Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Moonspell
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4
sharon
^ Нищо лошо няма в анализите, стига да са на място, така че спокойно. Да, директно след самото му излизане, положението не бе особено розово покрай "Sin/Pecado", после изведнъж много от почитателите на бандата хлътнаха направо с революционен хъс по него, така че всяко нещо с времето си. Истината е, че определено не е от най-лесносмилаемите неща, дори за подчертано променливата насока на групата, но се сещам за КОЛИЧЕСТВО фенове, които дават мило и драго за този албум (който, да си призная, никога няма да разбера напълно, а оттам и да харесам както трябва). "Wolfheart" си остава един от записите им с най-висока класа за времето си, колкото до "The Antidote", нарежда се сред трите ми любими албума от тях въобще, именно заради разнообразните елементи, които съдържа. За соловия проект - в едно от последните интервюта Ribeiro зачекна темата и каза, че е пределно ясно на всички, че ще трябва да поотлежи ситуацията покрай "Night Eternal", както и за споменатити корени от времето на Daemonarch, но това се знае от време оно. Сега вече оправдания за реализация вече няма и как да има, защото даже отпреди "Memorial" утвърдиха присъствието си на едни от най-големите световни фестивали. В случая, обаче, нивото на музиката им ме задоволява напълно и не бих имала нищо против да издават още неща в този дух, а защо не и от предишната линия "The Antidote"-"Darkness And Hope", но те си знаят. Текущият им избор е много далеч от разочарование за мен, колкото до въпросът ти относно концепцията на албума и майката Земя - темата си присъства, самата заглавна композиция е посветена на нея, просто не е водещ мотив за целия запис, което не означава, че не е просмукан и в някои от останалите парчета - даже в "Hers Is The Twilight", където Земята е символизирана посредством жената, че и в женствената "Age Of Mothers".
Nwarth
Да, но не е застъпена както темите за Хаоса в The Butterfly Effect и призрачните истории в Darkness and Hope ;P. Тя бяха просто прекрасно разбработени, а тук всичко ми изглежда повърхностно. Иначе Sin/Pecado ми отне 2 годинки да го харесам, допреди няколко месеца все още смятах, че е най-лошото на Moonspell, след това се случиха много неща, които просто свързвам с него и той се оказа огромно творческо вдъхновение последните месеци, просто албума трябва да се вгради в теб, вътре има преекалено много неща... И все още смятам, че 50% от него може да се изхвърли ; РР. Едва сега усещам също, че започвам да навлизам в TBE... винаги съм го харесвал, но никога не съм го разбирал ;р. Времето ще покаже какво в крайна сметка ще се харесва и хвали след 30 години ^^.
winterstorms
Nwarth, струва ми се, че гледаш на нещата малко едностранчиво и с фенска заслепеност. Всички ценим дадени периоди в творчеството на любимите си групи повече от други, но това не е единствен повод за генерални заключения относно последните им неща. Истината е, че няма как да знаеш какво точно се върти из главите на музикантите, когато композират нов материал - можеш само да предполагаш на база на това, което чуваш, след като го издадат. За мен Moonspell съвсем не са банда, която следва тенденции и се стреми към популярност. Поне досега никога не са показвали такива амбиции, а и последните им два албума звучат достатъчно искрено, та да ги обвиняваме тепърва...
_Moonshield_
http://www.vbox7.com/play:2c12110f

Хаххаха biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
nikki
Това е една от любимите ми групи, имах щастието и удоволствието да ги гледам в букурещ. icon_headbang[1].gif Просто нямат грешка...
pa®tci
Цитат
After that tour is finished we intend to write a new album to be recorded and released in 2010. We will also make a decision over the plan of having an acoustic album for Moonspell.

Aйдее... Направо съм в шаш/възторг/обърквация/гуш/WTF/елате повече.



АЙДЕ САКАМЕ, АЙДЕ ЧЕКАМЕ!
Ghost
Я, тема за една от любимите ми групи! biggrin.gif По принцип Wolfheart и Irreligious са ми любимите албуми на Moonspell... но последните два също изкъртват! icon_headbang[1].gif Night Eternal особено. devilsmiley.gif
sharon
Цитат(pa®tci @ May 17 2009, 09:44 AM) *
Цитат
After that tour is finished we intend to write a new album to be recorded and released in 2010. We will also make a decision over the plan of having an acoustic album for Moonspell.

Нямаш идея колко скорострелно ми оправи настроението. w00t.gif Отива директно към най-очакваните неща за догодина и пак автоматично над огромен процент от тях.
Nikola Bathory
Moonspell - много добра група, и на живо също са много добри. icon_headbang[1].gif
Акустичен албум - не ми звучи добре, сигурно ще е голяма скука! dry.gif
monolithe
Значи не си слушал акустичния им концерт в Лишбоа от преди доста години...

И, напротив - песните звучат убийствено с кухарки! Особено Opium!!!
beyondtheblack
Цитат(Ghost @ May 17 2009, 10:41 AM) *
Я, тема за една от любимите ми групи! biggrin.gif По принцип Wolfheart и Irreligious са ми любимите албуми на Moonspell... но последните два също изкъртват! icon_headbang[1].gif Night Eternal особено. devilsmiley.gif

Последният е 1/3 откровени цитати от Мейдън; Мемориал за мен е върхът в кариерата им досега.

Снимки от април в Белград:
http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...albumId=2216511



Видео тук: www.youtube.com/user/insightfloww
scion_of_storm
Чух тея дни Нощта...

ми бива, не е лош албум. Има няколко грабващи песни, но ми остава по назад от Мемориалчо и Улфхарт в личната класация.
beyondtheblack
Абе, някой друг не го ли дразни обложката на НЕ?
Спиро постоянно рисува приятелката си, а мен лично тя с нещо нарушава естетическото ми чувство...





scion_of_storm
мня, яка е.
Warrior Of Ice
И мен ме радва. tongue.gif Не толкова заради самото лице, просто е аранжирана добре.
sharon
На мен също ми харесва, а и самото оформление отвътре си е култово. Обложката... Е, не е "Memorial" wub.gif , но пък не бих казала, че е зле направена, в никакъв случай.
beyondtheblack
Ех, Мемориал!!!
MadHatter
И това не е приятелката му, ама айде smile.gif Просто Натали Шоу и Сет Сиро Антън работиха няколко неща до скоро заедно, инак мацката понастоящем живее във Франция и няма много общо с гръка психар wink.gif
beyondtheblack
1. Защо тогава всичките му женски образи са нейно олицетворение
2. Защо психар?

И ако някой ти стои на първо място в спейс френдовете, преди собствената ти група, също си правиш подобен извод wink.gif
MadHatter
Психар ...да кажем в положителен смисъл, мен ме кефи, лично, много smile.gif А за приятелката..това е някаква последна информация, която имам. И...това за спейс френдовете - ок, аз бих си направила такъв извод, но звучи доста несериозно. Освен това женските образи изобщо не всичките са нейно олицетворение, но да не задълбавам в подробности, излишно е. При всички положения, каквито и да са, като екип си пасват.
beyondtheblack
Ами, според мен не е несериозно - правя си индуктивен извод по емпирични данни. На всички музиканти в спейс, на които съм попадала, ако някоя дама им е на първо място, е я съпруга, я "сериозна" приятелка. Разбира се, може да се спори за валидността на индукцията.
И сигурно не всички образи олицетворяват нея, но поне всички, на които попаднах.smile.gif
Няма значение каква му е, разбира се...А иначе той остави у мен впечатление за твърде чувствителен човек, и безкрайно позитивен "вайб".smile.gif
beyondtheblack
Ако някой би искал да се присъедини, моля да заповяда - ще има българско присъствие.
Муунспел са хедлайнери.

beyondtheblack
Хехехехе


RE: Signing session at FortaRock?

I'm not sure about that but for sure if you find me or call me i'll get your stuff signed!!

We'll make it happen!!! I hope!! he he he

Mike
Ataegina
Иха! Да покажеш после снимки и клипчета!
beyondtheblack
О, разбира се.smile.gif Приготвила съм тежкото фотоснаряжение, само да ме пуснат с него.smile.gif
Иначе може да видиш на спейса ми стотици снимки от предишните два концерта, на които бях тази година.
На тубата ми пък клипчета. И писъци, хехе: http://www.youtube.com/watch?v=OzAXGg1g4Tc
Ataegina
ааааахахахахаааааааааа devilsmiley.gif изкормиха ли го това момиче... Яко!
Е, дано те пуснат.
_Moonshield_
Вижте за какъв култ става дума, Moonspell live през 1993 година...
http://www.youtube.com/watch?v=H2pZEFYxTQE...re=channel_page

Блек метъл! bowdown.gif
sharon
Крайно време е и те да наминат насам, турнетата им са винаги със страхотни групи. Не бяха Cradle, Samael, Turisas, сега като гледам плаката за феста пък съвсем са се уредили. Заслужават си да са основната атракция на макс. evil.gif
beyondtheblack
Ами не щат да ги канят, понеже не било рентабилно. Турнето с Кредъл беше на косъм да мине през нас.

Писала съм тук-там по темата...реакцията на редовия фен е: "кви са тея, искаме траш"
sharon
Да, четох насам-натам за въпросния кретенизъм. Специално с тях щяха да съберат извънредно много публика, смятам. Най-близката локация наоколо беше в Солун, остава само да се отплеснат още малко към нас, ако не, ще нахлуем там. sp_ike.gif
beyondtheblack
Еми ние вече нахлухме в Солун януари, да беше дошла...два часа и пълно раздаване, както никоя друга група не го прави.

1)At Tragic Heights
2)Night Eternal
3)Moon In Mercury
4)Finisterra
5)The Southern Deathstyle
6)Scorpion Flower
7)Everything Invaded
8)Opium
9)Ruin and Misery
10)Luna
11)Vampiria
12)Alma Mater
13)First Light
---encore
14)Wolfshade
15)Goat on fire
16)Love Crimes
17)Blood Tells
18)Full Moon Madness

19)Dreamless

П.П. "Ние" - Moonspell Street Team BG smile.gif
Braindead
Извинете за офф-а, но исках само с горчивина да отбележа, че и траш си пролича колко "искаме" в последно време, но нейсе... censored2.gif
Хич не са ми от твърде любимите групи, но биха ми дошли свежо тук. Инак който ще ходи да ги гледа да се разбие, желая аз! icon_headbang[1].gif
beyondtheblack
Мерси!!! icon_headbang[1].gif

За траша - ами Гани беше много доволен от Криейтър..Иначе си права, разбира се. Напоследък по концерти е трагедия.

А за турнето Муунспел-Самаел.....какво да се каже!!! The Lunar and the Solar...makes up for perfection!!!
И пак хамериканците намазват...
pa®tci
Ами, Деска, тая година комай доказа, че редовият български метъл фен е лайнар и позьор, голям, както винаги, на думи, а делата му издишат. Такива култови банди ти идват на крака и 200 човека посещаемост. Смешно и жалко.
sharon
Екстра сет лист. Ще имам възможността да ги видя, спокойно - поне напоследък правят все по-мащабна програма, така че няма да ги изпусна.

Прави сте за посещаемостта, за жалост. Не знам дали е заради пренасищане, от инат, глупост или нещо друго, но резултатът си остава.
beyondtheblack
Да, Муунспел са най-активната група напоследък! Страшно са набрали скорост, а хедлайнерският им тур със Самаел е черешката на какво там беше.
Пожелавам ти от сърце скорошно виждане.smile.gif
Ataegina
"...200 човека посещаемост..."

Което не иде ли да покаже, че не пророкуваната ниска посещаемост, а по-скоро липса на желание и добра комуникация между групата и конкретен промоутър осуетява идването...

Обръщам се към хората, които имат връзки в тия среди и съответно сведения - защо се провалят идванията на групи като AC/DC примерно, за които е повече от ясно, че ще съберат публика по-голяма и от тази на концерта на Iron Maiden или пък Metallica.

И за посещаемостта - и големи групи са свирили в съвсем малки концертни зали, пред съвсем малко хора. Пример за това бяха Die Totten Hosen, които преди време идваха в София и свириха в !О Шипка - за кеф. Тук обаче очевидно това не се случва често.
sgoh
Специално Диси са толкова скъпа група, че никак не е чудно да не могат да ги докарат.

При положение, че нямаме достатъчно голям стадион (пък и да имахме - няма с какво да го напълним), билетите им трябва да хвръкнат над 100 лева със сигурност, а пък познай каква посещаемост ще имат тогава. rolleyes.gif



Просто сме твърде малък пазар, кво се чудите
Warrior Of Ice
^ Това е така, но една Сърбия да не е по-голям пазар? След като могат да свирят там, могат и тук.
Warrior Of Ice
Концертът сгази... Тия пичове свирят хем с машинна прецизност, хем изключително емоционално. Определено се изкефиха на посрещането, макар че публиката можеше и да е мааалко по-активна. Иначе си знаете - Fernando е велик фронтмен, диктуващ атмосферата във всеки един момент. Сетлистът беше почти перфектен - чудесен баланс между класики и нови неща (еднакво силни за мен). И доста добър звук бяха докарали в Blue Box!
Wolfheart
Трудно ми е да опиша какво направи тази група! За кратко си припомних защо толкова циклих на тази група и какво толкова успява да ме привлече. Докато групи като Dream Theater, които се опитват да докажат че могат да правят всичко, като многофункционален кухненски робот, Moonspell носят със себе си това усещане, което само те успяват да пренесат и никой друг не успява. Колкото и хора се опитват да ме убеждават, че приличали на Тъпонегатив, не е така, пичове!
За около час и половина успяха да ме прекарат през всичките моменти, когато съм слушах тяхната музика и да изпитам същите емоции. Изключително изпълнение на песните не успя да ме накара да си мисля, че може по-добре да ги изпълнят. Само можеха да не съкращават Wolfshade.


А и ето списъка на това на на което бяхме свидетели тази вечер:

At Tragic Heights
Night Eternal
Finisterra
The Southern Deathstyle
Wolfshade
Opium
Awake
Abysmo
Scorpion Flower
Luna
Nocturna
Vampiria
Mephisto
Alma Mater

Blood Tells
Everything Invaded
Full Moon Madness

Сега е време да къртя, че утре пак ме чака тежък работен ден.
Ghost
Нямам думи... suicide.gif Най-добрия концерт, който съм гледала! Всъщност не беше концерт, а направо ритуал! bowdown.gif Велики, много велики музиканти... Кефя се, че напълнихме залата и на повечето песни хората пееха с Фернандо. Дано дойдат пак, както обещаха!
Megadeth
Концерта беше супер зле ;р
Копелетата ни подлудиха, сетлиста е както казаха другите > уникален, а те си личи, че не го правят позьорската, като да речем Scorpions (каварна), които само се нареждаха за снимка и с адското самочувствие. Личеше си, че си правят кефа заедно с нас, чак на последната песен си изгубих гласа.

drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif


А, и Мунспеле ме черпиха бира ;р

Поздрав
telia
Аз съм още в транс. Магия.
sharon
Опасно перфектен концерт, наистина. Гласът ми започна да изчезва още след първите няколко песни, за какво си говорим... "Магия" и "транс" определено са думиТЕ, няма как да съм по-съгласна. beyondtheblack преди някакво време ми описваше разни неща, част от които снощи усетих на свой гръб по изключително неочакван начин - настрана перфектния звук, уникалното присъствие на групата, адското старание, което положиха за цялостната атмосфера и въобще всичко - заради Фернандо неведнъж имах чувството, че съм сама в цялата зала под влиянието на тази или онази песен, което говори за невероятно интимно и специално отношение плюс страхотно здрава връзка между групата и феновете. Не знам как успяват да го постигнат, не вярвам и някой да се справи по-добре. По време на срещите пък се доказаха като съвсем земни хора, с които можеш преспокойно да си бъбриш за каквото и да е. Отделно Фернандо си хареса знамето и го развя на концерта, интересно. Добра реакция на публиката, идеален избор на песните - нямаше да възразя и още пъти по толкова, така или иначе. Незабравимо!!!
pa®tci
Концерт на който бях, но не присъствах. unsure.gif


Не разбрах и къде бе мърчандайза. unsure.gif
Megadeth
Като не се обаждаш да черпим бири е тъй..
Ама ти сериозно ли не хареса снощи?
beyondtheblack
КОЙ ще ходи през юни на Мунспел в Халкида? hmmm.gif
Nikola Bathory
Поздрав! guitar.gif
http://www.youtube.com/watch?v=kbchG_SYTkw
sharon
^ Ха мерси! drinks_drunk.gif Чакаме разни новини около албума в скоро време, гледам, че нещо са тръгнали да прекрояват официалния сайт...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.