Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: ManOwaR
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Aresius
Нещо интересно, което едва ли ще се понрави на феновете на групата:

Цитат
Ok, I'm from Auburn NY, I know one of the members of Manowar personally, I have two friends that have worked with the band for years, one of which did so during the time Rhapsody was recording in their studio and another close friend of mine when to high school with Joey Demaio. Basically, Joey is an asshole. I can say it from experience unlike others who simply assume. But, for the most part, he's an asshole in a funny way. But he IS extremely arrogant. Upon talking with one of the band members around the time they were touring with Rhapsody, I made the mistake of saying that their music was sounding like it was being influenced by Rhapsody. He got pissed, and told me he was sick of people saying that.

Now, I'm not saying that I know for sure what is going on, but my educated guess would be that Joey wasn't too keen on this little Italian band being thought of as something the all mighty Manowar, masters of all that is metal, would want to emulate. If I know him, I would say he's screwing with them to show them who is boss. Thats just the kind of guy he is.

To be honest, I love both bands and have for years. But that being said, the whole issue leaves a bad taste for me and any way you look at it Joey is the one who is pulling all the strings. He had nothing but good things to say about Rhapsody when they were recording Symphony of the Enchanted Lands II but once people started saying that Manowar was emulating them his tune changed real quick.

We're all gonna have to just sit around and wait to find out the whole story, but from where I'm sitting, it looks pretty clear what's happening.


Original source: www.metalstorm.ee
lodborg
То това си беше повече от ясно, на мен ми е интересно дали има някакво развитие около самите Rhapsody. Които го закъсаха точно в момента, в който на Лука му дойде музата - за година и половина издаде албум с Rhapsody и два солови. Мога само да гадая колко музика е написал за времето, през което се караха с Manowar. Жалко за цялата история... Та, на въпроса, има ли някакво развитие? Даже на мен, който не съм от най-големите фенове на бандата, вече ми се иска да чуя нещо ново.
Aresius
Засега няма нищо ново за съжаление smile.gif
Но да не говорим тук за Рапсоди, все пак тази тема е за Manowar.
Ако науча нещо ново за Рапсоди, ще пиша в темата за тях.

И тъй и тъй вече пиша в този топик, ще кажа, че на мен последния албум на Manowar ми харесва най-много smile.gif
MrsLinda
Manowar нямат лош албум wub.gif


казвам го като заклета мануаристка, от 30 години насам
Nikola Bathory
Цитат(MrsLinda @ Aug 4 2009, 09:54 PM) *
Manowar нямат лош албум wub.gif

По-точно от 1992 насам нямат силен такъв. cool.gif

А 1992 беше отдавна.
MrsLinda
^ завистта е много лош съветник...
karelian
Не виждам какво общо има завистта тук. rolleyes.gif

А по темата: Louder Than Hell (1996) беше силен албум. Поне според мен.
MrsLinda
както виждате аз не ви се бъркам в темите за дет или dead или death, или не знам там как ги наричате, просто не се интересувам, не ме кефят, това за мен е отвратителна музика, предназначена за психопати, от която аз получавам мигрена, но не ви се мешам в темите, нали?


затова ти & сие не пишете тук, в темата за Manowar!
Preacher
Чакай бе, то не е забранено със закон да плюеш нещо като не ти харесва.
Просто ти ако оплюеш неща, които не разбираш ще ти се смеят. 'Щото си слушала Меноуор, но не си слушала дет.
От друга страна те са слушали и двете и ако оплюят Меноуор никой няма да им се смее, 'щот ше знаят защо го плюят.

Не знам кой е в грешка тук, прецени сама...

(обичам тафтологиите)
Rolf
Цитат(Preacher @ Aug 4 2009, 10:16 PM) *
От друга страна те са слушали и двете и ако оплюят Меноуор никой няма да им се смее, 'щот ше знаят защо го плюят.

Де да знаеха, наистина...
Preacher
Много ли съм оптимист?
Ех...
MrsLinda
Що ли не си ходя в House of Death, вместо да ви слушaм тук глупостите ???

Всеки си има приоритети, но некви 13-15г боклуци да ми се правят на разбирачи, просто нема да стане.

не че аз съм голяма разбирачка на метъл музиката, не съм, но винаги съм харесвала Manowar, откакто се помня, и така и не разбрах защо темата беше осрана отсекъде.

whatever...


love ya Joye

Во Царствии Твоем
И аз съм от заблудените овце, които са слушал и и Manowar и всякакви други стилове. Ок ето го и личното ми мнение, с което не ангажирам никого... За мен Manowar издадоха последния "истински" силен албум през 1988 година... От там на сетне са ми също толкова антипатични, колкото и Sepultura след Chaos-a или Metallica след черния албум и т.н. и т.н.

^^^^Не разбирам защо дет метъла и другите екстремни стилове реши, че са за хора психопати, suicide.gif и че било отвратителна музика...
PitBull
Аз пък не мога да разбера защо Louder Than Hell толкова не го харесвате, за мен е първият им албум, който чух и най-силният им, баш хеви, без пауър лигните от последните, текстовете са си кечи отвсякъде и мачкат, абе най-мъжкото им произведение, така да се каже...
Действително от средата на Warriors-а насам не стават, но за предишните от чисто музикална гледна точка просто нямам какво лошо да кажа (и текстовете не са им чак много cheesy), често си ги пускам и напоследък, е нито един нов хеви албум не им се доближава дори до нивото на песнописане и не ме грабва... Айде заклеймете ме като неразбирач.
Discipline
^^^
Ха-ха-ха, тук май не пишат само 13-15 годишни. Освен това познавам 16-17 годишни, които слушат сериозно повече банди, отколкото ти песни на Мановар си чувала. Това, че слушаш 1-3 групи не означава, че и други хора не може да са ги слушали и да имат отрицателно мнение за тях. Всеки може да не харесва каквото си иска. Що по-добре верно не си ходиш у фороно на великите?
_Moonshield_
Цитат(MrsLinda @ Aug 4 2009, 10:42 PM) *
Що ли не си ходя в House of Death, вместо да ви слушaм тук глупостите ???

Би било чудесно, тука има някакви "дет метъл психопати" (и въобще всякакви хора, които не слушат само хеви метъл), пък и не сме трю.
the_mess
Цитат(MrsLinda @ Aug 4 2009, 10:13 PM) *
както виждате аз не ви се бъркам в темите за дет или dead или death, или не знам там как ги наричате, просто не се интересувам, не ме кефят, това за мен е отвратителна музика, предназначена за психопати, от която аз получавам мигрена, но не ви се мешам в темите, нали?

Не, не сме психопати, просто ти си яко ограничена - learn the difference!

Иначе Manowar са от малкото хеви/спийд/пауър метъл групи дето сушам и ще слушам занапред. Новия албум ще е трепач, хабсолюто сигурен съм! Няма и как да не съм, баси яките песни в тва последно EP!
Airin Of Ancelot
Цитат(PitBull @ Aug 5 2009, 09:15 AM) *
Действително от средата на Warriors-а насам не стават

Е, защо, в "Warriors of the World" почти без изключения са все жестоки песни. Като хванеш заглавната, "Call to Arms", "Swords in the Wind", "Hand of Doom", "House of Death" и т.н. - все химни. Даже и в последния, който като цяло си беше доста слаб, имаше няколко хубави парчета.
PitBull
^ Е не баш не стават, малко силно се изразих, но за мен Уориърс половината песни са доста по-добри от другата половина, които са ми леко скучнички и безлични. Добрите за мен са 1, 2, 4, 5, 8 и 10.

За последната им боза, ми май имаше 2-3 по-надъхващи, които и те не бяха нещо особено, и това е. Тъжно е, но няма по-глупав албум.
За следващия не искам да говоря преди да е излезъл целият.
Megadeth
Аз пък ги харесвам ;р
telia
Сигурно защото си на 17г, Блъд whistle.gif От известно време обаче, мен започнаха да ме отегчават. Всичко ми звучи слято и имам усещането, че през цялото време слушам "Приказката".
Megadeth
Аз зарад туй парче. И съм на 18 dry.gif
Во Царствии Твоем
Интересно - тази песен е микс между: Let it Be (The Beatles), More than Words (Extreme).Разликата, която откривам е челото и наивно звучащият текст smile.gif No offence просто споделям какви асоциации ми навява.
Helloweencheto
Сдържах се да не пиша до сега, четейки оплюване и тн за групата, но вече чашата преля! Викам си всеки има вкус не им харесва сега ок, ама вече прекалявате, спрете се малко! Да кажеш, че не е ВЕЛИКО да изпееш песен на 16 езика и ти звучало като микс от еди кво си с НАИВЕН текст, за мен лично е смешно! Това е огромно уважение, което не виждам някой друг да е правил за публиката си! И кво мислите, че е лесно да се пее на толкова езици, като го направите ми се обадете да ви аплодирам... По принцип съм много спокойна личност, ама вече ми писна от глупости наистина!
sgoh
Напълно си е тъй! Досега в тая тема се говорееше прилично и се спазваше добрия тон, ма да кажеш че Меноуор ти навявали асоциации с нещо друго направо преля чашата. dry.gif

suicide.gif
scion_of_storm
ситуацията е апокалиптично трагична за пореден път..
Во Царствии Твоем
^^^ rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
δημοκρατία
beyondtheblack
Цитат
Сдържах се да не пиша до сега, четейки оплюване и тн за групата, но вече чашата преля!

Въй, изядохме си боя laugh.gif

Как може някой да слуша Гнус Дикинсън, ни моа разбра...
conguestadors
^За Брус или хубаво или нищо, че те тепаме иначе. drinks_drunk.gif
beyondtheblack
Ооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо
ооооооооооооооооооооооооооооооооооооо
ооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо
оооооо гнууууссс...


те тва е българският мъж, че тепа жени зарад брус дикинсън. после защо за чужденци се изпоженихме smile.gif
conguestadors
Че аз на Брус съм готов и брак да му предложа.
Пък и нямах впредвид буквално тепане, а нежно. openwidehug.gif
sgoh
Цитат(beyondtheblack @ Aug 30 2009, 09:14 PM) *
после защо за чужденци се изпоженихме smile.gif

слава богу...
beyondtheblack
Хехе, щом чак до брак са стигнали работите, взимам си думите обратно... wub.gif
scion_of_storm
ситуацията става от по-апокалиптична на още по-нихилистично-психоложко-двевисшиобразованийстична О.о

та, ко речихте?

ни мой по маньоварчи се псува, защото са легенди. О.о?

О.о?
о.о?
о.о!
О.о!
О.О!
Preacher
Идва профилактиката, промъква се изкусно и коварно от Младост към Слатина, вадете бързоварите.
Helloweencheto
Май е излишно, по-добре да спра да си тровя нервите, Мановар и Гнус Дикинсън, окей въпрос на личнои мнение, аз бях до тук, хубав ден на всички! smile.gif
Preacher
Брус е пич.
Мейдън винаги са ме кефели с него, моите извинения към Диана, но момчето може да пее. wink.gif
Persuader
Цитат
Jun 18 2009, 09:57 PM Коментар #554
Оther bands play ManOwaR kills!!!

Абе, като си фенка от 30 години на тая банда, що не научи един от най-емблематичните й текстове? Ебахти. Текстът е "kill" Менуор убиват. Не убива.
Night
Цитат(beyondtheblack @ Aug 30 2009, 09:09 PM) *
Гнус Дикинсън

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif ( laugh.gif ) в период
пет минути не мога да си отворя очите от смях,много яко е това laugh.gif
beyondtheblack
Хахахаха, остъй...едно време, преди 10-ина години примерно, реших спонтанно да му драсна ред. Написах: "Hi, Gnuce!". Каква беше изненадата ми, когато получих отговор: "Hiya!" laugh.gif
Michael
Жал ми е за жената от която са си взели дрехите :/
Beyond the Grave
Сериозно ли бе, мъж? laugh.gif
Mor Galad
Manowar и Maiden са емблематични групи в метъла. И двете имат много талантливи, но различни вокалисти. Гласът на Ерик е определено по-богат (все пак е оперен певец/справка Nessun Dorma), но този на Брус е много специфичен и мен поне ме кефи как звучи. Всеки има право да не ги харесва, въпрос на мнение, но никой не може да отрече, че както каза и Scion-a, това са легенди.
Helloweencheto
Отдавна се опитвам да кажа точно това! Благодаря!
Vince
Много ми харесаха на Sonisphere! Сега чакам и новия албум да излезе.
RunningWild
Меноуар определено ме кефят и са една от първите банди, с които прослушах по-тежка музика. Единственото нещо, което не ми харесва в тях е звукът им.... най-вече този на Карл Логан. Но е въпрос на вкус...
Магардич
Нещо за новия албум чува ли се?
sharon
Трябваше да влизат в студио още през април. Инак освен това, че са затрили целия написан материал за "Hammer of the Gods" след завръщането на Donnie, не.
SPYBORG
Предварително се извинявам на феновете на Manowar за леко отрицателното ми мнение, но все пак това е тема, където всеки да си каже впечатленията за групата. Напълно съм съгласен с това, че имат голям принос в метъла и се явяват идеолози на съвременния пауър, НО...за толкова години не претърпяха никакво развитие. Дори и да има такова, то е съвсем мижаво. Също не съм очарован и от уменията им, като инструменталисти. Барабаните им са едни от най-скучните...даже барабаниста на Принс правеше по-разчупен ритъм! За соло китара въобще не говорим! Единствено басиста надигна леко глава, като изсвири "Полета на бръмбара" и това е единствения момент в цялата им кариера, който ме накара да се заслушам с интерес. Но като цяло - сиво сухо и семпло.
Thrashard
НАЙ-НАКРАЯ!!! НАЙ-ИСТИНСКАТА ГРУПА!!! ВОЙНИТЕ НА ВАЛХАЛА!!! НАЙ-ТРУ!!! НАЙ-ЛАУД!!! НАЙ-КУУЛ!!! НАЙ!!! OF STEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEL bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.