например е супер як, а иначе гадни кавъри колкот щеш.
Rolf
Цитат(beyondtheblack @ May 30 2009, 11:03 PM) *
само да вметна, че на мен кавърът на Дет не ми харесва не защото е различен от оригинала (не дай си боже), а защото за мен се губят интензитетът и остротата, налице при оригинала.

За мен пък е обратното - много по-динамично и екстремно ми звучи от оригинала на Judas. Точно на това парче много трудно се прави хубав кавър, но Chuck и компания са успели.
Void KD
^Мхм, и аз съм на същото мнение. Кавърът на Death >>>(пвнс)>>> Оригиналът.
Та сега като говорим за Пейнкиллър, ето един много лош кавър:

http://www.youtube.com/watch?v=eEzGpjGfOXw

Просто отрвратително! Направо ме е гнус да го слушам. suicide.gif
beyondtheblack
Нека да се съгласим, че Пейнкилър е велико парче и кавърът на великите Дет и оригиналът няма как да не са еднакво стойностни. Още повече защото Дет го правят по дет-ски, оригинално, както подобава да се прави кавър. Но няма, просто няма как да кажа, че е "по-добър" от джудаското парче.
Rebel
Sinergy-Rock you like a hurricane puke.gif
killer_rose
OMFG!


suicide.gif suicide.gif suicide.gif
Preacher
Цитат(winterstorms @ Mar 2 2009, 10:51 PM) *
Vital Remains имат един кавър на "The Trooper", който е чист ужас. Kilswitch Engage не се справят много добре с "Holy Diver", нито Machine Head с "Battery".

Всъщност и Килсуич и Машийн Хед остават верни на оригиналите, като утежняват атмосферата. Кавърите си къртят.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.