Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Insomnium
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
_Moonshield_
Странно, но не видях тема за тази невероятна група. Кажете си мнението за нея, знам че доста хора от форума ги харесват.
За непознатите с тяхната музика - изключителен мелодичен дет метъл с доста дуум влияние. Феновете на двата стила няма начин да не ги харесат, а и не само те bowdown.gif
Mort
С времето групата се превърна в моя много любима. Силна и идейна музика, особено в по-студено или мрачно време ми действат изключително успокояващо. За мен са значително по-силни от едни Amorphis (лично мнение), при все че последните им се водят като учители, Insomnium съумяха да изкарат много по-директни и въздействащи албуми от финландските си събратя. С нетърпение очаквам новия им албум тази година!
lodborg
Много любима група. Правят невероятна музика и се променят с всеки албум. "Above the Weeping World" е кулминацията на досегашното им творчество според мен - много личен запис, с много емоция и много картини в музиката им. Невероятна банда!
Цветомир
Приятни са,пускам си ги ,когато ми се слуша нещо по-успокояващо.
Helloween
Невероятни са, едни от лидерите в този жанр музика icon_headbang[1].gif
winterstorms
Невероятна банда. Успяват да звучат оригинално, докато в момента всички млади състави се чудят как да изкопират по-точно In Flames. "Above The Weeping World" е нещо забележително в мелодета и определено ми дава увереност, че стилът не се е изчерпал!
_Moonshield_
Въпреки, че са от Финландия, сякаш повече наподобяват на шведските си колеги като звучене icon_headbang[1].gif Дано изкарат албум през 2009, имам големи надежди.
_Moonshield_
Албумът им е един от най-чаканите за 2009 за мен, мисля си, че ще бъден от най-силните.
Slash
Цитат(lodborg @ Feb 17 2008, 02:21 PM) *
"Above the Weeping World" е кулминацията на досегашното им творчество според мен - много личен запис, с много емоция и много картини в музиката им.

С това ги преоткрих - голям албум. Много тежкарска група.
Ghost
Мхм, специални са. Нямат слаб албум! Моят любим обаче е вторият, Since the Day It All Came Down. wub.gif
monolithe
Хм, новото албум изтелко в медиапортала. Ся ше видим за кво иде реч!!!
Warrior Of Ice
Е, почакахме си, но си струваше. smile.gif Много красив албум са създали отново, има да се слуша... Кажи-речи цял ден въртя "Across the Dark" и все още попива, разкрива нови страни. Въобще, Insomnium са специална банда - правят си нещо свое, искрено, отдалечено от всякакви тенденции и стремежи към модерност. Поклон!
sharon
Болезнено красив, бих казала. Постоянно скачам от една песен на друга и повтарям, докато не им се наситя - потресаващо силното начало "Еquivalence" и космическата "Where The Last Wave Broke" са песни за милиони, очаквам съвсем скоро да включа и останалите, не е трудно. Сякаш са смесили цяла палитра от първични, неподправени чувства с музика, резултатът е повече от прекрасен. Впечатляващо е как някои парчета започват като типичните мелодет композиции, след което претърпяват тотална метаморфоза и се превръщат в нещо неочаквано дълбоко и при все това много професионално изсвирено.
_Moonshield_
Умирам за такива албуми... Албумът е по-меланхоличен даже от Since The Day It All Came Down. Групата не тъпче на едно място, от The Jester Race трибют (първият албум) се стига до това. Просто перфектната група.

scion_of_storm
може да й дам някакъв шанс, след като определено не ме накефиха преди два месеца-три.
lodborg
Изключителен албум от една изключително любима банда. Благодаря ви, момчета, за музиката.
Preacher
Цитат(scion_of_storm @ Jul 22 2009, 09:34 PM) *
може да й дам някакъв шанс, след като определено не ме накефиха преди два месеца-три.

Ми дай им шанс.
Ако не друго, то поне са единствените, които в момента сдухват интелигентно, за разлика от останалите псевдо-лайнари.
abydos
Цитат(sharon @ Jul 22 2009, 10:14 PM) *
Болезнено красив, бих казала. Постоянно скачам от една песен на друга и повтарям, докато не им се наситя - потресаващо силното начало "Еquivalence" и космическата "Where The Last Wave Broke" са песни за милиони, очаквам съвсем скоро да включа и останалите, не е трудно. Сякаш са смесили цяла палитра от първични, неподправени чувства с музика, резултатът е повече от прекрасен. Впечатляващо е как някои парчета започват като типичните мелодет композиции, след което претърпяват тотална метаморфоза и се превръщат в нещо неочаквано дълбоко и при все това много професионално изсвирено.

Явно сме слушали различни албуми. Първите 2 песни ме отегчиха с еднообразните си вокали и сякаш невдъхновената музика - никакво чувство, никаква емоция. За сега съм на 3тата и само в последната минута може да се нарече, че има някакво нещо там като чувство...
Ще си цикля Black Sun Aeon от тоя жанр и т'ва е :д.
monolithe
Цитат(Preacher @ Jul 22 2009, 11:27 PM) *
Ако не друго, то поне са единствените, които в момента сдухват интелигентно, за разлика от останалите псевдо-лайнари.

Rapture или Slumber да ти говорят нещо? tongue.gif
killer_rose
Новият албум наистина е много силен. Предишните още не съм ги слушал. С кой да започна? - знам че има тема и за това, но след като си има и тема за групата реших да задам въпроса тук.
_Moonshield_
Е, те предишните са само 3, тъй че, който и да хванеш няма да сгрешиш. Пускай In The Halls of Awaiting и не му мисли. Единственият минус му е по-лошата продукция.
monolithe
Kойто и от трите да си пуснеш, няма да съжаляваш според мен. Аbove The Weeping World ми харесва най-много на мен, но все пак почни от първия!
sharon
Цитат(abydos @ Jul 23 2009, 08:29 AM) *
За сега съм на 3тата и само в последната минута може да се нарече, че има някакво нещо там като чувство...
Ще си цикля Black Sun Aeon от тоя жанр и т'ва е :д.

Мда, определено сме, че и продължаваме да слушаме различни албуми. Може просто да не търсиш това, което искам да слушам аз от тях, всичко става. Black Sun Aeon извадиха страхотен албум, тогава се вманиачих доста покрай него... докато в един момент просто не се изтърка. Въобще трудно може да става дума за сравнение с тавата на Insomnium, колкото повече "навлизам" в нея.
abydos
Или пък търсим едни неща, но не ги намираме на едни и същи места :д
monolithe
На първо слушане - много Dark Tranquillity май са връткали момчетата! hmmm.gif
_Moonshield_
Всички пичове в бандата са луди фенове на DT и In Flames tongue.gif
Warrior Of Ice
Цитат(monolithe @ Jul 24 2009, 12:53 PM) *
На първо слушане - много Dark Tranquillity май са връткали момчетата! hmmm.gif

Интересно, на мен пък точно такова впечатление ми направи новият Ghost Brigade (също много стабилен албум, впрочем). Предполагам, че и в Insomnium може да се намери нещо от DT...
winterstorms
Мелодет албумът на годината този път дойде от Финландия. smile.gif Не съм се съмнявал, че ще извадят нещо силно, но с "Across The Dark" надминаха всякакви очаквания! В момента ме радва дори повече от "Above The Weeping World", а не съм си представял, че ще направят по-добър албум.
Preacher
Боже, красота...
Колко отдавна не се беше случвало за мен - тежка музика, вплела в тежината си тооооолкова красота.
И невъобразима меланхолия...
karelian
Да....
красота и меланхолия
- те са навсякъде в музиката на Insomnium.

Затова ми е толкова любима. bowdown.gif

ЧУВСТВА ли?

Чувствата буквално бликат от всеки тон...

bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif

Across The Dark тотално ме е обсебил.
Ghost
Направо изхабих mp3 плейъра от въртене на новия албум. Вълшебен е! wub.gif Не знам как успява, но тази група всеки път ми действа така, много брутално зациклям и ме държи с месеци. Ще си го търся на оригинал като излезе официално, няма как...
Bleak
Тия момци ми създават особено чувство с мелодичността и агресията си. Всяко първо слушане на албумите им, ми е действало леко напрягащо, след което, естествено, се влюбвам в тавите. rolleyes.gif Така и с новите парчета. Where The Last Wave Broke, Against The Stream и Weighted Down With Sorrow се очертават като любимите ми песни от AtD за сега.

Обложката кърти!
Airin Of Ancelot
Всичко в този албум е перфектно. Бях ги позабравила Insomnium, но какъв по-хубав повод да ги завъртя отново от шедьовър като "Across The Dark". smile.gif Финландците са голяма работа и това си е!
sharon
Никой не казва нищо за сингъла, а двете допълнителни песни са великолепни! Специално "The New Beginning" буквално изкристализира с някакво много особено звучене, пак типично Insomnium-ско, но звучащо по-силно даже от парчетата в самия албум взети заедно. Не мога да си обясня как го правят...
Preacher
Ако ми дадеш линк, моля те, към албума с допълнителните две парчета ще те обичам завинаги!!!
sharon
Брей, смела саможертва. Заповядай! death.gif
Preacher
w00t.gif wub.gif openwidehug.gif
Warrior Of Ice
Тук е качен видеоклипът на "Down With The Sun".
Megadeth
Много ги харесвам, много. (Говоря за последния албум)
Warrior Of Ice
Ето ви два лайв клипа с доста прилично качество: "Down With The Sun", "Weighted Down With Sorrow".
sharon
Невероятни! wub.gif Мога само да се надявам, че ще ги видим на живо някой ден.
Ghost
Явно и на живо рулират! Трябваше да дойдат с Amorphis... happy.gif
Warrior Of Ice
Един концерт от Финландия можете да гледате тук.
sharon
По дяволите, "Mortal Share" и особено култовата "Devoid of Caring" просто късат глави на живо! axesmiley.png Страхотно е и че са викнали Jules за "The Harrowing Years"/"Where the Last Wave Broke" - красота, да не говорим за безпогрешния финал "Weighed Down With Sorrow" - едно от любимите парчета от последната тава. Неотразими са Insomnium, време е да ни зарадват както са подкарали турнето с DT. happy.gif
Demiurg
На 13-ти отомври можете да ги гледате заедно с Dark Tranquillity в Загреб (Boogaloo), ако решите да пропуснете Eluveitie и Korpiklaani.
sharon
С удоволствие, само някой да ми каже защо всички толкова я харесаха тая дата. ranting.gif
sharon
Тъй... представям ви чудесната, перфектна, божествено съвършена Weather The Storm (feat. Mikael Stanne) suicide.gif
Kasiel
"You can never touch my spirit,
You can never touch my Soul ! "
suicide.gif

Страхотно е!
Страхотно е !
СТРАХОТНО Е!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.