Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Любимата ви детска книжка...
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4
Myrtviqt_zvqr
Какво четяхте, когато бяхте съвсем малки? По приказки ли си падахте или по комикси? А може би някои от вас са стояли пред телевизора по цял ден и са мразили книгите? Признайте си веднага! smile.gif


И малко встрани от темата, но какво мислите за спирането на "Сънчо"? Как може да махат от екрана нашия малък любим sandman? Справедливо ли е това и ще има ли малки метълчета сред децата, ако никога не гледат "Педя човек, лакът брада (коса)"???
Deicide
kogato bqh maluk nai - mnogo obichah da cheta spisanie DUGA towa e beshe nai - qkiqt komiks za towa wreme.
eto i link :

ДЪГА biggrin.gif
SepulTeraHead
Бях прекалено зает да слушам Napalm Death!
Hansi
Сега следва любимата ви детска играчка. wink.gif Неизживяното детство съм го минал преди 10-12 години.
Deicide
Hansi
kakwo losho chowek da si pripomni za minaloto si weche detstwo ???????
icon_headbang[1].gif
Hansi
Да обаче трябва да е в тема като каво слушахте в ранна детска възраст. wink.gif
Myrtviqt_zvqr
Ок, добавка, нека си разкажем и кой какво е слушал в ранна детска възраст. Не зададох така въпроса, защото има друга тема с кои групи сме започнали... та май нещата се припокриват... ама хайде!
Hansi
Не става въпрос кой с коя група е започнал да слуша метъл, а въобще. В ранна детска възраст никой не е слушал поне съзнателно метъл, кой каквото и да си говори.
Warrior Of Ice
Приказките на Андерсен - вълшебни са...

Като малък слушах предимно The Beatles; да си кажа честно, направо бях вманиачен по тях. smile.gif Също много се радвах на Kenny Rogers...
Hansi
Аз бях луднал по Saragossa Band и The Shorts после дойдоха Europe и накрая започнах по-сериозно с Круиз и Twisted Sister.
PureEvil
Dyga si beshe klasikata smile.gif
Inid
Peter Pan.... definately... mai daje toi mi beshe pyrviq ideal za myj, zaedno s Han tervel (don't ask) i bashtata na Pipi dylgoto 4orap4e shtoto i davashe da pravi kakvoto si iska. smile.gif

A za muzikata have to admit ABBA & the Beatles smile.gif

P.S. i temata si e qka, sharenite bonbonki rulez tongue.gif
black_coffin
az si spomnqm kato mnogo malka imah edna detska knijka za edno semeistwo zaici i mi beshe strashno liubima, a inache w malko po-osyznata wyzrast ot prikazkite na Andersen imam nai-hubawi spomeni.
a kakwo sym slushala..mi neshtata na bashta mi a toi slusha melody rock mai nai-weche, no opredeleno ne pomnq izpylniteli i ne sym se starala da gi pomnq-znaeh da kajem, che diska s cherwenoto na oblojkata e hubaw i si go puskah prosto
Beerzebub
Ми...
Буратино (на руски)
Приказките на Андерсен (пак на руски)
Повести, рассказы и сказки (на Н. Носов) - Има страхотно забавни историики тук!
Български народни приказки
icon_headbang[1].gif
$$Waffe
Ммм, аз като малък се зарибявах по комиксите с мики маус. Сега не мога да си представя как съм можел да я чета тая боза, ама все пак нямах кой знае колко мозък. Е помня поне че Доналд Дък беше готин и още го мисля де. По принцип съм за всички icon_headbang[1].gif глупави герои icon_headbang[1].gif и много ги уважавам. А за музика няма да споменавам каква беше щото ме е срам sad.gif sad.gif sad.gif
Stoma
Miki Maus Rulzzz smile.gif .Towa beshe naprawo unikalno spisanie-praweh maika mi luda kato wseki den q pitah koga shte izleze sledwashtiq broi.A za po-golemi knijki-"Tom Soier" i "Sinowete na welikata mechka"(kato maluk wse iskah da buda indianec smile.gif ).
anonimna_dx
A az se 4udq za6to we4er ne moga da zaspiwam!Ot kakto go srqha ne sym spala normalno:( wink.gif
Za lubimite prikazki- na bratq Andersen, komiksi, bylgarski prikazki i drugi... headbang[1].gif Za muzikata- dens(sram me e , no ne mnogo) tongue.gif evil.gif
$$Waffe
Сега като се погледна дори съм потребител номер 313 tongue.gif Такъв беше номера на колата на Доналд. Май сме свързани някак си tongue.gif С тъпотата си може би laugh.gif laugh.gif laugh.gif
_SiegfrieD_
Освен книгите,които в предучилищна възраст майка ми четеше, си спомням,че много обичах да слушам касети и плочи с приказки.Бях научила цялата "Алиса в Страната на чудесата" наизуст.Това всъщност ми беше и една от любимите книги.Харесвах Български народни приказки,приказките на Шехерезада и въобще приказки от всякакви народности.Митологиите обаче ми бяха едни от любимите.
Stoma
Цитат(_SiegfrieD_ @ Dec 6 2003, 07:46 PM)
Освен книгите,които в предучилищна възраст майка ми четеше, си спомням,че много обичах да слушам касети и плочи с приказки.Бях научила цялата "Алиса в Страната на чудесата" наизуст.Това всъщност ми беше и една от любимите книги.Харесвах Български народни приказки,приказките на Шехерезада и въобще приказки от всякакви народности.Митологиите обаче ми бяха едни от любимите.

Kasetkite bqha nomer 1 smile.gif ."Car drozdobrad" i "Hrabriq shiwach" bqha prosto unikalni biggrin.gif .
$$Waffe
Аз пък имах прожекционен апарат или нещо такова (не знам как се нарича), на който си гледах историйките: "Тримата братя и златната ябълка", "Джуджето Дългоноско", "Малкия Мук" и още бая други дето не си ги спомням сега. Но иначе те са ми оставили трайни спомени в иначе кухата глава.
_SiegfrieD_
Цитат($$Waffe @ Dec 6 2003, 08:37 PM)
Аз пък имах прожекционен апарат или нещо такова (не знам как се нарича), на който си гледах историйките: "Тримата братя и златната ябълка", "Джуджето Дългоноско", "Малкия Мук" и още бая други дето не си ги спомням сега. Но иначе те са ми оставили трайни спомени в иначе кухата глава.

Ааа и аз имах!Ама не помня с кои приказки. biggrin.gif Помня как мама ми го купи от една книжарница май ама да съм била на 3 годинки някъде...Ех спомении.Предполагала ли е майка ми в кво ще се превърна сега tongue.gif
````````
Аз имах едни книжки с малко текст по тях и мнго картинки... разгръщаха се на страни..и са една голяма поредица...на всяка страниса имаше някои местещ се герои или предмет.. Баба ми казва,че коагто съм била малка съм знаела снежанка и седемте джуджета на изуст... А като мои спомени...любимата ми приказка може би е била за пепеляшка... имах я в няколко варианта... А да не говорим за колекцията ми с видеокасети.... трябва може би да ги преброя..стоят заплашително в детската над секцията.. и честно казано все още има моменти в които си пускам някоя анимациика..макар и да не ги гледам докрай:)
blood_freak
кат бях малък не можех да четя ама си спомням как мама ми четеше "Косе Босе " иначе после ме кефеха историиките с моя адаш Хитър Петър и имаше една книжка за Семеиството на Барбароните....
Arthas
"Пипи дългото 4орап4е" icon_headbang[1].gif И без тва друго не съм 4ел.
Peter
Ima6e edni mnoo qki komiksi li bqha... Barbaronite... f*ck you zabravqm ve4e...
Myrtviqt_zvqr
Цитат
Ima6e edni mnoo qki komiksi li bqha... Barbaronite...  zabravqm ve4e...

Ей това е истината, човече! Признавам те, Peter! Като барбароните второ няма!

Обаче..... каквото и да си говорим по въпроса, "Синята брада" просто рулз!!! icon_headbang[1].gif По-метълска приказка от тази няма!!! icon_headbang[1].gif

Иначе, за "Дъга" просто не ми се коментира, защото едва изричам тази дума.... Сърцето ми забива тройно по-бързо, коленете ми се подкосяват и изпадам в транс като се спомене това списание.... bowdown.gif


Що се отнася до музиката... Като малка не са ми разрешавали да слушам "популярна" музика, за да не си изградя лош вкус.... Но около четвърти-пети клас отнякъде чух Queen... и се влюбих...
След това, разбира се, имах период в който харесвах и Michael Jackson, но нямаше как да е другояче, защото тогава нямаше млад човек да не е луд по него... И от края на шести клас вече окончателно минах на метъл....
Peter
Цитат(Myrtviqt_zvqr @ Dec 11 2003, 04:54 PM)
Иначе, за "Дъга" просто не ми се коментира, защото едва изричам тази дума.... Сърцето ми забива тройно по-бързо, коленете ми се подкосяват и изпадам в транс като се спомене това списание.... bowdown.gif

Ei da be! I tva be6e super qko... tongue.gif icon_headbang[1].gif
Stoma
Dobre,"Duga" nali shtehe da se preizdawa?!Kakwo stana-ne go namerih na sergiite w kwartala,a do "Slawejkow ne sum hodil.
Myrtviqt_zvqr
Ами че се издава, издава се, това е сигурно... Ама и че не е като едно време, това също е сигурно...
Онзи ден гледах на един реп някакъв брой на Дъга, но не си го взех. Вече няколко мои приятели изреваха, че новите броеве са гадни и съм склонна да им вярвам, защото същите хора предлагаха огромна сума пари срещу колекция от всички стари броеве на списанието... т.е. са наистина маниаци на "Дъга"....
Жалко, че се вдигна толкова шум, при положение, че добрата стара "Дъга" я няма и няма да я има.... sad.gif
Inid
A kakvo shte kajete za bibliotekite... V momenta podrejdam bibliotekata na bG-skiq kulturen dom vyv Viena i imat okolo 20 broq na Dyga, znam shtoto v4era gi podrejdah po hronologi4en red. Ako tuka imat tolkova koi znae kolko imat iz bibliotekite v Bg... prosto trqbva da se poraztyrsi 4ovek...Just a suggestion
Peter
Цитат(Myrtviqt_zvqr @ Dec 12 2003, 01:07 AM)
Ами че се издава, издава се, това е сигурно... Ама и че не е като едно време, това също е сигурно...
Онзи ден гледах на един реп някакъв брой на Дъга, но не си го взех. Вече няколко мои приятели изреваха, че новите броеве са гадни и съм склонна да им вярвам, защото същите хора предлагаха огромна сума пари срещу колекция от всички стари броеве на списанието... т.е. са наистина маниаци на "Дъга"....
Жалко, че се вдигна толкова шум, при положение, че добрата стара "Дъга" я няма и няма да я има.... sad.gif

Qzuk!!! Ako si namerq ot starite broeve tolkova 6te se izkefq...
Hansi
Цитат(Inid @ Dec 12 2003, 11:00 AM)
A kakvo shte kajete za bibliotekite... V momenta podrejdam bibliotekata na bG-skiq kulturen dom vyv Viena i imat okolo 20 broq na Dyga, znam shtoto v4era gi podrejdah po hronologi4en red. Ako tuka imat tolkova koi znae kolko imat iz bibliotekite v Bg... prosto trqbva da se poraztyrsi 4ovek...Just a suggestion

Какави библиотеки, още си пазя всички броеве на Дъга и Чуден свят. wink.gif
_SiegfrieD_
Можете ли да ми кажете какво е представлявало това списание "Дъга".Аз съм 87 набор и сигурно съм била твърде малка,когато е излизало.
Deicide
Цитат
Можете ли да ми кажете какво е представлявало това списание "Дъга".Аз съм 87 набор и сигурно съм била твърде малка,когато е излизало.


_SiegfrieD_ towa beshe nai welikiqt komikus koito nqkoga e izlizal w BG
ot nego sum se zapalil i sum prochel nqkolkokratno J.R.R.Tolkien
prosto beshe super bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
_SiegfrieD_
Ха-никога не съм чела комикси,защото майка ми ги е смятала за простотия.Може би ме е осакатила до известна степен.
ISTORIK
Nyakoi ot hudojnicite v spisanie "Dqga" stanaha hudojnici na knigi - igri. Drugi obmislyat da se vklyuchat v manga animaciya.

Na men mi haresvaha poredicite za istoriyata na Bqlgariya (vsichki periodi), osobeno - za bqlgarskite vladeteli, kakto i "Dobromir". Neshto kato Jet Li po vreme na osmano turskoto nashestvie.

Kolkoto do lyubimata mi kniga - ot detstvoto - ami - N. Kun "Starogrqcki legendi i mitove". Tya me napravi ISTORIK.
Lethe
'Братята С Лъвски Сърца' -винаги плачех на края
'Малкия Принц' - и там плачех на края
'Алиса В Страната На Чудесата'

за десетия ми рожден ден ми подариха едно гъзарско издание на 'Покахонтас'-с дебели корици и супер готини илюстрации -това е книгата ,която съм чела най-много пъти -най-малко 30
наскоро пак си я четох между другото
smile.gif
а не знам от кой имах едно много старо издание на 'Барбароните' -наскоро се бях сетила за тази книжка -там летяха с едни балони над океана ,имаше някаква драма помня.Държах си я в кашона при играчките ми на село докато строяхме къщата и докато чаках родителите си да вършат там каквато работа вършеха си я четях.
Имах и една книжка с някакви приказки,сега се сещам даже къде съм си я прибрала -някакви арабски май бяха за разни султани .Всъщност книжката беше подарък на брат ми ,но той така и не я отвори.Имах и български народни приказки .
Много обичам детски книжки.
smile.gif
Тези дни пък си чета 'Снежната Кралица' на Андерсен ,а на изпита по английски анализирах 'Малкия Принц' -много скапан превод са му ударили между другото.

много забавна тема
biggrin.gif
Mort
Български народни приказки и 1001 нощ...
Lethe
и?
Mort
И какво?
castlebuilder
Като малка мн обичах да чета приказките на Андерсен,Братя Грим,и на мен "Приказки от 1001 нощ" ми беше 1 от любимите книги.Още "Емил от Льонеберя" , "Дрипльо"(мн хубава книжка за 1 кучнце tongue.gif ) и "Цоп и Цап"
giggle
Meri popinz.........mnogo q obi4ah;]
malkiq princ su6to dam
pipi dulgoto 4orap4e e ultra icon_headbang[1].gif
Svetyl
Wsichko na Erih Kestner, pochti wsichko na Astrid Lindgren, Meri Popinz, Lasi.
Spomnqm si che w bibliotekata imashe edna kniga za dinozawrite. Ama takawa qka, s iliustracii i opisaniq na wsichkite pterodaktili, triceratopsi, diplodoci i tn. Desetki pyti sym q chel smile.gif
A za "Dyga"... No comment prosto weliko. Ot brata nabor 80 sym nasledil 20-ina broq smile.gif Dobromir beshe mnogo qko smile.gif
Dead`blue`eyes
Буратино ми беше една от любимите.Честно да си кажа по-обичах да ми разказват отколкото да чета доколкото си спомням biggrin.gif
Nightmare
Като мъничка най-много обичах руските книжки ... Имаха такива невероятно красиви илюстрации, велика работа са тези художници! Помня на една от страниците беше нарисувана грозна вещица - с дълъг нос и пъпка, хахах. Лелее, никога не съм се страхувала от нещо повече, от колкото от нея ... Дори сега ми е трудно да се накарам да я погледна ... Травмирана ми е психиката за цял живот. biggrin.gif
Обичах също така "Български народни приказки", "Хитър Петър", "Малкият принц", "Алиса в страната на чудесата" ... няма защо да изреждам вечните детски приказки, нали? А нещото, което може все още да ме разплаче е историята за "Щастливия принц" на аудио касета ...
Но като че ли по-голямата част от детството си прекарах в побоища с момчета, в правене на бели, в рискуване на живота, в крадене на лозя, хахах и хиляди подобни простотии. smile.gif Не се задържах много, много над книгите или пред телевизора. Диваче, ей ...
Blashyrkh
Мечо Пух - тва все още си го чета!! Невероятно е просто!!

Астерикс - всики комискси имам, и наскоро си свалих и останалите

Помня че мама ми четеше Билбо Бегинс... (ето от къде тръгва пътя ми в тази насока...)
pi4
le petit nicolas
maj nikoj ne go e spomenal.
plus pochti vsichko ot veche spomenatoto.
Vaskes
Значи... "Пипи Дългото чорапче", "Дългото пътуване на Нилс Холгерсон през Швеция", "Роня, дъщерята на разбойника", "Братята с лъвски сърца"... (всъщност всякакви книжки на скандинавски писатели и писателки (Туве Янсон рулз tongue.gif С нейните разкази обаче се запознах доста по-късно.. Пък и като малък едва ли щяха да ми направят такова впечатление) ). Приказките на Вилхелм Халф, "1001 нощ" .. A thousand tales and one for life,
these are nights of Arabia, Sheherazade will never die...
Опа, отклоних се, както и да е.. Любими ми бяха още "Белия Зъб", "Дивото зове", разбира се "Том Сойер" и "Приключенията на Хъкълбери Фин".. Ух, абе много са smile.gif
moonshield
Чук и Гек са ми слабост, също и Емил от Льонеберя и Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада, а за Дъга да не говорим. Имах всичките броеве, баща ми ми ги купуваше, но после изведнъж изчезнаха безследно! Кой знае кой ми ги е гепил:-( Преди време ги търсих на Славейков и там на една сергия ги имаше всички броеве по 1 левче!!! Взех си 4, щото нямах повече кинти, но мисля да ходя пак.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.