Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Stratovarius - Elements Part II
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Beerzebub
Тъй като вече мина повече от половин месец от премиерата и никой не се сети да напише нещо за Elements Part II, реших аз да ви питам за мнението ви за албума!
Достойно продължение на Part I според мен icon_headbang[1].gif . Заега като любими пчарчета за мен се очертават w00t.gif :
Alpha And Omega
Walk To My Own Song
I'm Still Alive
Know The Difference
guitar.gif guitar.gif guitar.gif
В общи линии: Strato са култ и за пореден път го доказаха!
Чакам мнения!
Hansi
Щях да напиша, но Wizard се ослушват, още не го продават и мога да кажа само от сингъла, че Elements Pt.2 би трябвало да е по-добър от Elements Pt.1.
Warrior Of Ice
За жалост не е по-добър, а тъкмо напротив, но това е лично мнение... Докато първата част на албума беше обединена от една цялостна идея в звученето, то втората ми звучи някак си разпокъсано, несвързано. Песните от Elements I и Elements II са писани по едно и също време и имам чувството, че по-добрите са отбрани за първия албум. Това не значи, че и в "двойката" няма попадения - има. Страшно обичам баладите на Tolkki, no тук просто се е олял с тях... Иначе гвоздеят на албума за мен е парчето Dreamweaver. Много силен албум, но не колкото първия. Всички от състава блестят с невероятния си талант - най-вече Kotipelto. punk.gif
Hansi
Цитат(Warrior Of Ice @ Nov 13 2003, 06:16 PM)
Всички от състава блестят с невероятния си талант - най-вече Kotipelto. punk.gif

Той винаги си блести. wink.gif Чакам с нетърпение да излезе вторият му солов албум.
Inferno
Жив зян е този албум, не става изобщо за слушане. С първата част ми дадоха някаква надежда, че пак ще ги бъде тези момци, но сега пак ме отегчиха. Кадърни музиканти, които тъпчат на едно място
PureEvil
Stiga we Inferno tolkova li e zle?
Warrior Of Ice
Въобще не е толкова зле. biggrin.gif

Просто това си е един албум, как искаш втория да се различава коренно от първия?! А в по-цялостен аспект изобщо не съм съгласен, че тъпчат на едно място. Единствената прилика между Елементите и Infinite се нарича Eagleheart.
Hansi
Цитат(Inferno @ Nov 18 2003, 11:44 AM)
Жив зян е този албум, не става изобщо за слушане. С първата част ми дадоха някаква надежда, че пак ще ги бъде тези момци, но сега пак ме отегчиха. Кадърни музиканти, които тъпчат на едно място

Не знам по какво съдиш, но въобще не е по зле от предишния, а и няма как да е писани са заедно, като всичко пак е на Timo Tolkki.
Винаги ми е било интересно някой като каже, че еди кои си тъпчели на едно място, то е ясно че не може да се очаква от вече наложила се група да си променя стила на всеки албум, това го правят само групите еднодневки и приключват дотам. А и какво очакваш да променят, да има джаз, етно, чалга и подобни елементи та да не "тъпчат на едно място". wink.gif
Warrior Of Ice
Абсолютно съм съгласен с Hansi. Пък и за Stratovarius развитието в Elements съвсем не е малко, не е като да не са се усъвършенствали от Visions насам...

Най-после от Wizard пуснаха албума!
Hansi
Да най-после го пуснаха и даже успях да се сдобия с BOX Edition, още не мога да повярвам, макар че ми е в ръцете. wink.gif
Warrior Of Ice
Я сподели, какви са екстрите? На мен ми стигнаха финанси само за нормалната версия... sad.gif
Hansi
Значи в кутия оформена като CD-то има нормалната версия на албума, сингъл с 2 песни Alpha & Omega (demo version) и Vapaus(demo version), допълнителна книжка и стикер.
jago
Цитат(Inferno @ Nov 18 2003, 12:44 PM)
Жив зян е този албум, не става изобщо за слушане. С първата част ми дадоха някаква надежда, че пак ще ги бъде тези момци, но сега пак ме отегчиха. Кадърни музиканти, които тъпчат на едно място

ти пък кво се месиш тука, ходи си слушай оная помия трейн от тоут и не безпокой истинките метали с твойте глупости.
Warrior Of Ice
Ето това си е вече жива глупост... wink.gif Денят в който Dream Theater изкарат някоя "помия", ще е денят, в който ще спра да слушам метъл, приятелю. А Train Of Thought съвсем не е такъв албум.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.