Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: ManOwaR
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Airin Of Ancelot
laugh.gif openwidehug.gif
Shadow Man
Ако някои ден ми се прислуша групата, бих си пуснал нещо от първите албуми. За съжаление този албум не мога да го проумея и колкото и да го слушам все ще е така незапомнящ се с нищо. Добре че са си изградили име и ще реализират някоя продажбица. Талантът и идеите са ги напуснали много отодавна. Saxon издадоха албум класи над тоя за съжаление това е малко ценена група в България необяснимо защо
RazorJack
ае вие на разбирате laugh.gif

верно че има повечко рецитали и партии на орган от поносимото ама малкото истински песни са изкъртващи както винаги icon_headbang[1].gif
lodborg
Днес чух албума веднъж, защото нямах време за повече. Няма да си кажа мнението, първо защото съм слушал албума малко и второ защото не искам да ПЛЮЯ безобразно по една толкова любима ми група. За съжаление насъбралата се в устата ми само от едно слушане слюнка вече не търпи и копнее да се насочи нанякъде...

С други думи - сигурно никоя друга група не ме е разочаровала толкова много.
ManOwaRadO
Някои вече се счупихме от кеф и загряваме за концерт, други се дразнят и се чудят как да оплюят - кой както се уреди! wink.gif
Mago De Oz
Просто албума е странен, нищо повече. Аз също предпочитам да има повече "резачки" , но явно това е виждането на бандата за Один. Иначе, като махнем овертюри, интерлюдии и всякакви подобни, верно остват малко песни, ама поне са качествени. Единственната песен, която ми е малко смешна, е Loki God of Fire и то най-вече, защото почва с убийствен риф, а после туп-тап, туп-тап. Но като цяло, две от три любими банди малко се осрират, а това не е добре huh.gif
Shadow Man
Печалбарска работа
dilinjara
ХМ. Странни реакции от повечето.Аз чаках точно това-M A N O W A R.........
punk.gif punk.gif punk.gif
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif
Svetyl
На странен албум, странни реакции...
wqwrrr
И ето го и моето по-обективно мнение за новия албум.

Албумът в никакъв случай не е слаб, но определено не е това, което очаквах от Manowar.
В един аспект албумът е крачка напред за групата, развили са се, подобрили са звученето си, прекрасни композиции и речитативи - наистина вече не го правят песен за песен, както в другите си албуми. Целият албум разказва една история, така да се каже. От друга страна, едва ли не, леко са прекалили. Има твърде много кийдборди и речитативи, звукови ефекти и т.н., като че ли метълът отстъпва.

Доста се издразних, че за симфоничните моменти са свирени само на кийборди. Група от ранга на Меноуар можеше поне да наеме симфоничен оркестър, определено щеше да звучат по-добре. Пък и кой ще отреже дишането на вокалиста, когато си поема въздух преди да запее - това се прави само в поп песните.

Като цяло албума е добър, естествено не са минали без песен ала For Heavy Metal we will die!, но парчето май ме зарибява.

Мнението ми за албума остава положително, не само защото това са Manowar, в албума определено има и добри попадения. Фаворит: Blood Braothers и Sons of Odin. bowdown.gif
Svetyl
В моя телевизор ли е проблема или тоя албум наистина е бледо копие на албумите на Рапсоди (ъф файър smile.gif)
lodborg
И аз си мислех същото. Сякаш това е техният прочит на музиката на Rhapsody. Чисто и просто не ми харесва, не е техният стил, не им отива да го правят и честно казано звучат смешно. Интерлюдиите разпокъсват албума, вместо да го обединяват в едно, а и са по детински наивни и опростени. Въобще албумът не ми хареса и след повечко слушания, макар че 5 песни от него мога да си пускам от време на време - най-вече "Loki, God of Fire" и "Sleipnir".

Не мога да си намеря място от мъка, че една от най-любимите ми групи може да се изложи толкова зловещо и да ме разочарова с толкова несериозен албум.
ManOwaRadO
Аз забелязвам повече паралели с Върджин Сийл в новия албум, някои особени техни похвати се забелязват. На Рапсоди хоровете и симфониите са си бая по-различни, а това че присъстват не е аргумент, че двете групи започват да се уеднаквяват, въпреки, че записват в едно студио и определено си оказват взаимно влияние.

А колкото до новостите в новия албум, напълно ги одобрявам, за звученето и настроението което носи въобще няма какво да се коментира. Песните реално са 9, колкото и в другите албуми, просто в този има монолози и оркестрални преходи между тях, което на мен определено ми се понрави.
Legionnaire
И аз очаквах повече пауър от групата, но и това което са направили ми хареса. Ако направя асоциация 20 години назад това да е нещо като Fighting the World пък догодина да очакваме нещо грандиозно като Kings of Metal smile.gif
Svetyl
^ smile.gif smile.gif smile.gif
Vermic
Съдба... Доста кофти много малко песни ми харесаха от албума crying.gif а очаквах нещо по хубаво...но уви...
JOURNEYMANOWAR
Стига мрънкахте ....Албума си е екстра...Хайде с нас да видим кралете на живо в Атина.Офертата си заслужава:
MARCH METAL DAY ’07- ATHENS- 04.04.2007

MANOWAR
RHAPSODY OF FIRE
TIAMAT
HOLY HELL
EPICA

AND MANY MORE…

ОРГАНИЗИРАНО ПЪТУВАНЕ С АВТОБУС ОТ СОФИЯ ДО АТИНА

ПРОГРАМА

ЗАМИНАВАНЕ ОТ БЪЛГАРИЯ- 03.04.2007 ОКОЛО ПОЛУНОЩ ОТ СОФИЯ
04.04.2007-ПОСЕЩЕНИЕ НА ФЕСТИВАЛА(НАЧАЛО В 12:00-КРАЙ-ОКОЛО 02:00 НА 05.04)
ВРЪЩАНЕ КЪМ СОФИЯ-05.04.2007 ВЕДНАГА СЛЕД КОНЦЕРТА


ЦЕНА НА ТРАНСПОРТА СОФИЯ-АТИНА-СОФИЯ-ОКОЛО 60ЛВ. В ЗАВИСИМОСТ ОТ БР. НА ЖЕЛАЕЩИТЕ
КРАЕН СРОК ЗА ЗАПИСВАНЕ:12.03.2007


БИЛЕТ ЗА ФЕСТИВАЛА:ЦЕНА 98 ЛВ.
ПРОДАЖБА: ОНЛАЙН В МРЕЖАТА НА TICKETSTREAM
МАГАЗИНИ ”НА ТЪМНО” В ЦЯЛАТА СТРАНА


ЗА СПРАВКИ: МАГАЗИНИ „НА ТЪМНО”-ВАРНА , СОФИЯ И ВЕЛИКО ТЪРНОВО
КАКТО И НА ТЕЛ. 0888138767-РАДОСЛАВ ЦВЕТКОВ
0888678931-ВЕНЕЛИН РУСАНОВ

E-MAIL:MORIA_BALROG@ABV.BG
Bleak
Абсолютно менуорски ми звучи новия албум. Естествено, стилът им не е мръднал отпреди 4-5 години (или там когато излезнаха войните)... всъщност той от 20+ години е горе-долу един и същ, хъхъ. Има там няколко що-годе добри песни, на които да си пиеш бирата (или да бродиш в the forest of the true metal and many other minerals, на кой както му е кеф, нали...). Интерлюдиите обаче според мен никак не са на място и ми се струват еднакво скучни. Албумът се провлачва ненужно и в едни момент само скипваш с отегчение. mellow.gif
Helloween
Фен съм им от 90-та година, но не мога да скрия че не съм особено очарован от последното им творение. Това беше групата с която прослушах метъл и все още съм фен, но доста по-вълнуващи бяха албумите до "Kings of Metal" включително. Мисля че са се оляли с приказките в последния албум, да не говорим че почти са повторили приказката "The Warrior's Prayer". Както и да е ще си остана техен фен icon_headbang[1].gif
Moonblade
Мен да питате много си е як албума biggrin.gif !Само дразни,че половината от песните им са приказки mad.gif .Иначе парчетата са много яки особено icon_headbang[1].gif "Кing of Kings","Sleipnir","Loki God of fire" и "Die for Metal"!
Свар
Поредната доза "умри в името на метъла", "братя на хеви метъла" и т.н. и т.н. Смях,та смях.
Единствената емоция пораждаща у мен е отвращението ,че пеят и за боговете...тема зачекната в стойностни заглавия.

http://youtube.com/watch?v=cMrwgO_kLU8 Мноу яко се връзва ...едно такова мазничко smile.gif
Beerzebub
А теб уж те имах за интелигентен... доскоро.
Свар
Мда,забравих ,че за да си интелигентен трябва да се радваш на 849338983 тона мускули и да ти допадат текстове,в които се пее за "братята на метъла" и да се радваш на група ,която не претърпява развитие 20 години.Anyway...
Beerzebub
За да си интелигентен просто не трябва да си тъп.

PS. Не слушам Manowar...
Свар
"Мъдростта е лека и лесна, лекотата е мъдрост...
Истината е празна, а безделието мъдрост... "
Virgin_Steel
http://youtube.com/watch?v=gIqAVm5R_vM&...ted&search= Ей тва също е яко smile.gif

Свар , мъдростта е да си траеш, като не разбираш нещо...пък дори и да не ти харесва ! Смъкваш интелектуалното си ниво, като говориш повърхностно и паралелно едносмислено!
Dragontear
Цитат(Virgin_Steel @ May 12 2007, 10:12 AM) *
мъдростта е да си траеш, като не разбираш нещо...пък дори и да не ти харесва ! Смъкваш интелектуалното си ниво, като говориш повърхностно и паралелно едносмислено!

happy.gif
InsArtTure
Свар не каза нищо повърхностно или в случая тъпо. Просто е нов и не знае, че тези неща отдавна сме ги обсъдили, стигнали сме до консенсус и вече не ни се обсъждат.
Свар
Цитат(Virgin_Steel @ May 12 2007, 10:12 AM) *
Свар , мъдростта е да си траеш, като не разбираш нещо...пък дори и да не ти харесва !

Мислех ,че темата е за изразяване на мнение ,явно съм сгрешил.Както и да е.
Rolf
С прискърбие трябва да призная, че новият албум е трагичен. То не са безсмислени интерлюдии, то не е пълнеж... 75 минути музика, сред които четири свестни парчета - бива ли така...

Иначе на концерта в Каварна ще присъствам задължително и по всяка вероятност ще се разбия от кеф. smile.gif
Virgin_Steel
Цитат(Свар @ May 12 2007, 11:43 AM) *
Цитат(Virgin_Steel @ May 12 2007, 10:12 AM) *
Свар , мъдростта е да си траеш, като не разбираш нещо...пък дори и да не ти харесва !

Мислех ,че темата е за изразяване на мнение ,явно съм сгрешил.Както и да е.

Точно това имах предвид, едно нещо търпи критика само в случай, че е осъзнато от критикуващия.Повечето хора намират съвсем други неща в творчеството на групата.
Moonblade
Абе истинските парчета в диска(имам предвид в тея дето се пее) са яки.Но за другите... suicide.gif .Мноогоо са се вживяли.
Virgin_Steel
icon_headbang[1].gif И мен си ме кефи албума и то не малко, чисто просто и ясно нормално 8-9 парчета и разни оркестрални или приказливи промеждутаци, които просто са направени за да те пренесат в някаква обстановка.
За мен обаче тва спря да върши работа до Symphony of Enchanted Land pt.I ...
Все пак съм яко предубеден и съм кон с капаци , но най-важното е от всичко че се кефя
Moonblade
Само така icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif !!!
Moonblade
Е хора Manowar идват на 30 юни в България(каварна)!Някой да знае кога ще се пускат билетите и цената им.
Svetyl
Нали днеска господин Демайо ще идва сшециално в Каварна за някаква пресконференция дето всичко щяло да се разбере... така пишеше из новинарските сайтове.
Virgin_Steel
Утре е
madeoffire
С риск да получа много отрицателни критики ще кажа че групата не ми харесва smile.gif Има нещо прекалено префърцунено в тях което ме кара да не ги слушам..е има няколко песни които ме кефят де ама са 3-4 само.
Manowar-Blood of the kings
Virgin_Steel
Няма никаква логика да получиш отрицателни критики, за това че имаш собствено мнение ! bye.gif
Moonblade
Всеки с мнението си!
Mangalf
стават
Aggressive Perfector
WARRIORS OF TRUE METAL!!! RISE AND KILL ALL POSERS AND CHALGA FANS!!! bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
t0xIc
http://kavarna.pro-rock.net/?page=media/vi...eo.php&id=4

icon_headbang[1].gif
Pathetic
bowdown.gif
Rodd1ck
icon_headbang[1].gif
Airin Of Ancelot
Joey може да не е много наред, но концертът ще е велик - това е извън съмнение. smile.gif
Moonblade
Забелязъл съм че Джоуи повтаря думата "Fuck" във всяко свое изречение! censored2.gif Това много ме дразни!!!Иначе концерта ще кърти icon_headbang[1].gif !Някой ще ходи ли по-рано да гледа и MotorHead?
Mangalf
Цитат(Airin Of Ancelot @ May 24 2007, 08:12 PM) *
Joey може да не е много наред, но концертът ще е велик - това е извън съмнение. smile.gif

не съм много сигурен. Последните години Ерик Адамс е изпедерастил. Като гледах клипове от концертите им за новия албум, не бях особено очарован. Все повече се съмнявам че ще имам пари да ги видя... да бяха оставили поне за юли-август.
ManOwaRadO
Да ти имам проблемите Циганинф
Свар
Цитат(Antichrist Superstar @ May 22 2007, 09:06 AM) *
WARRIORS OF TRUE METAL!!! RISE AND KILL ALL POSERS AND CHALGA FANS!!! bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif

Забавни типове.
Nirolo
Като бех малък мноо ги слушах, ама пораснах, врeме е и вие biggrin.gif.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.