Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Melodic Death Metal
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3
mbdz
Правя торенче което ще го пусна в http://thepiratebay.org , но ми се иска някои да ми помогне да го пуснем в арената(не съм суперпотрбител)!!! Торента е доста голям и ще трябва да му се направи добро описание:) Ако някои може да ми помогне да ми пише metal.gif

Ето и групите!!!!!!

Melodic Death Metal:

Aikaryu
Amon Amarth
Amoral
Arch Enemy
Archaios
Archeon
Ash & Elm
Before The Dawn
Beyond The Embrace
Black Like Vengeance
Blind Stare
Blinded Colony
Children of Bodom
Dark Age
Dark Tranquility
Dawn Of Tears
Dead Of Night
Deadlock
Decadence
Degradead
Dethklok
Detonation
Diablo
Disarmonia Mundi
Distorted
Eternal Tears of Sorrow
Edge Of Sanity
Epicurean
Eucharist
Followbane
Falchion
Gloria Morti
HeavensDust
In Flames
Immortal Souls
Imperanon
Old In Flames
In Mourning
Kalmah
Kill The Romance
Light This City
Lords Of Decadence
Lunarsea
Liers In Wait
Made Of Hate
Mendeed
Misery Speaks
Mors Principium Est
Non-Human Level
Naildown
Old Naumachia
Nightrage
Norther
Noumena
Neaera
Pain Confessor
Profugus Mortis
Raunchy
Scar Symmetry
Serpent
Shadow
Skyfire
Slowmotion Apocalypse
Old Soilwork
Solerrain
Old Sonic Syndicate
Sorrow Of Tranquility
Subliminal Fear
System Shock
Sacrilege
The Abscence
The Wake
Vespers Descent
Watch Me Fall
Wintersun
Zonaria
scion_of_storm
Човеечее, това ще е ГИГАНТСКО ohmy.gif

Иначе групите са icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
abydos
http://forum.arenabg.com/index.php?showforum=14
В описанието пиши и битрейт на всеки албум, много е шибано когато тази така важна информация я пропускат.
conguestadors
Това което правиш е невороятно. Благодаря.
InsArtTure
Не мога да помогна с качването на торента някъде, но искам да кажа, че би бил страхотен. Има някои много редки нещица, които с голямо удоволствие ще чуя.
paradox
супер е торента, за съжаление само в замунда съм супер потребител dry.gif

но защо си турил Children of Bodom, Wintersun и Norther? Според мен са "лееко" далеко от death metal-а, пък било то и мелодичен?
Aglarana
^ Напротив. Точно там им е мястото, независимо още колко различни стила осъвместяват smile.gif
Знам доста малко от групите и мисля, че си заслужава да се изтегли едно такова огромно нещо.
_Moonshield_
Браво за торента, но къде са At the Gates, Insomnium? smile.gif Това са много големи групи в тази сцена
Warrior Of Ice
Цитат(Aglarana @ May 8 2008, 08:10 AM) *
^ Напротив. Точно там им е мястото, независимо още колко различни стила осъвместяват smile.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Абсолютно им е там мястото... happy.gif
paradox
Цитат(Aglarana @ May 8 2008, 08:10 AM) *
^ Напротив. Точно там им е мястото, независимо още колко различни стила осъвместяват smile.gif
Знам доста малко от групите и мисля, че си заслужава да се изтегли едно такова огромно нещо.

Принципно съм фен на тези трите. Съдейки по тавите, които издават напоследък, просто не мода да се съглася с теб rolleyes.gif , но всеки с мението си drinks_drunk.gif

п.с: успех още веднъж с торента
Aglarana
^^ Tака де! ;p

paradox, въобще не споря. Аз от трите единствено Wintersun слушам в големи количества, а те скоро нищичко не са издали. Тъй че при тях "напоследък" не важи, а и са Melodeath! tongue.gif
...и в крайна сметка някой ще помогне ли на човека?
paradox
знаеш какво имах в предвид, не се хващай за всяка дума буквално, и защо си мислиш, че спорим в момента rolleyes.gif
просто изразяваме мнения smile.gif

склонен съм да нарека Amon Amarth мелодичен дет, ама Wintersun са далееко от дет-а въобще.
Абе карай да върви rolleyes.gif
Warrior Of Ice
Научете се веднъж завинаги, че финландските мелодично-екстремни банди не са по правило мелодет. wink.gif Wintersun да имат максимум 10% мелодет в музиката си. Children Of Bodom пък никога не са имали нищо общо със стила, нямат и сега. Norther залитнаха към мелодета едва с късните си творби. И така нататък.

Това, че за нещо не е измислено адекватно наименование, не значи, че първото, което ви хрумне като най-близко, е подходящо.
Aglarana
Добре, но нали за това са създадени тези определения? За да улесняват. От тук би следвало, че не трябва да се прави чак такъв проблем кой как нарича стиловете, освен ако не е прекалено фрапантна разликата. Ако името на торента беше "Heavy metal", всеки щеше да наскача какво правят Wintersun там. Но името е "Melodic Death" и никой не се оплаква, освен paradox :р --> вече е наслоена представата за това, че тази група е Melodeath, защото на никого не му се занимава да дава 15 определения на музиката им, както прави Яри.

И аз ще си им казвам Melodic Death, колкото и да е грешно.
Warrior Of Ice
15-те определения в случая са по-удачни, просто защото музиката на Wintersun е твърде еклектична. Пък и разликата въобще не е толкова нищожна - класическите шведски групи звучат по съвсем друг начин, че да наричаме и едното, и другото мелодет.
Aglarana
Съгласна съм. Затова и в първия си пост по темата написах, че творчеството им е белязано от много и различни влияния в музиката, което прави Wintersun уникални, макар и ти да се посмя на това.
Blashyrkh
Какъв е стила на Wintersun? А COB не се ли водеше някакъв вид power?
RazorJack
ааааахахахахаха алелеее почнахте вече да определяте колко процента мелодет ли има в някоя група laugh.gif laugh.gif laugh.gif айде някой да изведе формулата че ми е интересно ... laugh.gif
scion_of_storm
Wintersun = winter metal.

Майната му, няма да им викам бла/бла/бла/блаб/алааааа метъл, ебаси.

Като се почне с това неокласически незнам си какъв си вторично-третичен сектор на метъл агитката, ебати, аз за времето докато ги определя какви са ще си направя палачинка, ще изчукам Щурма/Жорко, ще се изкъпя и ще си седна да си довърша започнатото есе от 4 страници.
winterstorms
Children Of Bodom мелодет? Wintersun мелодет?! Omg... Понеже някакви (очевидно слабо грамотни) хора били свикнали да му викат така, било правилно? Вие кухи ли сте? huh.gif
scion_of_storm
yawn.gif yawn.gif yawn.gif yawn.gif

Бе накрая некапацитетните хора, неразбиращи от асодасодас конструкции в 43х21йасд гама ще се откажат да пишат тука. Ебати, момичето написа два реда и сега цялата тема да е в оф топик да й обясните колко е зле и неразбираща, за разлика от протата?

РОФЛ.
winterstorms
По-добре да й го кажат няколко човека в Интернет, отколкото да го изръси някъде сред много хора и да умрат от смях за нейна сметка. wink.gif
Battle Magic
Още едно доказателство, че Wintersun и Children Of Bodom не са мелодет - аз ги слушам. rolleyes.gif Бтв, този стил ми е много скучноват, така и не успях да го харесам, но идеята за такъв образователен торент е много добра!
scion_of_storm
Цитат(winterstorms @ May 8 2008, 06:24 PM) *
По-добре да й го кажат няколко човека в Интернет, отколкото да го изръси някъде сред много хора и да умрат от смях за нейна сметка. wink.gif

Мда, международна излагация ще да е. Сигурно аз съм малоумен, но въобще не бих задълбал в НОРМАЛЕН разговор с човек по тая тема и да му кажа "Абе, знаеш ли, ама Wintersun не са точно мелодет, ти си тъпа патица, защото те са <insert blargh here>."

А който умре от смях на нещо такова... виж удебелените букви горе. smile.gif

Elitism, човече, elitism.
winterstorms
Какъв елитизъм бе, момче, къде ти... Въпрос на най-обикновена музикална култура. Или и ти си от тия, на които им е все едно дали наричат Evanescence готик метъл, а Korn - дет?
scion_of_storm
По-скоро съм от тия, които няма да изядат даден човек жив с парцалите, да го изплюят, и после да некрофилизират мозъчните му клетки заради факта, че е казал мелодет на нещо, което съдържа освен всичките други 32423 стила в себе си, и въпросният мелодет.

За Корн - дет, Токио Хотел - блек и подобните не ми издребнявай. Кило >>> грам. ;р
winterstorms
Цитат(scion_of_storm @ May 8 2008, 06:36 PM) *
По-скоро съм от тия, които няма да изядат даден човек жив с парцалите, да го изплюят, и после да некрофилизират мозъчните му клетки...

Никой не прави това, в случай, че не забелязваш. smile.gif Но както и да е, давайте всякакви абсурдни определения на музиката - то си е за ваша сметка, не за моя.
Crafter
Цитат(scion_of_storm @ May 8 2008, 06:36 PM) *
По-скоро съм от тия, които няма да изядат даден човек жив с парцалите, да го изплюят, и после да некрофилизират мозъчните му клетки заради факта, че е казал мелодет на нещо, което съдържа освен всичките други 32423 стила в себе си, и въпросният мелодет.

На всичкото от горе въпросният човек нарече мелодет групи, които съвсем традиционно биват наричани така.


Цитат(winterstorms)
Wintersun мелодет?! Omg... Понеже някакви (очевидно слабо грамотни) хора били свикнали да му викат така, било правилно? Вие кухи ли сте?

http://www.metal-archives.com/band.php?id=22813

Очевидно кухостта е доста разпространена. Всъщност ти и без това го доказваш.
scion_of_storm
Не, въобще, НИКАК даже. Вие просто е така, обиколната...
"Вие кухи ли сте", тон тип "Абе ебати тъпите путки, какво ви разбира главата". Не, не го правите.
Пиете си чай с ромче.

БТВ! Въпрос иде.

Dissection се определят като anti-cosmic metal of death. Защо им викате мелодик блек/блек в темите. Не искаме да даваме неточни определения, нали?

Търговия на дребно.

П.П. Горкият нов юзър, с какво ли впечатление е останал от форума. Ама като сме непознавачи повечето, трябва йедюкейшънзорд.
pa®tci
Цитат(scion_of_storm @ May 8 2008, 06:36 PM) *
По-скоро съм от тия, които няма да изядат даден човек жив с парцалите...

Педерас'че, за пореден път ме споменаваш мене и(ли) родата ми без причина; нали знаеш, че един ден пак ще се засечем по-някъде icon_axe.gif
scion_of_storm
Те са фейкове, спокойно. Тебе не те засягаме, ти си само за възвишени цели ^^


Ако може, бих помолил Венци/Ицо да премести целия спор в темата за мелодета, която Венци бе направил преди, защото това си е на човека темата с торента. smile.gif
Aggressive Perfector
Аз пък казвам, че са авангарден джаз рапкор със симфонични елементи. И? Стига офтопик. wink.gif

Та, дано успеете да качите торента - хубаво е да има такива неща. smile.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Sturmfuhrer @ May 8 2008, 06:42 PM) *
Цитат
Wintersun мелодет?! Omg... Понеже някакви (очевидно слабо грамотни) хора били свикнали да му викат така, било правилно? Вие кухи ли сте?

http://www.metal-archives.com/band.php?id=22813

http://www.metal-archives.com/band.php?id=24
http://www.metal-archives.com/band.php?id=22958
И прочие.


Цитат( @ May 8 2008, 06:42 PM) *
Dissection се определят като anti-cosmic metal of death. Защо им викате мелодик блек/блек в темите. Не искаме да даваме неточни определения, нали?

Jon Nodtveidt нарича така стила си повече във връзка с лирическата насоченост на песните му. Определението, което дава, по никакъв начин не влиза в конфликт с категорията "мелодичен блек/дет".
Crafter
Цитат(Warrior Of Ice @ May 8 2008, 07:21 PM) *
Цитат(Sturmfuhrer @ May 8 2008, 06:42 PM) *
Цитат
Wintersun мелодет?! Omg... Понеже някакви (очевидно слабо грамотни) хора били свикнали да му викат така, било правилно? Вие кухи ли сте?

http://www.metal-archives.com/band.php?id=22813

http://www.metal-archives.com/band.php?id=24
http://www.metal-archives.com/band.php?id=22958
И прочие.

Давайки линк към страниците на две групи, които не присъстват в темата доказваш именно...?
Aggressive Perfector
^...че да разчиташ на Архивите да ти дадат точно определение за стила на някои групи е просто смешно.
Crafter
Не смяташ ли, че самото словосъчетание 'точно определение за стила' е просто смешно? Ако не смяташ, значи със сигурност би следвало да има обективно съществуващо място, в което то да може да бъде видяно.
И тази логика оборва хранещите в темата... ама нали трябва и да се помисли.
scion_of_storm
Бе принципно Архивите трябва да са мястото на компетентните музикално хора, за които примерно winterstorms настоява, не като тази заблудена девойка Агларана тук, дето нищо не разбира (и някои други индивиди).

В крайна сметка, в редица случаи и самите групи публикуват там информация за себе си, нали?
Aggressive Perfector
^^Естествено, че ултра-точно определение никога не може да се даде. Но да кажеш, че Крейдъл са готик, при все че те с готик никога не са имали нищо общо е... suicide.gif
Плюс това, в архивите всеки може да влезе и да си едитва както си иска...
lodborg
По темата: човекът си е направил труда да събере бая групи, наистина бая, които впоследствие да сийдва. В този ред на мисли заслужава едно голямо браво, а малките грешки като наличието на една-две противоречиви банди можеше да се отбележи съвсем човешки. Не с ултра мазните изрази от рода на "само глухоням музикален инвалид може да твърди, че ххххххх са мелодет", които са много сладки срещу многознайковци, но срещу съвсем нормален, НОВ юзър представляват по-скоро ненужен изблик на агресия.

По другата тема: аз самият нямам грам идея какъв стил са Wintersun, при все че са ми една от най-любимите групи и ги слушам редовно. Мелодет не пасва особено точно, обаче не мога да предложа нищо друго. Затова избягвам да употребявам имена на стилове в едно изречение с Wintersun.
Crafter
Наистина не ме интересува ни най-малко определението за Крейдъл wink.gif
А ти къде смяташ, че трябва да погледнем при подобен спор? Защото ако пълната невъзможност за наличие на обективен арбитър е факт, то спорът е напълно безпредметен.
scion_of_storm
^^ Боудаун за мнението. Това без ирония или нещо. smile.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Sturmfuhrer @ May 8 2008, 07:32 PM) *
Не смяташ ли, че самото словосъчетание 'точно определение за стила' е просто смешно? Ако не смяташ, значи със сигурност би следвало да има обективно съществуващо място, в което то да може да бъде видяно.

Словосъчетанието въобще не е смешно - има огромен брой групи, които могат да бъдат наречени само пауър метъл, или само блек, или само дет и т.н. И би било малоумно да се дълбае в несъществуващи философски, семантични и други измерения на темата, при положение, че е напълно очевидно какво точно свирят. Да, би трябвало да има място, където въпросните стилове са посочени с максимална точност, и Архивите до голяма степен са такова. Но да се разчита на тях безусловно e глупаво, както написа Perfector - за някои банди са дадени грешни определения, а за други просто още не са измислени точните.
Crafter
Говорим за конкретната ситуация, в която е съвсем ясно, че точното определение не съществува. И вие се избивате да плюете по хора, които използват едно от най-често употребяваните и то това, което пише в архивите и в уикипедия, които от своя страна са единствените адекватни източници, чрез които можем да се аргументираме по темата. Ето това е "смешно, малоумно и глупаво".
Warrior Of Ice
Това бил проблемът - да четеш някъде, за да се аргументираш. Не искам да звучи обидно, но на човек, който е слушал и чул, това просто не е нужно. smile.gif
Ta' Zhal
А защо е нужно класифицирането въобще? Т.е. има толкова много групи, които се водят един стил, а свирят нещо, толкова различно от първообразите, че се обезсмисля. Всеки човек, чул над 2 такива групи знае, че жанрът не може да го ориентира за това, дали една група ще му хареса или не. Не жанрът дава представа за звученето на една група.
А и какво печелим, като класифицираме групите така? Каква полза имам аз да знам, дали Wintersun са мелодет или не? Това ще направи ли тази група по- любима / по- малко любима за мен? Това със стиловете като цяло е излишно.
Crafter
Никакъв проблем, но след като очевидно има хора, които си позволяват на сравнително официални места да пишат такива определения, значи все пак има някаква причина.
Или пък по-важното е да налагаме собствената си позиция и да вярваме в естествената й правота само, защото е наша? Не, благодаря, няма нужда.
Despair
Wikipedia - адекватен източник? help.gif
Като отправна точка е подходяща, но за решаване на подобни дискусии, едва ли. В настоящата тема дали най-важното е кой как чува някоя група, или да могат повече хора да я чуят изобщо? За което, мога само да благодаря на човека, имащ желание да сподели изброената музика.
Както се съгласявам, че някои изпълнители могат веднага да бъдат категоризирани, и се възмущавам от определения, които на мен ми изглеждат абсурдни, така вярвам, че "етикетчето" няма особена стойност за хората, разбиращи музиката, каквито знам, че са повечето пишещи тук.
RazorJack
... коня в реката smile.gif

абре някои хора трябва да схванат че колкото и музика да са слушали няма смисъл да се опитват да наложат като международен стандарт личното си възприемане за даден стил.

то ако зависеше от журналитите всяка група щеше да минава ISO сертификация за да е напълно ясно какъв стил свирят laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Sturmfuhrer @ May 8 2008, 08:06 PM) *
Никакъв проблем, но след като очевидно има хора, които си позволяват на сравнително официални места да пишат такива определения, значи все пак има някаква причина.

Причината е ясна - да се информират тези, които не са съвсем наясно кое какво е. Нищо лошо няма в това. Друг въпрос е, че не всичко, написано черно на бяло, е задължително вярно. Но, разбира се, друго си е в спора да се позовеш на някое "официално място", дори когато хората отсреща ти изтъкват аргументи... laugh.gif
Crafter
Ти май наистина не осъзнаваш, че личното ти мнение не се превръща във факт, защото е твое wink.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.