Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Metallica - Death Magnetic
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
Hetfield
Смазвам се!!!! icon_headbang[1].gif А вие?
_TNT_
За жалост, не.
icon_headbang[1].gif
Twilightfall
Не.
marcinko
Като не ви харесва - шът ъп!
Аз пък се смазвам! icon_headbang[1].gif
Dragontear
Найн!...

Пояснете от какво се смазвате защото повечето от нас се Смазват от смях..!
marcinko
Ама то не може на всеки да се угоди значи... първо, били се комерсиализирали, били не знам си кви, до 91-ва нямали хубав албум... издадоха албум, напълно в духа на старите си неща - със яки рифове, скорост, сола и тн. Наистина, не може да се сравнява с класиките, обаче чак пък толкова зле ебаси... пълна ограниченост. А като не сте фенове на Металика, не пишете в темата и готово. То пък да се надпреварваме кой повече ще наплюе Металика, ама вече се превърна на детска градина.


ПП: сега ще ми се нахвърлят веднага всички трю-та, ама вече ми писна от детински работи...
Wintersunset
Ама какви обстойни мнения давате. Човек и да има намерение да чуе, няма да знае дали да го прави, дайте малко критика, а не "смазва ли ви? " - "да. /не. " wtf?
Не, че ще слушам, при каквото и да е положение, но все пак.. smile.gif)
nobody
И това какво ще напише някой тук ще определи дали ще се слуша албумът?!
marcinko
На запад хората се чудят как пари да съберат да си купят нещо, за което не знаят дали въобще ще им хареса (за албум става дума), тук се сервира на тепсия, първо качество и пак... абе верно, че мързела е велико нещо, ама това е шега, в случай че някой не знае...
lodborg
Страшно як е албумът! biggrin.gif

Vlad
Не е хич лош албума. Аз съм положително изненадан от звученето. Само продължителността на песните за мен е твърде голяма и ми доскучава. Най-ме кефи инструменталната, а също и All Nightmare Long. Unforgiven-а е тотален провал, а My apocalyps все си ми звучи като oпит да се изcвири Slayer rolleyes.gif
pa®tci
Цитат(marcinko @ Sep 3 2008, 05:18 PM) *
... ПП: сега ще ми се нахвърлят веднага всички трю-та, ама вече ми писна от детински работи...

Единственото чаве дето виждам наоколо, комай си ти.
Всеки има право да пише където сметне и ти не си никой, та да казваш кой може да си каже мнението за нещо и кой не, дришляр. Като не ми харесва новия Джудас и там ли да не пиша? Дай като онова (мъртво) списание СМФ - на всички промотирани от него албуми да се слага по 9.5/10 и да няма грам критика. Особено пък към тая лайняна банда, къде всичките и песни от новият албум са крадени буквално от старите им тави, да не говорим пък точно за оная песен, дето им излезе с клипа. Тотална смешка! Обаче е ЦингаликА, любимата банда на всички чалгарчета - айдее, юруш на черешите - не може да ги обидиш, модерно било. Трю. Ънтрю. На баба ти фърчилото. Като имам мнение за нещо и искам да го изкажа го правя, на който не му харесва да си ебава капаците, капиш?




@Венц - И'ЗАКтли май пойнт super.gif
Mago De Oz
^Боби, понякога ми идва да те черпя...

Албума е добро метълче с модерни влияния, нищо повече. Има опити да звучи олд-скул, но са само опити. Слушах го 4 пъти и мисля, че ми е достатъчно, отива в графа "поредният албум за 2008 година"... безлична работа, нито хубаво, нито лошо мога да кажа...

ПП: Е, все пак е много по-добре от Свети Джънгър...
lodborg
Цитат(parcaleste @ Sep 3 2008, 04:54 PM) *
@Венц - И'ЗАКтли май пойнт super.gif

rolleyes.gif Лично мое произведение е картинката. biggrin.gif Нямаше как да се сдържа и да не я постна.
pa®tci
Правя и уърлд промоушън сега, ша имаш да черпуваш tongue.gif
marcinko
Много е лесно да псуваш по другия, като си на Интернет, а?
Критикувай колкото си искаш, но аз досега една свестна критика не съм видял. Като не си фен на групата, естествено че трудно ще харесаш и новия албум, близко е до акъла. Дришляр ще ми вика... Ей, говедо такова, ако ще изказваш мнение, изкажи МНЕНИЕ, а не пост, съставен от лайна - да покажеш колко мразиш и колко си велик. Крадени били песните... толкова си и чул албума... Или чуй албума като хората (което няма да направиш, убедих се) или ти си ебавай капаците. Леке такова...
prayer4eto
Цитат(Mago De Oz @ Sep 3 2008, 05:59 PM) *
ПП: Е, все пак е много по-добре от Свети Джънгър...

Което беше и основното очакване wink.gif
pa®tci
^ Е то поне е особенНо трудно да се направи нещо по-зле от онова rolleyes.gif



To няма какво да му чуеш, ТОЛКОВА е зле.

Кат' не ти харесва нещо се оплачи на Моля Другарката.


Нрщо като има стойност не му оставам длъжен, както и обратното. Ама ти няма откъде да го знаеш, свинктернет анонимнико wink.gif И да знаеш - живея за да псувам хората по интернето (Вас Ист Дас?), удобно седнал на канапенцето вкъщи... и Бай ти Милен като ме засече някъде случайно и почва да ми скача на врата (докато не заговорим за ЛеймОуаР де, тогава ми взима бирата tongue.gif).
Mago De Oz
Да, според мен Джангъра трябва да влезе в ТОП 3 на най-смешните и недоклатени албуми в музиката!

^Ми радвам ти се бре... ти гледай следващият път да не реша да седна от радост на вратa ти, че тогава ще го загазиш хахахаха smile.gif Пък ти само посмей да кажеш нещо лошо за Manowar smile.gif
pa®tci
Знаеш, че не си поплювам и ми дреме на шапката, така че започвай диета tongue.gif
scion_of_storm
Уууаааааааа новата тема форумен отдушник.

openwidehug.gif openwidehug.gif openwidehug.gif
prayer4eto
Дали ще задмине Нирваната? laugh.gif
Aggressive Perfector
Албумът би могъл да мине за нещо, ако бе издаден от някоя дебютираща група 14-15 годишни хлапаци, надъхани от Миталикътъ... Ама, о, забравих, 14-15 годишните имат нещо, което Педалика никога (вече) няма да имат: 1. ДУХ 2. ХЪС 3. СВЕЖИ ИДЕИ. А тоя албум си е излагация. Отново: БЕЗОБРАЗЕН ЗВУК - барабаните пак звучат зле, китарите са смешни, Джеймс дори не се и опитва да пее. Другото - скапани рифове. Справка: Cyanide. Имам чувството, че са взели всички рифове и идеи, които са били изоставени през цялата им кариера и от тях са сглобили албум. Дори не са си направили труда да запишат нещо качествено - чисто и просто отбиване на номера и спазване на договора към звукозаписната компания, което, естествено, ще продаде 100000000000000000 бройки, ще се върти по MTV, ще има пак обясняване "кой разбирал от музика", "кой бил тъпо захлупено трю и не разбирал гения на металика", ще има пак "az slu6am trash metal, metalika forever". И после всички ще забравим за това. Феновете СЛУЧАЙНО ще загубят албума в някое чекмедже и така... Докато лейбъла не натисне миталикътъ пак да запишат нещо, че требват пари.
abductor
Охооо, тука ли ще акаме вече? Само чакай да се свали албума, та да го чуя (макар и вече да си имам представа как ще е) и се връщам! Приготвил съм две рула тоалетна хартия, дано да стигнат!
MadHatter
Аз заспах преди Unforgiven-a, съжалявам. All Nightmare Long като че ли беше нещо по-пичовско, инак ...абе кво говоря и аз, дето не ги слушам. Хетфийлд издъхва мощно.
scion_of_storm
Цитат(prayer4eto @ Sep 3 2008, 06:29 PM) *
Дали ще задмине Нирваната? laugh.gif

НИКОГА.

хаха, ама то е тъжно... biggrin.gif
LordZombie
Чак размазващ не е албума. Песните са ми приятни и сигурно ще си ги слушам и за вбъдеще, но това е сигурно защото си обичам Металика и слушам почти всичко тяхно, но ако не им бях такъв фен вероятно нямаше да преслушам албума повече от 4 пъти.
gad
Това, което чух до сега кефи, първата песен е доста добра.
Всъщност получих малко повече от очакваното, като че ли. Добре sleep.gif
LordZombie
Еми честно казано тая Металика с нищо не впечатлява, ако не бяха The Day That Never Comes и Cyanide нямаше да слушам нито една песен от албума. The Unforgiven III е тотален провал, а в другите песни просто няма какво да те зариби...
azoteccccc
Toва няма да го дърпам. Не си заслужава. Дърпайте Anal Trakktor! icon_headbang[1].gif
Guardians of fate
Я па най-наивно се надявах на нещо добро, ама то... Бозалика.
Wolfheart
Първата песен даже малко ми хареса - енергична е.
Докато я слушах се чудех, аз ли съм се повредил, че ми харесва. Не е толкова еднообразна. Но от втората нататък се усети досадното чувство за досада biggrin.gif Песните са постни, като суроватка, а рифовете се повтарят толкова много, че често ръката ти е на дясната стрелка на клавиатурата, да прехвърля напреде из песента или на бутона за следващата песен. Явно албум с времетраене 74 минути се продава доста по-добре от албум с времетраене 50 минути.

Инструменталчето е другото нещо, което ми харесва в албума. Просто се чудя, как са го вкарали. За разлика от другите 2 песни си личи, че не са се опитвали да правят To Live Is To Die 2.
tankard73
Още не съм и чул дори, не съм го дръпнал. Абе чета мненията и си мисля - докато хората спорят за новият свети джънгър както се изрази някой тук, аз се залисвам с новите албуми 2008 на Бенедикшън, ънлиишд, венъм, соулфлаи, корпиклаани, кавалера конспираси, муунспел... та тъй де. Мразя да чакам групи да се опитват да издадат нещо с родилни мъки цяла вечност. Което неможе да се каже за банди като неипълм дет или хипокриси. Дори едни обичуъри бяха замлъкнали от 97 до 05 обаче последните два хич не са разочароващи, на фона на много банди, дори повечето - Металиката (баталиката) просто са онемели откъм идеи и творчество. То още с лоуд се видя че няма да ги бъде. Просто съм поредния разочарован, ама адски разочарован фен. Вчера комшиичето ми в бг, на 15 годинки ми праща линк за металика 06 инфо и разни негови клипчета на сиик ен дистрои, на китара свири.Викам му пич, еи тва е фестивал и групи. И му дадох линка на берген метал фест. Виж викам банди като каркас, брутал трут, асфикс, мешуга, манусипал уеист, праимордиал, ет дъ геитс, дисмембър, екзъдъс... къде са екзъдъс, къде остана баталиката??? Дори и едни мегадет и антракс звучат много по семпло от тази меко казана непознаваща вече облика си група. Нищо лично към никои, просто мнение. И наи важното е че на края на каркас успях да грабна перото на китариста микаел амот (екс каркас, настоящ арч енеми). За какво шоу говорим, какво шоу видях... не съм куфял и пил така в живота си. И се скъсах да падам и ставам. Пуловера на бенедикшън загубих, картата със снимките и клиповете от фестивала... няма значение. Нали ги видях наживо!!! Както и бехемот. Та вие ми говорите за някаква си металика 08. По добре 91 да бяха млъкнали, както направиха каркас, асфикс и брутал трут. ПОНЕ ДА ГИ ПОМНЯТ ХОРАТА С ДОБРО! И със желязно творчество.
Helloween
Ами имат всичко на всичко 4-5 хубави албума "Великите" (84 - 91). За това сигурно ги обсъждат. Чух албума, харесаха ми 2-3 песнички, но са далеч от златната им ера, която приключи през 91-ва година, тоест преди 17 години. Албума обаче е много по-добър от предишния.
FLIPPY_666
Металика имат два албума. Толкова. Другото - лайна.
Warrior Of Ice
Скучен ми е "Death Magnetic". Трябва да призная, че все пак надмина изключително ниските ми очаквания и се оказа с класи над "St. Anger", но това за жалост нищо не означава. Вярно, от една страна имаме що-годе компетентно свирене и опит за смислено музициране. От друга, обаче, ни чакат изкуствено удължени песни, тотална липса на свежи идеи и един изключително дразнещ стремеж да се покаже, че "ние можем и като преди, стига да поискаме". Ами сори, пичове, ама не можете. Като няма искреност в цялата схема, всички напъни да се имитира старото доказано звучене са нахалост. А иначе албумът не е провал. Просто е отчайващо посредствен, поне за 2008-ма година.
Twilightfall
Цитат(tankard73 @ Sep 4 2008, 09:44 AM) *
[...]

Човекът си го каза точно и ясно, най-смисленото мнение в темата. Може само да вземете пример от него.
t0xIc
Е вие кво сте очаквали от Металика деееба...
whistle.gif
Rolf
Слаба работа. Metallica отдавна изсвириха каквото имаха за свирене и в момента кротко се носят по течението на старата слава и си печелят милионите. Няма лошо, де; аз съм сигурен, че на мнозина новият албум ще допадне. Просто на мен нищо не дава като усещане.
bittersweet
Не ми харесва и не може да ме грабне no.gif
SepulTeraHead
Албумът е як. Въобще не ми се обяснява.
Lanfear
^ Остава само да кажа "И АЗ ТАКА"!
Затова и няма да се впускам в някакви лирични отклонения.

Не е някакъв зверски мега як албум и все пак ми допада. Дали защото си имам слабост към Металика или не... мисля, че няма значение. Важното е, че си намирам нещичко в албума и бих си го слушала отвреме навреме. smile.gif

И! Най-хубавото е, че е по-як от свети джангъра (в който впрочем имаше 2-3 много яки попадения)! smile.gif
LordZombie
Абе честно да кажа от St Anger-a слушам 3 песни и а от тоя албум са само 2 засега rolleyes.gif
_TNT_
Ще цитирам по памет един пост на melhaer "Еди-кои си, колкото и добър албум да извадят Metallica, ще го оплюят". Добре де, а не са ли също толкова тези, които какъвто и боклук да извадят, пак ще кажат, че е як? ...
Atrocity
^ Напълно съм съгласен bowdown.gif
ludspamer
Доста добре казано, наистина.
Aglarana
Metallica = минали яки албуми, после откровени боклуци, сега Death Magnetic, който не се оказва толкова лош и след време... защо не един наистина много добър албум!
Така звучи много по-добре от крайностите в повечето постове, а и е оптимистично :р
Aresius
Не че ще кажа нещо, което не е казвано милиони пъти сигурно, но държа и аз да го напиша - Металика умряха още през 1996-та. Тогава с излизането на Load се разбра, че нещата тръгват на зле (всъщност Load не е чак толкова лош албум в сравнение с Reload и особено с Светия Джънгър).

Новият им албум не ми хареса, както и очаквах де. И все пак има две-три не лоши песни, но само толкова. Със сигурност този албум повече няма да го чуя нито веднъж до края на живота си.
Atrocity
Има прогрес, тоест надеждата че може да се приближат към миналото още е валидна. Стига да съкратят песните като времетрайност и да вложат малко повече креативност. hmm.gif


Едит: Нека си призная, че наистина харесах много The End Of The Line и Cyanide (може би ако не бяха по 100 минути щяха да ми станат любими). Както и има една малка част от The Day That Never Comes, която е доста добра(но тя е 30-40 сек.). А да не говорим, че и си покуфях на тези песни, ама малко... wub.gif
LordZombie
Абе Металика са голяма група,доказала че може да издава къртежни албуми.Няма как феновете да се задоволят с един посредствен албум,толкоз !
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.