Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Нова Генерация
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Wintersunset
Вълни от северен океан заливат моя бряг голям и аз като една скала,
замръзвам бавно под леда..




Наскоро се навършиха 16 години от смъртта на поета, композитора, музиканта Димитър Воев, основател на Нова Генерация..
Не съм сигурна, че на тази тема мястото й е тук, но.. къде? Дарк/колдуейв и нещо болезнено красиво.. затова реших да попитам.. има ли хора оттук, които ги слушат.. кои са любимите им песни и въобще какво значат за тях..


Леден, леден, леден е и този ден.
В ледове потъва слънцето във мен.
Няма да мога да разбера..
това, което е всъщност
животът ми.
Wolfheart
Намират се хора, които ги слушат. И тука наистина е идеалното място за тази тема. Дори има вече няколко теми за НГ. Можем примерно да продължим дискусията в тази.

http://www.metal-world.info/forum/index.php?showtopic=6484

Иначе всяка песен, която са сътворили Митко Воев и компания е шедьовър. Но сякаш най ме дърви Част От Колекция.
usmif
^^ "болезнено красиво" е най-точното определение!

Уникална група, наистина. Не мисля, че бих могла да отделя няколко определени песни като "най". Всяка една е ценна!

Аз стъпвам гордо още
върху стъклата в мен,
във вените си чувствам
пулса на вечния ден.
In Death's Embrace
Тъкмо си ги зациклих... отново. Нова генерация винаги са били за мен от групите вселени, а Митко Воев може би един, от най-големите съвременни поети... доколкото още можем да говорим за такива.

Влакът кара ръждясали сълзи.
На въжето обесен ден виси.
Аз обичам да се повдигам
над мислите
и да гледам как си отиват
птиците.


"Болезнено красива" или красива в своята болезненост smile.gif.
Не знам.
Музика с лилави черти, пронизваща с отровни игли.
Завинаги...

Слепи защото, се срамуват....
Аз имам моето световъртене в мен.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.