Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Firewind
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
prayer4eto
Гледам, че преди няколко дена излезе в торентите новия им албум, а ми прави впечатление, че никой не е направил тема за тез' момчета ... Срамота whistle.gif . Слабост са ми, както Камелот, а и последната тава ми хареса ...

Та - какво мислите за тях? За развитието им досега, а и за новата творба ?
sharon
Актуална и интересна тема...

При Firewind рядко нещо може да се определи като слабо или некачествено. Поначало съм пристрастна заради Papathanasio, който прави грандиозни неща с четири доста любими групи, отделно останалите му включвания в другите банди. Колкото до Gus G., тук е във вихъра си! След като напусна Mystic Prophecy те издадоха шедьовъра си, той пък взе, че направи нещо феноменално с Firewind, така че мястото му е тук и всички са доволни... Не може да се отрече, че характерният му почерк си личи повече от всеки друг път в новия запис, към който нямам особени забележки, зарадвах му се искрено. Хареса ми доста повече от "Allegiance", а предишните два са ми любимите на Firewind въобще. "The Premonition" представя групата именно така, както трябва, достатъчно силно и неподправено. Хората си го могат, какво повече да кажа bowdown.gif
wqwrrr
Обмислях да постна такава като поцикля албума повече. Изпреварил си ме. =)
Та, по темата - Firewind са много високо ценена от мен група, с характерен почерк, интересни идеи и още повече - грабваща музика. Последният албум ми хареса доста - избрах си няколко песни и ги слушах доста продължително.
Ще се съглася с Дил, че Gus G. прави голямо впечатление, честно казано нямам търпение да чуя представянето на песни от новия албум на живо. Продукцията също е на високо ниво, което честно казано не очаквах, звученето им е доста грабващо, както и самата конструкция на песните и дори подредбата им. Пипнат албум, ни повече, ни по-малко. whistle.gif
Lanfear
Аз реших да ги чуя заради концерта на Камелот а то се оказа, че и те самите си заслужавали внимание smile.gif !!
Определено доста ми харесват - чух Burning Earth, Allegiance и The Premonition. Имам да поцикля още докато окончателно оформя мнението си но групата е съвсем по мой вкус. Дано са добри и на живо drinks_drunk.gif
Aglarana
Вчера чух новия албум и задължително смятам да се запозная с останалото им творчество!The Premonition е пълен с енергични парчета, които още от самото начало те запращат в "Into the fire" happy.gif ! Харесаха ми, ще се циклят.
MadHatter
Наканих се и аз на тоз албум и ..какво да кажа? Ебаааасиякия албум guitar.gif Прилично прогресарски, достатъчно пауърски и въобщееее, хвана ми всичките уши от първия път tongue.gif Очаквах нещо гадно, защото не съм много запозната с тьез пичо'е, но се радвам, че поправих пропуска и останах приятно изненадана sp_ike.gif
winterstorms
Едва го изслушах докрай. hmm.gif Имам чувството, че тия пичове всеки път си свирят едни и същи неща...
prayer4eto
Аз най-много се радвам за това, че повечето от песните в албума са идеални за куфялка на концертно изпълнение, което ще гарантира наистина уникално изживяване на 18-и Април. (Head Up High, Mercenary Man, Angels Forgive Me, My Loneliness & Life Foreclosed - тази ми е фаворит smile.gif).

^ То ние друго не искаме, стига да не прекаляват whistle.gif
Zdravko Peev
Много еклектичен албум brother, евала!
MadHatter
Цитат(prayer4eto @ Feb 22 2008, 11:45 PM) *
Head Up High, Mercenary Man, My Loneliness.

+ Remembered, Circle of Life f_1m_c7682ad.gif ...Има нещо олдскуул в тях hmmm.gif
lodborg
Страшно здрав е новият албум! metal.gif metal.gif

(Това е емотка на Mike Terrana, между другото -----> punk.gif Не че има връзка, просто отбелязвам)
Duh5
След като напоследък се убих да хваля на разни другари албума (The Premonition), оня ден Usmif спомена, че освен на Камелот щяла да им се радва и на Firewind на концерта, и аз чак тогава направих връзката, че те аджеба ще идват:)
Супер албум, срамота е, че не съм им слушал старите неща, ама аз какво ли съм слушал всъщност..
Имам лична вражда с кавъра на Maniac, все го скипвам, но останалото е брилянтно:)
prayer4eto
^ Кавърът, в интерес на истината, е доста добре изпълнен, само че песничката не ми се връзва с цялостното звучене в албума - тук и аз skip-вам whistle.gif
Lanfear
На мен кавъра много ми допада smile.gif нищо, че не се връзва с цялостното звучене...култова песничка smile.gif хах!
sharon
^ И на мен ми харесва, честно казано, свежо звучи. Разнообразието си е необходимо, не, че ще откажа още от същото, което предлагат другите песни, но и към това изпълнение нямам критика.
telia
Слушам го. Ще се изкажа като го доизслушам добре. За сега е екстра.
Warrior Of Ice
Ето едно лайв изпълнение на "Circle of Life". punk.gif Много добре звучи на живо този Apollo...
Airin Of Ancelot
Странно защо още нямам мнение в темата. Firewind са страхотна банда и много се радвам, че ще ги видим утре заедно с Kamelot. По едно време правеха леко посредствени неща (визирам периода с Chity), но "Allegiance" и "The Premonition" са забележителни записи. Особено последният за мен е най-силният албум на групата, заедно с култовия дебют.
Warrior Of Ice
Видеоклипа на "Head Up High" можете да видите тук.
Aglarana
Tези момци толкова много ми харесаха на Kamelot - раздадоха се изцяло - хубав спомен!
Void KD
имам им само 1 албум и ми харесват. трябва да си намеря други техни албуми
Crafter
Малко е пресилено да наричаме това 'клип', но пък песента ми е любима.

А за концерта им тук - як пауър метъл и чинели във формата на малтийски кръст! Какво повече може да иска човек?
sharon
Цитат(Void KD @ Sep 5 2008, 12:36 AM) *
имам им само 1 албум и ми харесват. трябва да си намеря други техни албуми

Кой точно и сподели малко впечатлeния от него? Ако все пак става дума за последния, обърни внимание и на "Between Heaven And Hell", "Allegiance"...
Void KD
^Allegiance (2006 година). Песента, която ми харесва най-много е Dreamchaser. Също така и Breaking the Silence, Ready to Strike и Till the End of Time. Като цяло ми харесва групата. Вокала им малко ми звучи като този на Blind Guardian. Иначе и музиката им е добра.
Rolf
Подгрявката на Kamelot беше страшна, много са силни на живо гърците! Чудесно е, че ще ги видим на самостоятелен лайв. icon_headbang[1].gif
sharon
^^ Allegiance e страшно силен албум, но пък The Premonition представлява сериозна конкуренция. Чуй дебютния Between Heaven And Hell, на концерта изпълниха единствено "Destination Forever" от него, която обаче ми е любима и досега.
prayer4eto
Това, което мене пък ме запали по Firewind беше инструментала "Oceans" точно от дебюта. След това просто се разтърсих за албумите им. Според мене и втората им тава - "Burning Earth" е не по-слаба. Особено когато говорим за "Steal Them Blind", "Brother's Keeper", "The Longest Day". В текстово отношение не бяха кой-знае какво, но като музика ... bowdown.gif
Duh5
Цитат(Rolf @ Sep 5 2008, 01:00 PM) *
Чудесно е, че ще ги видим на самостоятелен лайв. icon_headbang[1].gif

ЪъъъЪ? Кога, как, къде??
Airin Of Ancelot
Явно на момчетата им е харесало тук. smile.gif Доколкото знам, май пак ABV Pro ги канят.
Slash
Щом София харесва последния им албум значи ще го чуя. cool.gif Аз ги слушах по едно време, но нещо се размиха нещата, ще получат своя шанс отново.
Warrior Of Ice
^ Размиха се някъде около третия албум, но с "Allegiance" бандата отново влезе в релси, а "The Premonition" е може би най-добрият им запис от дебюта насам.
lodborg
За мен тазвечершното преживяване може да се обобщи с :
"BREAKING... Breaking the Silence..." f_1m_c7682ad.gif

П.П. Ако не това е концертът с най-лош саунд в България то поне е в топ 3.
П.П.П. За първи път ми се случва в мърчъндайза да има 9 албума на подгряващата група и нито един на хедлайнерите...
П.П.П.П. Евала на Firewind, страхотно свириха, страхотно стояха на сцената. Отива им да са водеща група за вечерта, пожелавам им много успех и занапред. И поне още два албума като "The Premonition". smile.gif
Warrior Of Ice
Концертът съвсем очаквано ме разглоби, Firewind са изумителни на живо. icon_headbang[1].gif То не беше свирене, отдаденост, емоция... Въобще, поклон! Сетлистът беше чуден, само още някои неща от култовия дебют нямаше да са излишни.

Венци, не съм съгласен за саунда. Отпред не знам как е било, но при пулта се чуваше повече от прилично. Единствено клавирът на Bob Katsionis бягаше на моменти, но с останалите инструменти проблеми не съм забелязал. Лошото е друго - че някъде по време на изпълнението на Eldritch излишно надуха техниката, докато за Project Arcadia всичко беше по-чисто и балансирано.
lodborg
Цитат(Warrior Of Ice @ Jan 10 2009, 12:58 AM) *
само още някои неща от култовия дебют нямаше да са излишни.

Като Destinaaaaation Foreeeeever... icon_headbang[1].gif Нищо де, аз също съм повече от доволен от сетлиста. Иначе за звука - явно номерът е да се кордисаш до пулта, защото там си се чува хубаво по принцип - добре сте се сетили. Отпред беше отвратителна какофония. Пълно издевателство...
prayer4eto
Цитат(lodborg @ Jan 10 2009, 12:37 AM) *
П.П.П. За първи път ми се случва в мърчъндайза да има 9 албума на подгряващата група и нито един на хедлайнерите...

Мдам... затова само тениска. smile.gif
MadHatter
Вярно, че след нашенците се поосраха със звука, ама пък не ми попречи на прекарването guitar.gif Щом още имам леки болки във врата значи всичко е било наред laugh.gif
sharon
Цитат(lodborg @ Jan 10 2009, 01:18 AM) *
Като Destinaaaaation Foreeeeever... icon_headbang[1].gif

Единствено това оставаше, наистина, но поне го чухме докато подгряваха Kamelot. wub.gif Парчетата бяха подбрани идеално, голям поклон и за това, че успяха да свирят толкова време като цяло, а дуетът с Tara беше тоталният гвоздей, както отбеляза Венци. Точно се надявах на някои определени песни от "Allegiance" и "Between Heaven And Hell", така че не мога да се оплаквам. Въобще се раздадоха на макс за втори път с много енергия и чувство, мога единствено да се надявам на още такива събития. Eldritch също забиха много здраво, а и нашите хора съвсем не звучаха зле...
Morticia Dickinson
Аз съм повече от доволна, беше страхоттноооо. Въпреки няколко часово мрънкане, че ми е студено хубаво се сгрях. Отдавна не съм виждала така група да се кефи на публиката. Сетлистът беше убиец, звука най-отпред (извинявам се за думата) осран.
Подгряващите от бг страна бяха доста добри (не мога да повярвам, че ми харесаха), а италианците не толкова. Тоя вокала им беше шизофреник laugh.gif ,бати лудатия човек.
Самите Firewind бяха много трогнати. Gus G ми каза, че това им е най-добрия концерт в историята и сме били невероятни.
О да, беше запомняща се вечер.
Crafter
Страхотен концерт, който веднага се нареди до тези на Blind Guardian и Kamelot/Firewind в личния ми топ 3. Колкото и да ми е писнало да ходя на такива събития, мисля, че бих гледал Firewind още няколко пъти със същото удоволствие и причината е в начина, по който се раздават и в шоуто, което правят.
Българските подгряващи (които се запечатаха в съзнанието ми като "хеви метъл групата с прогресарското име") ме изненадаха доста приятно и дори се радвах, че ги слушам, което почти не се случва с подгряващи групи. За Елдрич трудно мога да кажа същото, но и те се раздадоха, така че субективността ми тук е ненужна.
За сметка на това Firewind размазаха във всяко отношение. Страхотен според мен сетлист, дори не се сещам какво повече бих искал да чуя или какво ми е дошло в повече, много емоция, много контакт с публиката и изобщо - icon_headbang[1].gif . Не бях запознат с това какво ще правят и не очаквах да завършат по такъв начин и за това изненадата беше много добра.
wqwrrr
Получи се чудесен концерт! Файъруинд са много харизматична група на сцената и определено ме грабнаха с изпълнението си! Те самите очевидно също много се изкефиха, пък и логично - като видиш Гъс как шари по грифа с хъс, съвсем не усещаш как пръстите ти заиграват по въображаемата китара. :П
Солото на ударните беше добро, но ми се искаше да има малко повече контакт с публиката (за солото говорим) - да повикаме в ритъм, например. tongue.gif

Жесток момент беше, когато Боб свиреше едновременно разни пикове с лявата ръка на китара и едновременно с това правеше акордчета на синтезатора. =)

Саундът си остава загадка за мен. Как Project Arcadia постигнаха чудесно балансиран звук, какъвто въобще не съм очаквал от българска банда (да можеш да различиш текстовете на песните, или пък едната от другата китара никога не е било лесно с родното озвучение и техници), а Eldritch да вкарат толкова усилени високи честоти, че всякакъв опит за ритмични рифове да звучи като бял шум и замазана каша пред микрофон; не мога да си го обясня. Вокалите, за сметка на това, отново се чуваха добре, а самият вокалист беше голям образ. :П
Файъруинд звучаха що годе, макар че някъде по средата баса стана твърде силен и загубих чувството за ритъм в касите, пък същите ниски честоти отзвучаваха твърде бавно и работата се замаза. Но нали чувахме Гъс, какво повече? smile.gif
А сета беше размазващ! bowdown.gif
Dragontear
Ето я и гръцката агитка...... але але

НЕВЕРОЯТЕН КОНЦЕРТ... определено чакането си заслужаваше.... успях да развея и гръцкото знаме ....biggrin.gif
После след концета чух да ме питат ... "Абе защо развяваш т'ва гръцко знаме" ... и беше много яко да им гледам физономиите като отговарям... АМИ АЗ СЪМ ГРЪК biggrin.gif

Иначе концерта от всякъде къртеше .. нямам никакви оплаквания ... абсолютно никакви ... дори и от към подгряващи групи

А Firewind доказаха че се невероятни на сцената и като хора... успях да поговоря с абсолютно всичките... поговорихме си за Гърция за морето за родители и роднини (на гръцки разбира се)... дори получихме покана да ги гледаме на другия ден в Солун... като ни извозят с рейса защото имали още 5 свободни места... добре, че разговорът спря дотук, че сигурно сега щях да ви пища от Гръцко biggrin.gif

Сега е момента Гери да покаже една снимка за да докаже колко се сближиха с Gus G. whistle.gif dry.gif
abydos
Шът, против Eldritch лоша дума да не чувам, че ще има шамари!
scion_of_storm
Да, добри са Елдрич. Доста даже - за да ми хареса прогресив, трябва да е добър.
^^

Радвам се за насладилите се.
prayer4eto
Аз на Елдрич не можах да се насладя, щото чувах само ритъма и вокала. А мелодията просто не звучеше. Да не говорим за солата ...
abydos
Аз щях да идвам само заради тях, но естествено плановете се осраха... Някой да е запомнил сетлистa на Eldritch? (ако е успял да разпознае песните де)


Цитат(scion_of_storm @ Jan 10 2009, 05:49 PM) *
Да, добри са Елдрич. Доста даже - за да ми хареса прогресив, трябва да е добър.

Значи са забили предимно прогресив парчетата? Щото и "техно-траш" хавите им къртят отвсякъде :д
Morticia Dickinson
Цитат(Dragontear @ Jan 10 2009, 05:45 PM) *
Сега е момента Гери да покаже една снимка за да докаже колко се сближиха с Gus G. whistle.gif dry.gif



wub.gif wub.gif wub.gif f_1m_c7682ad.gif

Някой май ревнува? whistle.gif
scion_of_storm
Цитат(abydos @ Jan 10 2009, 06:01 PM) *
Значи са забили предимно прогресив парчетата? Щото и "техно-траш" хавите им къртят отвсякъде :д

Не, аз не бях на концерта - просто съм ги слушал и ми бяха харесали в лето 2006... :р
Warrior Of Ice
Eldritch започнаха с култовата "Reverse". Други парчета, които помня, че забиха, са "Lord of an Empty Place", "The Blackened Day", "The Dark Inside", "The Deep Sleep", кавъра на "My Sharona"...
lodborg
+ "Silent Flame" и "Toil of Mine". Абе, от последните два изсвириха бая неща.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.