Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Edguy
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Rolf
Е, още една любима група пропадна. Всички знаем що за музиканти са немците и не мога да си обясня как могат да си позволят да изкарат толкова безидеен продукт. Tinnitus Sanctus просто е тоталното дъно, което Tobias е достигал до момента.

Гледам, че сте обсъдили това-онова в новините, но защо да няма и тема тук.
Helloween
Абсолютно съгласен съм че е бозав албума. Нищо изненадващо в цялата работа, една по-забързана песен не чух. Едно слушане ми стига на този албум.
Mago De Oz
И аз да се включа ...тази БОЗА не си заслужава отделна тема, тя дори не си заслужава да се коментира....забвение за нея !!!!
abydos
Theater of Salvation и без това е единствения албум, който става за слушане. Не е голяма загуба.
/opinion
Warrior Of Ice
Всичко до "Hellfire Club", включително, си беше първокласен материал - образцов пауър метъл. Не твърдя, че точно договорът с Nuclear Blast е провалил Edguy, но е факт, че след него така и не издадоха нищо смислено. "Tinnitus Sanctus" ми е противно дори да го коментирам, абсолютно празен албум за мен. И това от бандата, която направи песни като "The Pharaoh", "Out of Control", "Land of the Miracle", "Theater of Salvation"...
Dreamtale
Ами, зле е. Посредствен, скучен, липсва вдъхновеност в музиката, че и в свиренето дори. Едно смислено соло не чух в този албум, а Jens Ludwig по принцип е страшен китарист. Изтъркан до болка хард рок в метъл опаковка, това е Tinnitus Sanctus.
LordZombie
Не мисля дори да преслушам албума...
Mago De Oz
Да смея ли или да плача, това е въпроса - вижте на какво попаднах днес :

"On November 14th Edguy will release their new studio album called "Tinnitus Sanctus". Here is what the press says about the new Edguy album:

"Tinnitus Sanctus" blasts your ears! Edguy at its best!" - Martin Stark / ROCK IT! (D)
"Bleeding Ears Deluxe!" - Andreas Stappert / ROCK HARD (D)
"Harder and faster than expected, real great songs and versatile vocals, the strongest Edguy album so far!" - Tanja Weinekötter / FURY (NL
"More mature, more serious and a bit darker - all in all a pleasant surprise!" - Antti Mattila / SOUNDI (FIN)
"Tinnitus Sanctus" - EDGUY`s new answer for your thirst for pure metal rock!" - Andrea Vignati / METAL HAMMER (IT)"



brickwall.gif brickwall.gif brickwall.gif brickwall.gif
Warrior Of Ice
Една дума - индустрия. wink.gif
lodborg
Аз се плаша, че младите фенчета ги повтарят тия неща като невидели. Преди малко обсъждахме с Mort шаутбокса на Edguy в last.fm. Отворете да видите какво става - то не беше "най-добрият албум на Edguy до момента", не беше най-зрелият, не беше най-сложният...
Ta' Zhal
Цитат(Mago De Oz @ Nov 13 2008, 05:07 PM) *
"Harder and faster than expected, real great songs and versatile vocals, the strongest Edguy album so far!" - Tanja Weinekцtter / FURY (NL

АХХАХАХХАХАХА, дам, тежък и бърз е, спор няма. Какво е очаквала тая, много ми е интересно, че това да й се види тежко и бързо?
lodborg
Оги, drinks_drunk.gif

като тръгнеш да ни се караш, ей тука сме писали още по въпроса: http://www.metal-world.info/forum/index.ph...30&start=30 sp_ike.gif
Airin Of Ancelot
Тръгнаха на зле още с "Rocket Ride", а "Tinnitus Sanctus" вече е пълният им, окончателен провал. То бива лигавщина, бива безидейност, бива посредственост, но в един момент всичко това прави музиката направо неприятна. Започвам да се чудя не могат ли да запишат нещо по-сериозно и обмислено, или просто не искат.
sharon
Днес се започна една ретроспекция на култовите стари неща на бандата - не е истина колко ме е яд като слушам в каква музикална изтривалка са се превърнали заради идеите на Тобиас. За да не повтарям мнението си от другата тема и въобще предишните мнения, казах каквото имах за новия... хмм, т.нар. "албум". Поне се надявам да не омаже тотално втората част на Avantasia-та, а както изглежда, нещата са поели ход именно в такава насока. dry.gif
lodborg
Нямам никакви надежди вече от Тобиас. Каквото такова. Четвъртата Avantasia ще е същата помия, както и следващата и по-следващата, докато не спре да се взима за човек от голямото Добрутро. Ще цитирам Ъпсурт (тези гении на българската лирика) - "да те еба у звездата". В интерес на истината, Tobias беше (и сигурно още е) един от най-големите музиканти и композитори в метъл света, в момента обаче го вълнува да е звезда и да е различен. Негов си проблем.
Mago De Oz
^Да се надяваме, че като почнат да му свършват паричките (а това със сигурност ще стане, както е тръгнал да "композира"), ще се сети как е натрупал първоначалният си капитал. whistle.gif
_TNT_
Виж как го възхваляват заблудените, съмнително е да му свършат. no.gif По-скоро надеждата е да му писне да се лигави. Макар, че не съм фен на Edguy, първите 2 Avantasia-и са ми ужасно любими и поне там ми се щеше да си спести глупостите...
Mago De Oz
Money talks, bushtits go, нали я знаеш тази поговорка smile.gif Ама няма група, която да е издържала на това да се измени, продаде или каквото там и наложи лейбъла и да не си плати за това! Всеки си плаща най-накрая и то с лихвите, премери много, особенно в немската сцена. Като цяло, европейският фен е много повече толерантен към своите любими банди, но започнат ли да се поамериканчват или променят много, прошка няма - Saxon, Helloween, Judas, Leppard, Grave Digger, Running Wild, In Flames и т.н. са го изпитали на гърба си (да се разбира - банковите им сметки). Сега Тобиас си мисли, че е хванал дявола за шлифера, защото видете ли, Nuclear са зад гърба му и съм голямата-шибана-рок-звезда, но ще разбере какво значи да си прецекваш феновете ...и аз ще злорадствам!!!
Fish
Пътят на Edguy приключи с Hellfire Club. Явно той ще си остане връх в творчеството им. След него слушаме само несериозни песнички на Tobias, които нямат много общо със стария дух на групата. Този новия дори не го дослушах, кошмарен е.
lodborg
След като изслушах актуалния лайв на бандата ме обзе желанието да си пусна старите версии на парчетата. Тоби ми излази тотално по нервите с новия си kewl начин на пеене. Тоя човек беше много по-интересен, когато не се правеше на интересен. В момента е просто някакъв тип, който пее по тотално непривичен за него начин.

Поздрав с Walk on Fighting. За всички, на които сетлистът им се е сторил безумно тъп!
Warrior Of Ice
Така е, излишно се лигави и в опита си да звучи различно разваля песните. В сравнение с този, "Burning Down the Opera" е къде-къде по-качествен лайв албум.
abydos
<edguy>
Theatre Of Salvation.
</edguy>

Онзи ден пак пробвах да видя какво са издали след това. Не, мерси. По-горното мнение си стои.
Rolf
Слабо... И говорим за концерт, записван преди три години. Преди се стараеха повече, а сега Tobi явно е решил, че няма какво повече да доказва.
Ta' Zhal
Цитат(lodborg @ May 11 2009, 06:37 PM) *
Поздрав с Walk on Fighting. За всички, на които сетлистът им се е сторил безумно тъп!

Земвам!

^^ ОМГ, сега е с шапка. wub.gif
Neurosis
то и Avantasiata не струваше (говоря за новата) и същото важи и за новия на Edguy, мъчих се да го слушам е да му е*а майката, тоя албум е ужасно слаб, имам чуството че Тоби вече няма какво да покаже на феновете и на двете банди.
Rebel
Само аз ли намирам Tinnitus Sanctus за добър албум? blink.gif
Vikernes
Гледам, че много се говори тук за Тобиас и викам, явно нещо съм пропуснал, че не съм го слушал. Изтеглих Авантазия част първа и втора, честно казано нито една песен не ме грабна. Не знам какво намирате толкова добро в музиката му, аз като искам да слушам метал, такава лигня направо трудно слушам... Очаквам нещо така викане, дране, ала бала, pain с една дума, а то...
Warrior Of Ice
^ Нали все пак си наясно със стила, към който спадат Edguy и Avantasia? Малко ми е странно да си пускаш един пауър метъл албум и после да мрънкаш задето му липсвало викане, дране и ала бала. wink.gif
Vikernes
Да знам, че са пауър метъл, преди 3 години слушах най-много таквози чудо и по-специално Hammerfall, оттогава ми се е променил погледът над метъла като цяло, затова казвам, че като пусна метъл очаквам друго. Не съм казал, че специално при Замет е така, но примерно Сабатон, които също се причисляват към пауъра имат по-интересно и интригуващо звучене.
Warrior Of Ice
Ами, всеки с вкуса си в крайна сметка... Специално старите неща на Edguy и първите две на Avantasia са сред най-образцовия пауър метъл, който изобщо ми е попадал. А в последните че има лигавщини - има.
Vikernes
Е да, може и аз малко да съм се изрудил покрай Nile напоследък.
scion_of_storm
Хубаво ме подсетихте за Авантазия.

Рядко си я пускам, а, макар и изтъркано, слушането ми стопля душицата. smile.gif
Vikernes
Преслушах още 2 пъти Авантазиите първа и втора и определено мисля, че дължа едно извинение, албумите са много добри, стойностни, изпълнени със заряд. Сигурно първият път като съм ги пускал съм бил на мнооооого, много по-различна вълна. ^^
Ghost
Тия два албума + Vain Glory Opera и Mandrake са ми супер любими. smile.gif Третият вече е средна работа, но и той става за слушане.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.