Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: НЯМА такъв народ!
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3
SepulTeraHead
Заебете Косово. Новината на деня, според мен, е друга:

Днес в град Бургас се проведе първият референдум от демократичните промени насам. Бургазлии галсуваха за или против изграждането на петролопровода Бургас-Александруполис. 18,30 часа избирателната активност е 26,28 %.

Ебати застреляната нация! Заслужаваме да ни го набутва всяко правителство все по-мощно. Как може толкова да не им пука, бе?!!? Нали всички са заети в туризма? Нали за това застроиха целия бряг с хотели? И пред твърде сериозната екологична заплаха, която този петролопровод представлява, надделява някакво безхаберие, неинформираност, мързел и студеното време. Еби му майката! Просто нямам думи...
Svetyl
26%! Стига, бе! Искам да кажа, че... заеби, нищо няма да кажа! dry.gif
ManOwaRadO
Апатията на обществото към проблемите му е страшна. И аз незнам как ше го караме така. Явно просто хората са свикнали да мислят, че от тях нищо не зависи... или просто нежелаят да си развалят ракиено-салатената идилийка за глупости като гласуване.
scion_of_storm
suicide.gif suicide.gif suicide.gif suicide.gif suicide.gif
Crafter
Преди да оспамите с еднакви мнения, ще попитам дали някой се замисли за това, че хората, които не се смятат компетентни по въпроса, би следвало да не изказват мнението си?
scion_of_storm
Е над 70 % ли не са запознати, ебаси?
ZawHeR
Преди да наричате този петролопровод еколого несъобразен, погледнете програмите и проектите, с които ще го строят и изграждат. Погледнете рафинериите в Мексиканския залив, Северно море, Венецуелския залив. Техният обем е в пъти по-голям от този, който ще бъде Бургас-Александруполис. Чудовищна е мисълта, че ако бъде изграден по проектите, по които го предвиждат, ще представлява заплаха за който и да било! Все пак няма да го строи Рашо, 2-ри курс, тройкаджия, студент по вътрешен дизайн, нали така?

Не се притеснявайте, няма да плуваме в нефт, ако бъде осъществен този петролопровод. А и се съмнявам, че на някого от вас ще му стане болно ако умрат 5 птици повече в годината, в която е построен петролопроводът, отколкото предходната.
Battle Magic
Дори да го бяха отхвърлили, нищо нямаше да спре построяването на петролопровода! Ама нищо... Все пак, трябвало е да кажат НЕ, но така или иначе, това не би имало значение. Беззаконието в тази страна става все по-очеизвадно и докато не започнат всички да се надигат, положението ще става все по-зле.
SepulTeraHead
Цитат(Battle Magic @ Feb 17 2008, 08:02 PM) *
Дори да го бяха отхвърлили, нищо нямаше да спре построяването на петролопровода! Ама нищо... Все пак, трябвало е да кажат НЕ, но така или иначе, това не би имало значение. Беззаконието в тази страна става все по-очеизвадно и докато не започнат всички да се надигат, положението ще става все по-зле.

Първо - напротив, щеше да има тежест това решение.
Второ - никой никога няма да се вдигне за абсолютно нищо, както виждаш и от конкретната ситуация.

Цитат(ZawHeR @ Feb 17 2008, 08:01 PM) *
Преди да наричате този петролопровод еколого несъобразен, погледнете програмите и проектите, с които ще го строят и изграждат. Погледнете рафинериите в Мексиканския залив, Северно море, Венецуелския залив. Техният обем е в пъти по-голям от този, който ще бъде Бургас-Александруполис. Чудовищна е мисълта, че ако бъде изграден по проектите, по които го предвиждат, ще представлява заплаха за който и да било! Все пак няма да го строи Рашо, 2-ри курс, тройкаджия, студент по вътрешен дизайн, нали така?

Не се притеснявайте, няма да плуваме в нефт, ако бъде осъществен този петролопровод. А и се съмнявам, че на някого от вас ще му стане болно ако умрат 5 птици повече в годината, в която е построен петролопроводът, отколкото предходната.

Не знаех, че Сергей Станишев поства тук. Приятно ми е да се запознаем.
TerminalFrost
Ако сте обърнали внимание на новините от последните 2 дни, самият референдум няма никакво значение, защото така или иначе, петролопроводът ще бъде построен, независимо от резултатите. Аз също не бих отишъл да си губя времето, при положение, че съм поставен пред свършен факт.
Battle Magic
Може би щеше да има тежест, да... Но мислиш ли, че това би спряло по някакъв начин изграждането на петролопровода?
^ Това се опитвах да кажа и аз wink.gif
ludspamer
Ебем ти и народа.По новините слушам как се оплакват, а ако стане дума за нещо реално-никой не се занимава.Еми, тяхна си работа.....
SepulTeraHead
Цитат(TerminalFrost @ Feb 17 2008, 08:06 PM) *
Ако сте обърнали внимание на новините от последните 2 дни, самият референдум няма никакво значение, защото така или иначе, петролопроводът ще бъде построен, независимо от резултатите. Аз също не бих отишъл да си губя времето, при положение, че съм поставен пред свършен факт.

Това е пропагандата на тъпото ни правителство, което има интерес хората да мсилят точно по този начин. Петролопроводът обаче ще бъде изграден на територията на Община Бургас, където общинските власти имат изключителното право да се разпореждат. Един валиден референдум нямаше в никакъв случай да е без значение според закона.

Но не законът, а тъпият български народ направи така, че да няма никакво значение и наистина да е поставен пред свършен факт. Тъп мързелив, мрънкащ и всезнаещ народ.
Battle Magic
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 17 2008, 08:09 PM) *
Но не законът, а тъпият български народ направи така, че да няма никакво значение и наистина да е поставен пред свършен факт. Тъп мързелив, мрънкащ и всезнаещ народ.

+1
Така е. И винаги ще е така, за жалост.
TerminalFrost
Тези референдуми и т.н. започват да приличат на антивоенните митинги в САЩ, режисирани и провеждани от самите военни, за да си мислят хората, че има демокрация. Иначе - да държавата ни е скапана, и както доста пъти съм казвал - срамувам се, че съм българин.
ZawHeR
Петко, ти ли си, брате? smile.gif

SepulTeraHead - предполагам си шофьор. Знаеш, че най-честото ограничение е 50км/ч. Някой спазва ли го? Закони има, ред няма, това е ясно. А на Големите нито за бургазлии, нито за референдуми, нито за подписки ги грее.

Сам каза, че ще има петролопровод, без значение от обстоятелствата. Смисъл има ли от каквото и да било? Не.

А що се отнася до сигурността, ако обърнеш внимание, ще видиш, че се броят на пръстите на едната ръка на сакат войник-сапьор разливите, които са причинени от авария по самия петролопровод. Обикновено разливите и замърсяването става от танкери.

Не може цял свят да пренася по този начин петрол, а ние да сме единствените, които ще сме наопаки. На крива ракета космосът й пречи.


ПС: Да, българският народ е такъв, а шепата действащи хора обикновено се отчайват и заминават. Подложени сме на пълен регрес на страната. Правителството на Станишев ни доокраде и ставаме свидетели на такава анархия по високите етажи, каквато не е имало никъде.
Mort
Да оставим на страна екологичния проблем, но защо мислите, че туризмът ще носи повече пари от петролопровода?
Beerzebub
Ехехе, Стефчо, Стефчо... пропагандата на тъпото ни правителство, докато опозицията отчаяно се опитва да ни отвори очите за истината. Опозиция, благодарение на която най-голямата рафинерия на Лукойл, извън Русия, е... Нефтохим Бургас!
Еколкогия ли? Бранене на интересите на тузризма ли? Заеби...
prayer4eto
Аз пък не се срамувам, че съм българин. Но пък вече ми писва от мърморковци. Така или иначе крайбрежната ни ивица е достатъчно затроена и замърсена от нас самите. Нито туризмът ще отиде по дяволите, нито пък замърсяването ще е кой-знае колко голямо. И без това корабите в пристанището изпускат тонове мазут в морето и това няма да се промени скоро. Хайде да си поговорим и за пликчетата, хартийките и всякакъв друг отпадък които са не само по плажовете, но и във водата ... Така че петролопроводът не е заплаха номер 1 за Община Бургас. И пак - нейни работници ще строят съораженията и ще ги поддържат. Нищо чудно не виждам, че са гласували само 27%.
SepulTeraHead
Цитат(Mort @ Feb 17 2008, 08:18 PM) *
Да оставим на страна екологичния проблем, но защо мислите, че туризмът ще носи повече пари от петролопровода?

От пеетролопровода се очакват около 50 милиона евро приходи годишно. От туризъм приходите са нещо от сорта на 2 милиарда евро (но за цялата страна, прави си сметка колко е дялът на изработеното в Бургаска област, но имай впредвид, че поне 80% от хоара прадпочитат южното черноморие и така нататък).


Цитат(Beerzebub @ Feb 17 2008, 08:23 PM) *
Ехехе, Стефчо, Стефчо... пропагандата на тъпото ни правителство, докато опозицията отчаяно се опитва да ни отвори очите за истината. Опозиция, благодарение на която най-голямата рафинерия на Лукойл, извън Русия, е... Нефтохим Бургас!
Еколкогия ли? Бранене на интересите на тузризма ли? Заеби...

Е тва сте комунистите: каже някой нещо за вас и отговаряте с "ама Костов е по-лош". Боли ме кура за Костов и за кво е взел и дали го правят заради интересите на туристическия бранш или за екологията или за на мйка си путката.

Това, което ме шокира в случая, е тоталното безхаберие на обществото, което предпочита да мрънака само и да се надпреварва да обяснява как нищо не може да се направи и няма смисъл да се действа (включително и в този форум).
abydos
Какво се ежите толкова? Това е формалност, изходът от този "референдум" по никакъв начин няма да се отрази на проекта. Разбирам ако този вот беше направен преди да се сключат всички договри, сделки или каквото се е правило, но при свършен факт - защо да си губят времето?
ludspamer
Цитат(prayer4eto @ Feb 17 2008, 08:26 PM) *
Нито туризмът ще отиде по дяволите, нито пък замърсяването ще е кой-знае колко голямо. И без това корабите в пристанището изпускат тонове мазут в морето и това няма да се промени скоро. Хайде да си поговорим и за пликчетата, хартийките и всякакъв друг отпадък които са не само по плажовете, но и във водата ...


Проблемът не само в това.проблемът е, че хората само се оплакват. а като трябва да се направи нещо-никой не участва.
Pyjamka
Беше ясно от самото начало, че този референдум е прах в очите на хората. Но защо, като им замрежват очите, те дават и да им се пъхне в устата?! Можеше да покажат, че все пак ги е грижа и да гласуват! Голяма работа дали е с тежест или не. Да показваш своята ясна гражданска позиция никога не би било губене на време.
Абе....! censored2.gif
onnellinen
Цитат(Sturmfuhrer @ Feb 17 2008, 07:54 PM) *
Преди да оспамите с еднакви мнения, ще попитам дали някой се замисли за това, че хората, които не се смятат компетентни по въпроса, би следвало да не изказват мнението си?

Ти шегуваш ли се? Същите хора са много компетентни в обстановката на ракиено-салатената идилия или там както се беше изразил някой.


Цитат(ludspamer @ Feb 17 2008, 08:07 PM) *
Ебем ти и народа.По новините слушам как се оплакват, а ако стане дума за нещо реално-никой не се занимава.Еми, тяхна си работа.....

А, точно.

Ако искате да има по-голяма избирателна активност, имам идейка - преди такива политико-(не)масови мероприятия всеки си изкарва 500 малки листчета с надпис "Моля, гласувайте, от вас зависи бъдещето ми" (Ми, а не Ни, Ми, в ед.ч.) или нещо такова, може и да се подпишете за повече патос на молбата , и почвате да ги раздавате. От тия 70 % камънаци все някой трябва да се стопли.
pa®tci
Цитат(TerminalFrost @ Feb 17 2008, 08:06 PM) *
Ако сте обърнали внимание на новините от последните 2 дни, самият референдум няма никакво значение, защото така или иначе, петролопроводът ще бъде построен, независимо от резултатите. Аз също не бих отишъл да си губя времето, при положение, че съм поставен пред свършен факт.

Мда. Това е една дебилия, която не мога да проумея ни на нота! Провеждаш референдум, който независимо от резултата ще доведе до взимането на само едно от двете решения blink.gif Няма такава гавра! Е че какъв референдум е това? "Искаме ви думата, ама нямате думата" axesmiley.png bg.gif

Аз бих отишъл, най-малкото само защото това е сигурно единственото гласуване, на което бих гласувал "не за по малкото зло", ами с ясната идея за какво точно гласувам. Лошото е, че тука десетина и кусур (ли станаха?) години, различните правителства дотолкова са промили мозъка на населението, че са го направили тотално апатично към ставащото в държавата... им? Хм...
Blashyrkh
Не искам да влизам в спорове и няма да отговарям на отговори на това което пиша, но аз каквото съм видял в последните няколко години ми е показало, че ние сме най-кофти страната не само на Балканите... Обективен съм и не визирам някой отделен фактор (икономика, социология, политика...)
wqwrrr
Цитат(abydos @ Feb 17 2008, 09:41 PM) *
Какво се ежите толкова? Това е формалност, изходът от този "референдум" по никакъв начин няма да се отрази на проекта. Разбирам ако този вот беше направен преди да се сключат всички договри, сделки или каквото се е правило, но при свършен факт - защо да си губят времето?

Винаги съм бил твърдо зад референдумите като начин за изразяване на гражданска позиция. На практика в конкретния случай това не се получава, но защо да няма смисъл?
Представи си, че след пет години стане екологична катастрофа по повод въпросният петролопровод, например някой петролоносач вземе да напълни Черно море с тонове петрол. Няма ли местните рибари да имат по-голямо основание да съдят държавата до дупка, знаейки че публично са изказали несъгласието си с проекта, чиято реализация, в крайна сметка ги касае пряко. Давам го като съвсем образен пример, не че е практически възможно. Може би щеше да има по-конкретен ефект, ако самата идея и цел на референдума беше правилно изложена и обоснована пред правителството - а именно, че то трябва да следва интереса на гражданите си, а печалбата от туризъм или петролопроводи трябва да е на второ място. За пореден път ще припомня, че ние избираме правителството си, а не то благоволява да ни ръководи, защото разбирането за това ми се струва доста изкривено в последно време.
Blashyrkh
Аз пък не съм голям фен на референдумите. Не и с бруталните пропаганди и неинформираност която цари. Хората, които могат да направят мнение основаващо се само на факти са под 1% сигурно.
abydos
wqwrrr, няма смисъл според мен, защото референдума (в този му извратен вариант) е просто подигравка с хората там.
Представи си, че имаш дадена земя. Идват един ден при теб работници и те питат "Искаш ли тук да построим магистрала?", на което ти отговаряш "Не." и се прибираш у вас. 5 часа по-късно идват багерите, камионите и всичко останало и започват да строят.
Това е чист пример, че на властимащите не им пука какво мислят хората, че те могат да правят каквото си искат, а народа и да реве и да се мята - нищо няма да ги спре.
При евентуална авария от този проект единственото, което по-късно ще могат да кажат гласувалите е "Казахме ли ви!", което никак няма да помогне и е просто безсмислено злобеене.
Wolfheart
Този референдум е само опит на ГЕРБ да се наложат и евентуално да спечели следващите избори.
И друг петролопровод тръгва от Бургас - този за Драгоман и редовно минават танкери да го зареждат. Още един петролопровод няма да промени особенно опасноста от екологична катастрофа.
prayer4eto
Цитат(ludspamer @ Feb 17 2008, 08:51 PM) *
Проблемът не само в това.проблемът е, че хората само се оплакват. а като трябва да се направи нещо-никой не участва.

Проблемът при такива протести е, че 95% от тях са политически. А онея, "гламавите", дето не ходят да гласуват, отдавна го знаят. Това, че не си отишъл да гласуваш, пак е гражданска позиция. Само че демагозите не го разбират. Или по-скоро са заровили глави в пясъка и си мислят, че никой не ги вижда thumbdown.gif
RazorJack
добре всъщност ... какво толкова му е лошото на тоя петролопровод? ако се направи кадърно няма да представлява опасност ... освен разбира се ако някой мангал не реши да си точи smile.gif

същото ми е мнението и за аец - трябваше да си бачка че и втори да се строи. обаче кадърно и с всички предпазни мерки.

а тва че на хората са им дали възможност да си кажат думата а тях да ги мързи верно е много зле ама тва си го знаем.
onnellinen
^Нашият АЕЦ е бил един от най-сигурните. Затварянето му беше голяма грешка, но никой не скочи. Защо ние не скочим?
Mangalf
Някой уикенд ще отскоча до Бургас и ще го видя петролопровода им ^^
Няма смисъла да вземате всички да почвате отново да спорите Комуняги вс. Демократи или пък "колко наебана ни е държавата"

Щурма изчерпа темата.
onnellinen
Щурма се опита да затвори устите на всички разбирачи smile.gif
Държавата ни не е наебана.
Ебати, вместо да раздават листовки на дискотеки, могат да раздават нещо по-сериозно - да отворим АЕЦ отново, да гласуваме, да ползваме презервативи...
На кой ли му пука. Хората си ходят по дискотеките, е*** се без гума и плащат велики сметки за ток. Ми хубу. Нищо не мога да оправя с тъпите си лозунги в подфорума за глупости на метълски форум.
Beerzebub
Бтв, глава "Енергетика" (демек въпросите, свързани с Козлодуй) от договора за присъединяване към ЕС не беше ли затворена също по времето на Костов?
И сега същия тоя се явява на бял кон и спасява туризма, флората и фауната на Бургаския залив. Ебати лицемерието!
Nikola Bathory
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 17 2008, 07:47 PM) *
Днес в град Бургас се проведе първият референдум от демократичните промени насам. Бургазлии галсуваха за или против изграждането на петролопровода Бургас-Александруполис. 18,30 часа избирателната активност е 26,28 %.

Е какво, този смешен референдум е изцяло политическа поръчка на боклуците от Герб и атака. САмо на толкова хора са успели да платят, това е положението. Бойко, тъп си! suicide.gif
onnellinen
^Ти разлика между избирателна активност и процент, дето е гласувал 'против' правиш ли?
Vlad
То си е казано, че не сме народ а мърша.И не знам кво толко се маете все едно е няква изненада това.Пък и тоя т.нар.референдум е пълна тъпотия, въпреки че съм далеч от мисълта,че тва е причината за негласуването на хората де,но все пак трябва да се отбележи tongue.gif Смешно е как сега всички ще плюят и след 2 седмици на 3 март ще се гордеем с великия народ,държава и ще пеем още по великия си химн, с патриотично вдъхновение и сърца изпълнени с гордост puke.gif
J'eor
Ако петролопроводът не беше през Бургас (България), щеше да мине отнякъде другаде (друга страна)... Е, и? Разликата в резултата щеше да е, че тези 50 млн. евро щяха да отиват в друга държава... 'Се в г*з.
А и какво сте се зачудили - то българите не гласуват за правителство, пък ще гласуват за някакъв си петролопровод... хах...
Nikola Bathory
Цитат(onnellinen @ Feb 18 2008, 02:14 PM) *
^Ти разлика между избирателна активност и процент, дето е гласувал 'против' правиш ли?

Мда. И какво?
onnellinen
То се вижда, другарю smile.gif
Chimera
Българина се мърда само като му запари под г*за. Такива сме, уви, такива ще останем. Поне в близкото бъдеще, ако въобще останем :Р
Battle Magic
Онелинен... Хубаво е да обичаш страната си и да се опитваш да защитаваш отечеството си... Само дето ти прекаляваш, извинявам се, ако е прозвучало грубо. Пак казвам, и аз обичам България, но има прекалено много ОЧЕИЗВАДНИ неправди, за да си затваря човек очите, заради единия патриотизъм. Изказванията ти са доста крайни... Но както и да е, ти си знаеш най-добре, просто се опитвам да намекна, че нашето общество далеч не е най-доброто, а хората, които не са българи, въобще не са толкова тъпи, колко се опитваш да ги изкараш. Има умни българи, има и тъпи българи. Същото важи за всяка друга нация и въпросът е не просто да се осъжда деградиралото общество, ами и да се прилага законът, за да не се случва това. За да има някаква промяна, трябва всички ние да потърсим правата си, не само да се оплакваме. Наскоро ходих на протест, срещу наскоро приетия закон за подслушването и тн.... И какво стана? Журналистите бяха повече от протестиращите... Но да загърбим това, смятам, че е наистина скандално толкова много хора да твърдят, че са патриоти и държат на страната си, а толкова малко всъщност да ходят на протести, свързани със защита на българската природа... Това е едно от най-важните неща, които трябва да опазим, но явно в тази страна почти всеки (ще е доста неуместно ако кажа ВСЕКИ), смята, че щом е казал, че е патриот, значи е такъв. Просто тук се ценят думите, а не делата. И докато е така, все ще сме си зле. И не ми казвай, че сме много добре!!! Всеки сам е усетил, по някакъв начин, че има нередности...
Blashyrkh
Цитат(Battle Magic @ Feb 18 2008, 06:38 PM) *
хората, които не са българи, въобще не са толкова тъпи, колко се опитваш да ги изкараш.

bowdown.gif

Разделянето на ние и тях е американска концепция между другото
scion_of_storm
^^ ехей, нейните ако са крайни, твоите също са крайни от американофилска гледна точка. И дваминцата сте у кюпО.
Battle Magic
^ И какво им е американофилското? Колко пъти трябва да кажа, че далеч не смятам американците за най-великия народ, просто ми писна всички да ги обиждат, без въобще да ги познават... Имам много приятели американци и ми е тъпо, ебаси...
SepulTeraHead
Много по-добре е да си американофил, отколкото русофил, например biggrin.gif
Battle Magic
Аз, принципно, съм абсолютен русофоб, но не мога да се нарека и американофил...
Mangalf
^да бе!
^^ ПФФФФФ да бе!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.