Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Thyrfing
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
scion_of_storm
Бе ние с Венци хубаво в Новини обсъждахме новия, който предстои, ама тук нещо няма тема за самата група, странно.

Много са стабилни. В сравнение с Амон Амарт, Туризас и прочие са доста по-подценени, хем не е като да са някакви тотални новаци във викинг средите. Страхотни са, наистина, комбинирайки английски и родния си, шведски, в рамките на албумите. Уркрафт ми е по-отчетливия любимец, много красиво направен и изпипан албум. Пък кавърът на Over the hills and far away ми е по-любим от оригинала, Найтуишърския, и какъвто и да е друг ако има. Много е добър.

Draugs harg, everyone.
Twilightfall
Не съм им слушал всичките неща, но "Urkraft" ми харесваше преди.
А кавърът на Gary Moore наистина е много хубав.
Warrior Of Ice
Повече от отлична банда, която обаче така и не ми стана твърде любима поради една или друга причина. Май и при мен са в сянката на някои от по-изтъкнатите викинг метъли, не са слушани колкото тях. И все пак като по-ценни тави бих откроил "Farsotstider" и култовия "Vansinnesvisor".
winterstorms
Уникална група, нямат слаб албум, даже и парче. Дебютът беше нещо велико, а "Urkraft" и досега си остава ненадминат. bowdown.gif
Wintersunset
Urkraft съм слушала само, мързи ме да свалям още, но мога да кажа, че това е определено един прекрасен албум! smile.gif
lodborg
Една от най-най-култовите групи във вайкинг метъла, определящи и облика на самия стил. Твърде любима група. Властниците на севера заедно с Bathory, Windir и Einherjer. Харесвам наистина всичките им албуми, единствено с "Vansinnesvisor" все още имам известни търкания, но те са минимални (да, ясно ми е колко голям албум е иначе). Любимите ми пък са "Urkraft" и "Farsotstider".
lodborg
И за моя най-голяма радост шведските юнаци отново не ме разочароваха. "Hels Vite" е страшно силна творба, не много директна, но страшно въздействаща в последствие. Jens се е вписал идеално (не че имаше някакво съмнение), а атмосферата е точно такава, каквато си бях пожелал - мирише на дъжд, кал и изпадали листа в гората.

Hail Thyrfing!!
scion_of_storm
Хум, трябва да го видя тея дни, макар че не ми е особено вайкингиш настроението и нагласата към музика. Щом на теб ти е харесал, chances are, I'll liek it zwei.
Heidevolk
Не'ам търпение да дойде 22.10.2008, че да излезе новият им албум. biggrin.gif biggrin.gif
Blashyrkh
Кефят ме, но не са ми много любими.
winterstorms
Новият албум е велик. icon_headbang[1].gif Точно така трябваше да продължат след "Farsotstider". Иска си някакво време за вникване, но пък после не можеш да го спреш!
sharon
Цитат(lodborg @ Oct 4 2008, 12:31 AM) *
И за моя най-голяма радост шведските юнаци отново не ме разочароваха. "Hels Vite" е страшно силна творба, не много директна, но страшно въздействаща в последствие.

Нямаше кой да чуе в началото, обаче! sp_ike.gif devil.gif
Няма защо да крия, че Thyrfing никога не са ми били сред най-любимите банди в жанра, но класата на музиката И този път е нещо, което би било доста неуместно да не се отбележи. Всъщност ако трябва да съм честна, "Hels Vite" ми харесва доста повече от предишните два записа, вече при "Urkraft" става по-сложно, но нищо - новата тава е си е страхотна, просто явно грешката е моя, че така и не успяха да ми влязат под кожата по такъв начин, както разни други творци в стила... Както и да е, самият албум наистина заслужава огромна похвала, а Thyrfing са се справили чудесно.
bard
а обложката я е правил вокалиста. много ми харесва. много ми е интересно дали албумът е концептуален... Преведох си песните и викингската студенина продължава на Max:
1. A Litany Final
2. From the Storm Eye
3. Isolation
4. February Penalty (или Hel's Penalty)
5. Serene Tomb
6. Becoming The Eye
7. Three winters - Two Solar
Despair
^Шведският не ми е точно на ниво роден език, но можем да обсъдим превода, когато изнамеря текстовете dry.gif

Thyrfing са една от най-най-любимите ми групи сред всички викинг/фолк/пейгън и т.н. При тях наистина издънки никога не са се получавали, нито очаквам да са възможни. А и сега, с вокал като Йенс, са дори по-голяма сила от преди. За мен това си пролича още при първото прослушване на новия албум, който сериозно ще се намеси в разните ми класации.
Slash
Меко казано ме впечатли новия Thyrfing. Хем суров викинг, хем прогресивче привкус. Силен във всяка клетка \m/
scion_of_storm
Добро е, харесва ми.
scion_of_storm
HEDNALAAAAAAAAAAAAAAAAAAAND!
lodborg
Само да кажа, че цикля тия дни на "De Ödeslösa" с много голямо удоволствие. icon_headbang[1].gif Доволен съм от това развитие на нещата, защото приех албума доста резервирано като излезе. В момента обаче съм предоволен от шведите. Все още съм на мнение, че не е по-добър от "Hels Vite", но това беше твърде голям албум и летвата съответно е доста висока.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.