Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Moonspell
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4
_Moonshield_
Невероятна група, една от любимите ми! Наистина тука важи с пълна сила определението ДЯВОЛСКИ яка група, защото музиката им звучи все едно е създадена от някой демон devil.gif
Дебютът им Wolfheart си остава един от най-култовите албуми в метъл музиката, а другите им творби също са невероятни, всяка предлагаща ни нещо различно от предходната.

Вие какво мислите за тях?
Warrior Of Ice
Така и не успях да ги харесам, въпреки искреното си желание. Давам си сметка за таланта, значимостта и приноса им, но просто не са за мен. Показателен е фактът, че донякъде ми допадат само късните им неща като "Memorial", който е доста нетипичен за бандата.
Despair
С гордост пиша (почти) първия отговор за тази наистина изключителна група. Обожавам всички техни издания, най-вече Sin/Pecado и The Butterfly Effect. Харесах ги първо заради гласа на Фернандо Рибейро - нещо неописуемо! Ънплъгд албумът им е вероятно най-доброто от вида си, което е достатъчно доказателство за класата на групата.
Накратко - I'm under the Moonspell wub.gif
Battle Magic
И аз не успях да ги харесам, въпреки че имат доста попадения...
pa®tci
Слушам ги още от 1996 (туй ми е една гордостите заедно с TRANQUILLITY happy.gif), когато още бяха в Осма Неизвестна. "Wolfheart", "Irreligious" и "Under the Moonspell" съм ги въртял по цял ден (при все това за първия мина около половин година, докато разгадая кое е А и кое Б страна biggrin.gif). Просто уникални албуми. Последва "2cond Skin", който го приех общо взето нормално, най-вече заради лайв парчетата. При последвалият "Sin/Pecado" обаче, вече тотално хлътнах в тая банда. Тоз албум и до ден днешен ме размазва с мрачността си. Няма равен! А и песента "Eurotica" се връзваше перфектно с едва-що плъпналият по малките часове канал със същото име whistle.gif
Някъде по/след това излезе DAEMONARCH "Hermeticum" (aз си го броя за MOONSPELL албумче... пък! happy.gif) и тотално бях размазан от него. Ебати първичната сила! (яко кеч ph34r.gif). Кавърът на BATHORY вътре - тоталната лудница! Абе сцепих си лентата на касетката от слушане.
Излизането на "Butterfly Effect" го приех с огромна радост, щото беше по-тежък от "Sin"-а (детска му работа), а и бях в казармата. След началната еуфория по него обаче, бързо ми отшумя и се върнах на предходните изпълнения. "Darkness and Hope" няма да излъжа ако кажа, че ме разочарова като излезе. Нещо не можах да му схвана замисъла явно и ми беше доста скучноват, макар и с наличието на някои доста силни парчета. На следващата година, супер наточено излезе "Antidote"-a и го прегърнах със все сила... за около месец-два. Нещо му липсваше. Или по скоро от изключително силните начални песни, работата нататък се разводняваше нещо и... не ми отърваше. "Butterfly Effect" изненадващо ми се превърна в най-слушаният албум на бандата през последвалата година и кусур. За някои неща си трябва отлежаване, хъ huh.gif
Излизането на "Memorial" обаче, се оказа МНОГО повратна точка, от която погледнах бандата през съвсем друг ъгъл, от който недоразбраният "Darkness and Hope" вече изглеждаше едно малко бижу. Не знам как ми се завъртяха така нещата. Не ме разбирайте сега погрешно, с този албум ("Memorial"), тия хора ми се издигнаха до небивали висини в очите. Туй сигур' съм го разказвал до втръсване, ама първия път като си го пуснах си цъцках нещо на компа и с първите рифчета си рекох "Брейй, тежинка! Добро, очаквам "Antidote" сценарий значи". Продължих да си цъцкам и след около 30-40 минути осъзнах, че НЯМА намаляване на темпото и при все това, музиката е размазващо добра и защо пък не - меланхо-мелодична blink.gif
Туй то - банда, дето винаги може да те изненада и да те обърне "inside-out" - това се случи с мен след тоя албум. Погледнах на цялата им дискография със съвсем друго око и видях много неща, които са ми се били изплъзвали преди това... все едно четеш "Тъмната Кула" на Кинг, мамка му! Изключително ми е интересно с какво ще ме изненадат сега, сигурен съм, че могат и ще го направят, въпросът е КАК blink.gif



ПП Друг такъв пост тука май не съм писал... Ицо требва да почерпи, май-май tongue.gif
sharon
Определено повече ми харесват по-късните им неща, "Memorial" най-вече. Даже се опитах да навляза в "Sin / Pecado" преди време, който си е много ценен от феновете, но ако останалите ми паснаха, тази тава не е мойта бира. Новият албум се очаква да продължи линията на "Memorial", което определено предпочитам, така че ще видим какво ще направят...
Wolfheart
Цитат(_Moonshield_ @ Mar 12 2008, 09:00 PM) *
Дебютът им Wolfheart

Дебют ли?


Култова група! Фернандо и компания винаги мога да те изненадат в гръб с умопомрачителни идеи, които само на болен мозък биха дошли. Сравнително късно ги прослушах. Дори Deamonarch, който е страничен проект на членовете ми влезе в ушите по-рано. Всичко се почна в един мрачен следобед през 2001-ва, когато от славейковото пазарче завлачих цд-то с Irreligious. Не го свалях от уредбата цели дни, докато учих за изпити по висшите математики. Дори ми идеше в някоя пълнолунна нощ на Full Moon Madnes да изляза на балкона и да завия като вълк. Wolfheart, въпреки че ми е кръстник на никнейма не успя да ме засили със същата сила, като Irreligious, но пак беше култов.
Sin / Pecado вече ме залепи за стената. Смятам, че това е върхът им в творчеството. Перфектен албум, който показва страхотни идеи, а и са реализирани страхотно. Плътно зад него е Darkness And Hope, който смятам че е най-подцененият им албум за което се чудя. Antidote също е гениален албум.
Кире_Гръчата
Wolfheart и Memorial.
Alma Mater!
_Moonshield_
^^ Дам, първи студиен албум - с него дебютират на световната сцена. Но да прав си, да не пренебрегваме двете им EP-та година по-рано. Признавам се за виновен biggrin.gif
Btw, солото на Full Moon Madness е самото съвършенство wub.gif
Ataegina
"Уникална група - изключително разнообразна като творчество. Туй изключително суховато изречение в никакъв случай не отговаря на емоцията, която ми носи групата.
Tова, което ми допада в музиката им е именно разнообразието в звученето, че се редуват чистия глас с дерящ се такъв. Подобна игра е направо подлудяваща - на мен поне ми повлиява по тоя начин.
Бях им на един концерт в Будапещ където представяха албума си "Memorial" - беше колкото неочаквано толкова и внушително.
Тъй като нямах време да се заседявам по времето когато излезе го слушах главно на плейъра си - при което го отхвърлих сякаш не съществува за около две години. Много ми е странно, че сега го откривам по някакъв много различен начин. При това го пуснах ей така за спорта да разбера какво по-точно не ми е харесало в него. Ясен отговор нямах...
(Вероятно липсата на чисти вокали ме е подразнила - в него преобладават главно дерящите се)
не обичам да съм многословна...
На срцето ми е легнала тая група - biggrin.gif ди енд
sharon
Така по-бива. Харесват ми и двете, "Scorpion Flower" е доста приятна, изключая това, че не мога да понасям Anneke поначало, но тук се връзва. Дано и останалите неща в албума са в този дух. happy.gif
monolithe
Песничките са чудесийка някаква. Кеф!
Още 30-на лв към сметката на СМФ, като излезе албума!
_Moonshield_
Усещам, че и при мене ще е подобно smile.gif
pa®tci
След по-обстойно слушане последните дни, определено "Scorpian Flower" е парчето, което ме грабва повече smile.gif Явно и настроението ми е някакво такова...
_Moonshield_
http://www.youtube.com/watch?v=3klj-Efgz7c

Ето това се нарича преданост - и от публиката, и от цялата банда начело с Фернандо. Moonspell винаги ще са на върха, каквото и да правят!
telia
Прекрасна група! Прекрасен албум. Искам на концерт. whistle.gif
_Moonshield_
Ъм... rolleyes.gif За кой албум става въпрос?
telia
За новия, за по-стария, за още по-стария и за всичко тяхно почти. rolleyes.gif
Revenant
датата е 17 май, мястото - Букурещ whistle.gif
и тоз път дано няма такива изцепки smile.gif
Fish
Една от важните групи в метъла като цяло. Не съм им огромен фен, но имам някои любими неща, например "Wolfheart", "Sin/Pecado"...
pa®tci
For all Moonspell shows contact!!!!


Nick Peel

Miracle Artists

26 Dorset Street

London

W1U 8AP

England

Tel: +44 207 935 9222

E-mail: nick@nickpeel.com

Thank you so much!!!
winterstorms
Новият албум се появи! Как ви се струва? Според мен е потресаващо силен! icon_headbang[1].gif
_Moonshield_
Туко що го свалих, след няколко слушания ще напиша мнение icon_headbang[1].gif Най-после дочаках тоя момент biggrin.gif
sharon
Невероятно силен, вече споменах, че посоката им на развитие ме радва откровено. Песните са някакви шедьоври, нямам търпение да заграбя лимитираното издание с разните екстри и различни версии... Скоро чакаме клип и на Scorpion Flower, btw.
Warrior Of Ice
Не съм вярвал, че ще го кажа, но "Night Eternal" е просто убийствен! Радва доста повече от предшественика си, звученето е по-богато и балансирано. Вчера цяла вечер не можах да го спра. blush.gif
Airin Of Ancelot
Много добър албум! Не е съвсем в моя стил, но определено си личи колко са пораснали Moonspell. Най-хубавото от всичко е, че Fernando вече си служи с вокали, които мога да слушам. biggrin.gif
Bleak
Извънземна работа. Да изкарат албум като Memorial и след това да съумеят да запишат такава тава... направо нямам думи. Аз тоя албум ще го цикля с месеци! bowdown.gif

Long live Moonspell! bowdown.gif
sharon
Хм, за мен е в пъти по-добър от "Memorial", по звучене се доближава най-вече до него, но "Night Eternal" определено е нещо повече. Зациклих лошо на албума, ще се слуша още много, но да, съгласна съм с мнението за Фернандо. ТАКА го харесвам много повече, няма песен, в която начинът на изпълнение на вокалните линии да не ми допада. Фаворити са ми заглавната песен, "Moon In Mercury" и "Spring Of Rage" - не съм вярвала, че ще кажа това за Moonspell, но са изкарали ТОТАЛНИ шедьоври! w00t.gif
lodborg
Много ми харесва накъде е тръгнала да се променя групата, което сигурно означава, че заклетите й фенове са ужасно разочаровани от "Night Eternal". За мен това обаче е един прекрасен албум, изпипан и интересен, със сериозни заявки за може би най-любим на групата заедно с предходния.
pa®tci
Цитат(lodborg @ Apr 27 2008, 12:34 PM) *
...заклетите й фенове...

ЛордЛьольорг tongue.gif Те инбнъъ и тебе у разБИРАча Те заклетите и фенове на бандата (и то спицялну на Тъз Банда), за това са и заклети, щото не знаят какво да очакват от всеки и следващ албум (вземи мен за пример cool.gif). Имат и едно друго свойство, тез далечни братовчеди на Десислава на циганетата, албумите им са като хубавото вино - колкото повече отлежават, толкова по-добри стават smile.gif
lodborg
Абе, нагледал съм се на всякакви "open-minded" заклети фенове.
sharon
Цитат(lodborg @ Apr 27 2008, 12:34 PM) *
Много ми харесва накъде е тръгнала да се променя групата, което сигурно означава, че заклетите й фенове са ужасно разочаровани от "Night Eternal". За мен това обаче е един прекрасен албум, изпипан и интересен, със сериозни заявки за може би най-любим на групата заедно с предходния.

Същото е и тук. А и си прав, че повечето от олд скуул феновете едва ли гледат на новия албум с прекалено добро око, но си има и изключенията... Просто на повечето в сърцата им ще си останат "Wolfheart", "Irreligious" & co, но пък това не изключва възможността да се израдват максимално на "Night Eternal", просто няма да се нареди сред ТОП любимите в списъка им. Лично за мен новият надмина предшественика си, който ми беше направил по-силно впечатление от гледна точка на цялостното творчество на бандата. Дано продължат в тази насока и занапред!
_Moonshield_
Мисля, че сте казали почти всичко каквото може да се каже за този албум, още по средата на откриващото парче At Tragic Heights си казах, че това ще е шедьовър. И такъв се оказа. Солата, мелодиите, рифовете, вокалът всичко е просто перфектно и devilish както винаги.
Само едно нещо не разбрах:
Цитат
Много ми харесва накъде е тръгнала да се променя групата, което сигурно означава, че заклетите й фенове са ужасно разочаровани от "Night Eternal"

Ако първият албум на групата зе казваше Sin/Pecado вероятно можеше и да е така. Точно заклетите фенове ще са най-доволни от Night Eternal, а не от един втори Darkness and Hope примерно. Муунспел се завръщат към корените си от Memorial насам (вярно, с по-променен саунд) и няма нищо по-хубаво от това wink.gif
pa®tci
^ Наистина е малко трудно за обяснение, но е точно така. Приел ли си бандата след "Sin/Pecado" - "Butterfly Effect" периода и последвалия "Memorial", тази тава даже не би могла да те изненада (особено след последният албум), което не пречи да е силно стойностна smile.gif

Венц, наистина, не знам от кога ги слушаш, за да правиш такива заключение, но предполагам, че по-скоро си имал в предвид олдскуул феновете, които тъй или иначе не харесват друго, освен първите два албума и евентуално "Memorial"-а. За феновете на "Sin/Pecado" пък, може да идва прекалено тежък новия. Просто бандата е толкова всеобхватна музикално, че винаги ще се намерят лица да мрънкат защо-кое-еди-как-си.
lodborg
Точно за най-първите албуми ставаше въпрос (и олдскууладжиите), защото все пак Moonspell не са от вчера и "Memorial" не им е първият албум. Трябва да се признае, че именно той ("Memorial") е доста по-различен от който и да било друг техен запис, а "Night Eternal" се явява естествено негово продължение. В този смисъл разглеждам последните два албума като един нов период, който по абсолютно никакъв начин не бих могъл да кажа, че звучи като който и да било предишен. И оттам предположението ми за олдскуул-феновете. Което пък е свързано точно с факта, че първият албум на Moonspell НЕ се казва "Sin/Pecado". И че Moonspell вече не звучат толкова... хм, първично... колкто би се понравило на олдскууладжиите.
pa®tci
Ммм всъщност, "Memorial" е по-скоро връщане към демотата, презаписани впоследствие в "Under tje Satanae"-то. Изключение прави само онова, бонус парчето, което въобще не се връзва с албума и така и не съм го слушал цялото все още... Да се върна на "Memorial" и това, как нямали нищо друго, което да звучи като него. Слушал ли си "проектът" DAEMONARCH от 98-ма? Дето е с Рибейро и бивши членове на МООNSPELL. Мисля, че ако не си и си го пуснеш, "Memorial" вече няма да те "изненадва" толкова tongue.gif




ПП Излишно е да питам дали си си пускал the EQUINOX ov the GODS whistle.gif
lodborg
Daemonarch-а не само, че съм го слушал, ами и страшно много ме кефи. icon_headbang[1].gif Исках да кажа, че няма нещо друго на Moonspell, което да прилича на "Memorial" и "Night Eternal". А за самите демота... Мммм... hmm.gif

За Equinox ov the Gods - не, още не съм си ги пускал. smile.gif
Rolf
Много тежък, детайлен, атмосферичен запис. Красота! Бях им позагубил следите на Moonspell до Memorial, но с него определено ми хванаха вниманието. Сега вадят нещо още по-силно, адмирации за което. Ето банда, която не стои на едно място.

P.S. Не мисля, че стилът на последните два албума е същият като този в ранните блекарии. Има елементи оттам, разбира се, но и още много...
pa®tci
http://www.youtube.com/watch?v=0xUEcGCg0Cg happy.gif
_Moonshield_
^Нещо не ми хареса видеото, иначе песента е... bowdown.gif
Arq
незнайно защо, но заради тях просвирих на барабани...заради албума In Memoriam и още няколко песни...нямам какво да кажа повече...
_Moonshield_
^Усещам, че ти се спи biggrin.gif Memorial... smile.gif
Arq
^ много съм добре laugh.gif определено ми се е спяло...In Memoriam е само един от инструменталите...
Warrior Of Ice
Никак не е лошо видеото, хубава анимация! Ако не показваха толкова отвратителната физиономия на Anneke, щеше да е още по-добре. happy.gif
lodborg
Анимацията наистина е страхотна. Moonspell определено имат визия в клиповете си.
Ataegina
аааааааааааааааааааааааааааааааа гръм да ме порази пак няма да ме накара да настръхна така, както успя да направи тоя клип.

Никога преди, тъй красиво съчетани визия и музика не са успявали да ми харесат толкова много. Прелест!
sharon
*Доволна* happy.gif Наистина, колкото по-малко ми се налага да гледам Anneke, толкоз по-добре... Но видеото си го бива, анимацията е супер, а и самата песен е много добра! Май единствената с участието на въпросната дама, която мога да понасям, но все пак...
tmetalwarrior
Муунспел не се връщат никъде. Те си продължават право напред и нагоре. Няма албум, който да не им харесвам, а Night Eternal е убийствен, но искрено се надявам, че в следващия ще променят отново значително звученето си.
wqwrrr
Хубав клип, успяват да грабнат не само с музика. Анимацията е приятна, а на физиономията на Fernando, която по-принцип обожавам, е обърнато подобаващо внимание. =)
И друго, Ицо, Дил, какъв ви е проблемът с Anneke? laugh.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.