Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Arch Enemy
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
Twilightfall


Има тема за последния албум, но няма за групата като цяло. ;]
Изключително много се зарибих по тях напоследък, много ме кефят.
Bleak
Любима банда. Общо взето нямат слаб албум независимо дали става въпрос за периода с Angela Gossow или с Liiva. На всичкото отгоре в момента групата са се събрали едни от най-добрите музиканти в метъла за полседните 10-15 години.
abydos
Няколко пъти съм пробвал, но нищо в тях не ми допада.
RazorJack
ми това са една от малкото групи, които ги харесват фенове на всички стилове метъл.
включително и мен много ме кефят.

като цяло групата може и да говоря глупости ама мисля че е правилното продължение на мелодичното творчество на carcass като rk the vote и heartwork. и вокала много им пасва, да не говорим че като е жена предава някакъв уникален облик на групата.
Airin Of Ancelot
Много технични музиканти и силни композитори са Arch Enemy. Дори бих си позволила да ги нарека едни от малкото новатори в сферата на мелодета днес. Имат разпознаваемо звучене и все пак всеки албум е ясно отличим от останалите с нещо. Радвам се, че Christopher реши да остане в бандата, с брат му Michael правят зверски неща. icon_headbang[1].gif
Mort
Заедно с Dark Tranquillity и In Flames (е, ранните де) държат топ три на най-добрите шведски мелодет групи, че и не само шведски.
winterstorms
Изключителни. Наистина са едни от лидерите в мелодик дет метъла, правят нещо свое, оригинално. Нямат слаб албум, но творчеството им с Angela ми допада малко повече. "Wages of Sin" си остава ненадминат!
Twilightfall
"Anthems Of Rebellion" за мен е най-добрата им творба (заедно с "Wages Of Sin") . А от нещата с Johan Liiva - "Black Earth" може да се каже...

Все пак повече харесвам албумите с Анджела.
Danny47
Тази група за отрицателно време ми стана една от най-любимите. За мен е най-добра в този жанр, а Anthems Of Rebellion и Doomsday Machine си остават най-слушаните им от мен албуми! bowdown.gif

П.С. Мерси Mort! rolleyes.gif
Hellbound
Една от любимите ми групи в този стил. Харесват ми и двата им периода, като най-много ми допадат Black Earth и Doomsday Machine.
Ulair
Една от най-свястните групи в мелодичния дет. Не съм сигурен кой от двата периода повече ми харесва.
Anthems Of Rebellion ,Wages of Sin ,Doomsday Machine най ми допадат ; Black Earth също не беше никак зле.
Само добри отзиви от мен rolleyes.gif
Ta' Zhal
Инструменталът е страшен, само че не ги слушам много, наречете го смешно, ама ме побиват тръпки, като си представя, че вокалните партии се изпълняват от жена...
Lanfear
Харесват ми - една от малкото подобни групи, които слушам smile.gif
Жената пее като звяр!!! smile.gif
abydos
http://zamunda.net/details.php?id=114164&hit=1
За дамите (и не само), които се кефят на този род... "пеене" smile.gif.
Warrior Of Ice
Какво да кажа, Arch Enemy се нареждат сред любимите ми банди въобще. Едни от законодателите на съвременното мелодет звучене и логичните наследници на Carcass-кото начало в стила. Евала на бандата, че звучи по свой уникален начин дори в тази епоха на тотално обезличаване, която наблюдаваме напоследък. Поне за мен нямат албум, който да не е шедьовър.
conguestadors
http://eventful.com/demand/D0-001-000748813-6

Това ми е една от любимите групи. В колата слушам само тях, въздействат ми невероятно. bowdown.gif
Aglarana
Не бях толкова изумена, когато ги чух за първи път, защото вече знаех, че вокалите се изпълняват от жена happy.gif
Анджела се справя перфектно, като допринася ужасно много за уникалното звучене на групата! Doomsday Machine е може би албумът, който ми въздейства в най-голяма степен.
Alti
Докато не ми казаха, че вокалът е жена, мислех, че е мъж... suicide.gif
Magne
Биват пичовете. Здрава свирня правят.
Mort
Вие двата нови клипа гледахте ли? Главотрошачка 1 и Главотрошочка 2

Ако ги има коментирани в друга тема клиповете, моля да мъ извинити!
lodborg
Главотрошачка 2 пресова крайници и вътрешности.
Mago De Oz
^ icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

Revolution Begins автоматично ми се превърна в една от любимите песни на ARCH ENEMY !
Twilightfall
Цитат(lodborg @ May 13 2008, 08:19 PM) *
Главотрошачка 2 пресова крайници и вътрешности.

...и образува мозъчни кръвоизливи на сомалийски девици.
Bleak
Да чукна един бизсмислен пост, ама наистина е смазващ клипът на Revolution Begins. icon_headbang[1].gif
gadabout
Arch Enemy са сред най-големите на съвременната метъл сцена и те не заслужават нищо по-малко от това - в тях преди години се вляха соковете на Carcass, за да вдъхнат живот на музиканти, които са част от елита на световните инструменталисти. Като композиции, с малки изключения, Arch Enemy нямат слаби такива.

Относно периода с Liiva - много по-любим ми е от този с Angela Gossow (предпочитам жената в групата да е двуметрово огре с чорлава изрусена коса и бицепс колкото пъпеш и да свири на бас), но не мога да отрека Wages of Sin, както и някои особено добри попадения в Doomsday Machine.
Fish
Уникална група. Много технична, много идейна, с моментално различим стил. Едни от лидерите на мелодичния дет метъл, които все пак се открояват от безбройните еднакви групи. Както написа gadabout, това са достойните наследници на Carcass.
Mephistophiles
Carcass нямат наследници не биха могли те са създателите на целия стил и на цялото днешно и съвремено звучене а до колкото за Arch Enemy не се и съмнявам че са група която е много повече от останалите защото Michel Amott е невероятен музикант (не само в Carcass)и китарист неговата продуктивност е изомителна самия аз немога да си представя как може да е сътворил толкова качествена и същевременно култова като Hartwork(Carcass) музика а за избора им за вокалист е много подходящ поне спорет мен защото Angela Gossow има прекрасен много мелодичен глас който прекрасно се връзва с групата и създава спицифичното звучене и атмосфера на Arch Enemy особено в Rise of the Tyrant който междудругото е невероятен албум в който умело показват не малките си уменя като музиканти и творци запазвайки вече остановения си стил като смазват една голяма част от съвремената мелодик дет сцена.
Night
В пъти повече предпочитам вокалистки като Angela пред порцеланови сувенири тип Лив Кристин примерно, но... самата група много не ме впечатлява. В самото начало с Black Earth са започнали обещаващо, но по-нататък не го надминават много.
Twilightfall
Цитат(Night @ May 19 2008, 07:38 AM) *
В пъти повече предпочитам вокалистки като Angela пред порцеланови сувенири тип Лив Кристин...

WORD!
_Moonshield_
Това е групата!!! Седем студийни албума и абсолютно нито една песен, която да не ме разцепва. Няма смисъл да преповтарям мненията над мен, съгласен съм с тях напълно.
Arcturus
ЕБАТИ ЯКАТА ГРУПА! Преди малко избих огромно количество мозъчни клетки в куфеене на Tyrants of the Rising Sun. Еднакво любими са ми албумите с Лийва и Анджела, но най-вече дебютът Black Earth и Wages Of Sin. Слабо нямат в дискографията.

Поздрав с Eureka.
Ghost
Arcturus, това все едно аз съм го писала! bowdown.gif Тези двата плюс Doomsday Machine са ми любимите. Групата наистина е върховна, едни от най-яките са не само в мелодета, ами от всички настоящи в метъла.
Rebel
Последния беше размазващ! Албумите с Анджела са далеч по-добри от ранния им период. Поздрав с Revolution Begins punk.gif
Neurosis
като се сетя колко съм хедбенгвал и продължавам да хедбенгвам на тях. Любим период-с кака Angela, но пък любима песен ми е Bridge of Destiny, така че смятайте. Ами горд съм с това че имам всичко оригинално на бандата (не се хваля, просто се гордея), Michael Amott и брат му Chris Amott са ми едни от китарните идоли за всички времена и по специално Майки, жалко че напусна ЕSP, тия дни Dean дават повече кинти. Айде поздрав от мен с Marching on a dead end road (невероятен инструментал).
The Wizard
Mелодета не е моят стил .
Имаше заявка за качване на DVD от 2008 Tyrants of the Rising Sun
След като се здобих с него, съответно го изгледах и останах приятно изненадана
няколко дни само това слушах. Мога да кажа само,че бандата е уникална.
Ако все още някой от феновете им го няма този концерт,може да си го свалите от тук
в перфектно качество.

Arch Enemy - Tyrants of the Rising Sun

Държава/Country: Sweden
Формат/Format: DVD Video
Качество/Quality: DVD9
Жанр/Genre:Melodic Death Metal

Neurosis
документалното филмче по ме изкефи,дето говорят за Япония и някви такива работи smile.gifsmile.gifsmile.gif
Warrior Of Ice
Медли на "Blood On Your Hands" / "Ravenous" - на живо от Загреб.
Airin Of Ancelot
^ Железни! metal.gif Искам да видя нещо подобно и у нас. happy.gif
winterstorms
И тук ще ги видим до година-две.
Slash
Цитат(Night @ May 19 2008, 07:38 AM) *
В пъти повече предпочитам вокалистки като Angela пред порцеланови сувенири тип Лив Кристин примерно, но... самата група много не ме впечатлява. В самото начало с Black Earth са започнали обещаващо, но по-нататък не го надминават много.

За да си фен на Arch Enemy не е нужно толкова да харесваш вокалите на Angela или на Sabina от Holy Moses, а да си падаш по китарите на Amott...
Anesthesia
Много любима група! metal.gif


Цитат(winterstorms @ Aug 17 2009, 08:41 PM) *
И тук ще ги видим до година-две.

А дано!
prayer4eto
Цитат(Slash @ Aug 17 2009, 08:46 PM) *
За да си фен на Arch Enemy не е нужно толкова да харесваш вокалите на Angela или на Sabina от Holy Moses, а да си падаш по китарите на Amott...

Много си прав. Аз ги харесах ВЪПРЕКИ вокалите на Angela. И уточнение веднага - Angela пее доста добре, но този тип пеене ми лази по нервите ... excl.gif
the_mess
Цитат(Rebel @ May 6 2009, 09:07 PM) *
Последния беше размазващ! Албумите с Анджела са далеч по-добри от ранния им период.

Не
Ghost
Да. smile.gif Сори, ама са по-яки. И като вокали, и като музика, и като текст, и като атмосфера...
gadabout
^Сори, ама нищо не разбираш, това е. Хах...
lodborg
Абе, старите албуми без Angela имат някакъв изключително голям чар. И заряд. В дадени настроения определено ги предпочитам пред по-новите неща, макар и на мен те (новите) сякаш да са ми по-любими. Така че изобщо няма нищо изненадващо, ако някой харесва албумите с Liiva повече. Напълно разбираемо, къртят отвсякъде.
gadabout
^Венци, ай лъв ю!
Най-накрая някой да го каже, мамка ку...
Анджела е мацка, ама бих я предпочел на задна, отколкото да я пускам вместо Бърнинг Бриджес или дор Блек Ърт, да речем!
Жените в дет метъла е допустимо НАЙ-МНОГО да бумтят на бас, обаче само в случай, че са двуметрови огъри. Но ако са готини, трябва да са на корицата и да търпят нечия нездрава художническа ръка.
Точка.










Точка.
beyondtheblack
Сексистки простотии. Най-много Анжела да ви опъне вас на задна, както отвява с мощта си доста от колегите си - мъже.

Между другото, твърде рядко харесвам жена-вокалистка в метъла, да не кажа никога. Но Анжела е направо довиждане.
scion_of_storm
Гаде, басистките-фолкърки също са добра ракия, ай гес.
И хърди-гърдистките biggrin.gif biggrin.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.