Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Hail
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Представете се
ZerraX
Ем здравейте. Аз съм Йордан на 18 години от София. Слушам метъл от както се помня. Майка ми е фенка на рока, но не успя да ме зариби с old school rock легендите, но случайно беше купила една касетка на Annihilator, тоест албума Refresh The Demon. По-късно обаче се насочих към съвсем други жанрове, а именно viking, folk и pagan metal. Откакто съм с този компютър/за жалост 2 години, 1вият ми комп взе всичко със себе си ~,~/ съм решил да колекционирам групи от написаните по-напред жанрове. За сега съм събрал скромните 420+, но търсенето продължава ; )
Освен това хоби имам и друга-гледането от време на време на анимета (японска анимация, не, не Cartoon stuff xD)
Едно мога да кажа: Без метъл, аз не си го представям тоя свят ; )

нях пропуснах да спомена кои са ми любимите групи, но тъй като имам доста ще спомена челната 3ка в lastfm-a ми xD, които май и по симпатия се нареждат така: 1) Amon Amarth, 2) Ektomorf (една от малкото thrash metal банди, които слушам) 3)Wolfchant

Благодаря за вниманието! : )
LordZombie
Цитат(ZerraX @ Nov 5 2008, 12:48 AM) *
Благодаря за вниманието ! : )

Мерси 0.x

Добре Дошъл, изтъркаха ми се копчетата вече да приветствам нови юзери...
gadabout
Моля.

Поздрави на майка ти.
Megadeth
Да, и от мен поздрави майка ти smile.gif
Aglarana
Я, Under The Northern Star за добре дошъл!
scion_of_storm
Ахойополой, с теб може да се лафи за фолк викингери май като гледам =)

Чакаме нов Вълчипеснопой скоро, надявам се, а ;р
Warrior Of Ice
Добре дошъл и приятно прекарване тук! smile.gif
crazyfan_metal
Йо smile.gif.
ZerraX
Благодаря за посрещането.Надявам се прекарването тук наистина да е приятно : )
In Death's Embrace
Привет smile.gif !
ludspamer
Цитат(gadabout @ Nov 4 2008, 10:54 PM) *
Поздрави на майка ти.

Звучи сякаш някакви други намерения към майка му имаш laugh.gif


Иначе здрасти и приятно писане.
Twilightfall
88!

Престоят ти тук е под строго наблюдение от тайната ни организация I.G. (никога няма да разбереш какво означава, нали е тайно :ОО), така че внимавай.
malleus
^ Аз пък знам какво означава,така че ти внимавай !!! cool.gif
Aggressive Perfector
Sieg

Цитат
Hail


blackmetal.gif
MadHatter
Добре дошъл, фолкърски smile.gif Приятно прекарване и не прекалявай с ъндърграундщината tongue.gif beer.gif viking.gif
Ulair
Привет и от мрачните лесове, брат!
stage
Здравей.
Slash
Привет.
Eddie_The_Beast
Wolfchant
Привет!

Lanfear
Добре си ни дошъл viking.gif !
Амон Амарт са много хуууубава банда. Само жалко, че майка ти не е успяла да те зариби с хард рокче wink.gif
Приятно! drinks_drunk.gif
Slash
Имам запитване към теб. Слуша ми се някакъв фолк, препоръчай нещо според вкуса ми. Харесвам чисти вокали, може да има някакви инструменти като чело, да не е прекалено шумно, нещо спокойно и емоционално, нещо като последния Dornenreich, въпреки че не знам дали това се води точно фолк. Помисли добре. hmmm.gif
ZerraX
Хммм, фолк с чисти вокали, който да е спокоен и емоционален. Такам, последният на Dornenreich не съм го чул(те са avantgarde black metal), но ако търсиш спокоен фолк, то тогава ти трябва ambient, neofolk или darkfolk. Чело може да се чуе в доста medial folk групи. Тъй като от отдавна не съм слушал сспокоен фолк, за момента се сещам само за няколко групи. Но горещо препоръчвам Nest, Berkana също е добър избор. Друго... хъм Dubia Fortuna - доста добър традиционен ирландски фолк с медиевал отклонение, много добри. Corvus Corax немски медиевал, доста албуми имат зад гърба си, те са едни от големите в медиевала, имат доста инструментали. Elakelaiset тези пък момчета са си традиционен фолк рок и пеят на хумпа.
Empyrium - дуум/фолк от Германия, доста добри са, супер спокойна музика. Filia Irata - още 1 медиевал и ако не се лъжа 2 или 3 от песните им звучак като кавър на наши народни, доста стабилен фолк. Germana - шведи отново медиевал, жена вокал. Lumsk - още един добър скандинавски фолк, но те има и викинг елемент и имат някои по-тежки песни. Loituma - по-весел фолк от Финландия, те са доста известни btw(основно брагодарение на песента Ievan Polkka)

Има доста още, но за момента не мога да се сетя :? Ако не ти хареса никоя от тези пиши пак, пък да видя тогава какво ще измисля. Но наистина чуй Нест, те са перфектни за зимно време xD Nest - Land Behind The Mist страхотна група, може би любимата ми в лекия стил.

А впрочем, ако не си чул нашенците Балканджи, може да им дадеш шанс, имат добри балади.
Twilightfall
К'во си го лапнал т'ва "медиевал" бре, ахахахаха... :Д
ZerraX
Ем медиевал се води фолкът, в който се използват инструменти, характерни за Cредновековието. Абе преобладаващи са цигурките. Това са си поджанрове на фолка whistle.gif
scion_of_storm
Слаши, подкрепям го за Lumsk, както може и Gate (с норвежко а е, ама откъде да ти го намеря)..

Faun ти май си ги знаеш wink.gif
Slash
И трите ги знам, Саши. Gåte цепят мрака (Jygri!). Всъщност, и норвежки рок важи за това, което ми се слуша. Ластфм радиото помага много, когато напишеш "Gåte" wink.gif
ludspamer
Цитат(ZerraX @ Feb 23 2009, 05:19 PM) *
Ем медиевал се води фолкът, в който се използват инструменти, характерни за Cредновековието...

Май ставаше дума, че на английски думата е медийвъл;д

Както и да е, аз напоследък си откривам групи, като браузвам метъл архивза по жанр и избирам някоя банда. Малко досадно наистина, че има сумати групи с по едно демо, но често се намира и нещо голямо.
ZerraX
Голяма работа пък как се пише/казва на български. Аз уча френски и на френски си звучи точно така. Тази дума не е английска, тъй че не се хващайте за най-малкото. Виждам, че всеки се мъчи за нещо да се заяде тук rolleyes.gif
ludspamer
Цитат(ZerraX @ Feb 23 2009, 07:22 PM) *
Виждам, че всеки се мъчи за нещо да се заяде тук rolleyes.gif

Така си е tongue.gif
In Death's Embrace
Всъщност думата идва от латински и действително си е медиевал. Не е нужно на всичко да се слага английско произношение unsure.gif
scion_of_storm
Всъщност няма такава дума, тъй че всички - на колене и ми носете торта.

Гараш, ако може, тъмен шоколад!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.