Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Епизод - Старият Войн
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
LordZombie
Преди няколко дни излезе най - новият албум на Епизод - Старият Войн

Траклист :

1.Кубрат
2.Към Брат Си
3.Майце Си
4.Раковски
5.Старият Войн
6.Враг
7.Елегия
8.Бенковски
9.Батак

На първо слушане албумът звучи приличен, засега фаворит ми е Батак.
Braindead
Абе, то хубаво ще се чуе, ама каква е тая правописна гавра с тоя воИн?
lodborg
Нямам намерение да го дръпна дори, камо ли да го чуя. Знам, че SepulTeraHead мрази този израз, обаче за Епизод той сякаш е единственият подходящ - "добра група като за българска".
LordZombie
Ами незнам,навсякъде пише албума със Й Старият Войн
Braindead
Да, да, точно това ме озадачи.
abductor
Ами че то май така си е правилно.
Braindead
^ Далеч не. Освен ако не е някакъв мъжки род на "война" laugh.gif

Инак, албумът нещо хич не ме хваща, самите произведения са ми адски любими, ама Епизод вече напълно са изчерпали списъка си от източници си на идеи. suicide.gif

V Да, и на мен само "Батак" ми направи някакво впечатление.
Vlad
Диска го врътнах един път и не смятам скоро да повтарям.Направо си е тъп албума.Само Батак горе долу става.
Twilightfall
Не че нещо, но тази група винаги ми е била скучна.

:\
abductor
^^Току що проверих в правописния речник (БАН, 1983, 172-ра стр.), и там пише, че са дублетни форми (войн е на първо място обаче) naughty.gif
Braindead
Ще се бием с Мурдаров, че е дал да са дублети laugh.gif
abductor
И аз вече чух парчето "Батак" и едва не оцапах гащите от смях! Кво е тва, бе, ебати?!? Гор балада?? Мислех си, че Епизод няма накъде по-зле да отидат, но съм грешал - тоз път излязоха извън обхавата на всички тъпометри! Не съм вярвал, че така мога да се смея на песен за Баташкото клане...
lodborg
Еее... Ще ме накараш да си го дръпна. biggrin.gif biggrin.gif
Braindead
Хаха, в никакъв случай не казвам, че е хубава, но просто от всичките звучи маааалко по-поносимо. dry.gif
Mago De Oz
Мен пък "Батак" яко ми подейства... не мога да ви разбера... no.gif no.gif
LordZombie
и на мен, както и някои други песни от албумчето
alpha prime
и на мен... приспаха ме. Това е трагедия, мамка му! 38 загубени безсмислено минути от живота ми.
Ataegina
ех... достойно им е делото, ама много куцо изпълнено hmm.gif
Пък инак, без съмнение тия произведения заслужават да бъдат повтаряни - ако това им е била целта то тя е постигната.

^айде лека ти нощ.
LordZombie
Аз не очаквах нищо от албума затова мисля, че е добър. Ако някой е очаквал нещо вероятно е останал разочарован.
Battle Magic
Оляха се с глупости... Имат два албума тия пичове, и това си е. Другото е изнасилена история. А тоя псевдопатриотизъм просто е пълен цирк. Няма какво да кажа повече...
InsArtTure
Пълен цирк са предубеденостите ви. Наплашихте ме с тия мнения. А албумът е супер, страхотни китарни мелодии, страхотна атмосфера. Минуси има само в безобразната обложка и ефекти, но те винаги са били така.

Всичко останало е много хубаво, и акустичните моменти, и народните инструменти и хоровете. Достоен Епизод.

Първо реших, че съм глух, после реших друго - майната ви.
scion_of_storm
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

Киро атакува пак!
Ще го сваля утре да го видя smile.gif
Lanfear
^^ Хахаха! На мен също ми хареса албума между другото. Чух някои от песните още на Цвете за Гошо.
lodborg
Киро за малко да додаде оставащото, за да си изтегля албума, обаче нещо не достига яко. Остана си недръпнат и не съжалявам за което. Епизод изкарват практически осми албум с едноооооооо и също. Като им чуя вокалните линии и ми призлява, честно. До "Българския бог" им се радвах доста, в момента са ми просто безразлични. Не искам да критикувам. Хубаво е, че изобщо имаме някаква банда, която прави нещо, която се старае да поддържа олдскуул хеви метъла. Само че в момента се оказва, че май само пистолет в главата може да ме накара да изслушам този албум.
Crafter
Мен албумът ме зарадва.
Да, не може да става дума за никаква оригиналност, но някои от парчетата ми се сториха крачки напред за бандата. И дори ще кажа на Венци, че е добра идея да го прослуша.
Композиции като Кубрат и Към Брат Си са малко по-сложни и всъщност според мен определено заслужават да се чуят. Бенковски и най-вече Батак пък ми харесаха много.

За първи път ми се случи някои песни да ме зарадват толкова, а други да ми се сторят меко казано отвратителни... примерно Враг е еба си трагичната песен.

Зомби, от къде го извади този трак лист? Няма нищо общо с реалния.
Airin Of Ancelot
На мен албумът ми допадна, не разбирам откъде се взе цялата тази злоба срещу бандата. Епизод си имат един характерен стил, който явно не желаят да променят. Вярно, след "Българският Бог" малко или много стоят все на едно място, но пък колко други групи го правят и не се оплаквате...
InsArtTure
^ Да, не една група се слави с еднообарзие в сцената.

Хаха, Щурме, какво й е на Враг? Вярно, че е доста закачлива, ама на един Моторхед фен не би трябвало да му пречи това.

"зли, зли, смучат ни комари зли" Егати якото! icon_headbang[1].gif
gadabout
Като изключим, че ми идват твърде протяжни, аз също намирам, че в албума има добри попадения - въобще не бива да ги оплюваме толкова леко. Епизод правят нещо доста трудно, а и отговорно, но като че ли малко хора си дават сметка за това.
tmetalwarrior
За пореден път са спретнали такъв звук на китарите и клавирите, че направо нямам думи..
LordZombie
Цитат(Sturmfuhrer @ Jun 10 2008, 05:20 AM) *
Зомби, от къде го извади този трак лист? Няма нищо общо с реалния.

1. Раковски {04:12}

2. Елегия {03:47}

3. Майце си {05:28}

4. Към брат си {03:43}

5. Бенковски {05:25}

6. Батак {04:50}

7. Кубрат {03:39}

8. Враг {02:54}

9. Старият войн {04:11}


1.Кубрат
2.Към Брат Си
3.Майце Си
4.Раковски
5.Старият Войн
6.Враг
7.Елегия
8.Бенковски
9.Батак


просто съм разбъркал реда им
Crafter
Цитат(InsArtTure @ Jun 10 2008, 10:39 AM) *
^ Да, не една група се слави с еднообарзие в сцената.

Хаха, Щурме, какво й е на Враг? Вярно, че е доста закачлива, ама на един Моторхед фен не би трябвало да му пречи това.

"зли, зли, смучат ни комари зли" Егати якото! icon_headbang[1].gif

Допълните вокали, ефектите и текста... пълна, абсолютна, всепоглъщаща трагедия! Дори не разбирам дали това е някакъв бъзик, лигавщина... или тотална липса на добър вкус.

^ Да де... редът на песните в траклиста е грешен... нали това е идеята на трак листа. Да изреди песните. В правилен ред. sp_ike.gif
Dreamtale
Албумът си е много добър, типичен Епизод. Като не се кефите някой да пее за историята и миналото ви, то си е ваш проблем. Момчетата поне са се заели с нещо важно и отговорно.
LordZombie
След доста преслушвания на албума ще кажа,че фаворитите ми от него са - Батак, Бенковски и Елегия.
Crafter
Цитат(Dreamtale @ Jun 11 2008, 09:08 AM) *
Албумът си е много добър, типичен Епизод. Като не се кефите някой да пее за историята и миналото ви, то си е ваш проблем. Момчетата поне са се заели с нещо важно и отговорно.

Всъщност хората изказват най-вече разочарованието си от липсата на развитие от музикална гледна точка... за което имат сериозно право. А що се отнася до историята - може би Българският Бог ще остане ненадминат от групата в това отношение.
conguestadors
Всъщност албума е много як. Вече го слушам поне 10 пъти и се кефя максимално.
Megadeth
Цитат(Mago De Oz @ Jun 9 2008, 06:44 PM) *
Мен пък "Батак" яко ми подейства... не мога да ви разбера... no.gif no.gif

Абсолютно.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.