Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Анкета
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
scion_of_storm
Знам, че вече има тема за фентъзито, но не можах да едитна първия коментар така, че да успея да направя анкета.

Та, бек он топик. Групата ни за Шпрахдиплом (изпит по немски език), е избрала за своя тема Фентъзи жанра в литературата. Понеже се изисква статистика (по-добре е да има, препоръчително), пускам сега из няколко форума една анкета, за да видя читателите какво ще отговорят. Опциите са четири, take your time, look around, както се казва smile.gif

Мерси предварително на всички!
gadabout
Само един отговор ли да давам?

(ще едитна тоя пост, за да кажа какво съм написал. и трябва ли, всъщност, да пиша какво съм отг и да се аргументирам?)

Едит: Значи гласувам за "Бягство от ежедневието". Дори бих казал "... от реалността". Понякога наистина имам нужда и страшно ми помага. А оттам вече идва вдъхновението, че и развлечението - нещата доста се препокриват. Но на първо място слагам бягството.
scion_of_storm
Само един е най-добре, да smile.gif Да се аргументираш чак - не, освен ако не искаме да връзнем някаква дискусия, де да знам. Бе мани, сега в немски форум трябва да поуствам нещо подобно -.-

Мерси за отзивите!: )
ludspamer
Гласувах за последното, защото макар да не съм прочел повече от десетина фантастики/фентъзита, много често се вживявам в книгите happy.gif
Arq
Възможност да преживея невъзможното...което меже и да не е нвъзможно wink.gif
lodborg
Вдъхновение.
Aglarana
Фентъзи книгите винаги са били алтернативен начин да се докосна до нещо, което никога не ще ми се случи в действителност, нещо необичайно, различно и непознато. В много от творбите във фентъзи жанра съм изненадана и откровено впечатлена от световете, които са пресъздадени - а те парадоксално ми се струват ужасно реални (предполагам и не само на мен, иначе бих се помислила за луда ; )).
В някои моменти се изморявам от милионите факти и информация, с които ме заливат първите няколко страници от книгите, но това набързичко отминава, за да се открие една вълнуваща художествена условност! smile.gif

т.е. възможност да съпреживея заедно с героите нещо напълно невъзможно.

P.S. Успех и на четиримата с изпита!
sgoh
Лицемери! dry.gif
Само аз ли съм писал "развлечение"?!
tongue.gif
Цветомир
^ Аз също за това гласувах.
Mago De Oz
"Възможност да преживееш невъзможното" - мисля, че това казва всичко...то съдържа и част от горните възможности...толкова е трудно да кажеш защо обичаш нещо, което просто те допълва ...пък и не мисля, че всичко написано във фентъзи романите е измислено...да, луд съм !!!
pa®tci
Taя тема от ТийнПроблъмс ли я копна? dry.gif
Wintersunset
Бягство, казвам аз.
Защото, според мен, поне, реалността в повечето случаи е гадна и това е перфектният начин да забравиш за нея, да я оставиш зад гърба си и да се потопиш там, където нямаш подобни проблеми.. (:
MadHatter
^MлЪкни, ма.

Единственото, за което не бих гласувала е "развлечение". Имам поне по една книга, която се вписва във всяка от категориите. Но писах и аз бягство, щото сме мизантропи и асоциални копелета. Инак имам навика и да съпреживявам неща с героите по някви си начини...блаа tongue.gif
sharon
Накратко - вдъхновение, определено. Специално пък фентъзито сякаш си е създадено, за да инспирира читателите, така че това е положението. Бягството също пасва, но пък далеч не винаги търся това.
In Death's Embrace
Бягство smile.gif
Ежедневието е просто твърде безметежно, сиво и имам нужда да избягам, да се потопя в някой друг свят. Понякога дори май стигам прекалено далеч във вживяването и съпреживяването.
Lanfear
Цитат(MadHatter @ Sep 19 2008, 02:59 PM) *
Единственото, за което не бих гласувала е "развлечение". Имам поне по една книга, която се вписва във всяка от категориите. Но писах и аз бягство, щото сме мизантропи и асоциални копелета. Инак имам навика и да съпреживявам неща с героите по някви си начини...блаа tongue.gif

Ми ту.
С мънинкото уточнение, че далеч не съм асоциална, виж копеле може и да съм wacko.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.