Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Иде Halloween
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Anwen
Тази седмица в петък срещъ събота е официално Halloween. Вие как ще празнувате и с какво ще плашите хората? drinks_drunk.gif Да хващаме метлите и да ходим на купон
Megadeth
Ще викна агресива с мен, той ще плаши всички наред biggrin.gif После публичен секс с гадабаут и те така. Щурма ще донесе некви изкопани ръце и крака и ще ги пекнем некъде :> И за капак ще идем у Зомбито да му се смеем biggrin.gif
Crafter
Аз не ще се поддам на мейнстрийм влиянията и както всяка година ще си празнувам Laternenfest-а!

Laterne, Laterne, Sonne, Mond und Sterne.
Brenne auf, mein Licht, brenne auf, mein Licht,
aber nur meine liebe Laterne nicht!

ludspamer
Аве Хелоуин отдавна го отчетоха в близард сървърите за УоУ biggrin.gif

Иначе, доколкото знам е американски празник и не съм чувал да се празнува в БГ.
Aglarana
^ Даже е традиция в моето училище от много години. Постоянно се правят плакати, организират се празненства в НДК и т.н. С един съученик сътворихме страхотен постер по случай Halloween, има и снимки!
Като цяло обаче не мисля, че има почва за развитие у нас. Ние българските си празници не празнуваме, камо ли американските...
malleus
Това е Samhain.Най-големия празник.Не може да не бъде отбелязан.
Atrocity
Кой ти празнува халолийн бе.. laugh.gif А да вярно бляк металите, ама те все едно си го празнуват всеки ден, така че не се брои.
the_mess
Ний шси се напием тогава...as any other day...
_Moonshield_
^И ние ще ви последваме примера, най-много да обинтоваме някой като мумия и да се разкарваме из центъра с него.
Twilightfall
Боли ме патката за gay-o-ween.
Guardians of fate
Тва е супер тъпо. И празникът е тъп американски шит.
И напълно противопоставящо се на изказването ми по-горе..

ЩЕ го празнувам

.

През петбуквието ми е, че е тъпо. Не ми дреме. Ще си се маскирам като малките деца и ще си се кефя. happy.gif
Jasmine*
В класа ми ще се облечем 6 човека като убийци и 6 като жертви, всеки убиец си има жертва, която е убита по особено жесток начин, разказва си историята и другите тябва да познаят кой е съответният убиец. Празникът според мен е интересен, но със същата сила трябва да се отбелязва Задушница, която е на следващия ден. Вечерта на Halloween срещу Задушница се ходи по гробищата.
scion_of_storm
Цитат(malleus @ Oct 28 2008, 11:19 AM) *
Това е Samhain.Най-големия празник.Не може да не бъде отбелязан.

Вива!

Какъв американски празник, майка му деба, празникът е

ЕЗИЧЕСКИ
ИРЛАНДСКИ.


ТочкЪх!
LordZombie
1 Ноевмри е деня на мъртвите ! Това е празник !
scion_of_storm
И на други, по-български неща също ;]
LordZombie
То даже не е мн точно да се нарича празник,а е по скоро ден,в които трябва да се отдаде почит към мъртвите.Дали ще се казва Задушница или просто Деня на Мъртвите е без значение
Aglarana
И е събота, за съжаление. Няма да има 3-ти ден почивка. sad.gif
scion_of_storm
Лорд, кхъм, БУДИТЕЛИ.
LordZombie
Да знам, че е деня на народните будители, но аз го възприемам повече като ден на мъртвите линчувайте ме, ако щете.
Ludnichar
Въпросната "задушница" е няколко пъти в годината и със сигурност не е първи ноември, доколкото знам се пада винаги в събота!


А Сционе, халоуин може да не е американски празник, обаче навлиза у нас като част от олавината американски тъпотии, така че е нормално хората да му викат "американски"!

То като се замислиш реално, освен индианците, друго американско нЕма! А даже и те са отишли там едно време от Азия... biggrin.gif
malleus
Halloween може и да си е американски шит,но Samhain нема нищо общо, освен датата де,а май със Сциона точно за това говорехме.
Danny47
Някой да знае къде има изкуствена брада? rolleyes.gif
Ulair
^^ Halloween не е нищо повече от един християнизиран Samhаin..

Незнам за вас, обаче аз ще си го отбележа по езически, тъй да се каже, т.е. :
1.Ш'си боядисам лицето
2.Ще се напия яко
3.Ще се наплюскам с много месо
4.ОРГИЯ!!! viking.gif

Ако ми останат сили след всичко това (и не съм много махмурлия) на сутринта ще отбележа и славния български празник!
Magistra
Лично аз не бих имала нищо против да се събера с един полк Хитлерова младеж и да ходим да празнуваме у Нелсън Мандела или Борат smile.gif Но, за жалост, ми липсва средата. Пък и пак трябва да се трамбова из тракийско... На всички, които ще шразнуват, пожелавам приятно изкарване и предупреждавам: ДА НЕ СИ ЛЯГАТЕ ПРЕДИ ДА СЕ ПРИБЕРЕТЕ smile.gif
nikki
ние с thrash girl ще ходим на таетър, aко има купон някъде след това свиркайте
In Death's Embrace
^^^ Хах, Улаире, добри планове имаш.

Ако става въпрос за мацане и маскиране, аз си чакам Фашинг-о laugh.gif !
Anesthesia
На кой му пука какъв е празника - американски или не. Важното е купон да става.
Ние с мъж ми ще се маскираме и ще отидем някъде на Хелоуийн парти.

Между другото, имам си ангелски крилца, пръчица и ореолче. devilsmiley.gif rolleyes.gif
Ludnichar
По тая логика дай да пишем на латиница, щото е по fje6an...
Elf_s_karirana_riza
Ще празнувате ли Хелоуин?Как ще се маскирате?
Renegade
Пикам му не хелоуин.
Така де, комерси като коледа (кока-кола дей), великден, свети валентин, тиквен ден и пр. не празнувам. blackmetal.gif
Не, че и семейни празници зачитам много, ама на такива поне черпят.
LordZombie
Ще бъда маскиран като Франкенщайн тази година, иначе на празненството в даскало(вчера) бяха пирата Captain Morgan.
RunningWild
Университета ще прави някакво хелоинско парти. Ще ида да видя за какво става дума, пък дано да са се събрали повечко металяги и освен halloween, да има и Helloween icon_headbang[1].gif
Ако ли пък не, ще въртя яко гюбеци, разбира се.
Фростирия
Веднъж го празнувах- приех го като повод да се понаплескам повече, да си сложа един бинт с червена боя около врата и да тръгна спокойно по улиците.
А то какво стана- забихме се някъде и ми се овоня душичката на цигари. Не, мерси, няма да завторя.

Между другото, има си ден на Вси Светии и в православния календар, някъде в началото на лятото е.
Elf_s_karirana_riza
У нас се заформи купон за утре...10ина човека с 20ина бутилки drinks_drunk.gif Аз ще съм мумия...
Kasiel
Очаквам снимки от Франкенщайн. cool.gif
sgoh
Цитат(Renegade @ Oct 30 2010, 07:40 PM) *
Така де, комерси като коледа (кока-кола дей), великден, свети валентин, тиквен ден и пр. не празнувам. blackmetal.gif

Точно така! Всяка непразнувана Коледа - юмрук в мутрата на капитализма!!!
onnellinen
И тази година дойде, и тази година си замина. И самата година ще замине скоро.
До догодина bye.gif
Brizeida
Тази година не празнувах... даже щях да чакам да стане 23:59, за да отбележа символично с кимване пред прозореца, обаче- не, изпуснах дори този момент. Хлъц.
Renegade
Цитат(sgoh @ Oct 31 2010, 11:15 PM) *
Цитат(Renegade @ Oct 30 2010, 07:40 PM) *
Така де, комерси като коледа (кока-кола дей), великден, свети валентин, тиквен ден и пр. не празнувам. blackmetal.gif

Точно така! Всяка непразнувана Коледа - юмрук в мутрата на капитализма!!!

Рождество Христово може да се празнува от който е набожен, но в началото на януари когато е точно по календар.
Иначе и на нас ни натсероха тази имитация Дядо Мраз, че да сме били модерни.
Да им пикаем на пепсито.

P.S. Чак сега видях че съм проспал няколко десетилетия. drinks_drunk.gif
sgoh
Виждам, че работите с календарите хич не са ти ясни, ама що се пънеш не мога да разбера.

Когато през 1916-та година в страната е въведен Григорианският календар и за една нощ са компенсирани 13-те дена изоставане на Юлианския, Православната църква прави съответните изчисления и измества датите на всички празници, за да си останат те на старите дни. Което води до безумието Нова година да се празнува на 14-ти януари. Това положение, колкото твърдоглаво, толкова и безсмислено, не просъществува чак толкова дълго и през 68-ма Българската и гръцката православни църкви връщат празниците на оригиналните им дати. Руснаците и румънците обаче все още не са го направили - там Коледа е на 7-ми Януари.

На практика днес Коледа е на същата дата, на която си е била и преди 100 и преди 1000 години. Ако в цялата тая работа намираш някъде замесени Кока-кола и Шварцкопф, то проблема си е лично в тебе.

А Великден го отричаш поради великденското зайче или има някаква по-дълбока конспиративна теория? whistle.gif
Renegade
tl;dr

Ласкаете ме с това, че се връзвате на глупостите ми.
Явно ще мога да се кандидатирам за някаква ръководна държавна длъжност в бъдеще.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.